Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@HEO ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πράγματι ενεργοποιώντας το 3€ πακέτο ανανεώθηκε το υπόλοιπο για 30 μέρες. Πολύ βολικό μιας και είναι SIM συναγερμού και έχουν μαζευτεί 100€ μέσα.
Τίποτα φιλαράκι να σάι καλά

 

Και μια που έχεις υπόλοιπο στον συναγερμό κοίτα και το ποστ μου #45466 στο παρόν θέμα, μπορεί να λειτουργεί στην περίπτωση αου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@HEO ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πράγματι ενεργοποιώντας το 3€ πακέτο ανανεώθηκε το υπόλοιπο για 30 μέρες. Πολύ βολικό μιας και είναι SIM συναγερμού και έχουν μαζευτεί 100€ μέσα.

Αν δεν χρειάζεσαι απολύτως τίποτα από data/SMS δες και το Vodafone CU που ανανεώνεις με ελάχιστο ποσό μέσω CashBack (pockee): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8132123#post8132123

Βέβαια δεν ξέρω αν χάσεις τα €100 σε περίπτωση φορητότητας.

Τίποτα φιλαράκι να σάι καλά

 

Και μια που έχεις υπόλοιπο στον συναγερμό κοίτα και το ποστ μου #45466 στο παρόν θέμα, μπορεί να λειτουργεί στην περίπτωση αου

Για να μην ψάχνεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8122953#post8122953

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ευρώ μπορεί να τα πάρει πίσω αν καταγγείλει την σύμβαση λόγω τιμολογιακων αλλαγών, είναι κάτι που έχει ειπωθεί και άλλες φορές

 

Μπορεί βέβαια να τα ροκανίζει όμως

 

(Εκτός θέματος - συγνώμη)

 

για συναγερμούς gps και διάφορες ηλεκτρονικές κατασκευές που θέλεις μικρής έκτασης gsm επικοινωνία κατά την ταπεινή γνώμη καλύτερη είναι η giffgaff Αγγλίας.

 

Βάζεις 10 λίρες και διαρκούν για πάντα απλά κάνεις ανά τρίμηνο μια χρεωσιμη κίνηση έστω και μια πένα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ευρώ μπορεί να τα πάρει πίσω αν καταγγείλει την σύμβαση λόγω τιμολογιακων αλλαγών, είναι κάτι που έχει ειπωθεί και άλλες φορές

 

Μπορεί βέβαια να τα ροκανίζει όμως

 

(Εκτός θέματος - συγνώμη)

 

για συναγερμούς gps και διάφορες ηλεκτρονικές κατασκευές που θέλεις μικρής έκτασης gsm επικοινωνία κατά την ταπεινή γνώμη καλύτερη είναι η giffgaff Αγγλίας.

 

Βάζεις 10 λίρες και διαρκούν για πάντα απλά κάνεις ανά τρίμηνο μια χρεωσιμη κίνηση έστω και μια πένα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Η μία ιντερτελεκομ από Ελλάδα. Διαρκούν επίσης για πάντα και θέλει μια χρεωσιμη κίνηση το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε καλά για τις ιδέες και τις συμβουλές. Τα γνωρίζω τα περισσότερα. Το βασικό μου νούμερο το διατηρώ μέσω cashback εδώ και τρία χρόνια χωρίς να πληρώνω. Όταν είχα πάρει τη SIM για το συναγερμό δεν είχα σκεφτεί ιδιαίτερα μιας και τότε ήθελε ένα ταληρακι το εξάμηνο. Και την intertelecom τη ξέρω αλλά θα θέλει το κάτι τις και ο τεχνικός για να μου αλλάξει και να ρυθμίσει τη SIM. Οπότε προς το παρών όσο μας παίρνει θα ροκανιζουμε το υπάρχων υπόλοιπο. Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω το πακέτο wind talk to all + το φθηνότερο πακέτο ομιλίας με 10.40 ευρώ. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσει κάποιος με SMS ? Ή μέσω κλήσης σε κάποιο νούμερο? Και αν ναι τι πατάει κάποιος οταν πάρει τηλέφωνο? Πχ 4 και μετά 3 για να ενεργοποιηθεί? . Θέλω να το πω στον θείο μου που δεν χρησιμοποιεί την εφαρμογή. Ξέρω ότι θα χάσει το online bonus.

