Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην δική μου περίπτωση έληγε το υπόλοιπο στις 22-1-21 και κανονικά με αγορά του πακέτου-δωρου πήγε κανονικά στις 4-2-21 όπως έγραψα και παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα υπόλοιπο 11,57 ευρώ το οποίο έληγε στις 22/1 και αφαιρούνται τα 7.50 ευρώ λόγω της αγοράς του πακέτου- δώρου κι έμεινε υπόλοιπο που λήγει στις 4-2-21. Τελικά αυτό ισχύει ή το πριν την αγορά του πακέτου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ για τσ υπόλοιπα χρήματα 4,07 ευρώ μου γράφει ότι λήγει στις 4-2-21

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το 4-2 ισχυει,οπως σου γραφει,ληγει οποτε ληγει και το πακετο αρα η επεκταση εγινε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks!! Καλό αυτό και συνάμα λογικό αφού ουσιαστικά τραβάει μαζί του το υπόλοιπο το πακέτο ενεργοποίησης μέχρι την λήξη του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες ειχες πετυχει παραταση,απο ποτε εχεις να βαλεις λεφτα? Μηπως υπάρχει καποιο όριο τελικά...

 

Αν δεν κάνω λάθος είχα πετύχει δύο παρατάσεις αλλά δεν θυμάμαι με ποια πακέτα ή προσφορές.

 

Το υπόλοιπο μου λήγει 3 Φεβρουαρίου του 2021.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εχτές ενεργοποίησε ύστερα από υπόδειξη μου συνάδελφος σταθερό πακέτο και παρατάθηκε η ημερομηνία λήξης κανονικά

 

Επίσης μετράω ήδη τέσσερις παραστάσεις με ενεργοποίηση προσωπικών προσφορών σε κινητά που διαχειρίζομαι και πάω στην πέμπτη μεθαύριο (ελπίζω) :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στις περιπτώσεις μου η παράταση με τα πακέτα προσφορών ήταν αυτά που κάνουν 3 ευρώ και ένα με 4.44

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά σε μένα ποτέ δεν μεταφέρθηκαν Mbs και λεπτά ομιλίας παρόλο που βάζω το ίδιο πακέτο 2 ημέρες πριν λήξει το προηγούμενο. Γι αυτό έχω αγανακτήσει με τη Wind παρόλο που ήταν χρόνια η αγαπημένη μου εταιρεία. Συν το ότι σε χρεώνει σε κάθε ανανέωση που κάνεις συν ότι έχει πέσει πολύ σε ταχύτητες σε σχέση με την κόκκινη που έχει εκτοξευθεί. Για Θεσσαλονίκη (κυρίως ανατολική) αναφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

μονο τα πακετα με την ενδειξη rollover κανουν μεταφορα mb,οχι λεπτων και μηνυματων. Ετσι ηταν παντα. Αυτο που γραφαμε παραπανω,ειναι για την μεταφορα του χρονου ληξης του υπολοιπου,οταν ενεργοποιεις πακετο το οποιο προκειται να ληξει αργοτερα.Σε περιπτωση που αναφερεσαι σε αυτο που λεγαμε.
Link to comment
Share on other sites

Με προσωπική προσφορά 5€ ακριβώς , έχει πάρει κανείς παράταση;
Μάλλον αυτό είναι το μαύρο πρόβατο

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY AΠO 12€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K ΠAPE ΔΩPO EXTRA 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB ΓIA 30 MEPEΣ! ΓIA AMEΣH ANANEΩΣH ONLINE MΠEΣ ΣTO http://bit.ly/myF2G_onlinetopup . ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ bit.ly/WIND-epikoinonia
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες λήγει ο χρόνος σου;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε μενα σε q αλλά ο χρόνος λήγει στις 24 (μετα απο επεκταση λογω πακέτου). Και την προηγούμενη φορα ειχε σταλεί τετοιο 15 μερες πριν τη ληξη. Δεν τα στελνουν δηλαδη παντα λίγες μέρες πριν...
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ ήρθε και σε μένα το παραπάνω μήνυμα :)

 

13 μέρες πριν λήξει το νούμερο

 

η εμπειρία μου έχει δείξει ότι από την στιγμή που ήρθε το παραπάνω μήνυμα θα έρθει τουλάχιστον μία φορά ακόμα πριν περάσουν οι 13 αυτές ημέρες. Και βέβαια ισχύει και για ανανεώσεις των 10 ευρώ

 

Θα τολμήσω στις 11 και θα κάνω χρήση του πακέτου προσφοράς των 3 ευρώ και ελπίζω να έχω επέκταση χρόνου

