Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, damianos78 said:

συλλεκτικό. Γιατί ΔΕΝ θα μείνει Για Πολύ το 1 ευρώ.... Χαρείτε το 

20230317_185429.jpg

 

43 minutes ago, p_k said:

Για ποιον λόγο δεν θα μείνει για πολύ καιρό;

 

Firefox_Screenshot_2023-03-17T18-01-24.591Z.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

Καθότι το log bonus κάποιος είπε ότι δεν δουλεύει στο ένα ευρώ ανανέωση
 

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/ti-ine-i-ipiresia-log-n-win-ke-pos-energopio-dorean-paketa

Όπως λέει εδώ λειτουργεί με ανανέωση με €8 και πάνω αλλά και οτι το βήμα χρέωσης στην ομιλία είναι με 1" με ελάχιστη χρέωση τα 3' όπως το παλαιό.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bbbb said:

 

 

Firefox_Screenshot_2023-03-17T18-01-24.591Z.png

Αυτό είναι κάτι καινούργιο;

Διότι γράφει ότι απευθύνεται σε πελάτες ηλικίας έως 25 ετών και δίνει δωρεάν πρόσβαση σε συγκεκριμένες εφαρμογές κοινωνικής δικτύωσης, δεν εννοεί το κανονικό free to go;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Ειναι συνομιλια με αυτά τα νέα bot τεχνητής νοημοσύνης.

Μάλιστα. Δηλαδή στο chat μέσω της εφαρμογής μιλάς με bot ή στην αρχή με bot και έπειτα με κανονικό εκπρόσωπο;

Έτσι γινόταν τουλάχιστον μέχρι σήμερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Δεν νομίζω να είναι chat της εταιρίας αυτό.

Σωστά, τότε ας ενημερωθούμε πού βρίσκεται αυτό το chat.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Σωστά, τότε ας ενημερωθούμε πού βρίσκεται αυτό το chat.

🤣Απλα τρόλαρα σχετικά με το πόσο ειμαστε σίγουροι πόσο θα κρατήσει το 1€. Ειναι απαντήσεις απο την openai https://openai.com/blog/chatgpt  καμμιά σχέση με επίσημο chat της nova

H oυσία είναι ότι και με εκπρόσωπο της nova να μιλήσουμε, πάλι το ίδιο θα μας πει.. Οτι δεν ξέρει..

20 minutes ago, kmpatra said:

Ειναι συνομιλια με αυτά τα νέα bot τεχνητής νοημοσύνης.

Ακριβώς. Ειναι σοκαριστικό πόσο "ανθρώπινα" αν και "διπλωματικά" απαντάει στις ερωτήσεις..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ωσπου να'ρθει το 2Ε το 2μηνο και εν τέλει το 10Ε το μήνα.

Και αναμενόμενο το ο,τι απάντηση από το >90%.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για δεύτερο αριθμό να βάζεις ένα ευρώ το δίμηνο.
Αν έχεις και τα 120 λεπτά από σταθερό και στα δίνουν ακόμα καλύτερα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEO said:

Αν έχεις και τα 120 λεπτά από σταθερό και στα δίνουν ακόμα καλύτερα 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Θα μας πεις το παραμεθεπόμενο Σάβατο 1/4?

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις το παραμεθεπόμενο Σάβατο 1/4?
Θα σας πω αν και εγώ έχω άλλο θέμα

Η υπερήλικηγιαγιά που είχε το double paly (τηλέφωνο για αυτήν και ίντερνετ για την κυρία που την φρόντιζε) μας άφησε χρόνους και ο γιος της διέκοψε την σύνδεση

Είχαμε 2 νούμερα που έπαιρναν τα 120 από αυτή την σύνδεση, η αδερφή μου και εγώ

Στην αδερφή μου το έκοψαν υποθέτω και σε μένα θα το κόψουν :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα που από προηγούμενο κάτοχο του συγκεκριμένου αριθμού f2go μάλλον είχε ΚΑΙ σταθερό Wind πριν τον αγοράσω εγώ και μάλλον θα έπαιρνε τα 120΄προς όλους κάθε 1μηνιά , όταν του βάζω κάρτα κάθε έτος στο όριο να χάσω την κατοχή του αριθμού, τα βάζει.

Κανένα σταθερό δεν έχω.

#1# αριθμό κινητού κρατά εγγεγραμμένο μάλλον , αν και "παίζει" με σένα που το μετέτρεψες σε "νέο": Πες μας την 1/4.

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-kartokinhths-11-02-2022

Επίσης ανακοινώνεται η κατάργηση των παρακάτω μη εμπορικά διαθέσιμων υπηρεσιών για F2G συνδρομητές από 14/3/2022:

