Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Cashback μόλις κάνεις την αγορά, μετά δεν θέλει να τους πάρεις τηλέφωνο να τους πεις την απόδειξη?

Link to comment
Share on other sites

Εχω Νεο F2G. Εαν το αφησω να περασει 3μηνο χωρις ανανεωση, θα συνεχισει να δέχεται κλήσεις/σμσ/προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Vodafone CU. Με CU Cashback. Αγοράζεις κάθε τρεις μήνες πχ σάλτσα από το σούπερ μάρκετ(με 1-2 ευρώ) και σκανάρεις την απόδειξη μέσα από το Vodafone app και σου πιστώνουν ένα μικρό υπόλοιπο σαν επιστροφή για την αγορά του προϊόντος το οποίο παρατείνει για τρεις μήνες το υπόλοιπο. Παρόλα αυτά για αυτόν τον αριθμό που λαμβάνει μόνο κλήσεις(επειδή είσαι παλιός συνδρομητής)με μια ανανέωση τον χρόνο λογικά έχεις για έναν χρόνο εισερχόμενες κλήσεις. Για τον βασικό αριθμό αν κάνεις μικρή χρήση τότε πας με κλειστά τα μάτια Frog(δηλαδή γύρω στα 100-200 λεπτά ομιλίας και γύρω στα 10 GB χρήση με 8.90 ευρώ και αν κάνεις μόνο χρήση ομιλίας και σου φτάνουν τα 120 λεπτά ομιλίας χωρίς τίποτα άλλο πας στα 3 ευρώ). Αν κάνεις κανονική χρήση και θέλεις και αρκετά λεπτά ομιλίας και αρκετά ντάτα πας Vodafone CU(όπου έχεις απεριόριστα λεπτά ,2.5 GB και δωρεάν ντάτα από CU Shake γύρω στα 3-4 GB με 11.50 ευρώ)

Ευχαριστώ! Μόλις έριξα μια ματιά στα προϊόντα του cashback (έχω σταθερό στη vodafone, αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ), δεν είναι καθόλου άσχημο να παίρνω μια μπιρίτσα κάθε τρεις μήνες και να παρατείνεται ο αριθμός. Μια φορά το χρόνο του έβαζα κάρτα, αλλά από τη στιγμή που το έβαλα και αυτό στο νέο f2g πριν ένα μήνα, δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι θα συνεχίσει το 12μηνο, φοβάμαι ότι θα γίνει τρίμηνο και αυτό...

Για τον βασικό αριθμό, μιας και σχεδόν όλη μέρα είμαι σε χώρο με wifi κάνω πολύ μικρή χρήση δεδομένων (κάνα gps και κάνα γκουγκλάρισμα) και πολύ λίγες κλήσεις, οπότε τα έβαλα κάτω και πάλι με συμφέρει το f2g: ένας μήνας δωρεάν με log n win και tap & get it και ο άλλος μήνας με αγορά πακέτου, απλά αυξάνεται το ποσό από τα 8 στα 13 ευρώ το δίμηνο ή αλλιώς πηγαίνω σαν τα παππούδια στα γκισέ για όσο ισχύει η ανανέωση των 8 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για επιστροφή χρημάτων και κατάργηση του αριθμού λόγω αυτών των τιμολογιακων αλλαγών; 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, thansof_7 said:

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για επιστροφή χρημάτων και κατάργηση του αριθμού λόγω αυτών των τιμολογιακων αλλαγών; 

 Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται δυσμενώς, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης. Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών από την ημερομηνία υποβολής του αιτήματος το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο. Απαραίτητη προϋπόθεση, ο συνδρομητής χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας να έχει προβεί σε αγορά του πακέτου/υπηρεσίας το οποίο επηρεάζεται μέχρι το χρόνο της παρούσας ανακοίνωσης.

Οπότε στέλνεις στην φόρμα επικοινωνίας που θα βρεις γκουγκλαρωντας.

