Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω που γράφουν μερικοί φίλοι ότι θα καταργηθεί το 2G κλπ

Το έχουν διαβάσει κάπου και το γράφουν?

Αν καταργηθεί, υπάρχουν περιοχές στην Ελλάδα πχ Πήλιο που θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα κάλυψης

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω που γράφουν μερικοί φίλοι ότι θα καταργηθεί το 2G κλπ

Το έχουν διαβάσει κάπου και το γράφουν?

Αν καταργηθεί, υπάρχουν περιοχές στην Ελλάδα πχ Πήλιο που θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα κάλυψης

Έχεις δίκιο.

Δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση για κάτι τέτοιο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω που γράφουν μερικοί φίλοι ότι θα καταργηθεί το 2G κλπ

 

Το έχουν διαβάσει κάπου και το γράφουν?

 

Αν καταργηθεί, υπάρχουν περιοχές στην Ελλάδα πχ Πήλιο που θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα κάλυψης

Δεν θα καταργηθεί αύριο η μεθαύριο, είναι κάτι που θα πάρει κάποια χρόνια αλλά είναι αναπόφευκτο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η απόφαση έχει ληφθεί από Cosmote και Vodafone να κλείσει το 3G. Αυτό σημαίνει ότι το 2G θα μείνει μαζί μας μέχρι τουλάχιστον το 2025.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω που γράφουν μερικοί φίλοι ότι θα καταργηθεί το 2G κλπ

Το έχουν διαβάσει κάπου και το γράφουν?

Αν καταργηθεί, υπάρχουν περιοχές στην Ελλάδα πχ Πήλιο που θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα κάλυψης

 

Να πω και τη δική μου εμπειρία, με καρτοκινητό Wind: Σε συγκεκριμένη περιοχή της Νάξου δεν μπορούσα να βγάλω καθόλου κλήσεις με 3G/4G, και τη συσκευή μου δεν υποστήριζε 2G (ναι, Windows Phone). Τελικά ευτυχώς είχα μαζί μου μια πιο καινούργια συσκευή (Android) που υποστήριζε 2G και κατάφερα να μιλήσω κανονικά, χωρίς προβλήματα.

 

Χωρίς 2G στη συγκεκριμένη περιοχή δεν υπάρχει περίπτωση να μιλήσει κανείς με Wind.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστήριζαν 2g τα Windows phones ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστήριζαν 2g τα Windows phones ;

 

Μια χαρά υποστήριζαν. Δεν νομίζω να υπάρχει συσκευή κινητής τηλεφωνίας χωρίς 2G. Και επίσης το 2G θα μείνει μαζί με το 4G και 5G. Δεν θα καταργηθεί.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά τι στον κόρακα συμβαίνει με την εφαρμογή myf2go σε Android (συγκεκριμένα έχω galaxy S7). Πλέον ανά 3-4 login ζητάει κωδικό εισαγωγής επιβεβαιώσης σμσ. Ενώ παλαιότερα ούτε ζητούσε η μία στο τόσο ανά έτος. Υπάρχει καμία μέθοδος να το απενεργοποιησω? Βλέπω στα σχόλια στο playstore αρκετές αρνητικές αξιολόγησεις με αυτή την αιτιολογία
Link to comment
Share on other sites

Να πω και τη δική μου εμπειρία, με καρτοκινητό Wind: Σε συγκεκριμένη περιοχή της Νάξου δεν μπορούσα να βγάλω καθόλου κλήσεις με 3G/4G, και τη συσκευή μου δεν υποστήριζε 2G (ναι, Windows Phone). Τελικά ευτυχώς είχα μαζί μου μια πιο καινούργια συσκευή (Android) που υποστήριζε 2G και κατάφερα να μιλήσω κανονικά, χωρίς προβλήματα.

 

Χωρίς 2G στη συγκεκριμένη περιοχή δεν υπάρχει περίπτωση να μιλήσει κανείς με Wind.

 

το κινητο σου το windows phone μαλλον εχει σημα στο 3g και δεν παει στο 2g θα πρεπει να το κανεις χειροκινητα

δες οδηγιες εδω http://www.helpforsmartphone.com/public/en/microsoft/windows-phone/windows-phone-8-1/guides/24/Bytte-mellom-2G-3G-4G-Microsoft-Windows-Phone

ξερω οτι ολα τα κινητα εχουνε και 2g δεν εχω δει καποιο κινητο που να μην εχει 2g σημα , αλλα ειναι προεπιλεγμενα στην επιλογη 4g οποτε συνδεονται ειτε στο 4g ειτε στο 3g για αυτο .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά τι στον κόρακα συμβαίνει με την εφαρμογή myf2go σε Android (συγκεκριμένα έχω galaxy S7). Πλέον ανά 3-4 login ζητάει κωδικό εισαγωγής επιβεβαιώσης σμσ. Ενώ παλαιότερα ούτε ζητούσε η μία στο τόσο ανά έτος. Υπάρχει καμία μέθοδος να το απενεργοποιησω? Βλέπω στα σχόλια στο playstore αρκετές αρνητικές αξιολόγησεις με αυτή την αιτιολογία