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιείται αυτόματα αυτό το πακέτο? . Μέχρι στιγμής τα αλλά δυο δίκτυα το παρέχουν αυτό αλλά η wind μάλλον δεν πρέπει να το έχει βάλει ακόμα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Wind πάπαλα... Στο τηλεφωνικό κέντρο έχουν βγάλει ανακοίνωση περί γενικευμένου τεχνικού προβλήματος. #windgr
Link to comment
Share on other sites

σε τι ακριβως αναφερεσαι. Σταθερη και q δουλευουν νορμαλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 13700 μιλαει για προβλημα σχετικα με την υπηρεσια ιντερνετ χωρις να διευκρινιζει για σταθερη ή κινητή. Αυτο που βλέπω ειναι οτι αργουν να ανοιξουν οι σελιδες απο κινητο με data wind.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πρόσβαση απο κινητές μόνο φωνή και στο ίντερνετ σε σταθερές γραμμές απο το πρωί Πολλά θέματα σε διαφορετικές περιοχές...

 

Απο wind f2g

 

*Καλησπέρα σας , αυτή την στιγμή υπάρχει γενικότερο θέμα για το οποίο ήδη γίνονται οι απαραίτητες ενέργειες προς άμεση αποκατάσταση των υπηρεσιών*

Link to comment
Share on other sites

Φωκίδα όλα κομπλέ δεν μου παρουσίασε το παραμικρό. Βέβαια υπάρχουν αναφορές και προβλήματα στο ίντερνετ που όπως φαίνεται λύθηκαν, στο νήμα Wind 4g.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να είστε καλά για τις ιδέες και τις συμβουλές. Τα γνωρίζω τα περισσότερα. Το βασικό μου νούμερο το διατηρώ μέσω cashback εδώ και τρία χρόνια χωρίς να πληρώνω. Όταν είχα πάρει τη SIM για το συναγερμό δεν είχα σκεφτεί ιδιαίτερα μιας και τότε ήθελε ένα ταληρακι το εξάμηνο. Και την intertelecom τη ξέρω αλλά θα θέλει το κάτι τις και ο τεχνικός για να μου αλλάξει και να ρυθμίσει τη SIM. Οπότε προς το παρών όσο μας παίρνει θα ροκανιζουμε το υπάρχων υπόλοιπο. Ευχαριστώ και πάλι

Εγώ διαπίστωσα τυχαία πως προλαβαίνεις να κάνεις top up (ανανέωση χρόνου ομιλίας) λίγο μετά τα μεσάνυχτα της ημέρας που λήγει ο χρόνος ομιλίας χωρίς να χάσεις το υπόλοιπο που έχεις ήδη! Προσωπικά το έχω κάνει με χρήση κάρτας μέσω Paypal, αλλά δε νομίζω πως παίζει ρόλο ο τρόπος ανανέωσης.

 

Με ενεργοποίηση πακέτου επιχείρησα να το κάνω μετά τις 24:00 της ημερομηνίας λήξης, αλλά μου έβγαλε σφάλμα!

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

κατά λάθος έφαγα τα δεδομένα και μου άφησε.0.01 ευρώ μέσα. δεν δουλεύει η εφαρμογή να βάλω χρήματα και να βάλω πακέτο;;; πρέπει να βρω wifi;; ;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δίχως ίντερνετ δεν φορτώνει. Μπορεί όμως κάποιος άλλος να σου κάνει ανανέωση online για σένα εφόσον υπάρχει άλλη συσκευή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαπίστωσα τυχαία πως προλαβαίνεις να κάνεις top up (ανανέωση χρόνου ομιλίας) λίγο μετά τα μεσάνυχτα της ημέρας που λήγει ο χρόνος ομιλίας χωρίς να χάσεις το υπόλοιπο που έχεις ήδη! Προσωπικά το έχω κάνει με χρήση κάρτας μέσω Paypal, αλλά δε νομίζω πως παίζει ρόλο ο τρόπος ανανέωσης.