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, diamantis_ said:

Ευχαριστώ! Μόλις έριξα μια ματιά στα προϊόντα του cashback (έχω σταθερό στη vodafone, αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ), δεν είναι καθόλου άσχημο να παίρνω μια μπιρίτσα κάθε τρεις μήνες και να παρατείνεται ο αριθμός. Μια φορά το χρόνο του έβαζα κάρτα, αλλά από τη στιγμή που το έβαλα και αυτό στο νέο f2g πριν ένα μήνα, δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι θα συνεχίσει το 12μηνο, φοβάμαι ότι θα γίνει τρίμηνο και αυτό...

Για τον βασικό αριθμό, μιας και σχεδόν όλη μέρα είμαι σε χώρο με wifi κάνω πολύ μικρή χρήση δεδομένων (κάνα gps και κάνα γκουγκλάρισμα) και πολύ λίγες κλήσεις, οπότε τα έβαλα κάτω και πάλι με συμφέρει το f2g: ένας μήνας δωρεάν με log n win και tap & get it και ο άλλος μήνας με αγορά πακέτου, απλά αυξάνεται το ποσό από τα 8 στα 13 ευρώ το δίμηνο ή αλλιώς πηγαίνω σαν τα παππούδια στα γκισέ για όσο ισχύει η ανανέωση των 8 ευρώ.

Οκ,το βασικό κράτα το εκεί. Το άλλο όμως μπορεί να πάει CU

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν το πακέτο combo small του F2g και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο στις κλήσεις θα συνεχίσουν να ισχύουν;
Γιατί δεν ξεκαθαρίζεται κάπως στην ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, yngwiedis01 said:

Ξέρουμε αν το πακέτο combo small του F2g και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο στις κλήσεις θα συνεχίσουν να ισχύουν;
Γιατί δεν ξεκαθαρίζεται κάπως στην ανακοίνωση.

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο ήρθε για να μείνει..... Εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, yngwiedis01 said:

Ξέρουμε αν το πακέτο combo small του F2g και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο στις κλήσεις θα συνεχίσουν να ισχύουν;
Γιατί δεν ξεκαθαρίζεται κάπως στην ανακοίνωση.

 

9 minutes ago, damianos said:

Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο ήρθε για να μείνει..... Εύχομαι 

Για να μην αναφέρεται κάποια μεταβολή λογικά η χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μείνει

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε η 8ευρη ανανέωση να συνεχίσει να υφίσταται μέσω της εφαρμογής. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Για να μην αναφέρεται κάποια μεταβολή λογικά η χρέωση ανά δευτερόλεπτο θα μείνει

Το small combo όμως θα μείνει;
Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να τρέχουμε στα καταστήματα για την 8ευρη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Απλά αυτό το 1€ να γίνει 13€ μόνο ζημιά της κάνει. Ουσιαστικά σου λένε η συμβόλαιο η τίποτα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 1€ δεν το διαφήμισε πολύ, οπότε ήταν ψιλο-αναμενόμενο ότι δεν θα κρατήσει για πολύ, τυράκι για εμάς που ήμασταν ήδη στο f2g ήταν για να μεταφερθούμε στο νέο f2g...

Αλλά για την ανανέωση με 8€ έπεσε πολλή διαφήμιση και τράβηξε πολύ κόσμο με φορητότητα, οπότε είναι κολοσσιαίο φάουλ! Όταν διαφημίζει ότι τα μεγάλα πλεονεκτήματα έναντι των ανταγωνιστών είναι η φθηνότερη ανανέωση και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και μέσα σε ελάχιστους μήνες αναιρεί το πιο σημαντικό πλεονέκτημα, είναι μεγάλη κοροϊδία και ασέβεια σε όποιον τους εμπιστεύτηκε και επέλεξε την εταιρεία. Και αυτός πιστεύω πως είναι ο λόγος που κράτησε την ανανέωση με 8 ευρώ στα καταστήματα, για να μην κατηγορηθεί για αυτή την κοροϊδία, σου λέει "κύριος, εγώ τηρώ όσα διαφήμιζα, μπορείς ακόμα να ανανεώσεις με 8 ευρώ, τράβα βρες ένα κατάστημα αν θες"...

