Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,Στα πιο πάνω μηνύματα έχει απόλυτο δίκιο ο φίλος ο - aenaos15 - Είμαστε εδω στον άγιο βασιλη σχεδόν 2 εβδομάδες και επικοινωνία ο με την wind.....Στον Αγ. Βασίλειος Βοιωτίας , παραλιακό χωριουδάκι προς κορινθιακό. ΣΗΜΑ 0 και όταν του θελήσει πιάνει από 1 γραμη σήμα,άλλα και πάλι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τον έξω κόσμο...μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κάπου τηλεφωνικά η με κάποιο imeil..?

Πραγματικα απαραδεκτο φιλε μου.. Για ενα μπανακι ειχα παει μια κυριακη πρωι και αγανακτησα... Φανταζομαι εσυ για 15 ημερες...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Που να έρθετε στην παραλία των Αγίων Σαράντα, στο Πήλιο... Σήμα 0 και από τις 3 εταιρίες.. (Και απειροελάχιστο σε κάποια λίγα σημεία, ΑΝ κατορθώσεις να βγάλεις κλήση). Οκ, πρόκειται για αποκομμένη περιοχή, χωρίς οπτική επαφή με κάποιον σταθμό (θέλει αποκλειστικά για εκεί σταθμό), αλλά όταν 4 μήνες τον χρόνο μαζεύει πολύ κόσμο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τον εξυπηρετουν.. Λες και δεν θα βγάλουν τα χρήματά τους..:mad:
Link to comment
Share on other sites

Που να έρθετε στην παραλία των Αγίων Σαράντα, στο Πήλιο... Σήμα 0 και από τις 3 εταιρίες.. (Και απειροελάχιστο σε κάποια λίγα σημεία, ΑΝ κατορθώσεις να βγάλεις κλήση). Οκ, πρόκειται για αποκομμένη περιοχή, χωρίς οπτική επαφή με κάποιον σταθμό (θέλει αποκλειστικά για εκεί σταθμό), αλλά όταν 4 μήνες τον χρόνο μαζεύει πολύ κόσμο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τον εξυπηρετουν.. Λες και δεν θα βγάλουν τα χρήματά τους..:mad:

 

Η Wind ήταν η μόνη εταιρεία που καλύπτε την περιοχή άψογα, και μάλιστα με 3η γενιά, μέσω σταθμού βάσης στο Πουρί Πηλίου. Δυστυχώς ξηλώθηκε ο σταθμός. Όπως και όλοι οι σταθμοί βάσης της Wind στο Ν.Μαγνησίας, έτσι και αυτός αντιμετωπίστηκε με περίσσιο μίσος. Δε μπορώ να εντοπίσω ποιο είναι το πρόβλημα με τη Wind και το συγκεκριμένο νομό. Ούτε άδειες μπορούν να βγουν, ούτε κεραίες να σταθούν. Κάποιοι λαδώνουν καλύτερα, όπως αποδεικνύεται.

Link to comment
Share on other sites

Η Wind ήταν η μόνη εταιρεία που καλύπτε την περιοχή άψογα, και μάλιστα με 3η γενιά, μέσω σταθμού βάσης στο Πουρί Πηλίου. Δυστυχώς ξηλώθηκε ο σταθμός. Όπως και όλοι οι σταθμοί βάσης της Wind στο Ν.Μαγνησίας, έτσι και αυτός αντιμετωπίστηκε με περίσσιο μίσος. Δε μπορώ να εντοπίσω ποιο είναι το πρόβλημα με τη Wind και το συγκεκριμένο νομό. Ούτε άδειες μπορούν να βγουν, ούτε κεραίες να σταθούν. Κάποιοι λαδώνουν καλύτερα, όπως αποδεικνύεται.

 

Ε ας λαδωσει και η wind. Φραγκα δεν εχει; Μου θυμιζει το ποδοσφαιρο οπου παντα φταιει στην ελλαδα ο διαιτητης.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως να ξυλώνονται έτσι οι κεραίες γιατί στην τελική περισσότερη ακτινοβολία εκπέμπεται.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ε ας λαδωσει και η wind. Φραγκα δεν εχει; Μου θυμιζει το ποδοσφαιρο οπου παντα φταιει στην ελλαδα ο διαιτητης.