  • Το μη εμπορικά διαθέσιμο Buy More που προσφέρει 120 δωρεάν λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής στην Ελλάδα με διάρκεια 30 ημέρες κάθε μήνα για F2G & Q συνδρομητές, ή δωρεάν 1GB mobile internet με διάρκεια 30 ημέρες κάθε μήνα για ‘’SimpleFi on the Go με κάρτα’’ συνδρομητές, που έχουν συνδυάσει το καρτοκινητό τους με τουλάχιστον 1 σύνδεση συμβολαίου σταθερής η κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είχες ενεργοποιήσει δύο ίδια πακέτα με διάφορα τεσσάρων ημερών. Αν τυχόν διαγραφούν τα υπόλοιπα απόψε τους παίρνεις τηλέφωνο ή στέλνεις στο chat τις φωτο για να βγάλουν άκρη. Κάποιο σύστημα δεν βλέπει σωστά τις 28 μέρες του Φεβρουαρίου ή τη διάρκεια του πακέτου. Για 30 μέρες είναι το πακέτο αυτό ή για 28?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Προφανώς δεν είχες ενεργοποιήσει δύο ίδια πακέτα με διάφορα τεσσάρων ημερών. Αν τυχόν διαγραφούν τα υπόλοιπα απόψε τους παίρνεις τηλέφωνο ή στέλνεις στο chat τις φωτο για να βγάλουν άκρη. Κάποιο σύστημα δεν βλέπει σωστά τις 28 μέρες του Φεβρουαρίου ή τη διάρκεια του πακέτου. Για 30 μέρες είναι το πακέτο αυτό ή για 28?

30 μέρες είναι η διάρκεια του πακέτου.Η βλακεια τους ????????????

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mips said:

30 μέρες είναι η διάρκεια του πακέτου.Η βλακεια τους ????????????

Στο νέο free2go ε? Ισως κάποια δυσλειτουργία

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Στο νέο free2go ε? Ισως κάποια δυσλειτουργία

Η ημερομηνία λήξης είναι σωστή στο νέο free2go.  Το sms είναι άκυρο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό που λέτε με τα 120 λεπτά λόγω σταθερού, μπορεί φίλος να πάρει τηλέφωνο και να τους πει να του τα βάλουν; Γιατί το παιδί του  χρησιμοποιούσε το πακέτο με τα 5GB και τα 200 λεπτά αλλά τώρα με το «νεο» f2g πάνε τα 200 λεπτά. Επισης τα 120 αυτά Λεπτά, χρεώνονται ανα δευτερόλεπτο;

εγώ ειπα είναι πραγματικά ελεεινό το νέο f2g. Ντροπή και αίσχος να παίρνεις 4GB με 15€ ανανέωση. Και θα το δικαιολογούσα αν προωθούσε τους πελάτες σε συμβολαιο με τα 6 GB(ή και παραπάνω) από το f2g στα 15€ χωρίς σταθερο, γιατί είναι πολλοί νέοι και έφηβοι που δεν θέλουν να δίνουν πάνω από 15€ στο κινητό αλλα θέλουν 6-8GB το μήνα. Ομως με 15€ χωρις Σταθερο παίρνεις αυτό με τα 2GB που δεν αξίζει. Άρα η μόνη λύση για αυτού του είδους νέων/εφήβων είναι η φορητότητα. Μπράβο Nova!

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Τα 120 λεπτά έχουν καταργηθεί για νέους χρήστες (δες παραπάνω ποστ του Pppe) εδώ και καιρό

Εξακολουθεί να τα δίνει σε αυτούς που τα είχαν ενεργοποιήσει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

Τα 120 λεπτά έχουν καταργηθεί για νέους χρήστες (δες παραπάνω ποστ του Pppe) εδώ και καιρό

Εξακολουθεί να τα δίνει σε αυτούς που τα είχαν ενεργοποιήσει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Ο,τι να ναι πραγματικά. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χωρίς να τους ενοχλήσω δεν έληξε το πακέτο χθες το βράδυ όπως έλεγε το sms που μου είχαν στείλει. Αλλά μπήκα στην εφαρμογή και το πακέτο special unlimited talk #4# που έβαζα πάντα με 10.60€ εξαφανίστηκε και στην θέση του έβαλαν το unlimited talk max με 17.80€. Η διαφορά τους είναι από 4 GB τα έκαναν 5GB και rollover. Είναι και διαθέσιμο για 5G χωρίς επιπλέον χρέωση. Μήπως πρέπει να πάρω τηλέφωνο και να τους ευχαριστήσω για την νέα προσφορά? Η να τους στείλω και γλυκά?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mips said:

IMG-0c15d0adc32c1941715dce15aaad4a48-V.thumb.jpg.717b6672d508b06d1e175056c1c80b0a.jpg204131174_Screenshot_20230317_225540_PhotoEditor.thumb.jpg.eeceba47827a524aac89377a83738979.jpg

Ακούω σχολια

Δεν λήγει το πακέτο σου. Λήγει η συγκεκριμένη προσφορά μέσα στο  f2g. Σε σένα θα συνεχίσει κανονικά(υποθέτω) μέχρι τη ημερομηνία λήξης της. Ήρθε και σε μενα αυτό το μήνυμα, αλλα εγω δεν ειχα ενεργοποίηση αυτό το πακέτο. Απλα ενημερώνει οτι στο f2g αυτη η προσφορά λήγει. Εγω αυτο κατάλαβα. Αν μπεις σήμερα θα δεις οτι την έχουν αφαιρέσει απο το app.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έδωσε στο καπάκι απεριόριστα δεδομένα με 5 ευρώ. Αν μου τα κόψει όλα μαζί τα απεριόριστα δεδομένα θα γίνει WU η CU και βλέπουμε μετά  όταν κάποτε μεζεψει το δίκτυο στην επαρχία μετα από 4 χρόνια.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...