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Το να έχει 8 ευρώ ανανέωση όμως, έστω και στα καταστήματα, είναι δώρο άδωρο αν δεν υπάρχει αντίστοιχο μηνιαίο πακέτο.
Γι΄αυτό θέλω να επιβεβαιώσω αν θα συνεχίσει να υπάρχει το combo small.
8 ευρώ ανανέωση σε καταστήματα Γερμανος έχει και η Cosmote, αλλά δεν έχει μηνιαίο πακέτο με κόστος λιγότερο από 11,50 ευρώ.

Edited by yngwiedis01
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Fns1 said:

Απαραίτητη προϋπόθεση, ο συνδρομητής χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας να έχει προβεί σε αγορά του πακέτου/υπηρεσίας το οποίο επηρεάζεται μέχρι το χρόνο της παρούσας ανακοίνωσης.

Οπότε στέλνεις στην φόρμα επικοινωνίας που θα βρεις γκουγκλαρωντας.

Σχετικά με αυτο.. Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο πάρα μόνο το πρόσφατο "94". Ποιο πακετο να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος και να στείλω στην φόρμα επικοινωνίας;; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, yngwiedis01 said:

Το να έχει 8 ευρώ ανανέωση όμως, έστω και στα καταστήματα, είναι δώρο άδωρο αν δεν υπάρχει αντίστοιχο μηνιαίο πακέτο.
Γι΄αυτό θέλω να επιβεβαιώσω αν θα συνεχίσει να υπάρχει το combo small.
8 ευρώ ανανέωση σε καταστήματα Γερμανος έχει και η Cosmote, αλλά δεν έχει μηνιαίο πακέτο με κόστος λιγότερο από 11,50 ευρώ.

Πιστεύεις οτι στα καταστηματα θα δεχτουν να σου κάνουν ανανεωση 8 ευρω; Εδω τωρα πας και σου λενε "μονο 15 ευρω μπορω να σου βαλω" .

ΥΓ. Ξεχασα να σας πω: χθες μια φιλη μου εκανε τσατ (40 λεπτα αναμονη) και της ειπαν οτι η ελαχιστη ανανεωση σε καταστημα ειναι 12 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Vodafone CU. Με CU Cashback. Αγοράζεις κάθε τρεις μήνες πχ σάλτσα από το σούπερ μάρκετ(με 1-2 ευρώ) και σκανάρεις την απόδειξη μέσα από το Vodafone app και σου πιστώνουν ένα μικρό υπόλοιπο σαν επιστροφή για την αγορά του προϊόντος το οποίο παρατείνει για τρεις μήνες το υπόλοιπο. Παρόλα αυτά για αυτόν τον αριθμό που λαμβάνει μόνο κλήσεις(επειδή είσαι παλιός συνδρομητής)με μια ανανέωση τον χρόνο λογικά έχεις για έναν χρόνο εισερχόμενες κλήσεις. Για τον βασικό αριθμό αν κάνεις μικρή χρήση τότε πας με κλειστά τα μάτια Frog(δηλαδή γύρω στα 100-200 λεπτά ομιλίας και γύρω στα 10 GB χρήση με 8.90 ευρώ και αν κάνεις μόνο χρήση ομιλίας και σου φτάνουν τα 120 λεπτά ομιλίας χωρίς τίποτα άλλο πας στα 3 ευρώ). Αν κάνεις κανονική χρήση και θέλεις και αρκετά λεπτά ομιλίας και αρκετά ντάτα πας Vodafone CU(όπου έχεις απεριόριστα λεπτά ,2.5 GB και δωρεάν ντάτα από CU Shake γύρω στα 3-4 GB με 11.50 ευρώ)

Ωραία η ανάλυση!

Οπότε για κάποιον που απλά θέλει να κρατήσει το νούμερο (χωρίς καμία χρήση) μόνο το Frog προτείνεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, yngwiedis01 said:

Ξέρουμε αν το πακέτο combo small του F2g και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο στις κλήσεις θα συνεχίσουν να ισχύουν;
Γιατί δεν ξεκαθαρίζεται κάπως στην ανακοίνωση.