Η λύση είναι να μπαίνεις με username και password, έτσι δεν θα συμβαίνει αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στην αμερικη αμα εχεις κινητο με κουμπια παλιο δεν θα μπορσεις να παρεις τηλεφωνο και θα πρεπει να αγορασεις νεα συσκευη; τραγικο !!! . το 2g θα μπορουσε ακομα να υπαρχε διοτι υπαρχουνε ατομα ηλικιας μεγαλης ( ηλικιωμενοι ) που δεν ξερουνε τα αφης κινητα αντε να τα συνηθισουνε στην ΗΠΑ.

 

Δεν καταργήθηκε στις ΗΠΑ το 2G. Τουλάχιστον η T-Mobile το έχει ακόμα (1900 MHz).

 

Ούτως ή άλλως, εκεί πέρα βλέπεις γιαγιάδες 70-80 χρόνων να έχουν iPhone. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταργήθηκε στις ΗΠΑ το 2G. Τουλάχιστον η T-Mobile το έχει ακόμα (1900 MHz).

 

 

 

Ούτως ή άλλως, εκεί πέρα βλέπεις γιαγιάδες 70-80 χρόνων να έχουν iPhone. :p

Αν θυμάμαι καλά η ανακοίνωση έλεγε Ιανουαρίο 2021 κλείνει το 2g, δεν γνωρίζω αν άλλαξε κατι.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για τα flames που αναφέρθηκε, έχει εδώ και κάνα χρόνο που σε κάθε εβδομαδιαίο login δίνει 1 flame δώρο. Μια εβδομάδα πιάνεται απ'όταν σας έρθει το μήνυμα ότι το κερδίσατε.

[...]

Εγώ θυμάμαι όταν ξεκίνησε το πρόγραμμα των flames κέρδιζα από ένα κάθε εβδομάδα με το login, αλλά έχει λίγο καιρό τώρα που σταμάτησε. Μάλλον το ξεκίνησαν πάλι από σήμερα!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ήδη αναφερθεί πολλές φορές, η μεταφορά συμβόλαιου σε καρτοκινητή στην wind χρεώνεται (η καρτοσύνδεση συμβόλαιο θεωρείται).

 

Σωστά σου είπαν στην εξυπηρέτηση και τα ίδια θα σου πουν και στο κατάστημα.

 

Αντιγράφω από PDF όρων συμβολαίου:

 

"Για αιτήσεις µετατροπής από σύνδεση συµβολαίου σε καρτοκινητό, εφαρµόζεται τέλος µετατροπής 30€ (µε ΦΠΑ 24%)."

 

Αν σε ενοχλεί, πήγαινε σε άλλη εταιρεία και μετά γύρνα σε καρτοκινητή wind.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο σου το windows phone μαλλον εχει σημα στο 3g και δεν παει στο 2g θα πρεπει να το κανεις χειροκινητα

δες οδηγιες εδω http://www.helpforsmartphone.com/public/en/microsoft/windows-phone/windows-phone-8-1/guides/24/Bytte-mellom-2G-3G-4G-Microsoft-Windows-Phone

ξερω οτι ολα τα κινητα εχουνε και 2g δεν εχω δει καποιο κινητο που να μην εχει 2g σημα , αλλα ειναι προεπιλεγμενα στην επιλογη 4g οποτε συνδεονται ειτε στο 4g ειτε στο 3g για αυτο .

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και ελπίζω να μη βγαίνουμε πολύ off-topic, αλλά απλά δεν υπήρχε αυτή η επιλογή για 2G στη δική μου συσκευή (Lumia 735), κάπου είχα κρατήσει και screenshot τότε. Χρήστης windows phone για πολλά χρόνια, τα είχα μάθει απέξω και ανακατωτά.

 

Βρήκα αυτό για του λόγου το αληθές: https://community.giffgaff.com/d/15993388-force-lumia-735-to-use-2g

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ήδη αναφερθεί πολλές φορές, η μεταφορά συμβόλαιου σε καρτοκινητή στην wind χρεώνεται (η καρτοσύνδεση συμβόλαιο θεωρείται).

 

Σωστά σου είπαν στην εξυπηρέτηση και τα ίδια θα σου πουν και στο κατάστημα.

 

Αντιγράφω από PDF όρων συμβολαίου:

 

"Για αιτήσεις µετατροπής από σύνδεση συµβολαίου σε καρτοκινητό, εφαρµόζεται τέλος µετατροπής 30€ (µε ΦΠΑ 24%)."

 

Αν σε ενοχλεί, πήγαινε σε άλλη εταιρεία και μετά γύρνα σε καρτοκινητή wind.