 

Διάβασε τι έγραψες. Και μετά κοίτα την κατάσταση της χώρας. Τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τι έγραψες. Και μετά κοίτα την κατάσταση της χώρας. Τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά.
Μα ακριβως επειδη ξερουμε τι συμβαινει στην χωρα μας δεν μπορει να επικαλειται καποιος οτι δεν εχει σημα οι γουιντ γιατι οι αλλοι δυο λαδωνουν καλυτερα. Απλα η γουιντ ηταν ειναι και θα ειναι πατος στο θεμα καλυψης γιατι δεν θελει να στησει επιτελους ενα σοβαρο δικτυο και το μονο που την ενδιαφερει ειναι να μας αρμεγει, και οχι γιατι οι αλλοι δυο λαδωνουν. Αυτο γραφει το προηγουμενο ποστ απ το δικο μου. Και ακομα και αν μπω σε αυτη την βλακωδη λογικη οδηγουμαι στο συμπερασμα συμφωνα με τα λεγομενα σας οτι οταν ριχνουνε κεραιες της κοσμοτε και την βονταφον εχει λαδωσει η γουιντ. Καταλαβαινετε λοιπον τι γραφετε καποιοι; Και σε πειραξε εσενα τι εγραψα εγω. Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό η wind προσφέρει τα καλύτερα πακέτα καρτοκινητής;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό η wind προσφέρει τα καλύτερα πακέτα καρτοκινητής;

 

Για αυτο φιλε, επειδη υστερεί σε θέμα κάλυψης. Και από οτι φαίνεται θα υστερεί και εις τους αιώνας των αιώνων μιας και η περιβοητη αναβαθμιση δικτυου απο οτι βλέπω αφορά μονο θέμα ταχύτητας και όχι κάλυψης. Ο χάρτης κάλυψης ειναι για γέλια δυστυχώς και θα παραμείνει έτσι. Εδώ εχω επισημάνει εδώ και δέκα χρόνια τουλαχιστον 3-4 φορές μια τρύπα στην Πετρούπολη και σε σημεία της Αθήνας (μην τα γραφω αναλυτικα γιατι θα ξημερωσουμε) σε 2G και η γουιντ με γραφει κανονικοτατα.

Σε αυτη την ζωη οτι πληρωνεις παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τη voda πάντως δεν έχω δει να υστερεί η wind. Και είναι και σίγουρα πιο οικονομική.

Σε σχέση με cosmote έχω εγκαταλήψει τις συγκρίσεις λόγω ακρίβειας...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τη voda πάντως δεν έχω δει να υστερεί η wind. Και είναι και σίγουρα πιο οικονομική.

Σε σχέση με cosmote έχω εγκαταλήψει τις συγκρίσεις λόγω ακρίβειας...

 

!!!

Έχεις βάλει δίπλα τις 2 εταιρείες να συγκρίνεις σε διάφορα μέρη ή έτσι το λες;

Όπου δεν πιάνει 3G η wind στο κινητό, ενεργοποιω μια Cu που έχω σε Mifi και πάντα συνδέεται.

Οπότε τι να λέμε για wind και Vodafone..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

!!!

Έχεις βάλει δίπλα τις 2 εταιρείες να συγκρίνεις σε διάφορα μέρη ή έτσι το λες;

Όπου δεν πιάνει 3G η wind στο κινητό, ενεργοποιω μια Cu που έχω σε Mifi και πάντα συνδέεται.

Οπότε τι να λέμε για wind και Vodafone..

 

Πάμε μια βόλτα Τζια με τις 2 εταιρίες δίπλα δίπλα να σου πω εγώ...

Vodafone ανύπαρκτη

Link to comment
Share on other sites

!!!

Έχεις βάλει δίπλα τις 2 εταιρείες να συγκρίνεις σε διάφορα μέρη ή έτσι το λες;

Όπου δεν πιάνει 3G η wind στο κινητό, ενεργοποιω μια Cu που έχω σε Mifi και πάντα συνδέεται.

Οπότε τι να λέμε για wind και Vodafone..

 

Εγώ που έχω F2G και εταιρικό VODAFONE στα σημεία που κινούμε υπερτερεί η WIND. Υπάρχουν στιγμές που εκνευρίζομαι με την VODAFONE που δεν μπορώ να βγάλω γραμμή και η ποιότητα κλήσεων είναι χάλια.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρα θέμα περιοχής παιδιά μην επαναλαμβανόμαστε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

γενικά ακούω παράπονα για όλες τις εταιρίες....