 

Με ενεργοποίηση πακέτου επιχείρησα να το κάνω μετά τις 24:00 της ημερομηνίας λήξης, αλλά μου έβγαλε σφάλμα!

Πράγματι έτσι είναι καθώς το υπόλοιπο φαίνεται στην εφαρμογή ως περίπου στις 01.00 της επόμενης μέρας μερικές φορείς και περισσότερο. Οπότε έχεις λίγο χρόνο ακόμα για να ανανεώσεις

 

Καλό πάντως είναι να ανανεώνεται 2-3 μέρες νωρίτερα, για κάθε περίπτωση που κάτσει μια στραβή

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δίχως ίντερνετ δεν φορτώνει. Μπορεί όμως κάποιος άλλος να σου κάνει ανανέωση online για σένα εφόσον υπάρχει άλλη συσκευή.
ρώτησα γιατί στην κοσμοτε μπαίνει και χωρίς δεδομένα νομίζω. εάν έχω καταλάβει καλά.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως που δοκίμασα να ενεργοποιήσω offer μετά τις 24:00 μου έβγαλε σφάλμα (oops, κάτι πήγε στραβά!) και έβαλα λεφτά για να ανανεωθεί η διάρκεια του υπολοίπου μου.

offers.png

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βγήκαν οι προσφορές των 3 ευρώ στην εφαρμογή του κινητού, εδώ και χρόνια δηλαδή, πάντα μα πάντα είχα 1-2 προσφορές διαθέσιμες και περίπου ανά δίμηνο ενεργοποιούσα τουλάχιστον μία.

Τον Δεκέμβρη για πρώτη φορά παρέτεινα την ημερομηνία λήξης, όχι βάζοντας χρήματα, αλλά με ενεργοποίηση προσφοράς των 3 ευρώ.

Πριν 20 μέρες το έκανα για δεύτερη φορά, πάλι με τον ίδιο τρόπο.

Ε, αυτό ήταν! Για πρώτη φορά μετά από χρόνια δεν έχω πλέον διαθέσιμες προσφορές των 3 ευρώ. Εδώ και 20 μέρες τσεκάρω μέρα παρά μέρα την εφαρμογή και τίποτα...

Αν μου κόψει τις προσφορές των 3 ευρώ, τότε στην τελική σούμα ίσως βγω χαμένος από τον πλάγιο τρόπο παράτασης της ημερομηνίας λήξης, οπότε μάλλον σε 10 μέρες που λήγει ο χρόνος θα δοκιμάσω να βάλω 12 ευρώ να δω μήπως αλλάξει κάτι..

Μήπως αυτές οι προσφορές μπαίνουν σε συγκεκριμένες ημερομηνίες και δεν το είχα παρατηρήσει;;

Πάντως, πιστεύω ότι δεν πρόκειται για κάποιο bug, αλλά ότι η wind εσκεμμένα επιτρέπει αυτόν τον τρόπο παράτασης της λήξης ίσως γιατί δεν θέλει να υπάρχουν νούμερα με συσσωρευμένα μεγάλα χρηματικά ποσά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνουν σε συγκεκριμένες ημερομηνίες

 

Των 3 και 4.44 ευρώ μπαίνουν στις 11 του μήνα

 

Και του ίντερνετ των 5 ευρώ μπαίνουν στις 15 του μήνα

 

(Τα παραπάνω είναι αποτέλεσμα προσωπικών παρατηρήσεων σε 4 νούμερα που διαχειριζμαι)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν δεν λάβεις προσφορά για πακέτο υπάρχει κι άλλη λύση: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8122953#post8122953
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Ναι μπαίνουν σε συγκεκριμένες ημερομηνίες

 

Των 3 και 4.44 ευρώ μπαίνουν στις 11 του μήνα

 

Και του ίντερνετ των 5 ευρώ μπαίνουν στις 15 του μήνα

 

(Τα παραπάνω είναι αποτέλεσμα προσωπικών παρατηρήσεων σε 4 νούμερα που διαχειριζμαι)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Ωραία! Και άρχισα να ανησυχώ ότι μου τις έκοψαν! Οπότε, σε 10 μέρες που λήγει το υπόλοιπό μου, λογικά θα τα έχω και πάλι διαθέσιμα!