 

Σημαντικότατη επισήμανση! Σε ευχαριστώ πολύ!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικότατη επισήμανση! Σε ευχαριστώ πολύ!
H φορητοτητα δλδ απο συνδεση σε κάρτα σε αλλο παροχο δεν χρεώνει;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κλασικό μήνυμα ότι αν ανανεώσω μέσα στις επόμενες 2 μέρες από €12 και πάνω θα πάρω χρόνο ομιλίας και δεδομένα δωρεάν.

 

Όταν λέει "επόμενες 2 ημέρες" εννοεί σήμερα και αύριο ή οι επόμενες 2 από σήμερα (δηλαδή μεθαύριο)? Έχει δοκιμάσει κανείς να το πει με βεβαιότητα? Επίσης ισχύει ότι παίρνεις τα ίδια δώρα και με ανανέωση €10 (όχι €12) μέσα στο ίδιο διάστημα?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και με 10 ευρώ τα πήρα τα δώρα πολλές φορές επίσης ακόμα και 3 και 4 και 5 μέρες μετά τα δώρα τα έχω πάρει..

 

Βέβαια δεν θέλω να παρεξηγηθω

 

Τα παραπάνω δεν σημαίνουν ότι θα ισχύσουν και για σενα,

 

wind είναι αυτή και τα αλλάζει όπως θέλει

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κλασικό μήνυμα ότι αν ανανεώσω μέσα στις επόμενες 2 μέρες από €12 και πάνω θα πάρω χρόνο ομιλίας και δεδομένα δωρεάν.

 

Όταν λέει "επόμενες 2 ημέρες" εννοεί σήμερα και αύριο ή οι επόμενες 2 από σήμερα (δηλαδή μεθαύριο)? Έχει δοκιμάσει κανείς να το πει με βεβαιότητα? Επίσης ισχύει ότι παίρνεις τα ίδια δώρα και με ανανέωση €10 (όχι €12) μέσα στο ίδιο διάστημα?

 

Εννοεί μέχρι και την Κυριακή, όποτε μου έχει έρθει κι εμένα τέτοια ειδοποίηση- προσφορά είναι πάντα Παρασκευή και δυο φορές που την έχω ενεργοποιήσει την έχω κάνει Κυριακή.

(500' προς όλους και 2 γίγα δίνει συνήθως).

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@nebtios έτσι ✌️ υποτίθεται ότι επειδή πας σε άλλο πάροχο σου δίνεται δωρεάν η φορητότητα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι η φορητότητα απαγορεύεται να χρεώνεται ανεξάρτητα του είδους του προϊόντος που καταλήγεις με εντολή της ΕΕΤΤ.

 

Αντίθετα η αλλαγή προϊόντος στην ίδια εταιρεία (σύνδεση σε κάρτα, κάρτα σε σύνδεση, σύνδεση σε σύνδεση) μπορούν να χρεώνονται όπως θέλει η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Και με 10 ευρώ τα πήρα τα δώρα πολλές φορές επίσης ακόμα και 3 και 4 και 5 μέρες μετά τα δώρα τα έχω πάρει..

[...]

Κι εγώ με ανανέωση €10 τουλάχιστον 3 ημέρες μετά.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Και με 10 ευρώ τα πήρα τα δώρα πολλές φορές επίσης ακόμα και 3 και 4 και 5 μέρες μετά τα δώρα τα έχω πάρει..

 

Βέβαια δεν θέλω να παρεξηγηθω: Τα παραπάνω δεν σημαίνουν ότι θα ισχύσουν και για σενα, wind είναι αυτή και τα αλλάζει όπως θέλει

 

Εννοεί μέχρι και την Κυριακή, όποτε μου έχει έρθει κι εμένα τέτοια ειδοποίηση- προσφορά είναι πάντα Παρασκευή και δυο φορές που την έχω ενεργοποιήσει την έχω κάνει Κυριακή.

(500' προς όλους και 2 γίγα δίνει συνήθως).

 

Κι εγώ με ανανέωση €10 τουλάχιστον 3 ημέρες μετά.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω αύριο ανανέωση με €10 και θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κλασικό μήνυμα ότι αν ανανεώσω μέσα στις επόμενες 2 μέρες από €12 και πάνω θα πάρω χρόνο ομιλίας και δεδομένα δωρεάν.

 

Πριν λίγο την έβαλα αυτήν την προσφορά που ήρθε με sms στο F2G και μου έδωσε:

Ομιλία:

Προς όλους 900' από πακέτα λήγουν στις 01.03.2021

Προς WIND & Q400' από πακέτα λήγουν στις 01.03.2021

3072 MB από πακέτα λήγουν στις 01.03.2021

Τα κλασικά 1500 magic numbers

 

SMS:

Προς WIND & Q 400 SMS λήγουν στις 01.03.2021

Προς όλους 40 SMS από πακέτα λήγουν στις 01.03.2021

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ποτε μα ποτε δεν μου εχει ερθει καμμία προσφορά ,δεν είναι περίεργο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...