Για να μην υπάρχει αναφορά, μάλλον ναι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Πιστεύεις οτι στα καταστηματα θα δεχτουν να σου κάνουν ανανεωση 8 ευρω; Εδω τωρα πας και σου λενε "μονο 15 ευρω μπορω να σου βαλω" .

ΥΓ. Ξεχασα να σας πω: χθες μια φιλη μου εκανε τσατ (40 λεπτα αναμονη) και της ειπαν οτι η ελαχιστη ανανεωση σε καταστημα ειναι 12 ευρω...

Αν δεν δεχθούν να σου κάνουν ανανέωση όπως θα έπρεπε, είναι παράνομο.
Παίρνεις τα στοιχεία του καταστήματος, κάνεις μια καταγγελία και συνεχίζεις σε άλλο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, yngwiedis01 said:

Αν δεν δεχθούν να σου κάνουν ανανέωση όπως θα έπρεπε, είναι παράνομο.
Παίρνεις τα στοιχεία του καταστήματος, κάνεις μια καταγγελία και συνεχίζεις σε άλλο κατάστημα.

Συμφωνώ, αλλά δεν θα αλλάξει κάτι. Την επόμενη ημέρα θα ξανακάνουν τα ίδια. Απλά τους κατσαδιάζουν, ζητούν συγγνώμη και μετά το ξανακάνουν. Στις προσληψεις θα γράφουν "ζητείται αγενής υπάλληλος που δεν σέβεται κανέναν" δεν εξηγείται αλλιώς... 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνουν αυτό που η ίδια η εταιρεια τους αναγράφει στις ανακοινώσεις και στους τιμοκαταλόγους, τότε απλά δεν θα ξανακάνω ανανέωση. Κουράστηκα να παλεύω για τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

ΥΓ. Ξεχασα να σας πω: χθες μια φιλη μου εκανε τσατ (40 λεπτα αναμονη) και της ειπαν οτι η ελαχιστη ανανεωση σε καταστημα ειναι 12 ευρω...

Δέκα άτομα τυχαία στο δρόμο να ρωτήσεις περισσότερες σωστές απαντήσεις θα πάρεις απ' ότι στο τσατ.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, yngwiedis01 said:

Αν δεν κάνουν αυτό που η ίδια η εταιρεια τους αναγράφει στις ανακοινώσεις και στους τιμοκαταλόγους, τότε απλά δεν θα ξανακάνω ανανέωση. Κουράστηκα να παλεύω για τα αυτονόητα.

Ακριβώς αυτό. Εγώ εάν δε δω σε βιτρίνα να έχει κολλημένο χαρτί "ανανέωση από 8€" δεν ξαναπατάω!

Αυτή η εταιρία φαίνεται να υπάρχει για άλλο λόγο... Τόσους ιδιοκτήτες άλλαξε και ο ένας χειρότερος από τον άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Οπότε για κάποιον που απλά θέλει να κρατήσει το νούμερο (χωρίς καμία χρήση) μόνο το Frog προτείνεις;

Υπόψιν ότι βάσει νόμου δέχονται ΣΜΣ όλα τα νούμερα ακόμα και με φραγή. Όχι εισερχόμενες, λόγω τραπεζών κλπ. Το φρόγκ δέχεται σμς μέχρι να διαγραφεί οπότε χρειάζεται 8 € μία φορά τον χρόνο.

Cash back σε cu για διατήρηση αριθμού και παραμένεις F2G να δεις πότε βάζει φραγή εισερχομένων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις 16/01 θα βαλω το τελευταιο ονλαιν μονόευρο στο F2G και μετά  θα δω εαν μπαίνει φραγη στον 4ο μηνα. 

Πολύ βρώμικο παιχνίδι έπαιξε η Νοβα στους συνδρομητές της... Να παίρνει σειρά ο επόμενος αγοραστής...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...