Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασα ένα νουμεράκι από περίπτερο και μου είπαν ότι κάνω τη διαδικασία μέσω QR για την ταυτοποίηση. Μπορώ να ανανεωσω με 1€ και να πάρω την προσφορά ή ζητάει κάποιο ελάχιστο για την ενεργοποιηση?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ParafronGR said:

αγόρασα ένα νουμεράκι από περίπτερο και μου είπαν ότι κάνω τη διαδικασία μέσω QR για την ταυτοποίηση. Μπορώ να ανανεωσω με 1€ και να πάρω την προσφορά ή ζητάει κάποιο ελάχιστο για την ενεργοποιηση?

Δε ζητάει τίποτα για την ενεργοποίηση το έκανα μόλις τώρα. Πριν 1 ώρα πήγα αγόρασα το νούμερο, το ενεργοποίησα στα στοιχεία μου μέσω του site https://f2g.gr/act, ανανέωσα με 1 ευρώ από την εφαρμογή και ενεργοποιήθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, spoukos said:

Δε ζητάει τίποτα για την ενεργοποίηση το έκανα μόλις τώρα. Πριν 1 ώρα πήγα αγόρασα το νούμερο, το ενεργοποίησα στα στοιχεία μου μέσω του site https://f2g.gr/act, ανανέωσα με 1 ευρώ από την εφαρμογή και ενεργοποιήθηκε κανονικά.

ωραίος, να 'σαι καλά.

Ελπίζω να κρατήσει μέχρι το πρωί η προσφορά να μας φτιάξει για το χειμώνα. :) 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, spoukos said:

Δε ζητάει τίποτα για την ενεργοποίηση το έκανα μόλις τώρα. Πριν 1 ώρα πήγα αγόρασα το νούμερο, το ενεργοποίησα στα στοιχεία μου μέσω του site https://f2g.gr/act,

Μεσω data η wifi;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bas said:

Μεσω data η wifi;

Μεσω wifi το εκανα φιλε μου. Εαν δεν το δηλωσεις δεν μπορεις να ενεργοποιησεις τα δεδομενα ετσι κ αλλιως

Επίσης θα ήθελα να αναφέρω κάτι σχετικά με την ενεργοποίηση του καρτοκινητού online για όσους έχουν πρόβλημα. Ένας φίλος μου παλιότερα είχε αγοράσει και αυτός freetogo νούμερο από περίπτερο και το ενεργοποίησε κανονικά με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ σήμερα που προσπάθησα για να ενεργοποιήσω την προσφορά την πρώτη φορά έφτασα μέχρι το τελικό βήμα και έλεγε ότι ο αριθμός θα ενεργοποιηθεί σε λίγα λεπτά, όμως επειδή δεν είχε ενεργοποιηθεί μετά από ένα δεκάλεπτο παραξενεύτηκα γιατί ο φίλος μου μου είπε πως σε αυτόν έγινε σε δευτερόλεπτα η ενεργοποίηση οπότε έκανα μία δεύτερη φορά την διαδικασία από την αρχή και δούλεψε. Όποτε αν σε κάποιον παίρνει ώρα να ενεργοποιηθεί ο αριθμός μάλλον πρέπει να επαναλάβει την διαδικασία.

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kainourgiazalh said:

Πώς ανανεώνεις με 1€;

Όπως είπε και ο akar2015 στην ανανέωση υπολοίπου απενεργοποιείς την προεπιλογή ανανέωσης, αλλά απαραίτητα πρέπει να έχεις το Νέο F2GO, το oποίο ενεργοποιείς απ'το site ή app.

Edited by Kostas_653
Link to comment
Share on other sites

Buy More 1000 & 3 ΜΗΝΕΣ δωρεάν ίντερνετ= ο απολύτως συνδυασμός για το 2024

WF2GO-Δωρεάν-eos-20GBs-gia-15-hmeres-me-kathe-ananewsh-sto-kinhto-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σα να βλέπω ψάρι να πετάει... Τόσο απίστευτο το δώρο της Nova.. 

Screenshot_20231112-093608.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είναι θεοί και αυτοί στη Nova αλλά κυριως ο φιλος που το ανέφερε. 
Πηγε πήρε η θεια μου καρτούλα από το περίπτερο και την έβαλε γιατί κινείται αρκετα στην Ήπειρο αυτόν τον καιρό και η πρασινη εταιρεία στην οποία έχει unlimited συμβόλαιο της έχει βγάλει την πίστη…

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Το ότι ΔΕ δουλεύει σχεδόν σίγουρα:

1) Σε "παλιά" f2go

oύτε: 2) Σε φραγή

(..)