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY AΠO 12€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K ΠAPE ΔΩPO EXTRA 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB ΓIA 30 MEPEΣ! ΓIA AMEΣH ANANEΩΣH ONLINE MΠEΣ ΣTO http://bit.ly/myF2G_onlinetopup . ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ bit.ly/WIND-epikoinonia

 

Μου ήρθε κι εμένα, αλλά ο χρόνος ομιλίας μου λήγει στις 03.02.2021 και έχω ήδη υπόλοιπο στην κάρτα, οπότε δεν... αν ξαναέρθει λίγο πριν την λήξη τότε αλλάζει το πράγμα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY AΠO 12€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K ΠAPE ΔΩPO EXTRA 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB ΓIA 30 MEPEΣ! ΓIA AMEΣH ANANEΩΣH ONLINE MΠEΣ ΣTO http://bit.ly/myF2G_onlinetopup . ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ bit.ly/WIND-epikoinonia

 

Ηρθε σε μενα σε q αλλά ο χρόνος λήγει στις 24 (μετα απο επεκταση λογω πακέτου). Και την προηγούμενη φορα ειχε σταλεί τετοιο 15 μερες πριν τη ληξη. Δεν τα στελνουν δηλαδη παντα λίγες μέρες πριν...

 

η εμπειρία μου έχει δείξει ότι από την στιγμή που ήρθε το παραπάνω μήνυμα θα έρθει τουλάχιστον μία φορά ακόμα πριν περάσουν οι 13 αυτές ημέρες. Και βέβαια ισχύει και για ανανεώσεις των 10 ευρώ

 

Θα τολμήσω στις 11 και θα κάνω χρήση του πακέτου προσφοράς των 3 ευρώ και ελπίζω να έχω επέκταση χρόνου

 

Έληγαν στις 7/1 τα € της τελευταίας ανανέωσης που είχα κάνει προ διμήνου. Ενεργοποίησα στις 6/1 το παραπάνω πακέτο προσφοράς με 3€ και παρατάθηκε η λήξη του υπολοίπου € έως 5/2.

 

Μόλις εχθές έλαβα την προσφορά ανανέωσης με 12€ που αναφέρει ο damianos, δηλαδή κατόπιν της παρέλευσης της λήξης χρόνου ομιλίας κι αφού είχα ενεργοποιήσει νέο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που θέλω να μοιραστώ μαζί σας

 

Ανοίγετε την εφαρμογή

 

Πατε στα πακετα more

 

[πιθανόν] θα δειτε ένα πακέτο more αξίας 3 ευρώ (200 προς όλους 200 μβ και 100 μηνύματα) που είναι γκρίζο (δεν σας επιτρέπει να το ενεργοπποιησετε). Πάτηστε την καρδούλα για το κάνετε αγαπημένο.

 

Πατε στα πακετα με τα αγαπημένα. Τώρα βλεπετε εκεί το πακέτο more, αλλα τώρα είναι μπλε και σας δίνει την δυνατότητα να το ενεργοποιήσετε ;)

 

Δοκιμασμένο σε πακέτο προσωπικής προσφοράς.

 

Καλή τύχη.

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω την αναμονή κλήσεων ενεργή όταν μιλάω και με καλέσει δεύτερη γραμμή δεν ενημερώνεται αυτός που με καλεί και ακούει ότι χτυπάει κανονικά χωρίς να απαντώ. Καμία ιδέα; Έκανα απενεργοποίηση και εκ νέου ενεργοποίηση της υπηρεσίας αλλά δεν άλλαξε κάτι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω την παρέα ότι τα πακέτα more αν και έχουν ισχύ 15 μέρες επεκτείνουν το υπόλοιπο για 30 μέρες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω την παρέα ότι τα πακέτα more αν και έχουν ισχύ 15 μέρες επεκτείνουν το υπόλοιπο για 30 μέρες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Σε 3 νούμερα τα more που ενεργοποίησα το υπόλοιπο επεκτάθηκε για 15 μέρες. Έτσι γίνεται εδώ και 1,5 μήνα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 νούμερα τα more που ενεργοποίησα το υπόλοιπο επεκτάθηκε για 15 μέρες. Έτσι γίνεται εδώ και 1,5 μήνα.
Σε μένα η επέκταση ήταν 30 ημέρες :)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακετάκι είναι για 15 ημέρες, ο χρόνος λήξης της κάρτας σας επεκτάθηκε 1 μήνα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το more ενεργοποιειται αφου βαλεις πρωτα καποιο αλλο πακετο. Μηπως η επεκταση των 30 ημερων εγινε απο το αλλο πακετο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...