2014 και κοιτάνε να φτάσουν μέχρι τις βραχονησίδες και για να ρίξουν το κόστος έχουν σκίσει τις μεγαλουπόλεις .. σου λέει θα πάει λίγο πιο δίπλα και θα μιλήσει καλύτερα.

το πρόβλημα γίνεται έντονο εαν μιλάς (με χαντς φρι) απο το αυτοκίνητο..

Link to comment
Share on other sites

γενικά ακούω παράπονα για όλες τις εταιρίες....

2014 και κοιτάνε να φτάσουν μέχρι τις βραχονησίδες και για να ρίξουν το κόστος έχουν σκίσει τις μεγαλουπόλεις .. σου λέει θα πάει λίγο πιο δίπλα και θα μιλήσει καλύτερα.

το πρόβλημα γίνεται έντονο εαν μιλάς (με χαντς φρι) απο το αυτοκίνητο..

 

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με wind και bt handsfree μέσα σε αμάξι που να οφείλεται στο δίκτυο.

Όλες τις φορές που είχα πρόβλημα, έφταιγε το κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γενικά ακούω παράπονα για όλες τις εταιρίες....

2014 και κοιτάνε να φτάσουν μέχρι τις βραχονησίδες και για να ρίξουν το κόστος έχουν σκίσει τις μεγαλουπόλεις .. σου λέει θα πάει λίγο πιο δίπλα και θα μιλήσει καλύτερα.

το πρόβλημα γίνεται έντονο εαν μιλάς (με χαντς φρι) απο το αυτοκίνητο..

 

Τα τελευταία χρόνια και οι 3 εταιρίες χάνουν συμβόλαια με αποτέλεσμα να χάνουν έσοδα και τώρα προσπαθούν να κόψουν έξοδα από παντού. Ηδη και οι 3 εταιρίες προσπαθούν να μειώσουν προσωπικό και καταστήματα, προσφέροντας περισσότερες υπηρεσίες μεσω ιντερνετ. Δυστυχώς έρχονται χειρότερες ημέρες στην κινητή (θα με θυμηθείτε)...

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια και οι 3 εταιρίες χάνουν συμβόλαια με αποτέλεσμα να χάνουν έσοδα και τώρα προσπαθούν να κόψουν έξοδα από παντού. Ηδη και οι 3 εταιρίες προσπαθούν να μειώσουν προσωπικό και καταστήματα, προσφέροντας περισσότερες υπηρεσίες μεσω ιντερνετ. Δυστυχώς έρχονται χειρότερες ημέρες στην κινητή (θα με θυμηθείτε)...

Συμφωνω,

Βεβαια το να ριξουν τις τιμες για να λειτουργησει ο ανταγωνισμος, ουτε τους περναει απ το μυαλο. Εκει, στο παλιο, καλο και δοκιμασμενο καρτελακι.

Εχουν την εντυπωση οτι ο καταναλωτης ειναι βοδι.

Απ οτι φαινεται εκαναν λαθος.

Τωρα ας θερισουν οτι εσπειραν.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει κάλυψη, πάει κοσμοτέ. Οποιος θέλει οικονομία, πάει κιου. Απλά πράγματα.

Πολύ σωστό. Αν και εχει φτιάξει αισθητά νομίζω η κάλυψη της wind

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό. Αν και εχει φτιάξει αισθητά νομίζω η κάλυψη της wind

 

εχει φτιαξει πολυ η καλυψη της. Απλα, και για το καθε χωριο, βουνο, νησι, πας κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

εχει φτιαξει πολυ η καλυψη της. Απλα, και για το καθε χωριο, βουνο, νησι, πας κοσμοτε.

αμα έχεις να την πληρώνεις:p...Ας μην έχω σήμα στη βραχονησίδα στο κάτω κάτω:p. Τουλάχιστον δεν τα σκάω με wind;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι όλες οι εταιρείες τις έχουν ρίξει τρομερά τις τιμές τους τα τελευταία χρόνια και ειδικά αν έχεις κινητό και σταθερό στν ίδια εταιρεία, παίρνεις πολύ καλές εκπτώσεις, παροχές και πακέτα.

Όσο για το σήμα, εννοείται πως δεν μπορούν όλες οι εταιρείες να πιάνουν το ίδιο παντού.

Εγώ διαλέγω με κριτήριο το κόστος. Δεν είμαι γυναικολόγος για να πρέπει να πιάνει παντού...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...