Σε F2G παλιό πάντως δουλεύει, δοκίμασα στην μητέρα μου. 
Θα δοκιμάσω και σε αλλά 2 αυτές τις μέρες.

Edited by paanos
Αφαίρεση προσβλητικού περιεχομένου από το quote

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι bug όπως με την vf που έδειχνε λάθος ημερομηνία και τελικά έφτιαξαν το σύστημα και το διόρθωσαν. Θα με σκοτώσει η ανιψιά μου 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Ελπίζω να μην είναι bug όπως με την vf που έδειχνε λάθος ημερομηνία και τελικά έφτιαξαν το σύστημα και το διόρθωσαν. Θα με σκοτώσει η ανιψιά μου 😅😅😅😅

το έκανα 6/11 όποτε μέχρι τώρα θα το είχαν βρει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Buy More 1000 & 3 ΜΗΝΕΣ δωρεάν ίντερνετ= ο απολύτως συνδυασμός για το 2024

WF2GO-Δωρεάν-eos-20GBs-gia-15-hmeres-me-kathe-ananewsh-sto-kinhto-.jpg

Καλημερα, μηπως εχεις καποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

"Τα δίχτυα" δε τα "μαζεύει" αμέσως ο "ψαράς": Τα αφήνει όλη τη "νύχτα" και το πρωΐ πάει να δει "τι" ψάρια έπιασε....

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα F2G δουλεύει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ParafronGR said:

αγόρασα ένα νουμεράκι από περίπτερο και μου είπαν ότι κάνω τη διαδικασία μέσω QR για την ταυτοποίηση. Μπορώ να ανανεωσω με 1€ και να πάρω την προσφορά ή ζητάει κάποιο ελάχιστο για την ενεργοποιηση?

Πόσο κοστίζει το νούμερο στο περίπτερο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akar2015 said:

Πόσο κοστίζει το νούμερο στο περίπτερο;

Κανονικά είναι δωρεάν χωρις προϋποθέσεις (η επισημη απαντηση της εταιριας), αλλά έχω πετύχει και κάποιους να ζητάνε 5€ και κάποιους να το δίνουν δωρεαν εαν αγοράσεις χαρτάκι ανανέωσης 8€.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις σιγουρα αν εφαρμόζεται πολιτική ορθής χρήσης εντός Ελλάδας στα Unlimited GB 1 ημέρας και αν υπάρχει κάποιος περιορισμός ενεργοποιήσεων/μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν άλλη μια περίπτωση για να βάλω κάποιο αριθμό nova στην συσκευή μου (για δοκιμές μιας και έχω ήδη unlimited all από την κόκκινη) αν λειτουργεί και αύριο θα πάρω μια κάρτα, γιατί στην επαρχία έχουν κόψει τα περίπτερα τις κάρτες σύνδεσης. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Το ότι ΔΕ δουλεύει σχεδόν σίγουρα:

1) Σε "παλιά" f2go

oύτε: 2) Σε "φραγή" μετά το 2μηνο

Νομίζω σε όσους ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ : Αποδεικνύει "τι" επιθυμεί η Wind.

Τώρα εάν κάποιοι "βρήκαν τυχαία" ή "διανέμουν τα bug (υποτιθέμενα και καλά)" της Wind, θα φανεί στο μέλλον (και μάλλον ΑΜΕΣΟ) το "τι" ψάρια πιάνει ΔΙΑΡΚΩΣ η συγκεκριμένη εταιρία: "Βρίθει" τέτοιου είδους η ελληνική "θάλασσα".

ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ:

ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ._

Υ.Γ.: Τώρα εάν σε 1-2 βδομάδες βγει η εταιρία και "πει" : Sorry "λάθος": Ανακαλείται.

Και εάν θα ζητάνε τα ρέστα όσοι τροποποίησαν τα παραπάνω #2#:

Είναι ζήτημα Ιδιοτήτων ελληνικής "αγοράς".

Σε 3 παλιά f2go που το έκανα χθες δουλεύει κανονικά 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο τσακάλι τον φίλο μας @Kapoios mallon!

Μόλις το έκανα και πήρα απεριόριστα data για 3 μήνες (μέχρι 10/02/2024), ενώ και το υπόλοιπο 0.01 πήγε 10/02!!!

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Η nova δεν έχει esim ώστε να βγάλουμε μια να την έχουμε για δεύτερη στη συσκευή αυτούς τους 3 μήνες; Ε; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...