 

Ακόμη και αν δεν λάβεις προσφορά για πακέτο υπάρχει κι άλλη λύση: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8122953#post8122953

 

Ναι, το είχα δει και το είχα δοκιμάσει και όντως μου έχει το πακέτο διαθέσιμο! Αλλά θέλω 2 τέτοια το μήνα, γιατί ναι μεν ανανεώνει για ένα μήνα αλλά οι παροχές του διαρκούν 15 μέρες. Πάντως, είναι πολύ καλή και οικονομική λύση για ώρα ανάγκης, είναι must να το έχεις στα αγαπημένα, γιατί χωρίς πακέτο η τιμή μονάδας κλήσης είναι ληστρική.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Κι όπως λέει κι ο HEO παραμένει μια προσιτή οικονομικη πρόταση τουλάχιστον μέχρι τώρα. Αφού με παίρνουν τηλέφωνο για το πακέτο W10 με τα 1500' & μηνύματα και 10 γίγα στα 20 ευρώ και όταν τους απαντώ αρνητικά ξαφνιάζονται αφού τους λέω ότι δεν κάνω τόση χρήση κλήσεων.

Μια βοήθεια θα ήθελα σε μια απορία μου να μου λύσετε όποιος γνωρίζει βέβαια.

Έχω νούμερο προνομιακό ( φοιτητικό) το οποίο δεν μπορεί να γίνει φορητότητα σε άλλο πάροχο μου το είχαν πει εξαρχής. Αν δεχτώ το παραπάνω πακέτο ( συμβόλαιο 2ετες) με την λήξη του συμβολαίου μπορώ για τον α,β λόγο να πάω σε άλλο πάροχο?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Κι όπως λέει κι ο HEO παραμένει μια προσιτή οικονομικη πρόταση τουλάχιστον μέχρι τώρα. Αφού με παίρνουν τηλέφωνο για το πακέτο W10 με τα 1500' & μηνύματα και 10 γίγα στα 20 ευρώ και όταν τους απαντώ αρνητικά ξαφνιάζονται αφού τους λέω ότι δεν κάνω τόση χρήση κλήσεων.

Μια βοήθεια θα ήθελα σε μια απορία μου να μου λύσετε όποιος γνωρίζει βέβαια.

Έχω νούμερο προνομιακό ( φοιτητικό) το οποίο δεν μπορεί να γίνει φορητότητα σε άλλο πάροχο μου το είχαν πει εξαρχής. Αν δεχτώ το παραπάνω πακέτο ( συμβόλαιο 2ετες) με την λήξη του συμβολαίου μπορώ για τον α,β λόγο να πάω σε άλλο πάροχο?

 

Όλα τα νούμερα μπορούν να φύγουν με φορητότητα σε άλλο πάροχο. Δεν έχει σημασία τι πακέτο είναι κτλ. Προφανώς σου έδωσαν λάθος πληροφορία.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι προνομιακό ( φοιτητικό υποτίθεται) έχει μια βάση αν το σκεφτείς.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και τα 4 από τα τηλέφωνα που διαχειρίζομαι έγιναν προνομιακα (φοιτητικά) χωρίς να το ζητήσω...

 

Το ένα επέστρεψε στην κανονικότητα χωρίς πάλι να το ζητήσω προφανώς γιατί δεν είχα ενεργοποίησει ποτέ το φοιτητικό πακέτο που μου χάρισαν και τους πρόσβαλα...

 

Τα άλλα παραμένουν ...αν και μόνο στο ένα έχω ενεργοποιήσει την προσφορά πριν χρόνια...

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...