Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιμείνουν και αναγκαστείς να τα πληρώσεις κράτα την απόδειξη και μέσω messenger στείλτη στην εταιρεία και ζήτα να σου επιστρέψουν πίσω τα πέντε ευρώ. Εφόσον δεν είχες κάνει αλλαγή στο παρελθόν θα τα επιστρέψουν στο υπόλοιπο σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πρώτα να ζητήσω συγνώμη αν βγω off topic. Είμαι στο f2g εδώ και 7 χρόνια. Είμαι ευχαριστημένος ...απλά τα τελευταία δύο χρονιά οι μικροαυξήσεις και η χρέωση των προσφορών με έχουν χαλάσει μπορώ να πω. Ετησίως ξοδεύω περίπου 130 -140 ευρώ για το τηλέφωνο μου. Προχθές δέχθηκα μια προσφορά καρτοσυμβολαιου από την wind . 1000 λεπτά προς wind 600 προς όλους και 3,5 Gb και ολα αυτα στα 14 ευρώ τελική τιμή. Μου είπε οτι η προσφορά λήγει την Τεταρτη 11/12 και θα χάσω αυτό το προνόμιο. Σκέφτομαι ειλικρινά να μεταβώ στο καρτοσυμβόλαιο γιατί έχω κουραστεί να παρακολουθώ τον λογαριασμό μου πότε λήγει ...πότε να βάλω logwin να βλέπω αν τελειώνουν τα data και πότε λήγει πιο πρόγραμμα πρώτο. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η προσφορά ....και αν πραγματικά μπορεί να λήγει η προσφορά την Τετάρτη όπως μου ειπε. Εκτός αν μου έδωσε αυτό το deadline για να με αγχώσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο ερώτηση στο τσατ του f2G σχετικά με το αν θα πραγματοποιηθεί αύξηση δεδομένων, σύμφωνα με τις τελευταίες πάντα εξελίξεις και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τώρα το πρωί γιατί σήμερα το βράδυ 23.59 λήγει το το υπόλοιπο. Αυτό το τελευταίο τι σημαίνει; (Μέσα στο κίτρινο)

Δεν θέλω καμία χρέωσιμη προσφορά.

Μόνο να προστίθεται το ποσό που βάζω στον αριθμό. Αυτά τώρα άρχισαν;

F2go-screenshot8-12-19.jpg

 

p_K Για ποιο chat μιλάς; Αυτό δεν έχει καταργηθεί; Εκτός αν λες για αυτό στο facebook που απαντάνε ότι να ναι!

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Στο fb εννοώ.

Απαντούν, το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ΥΠ στο 1285 και θα σου πει τι έχεις για Ε.Ε.

 

Έστειλα ΥΠ στο 1285 και μου έστειλε ενημέρωση μόνο για data σε περιαγωγή.

 

Υπάρχει τρόπος να μάθω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας που ισχύει στην Ε.Ε.; Έχω ενεργοποιήσει το Talk 2 All & Data των €8.5 και θα είμαι στην Κύπρο την ερχόμενη εβδομάδα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ΥΠ στο 1285 και μου έστειλε ενημέρωση μόνο για data σε περιαγωγή.

 

Υπάρχει τρόπος να μάθω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας που ισχύει στην Ε.Ε.; Έχω ενεργοποιήσει το Talk 2 All & Data των €8.5 και θα είμαι στην Κύπρο την ερχόμενη εβδομάδα.

 

Η μη αναφορά του χρόνου ομιλίας από το συγκεκριμένο πακέτο είναι γνωστή δυσλειτουργία του 1285 . Είχα ανησυχήσει στο παρελθόν και είχα καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών . Μου είπαν ότι ο χρόνος ομιλίας ισχύει κανονικά σε περιαγωγή , πράγμα το οποίο διαπίστωσα και μόνος μου .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πρώτα να ζητήσω συγνώμη αν βγω off topic. Είμαι στο f2g εδώ και 7 χρόνια. Είμαι ευχαριστημένος ...απλά τα τελευταία δύο χρονιά οι μικροαυξήσεις και η χρέωση των προσφορών με έχουν χαλάσει μπορώ να πω. Ετησίως ξοδεύω περίπου 130 -140 ευρώ για το τηλέφωνο μου. Προχθές δέχθηκα μια προσφορά καρτοσυμβολαιου από την wind . 1000 λεπτά προς wind 600 προς όλους και 3,5 Gb και ολα αυτα στα 14 ευρώ τελική τιμή. Μου είπε οτι η προσφορά λήγει την Τεταρτη 11/12 και θα χάσω αυτό το προνόμιο. Σκέφτομαι ειλικρινά να μεταβώ στο καρτοσυμβόλαιο γιατί έχω κουραστεί να παρακολουθώ τον λογαριασμό μου πότε λήγει ...πότε να βάλω logwin να βλέπω αν τελειώνουν τα data και πότε λήγει πιο πρόγραμμα πρώτο. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η προσφορά ....και αν πραγματικά μπορεί να λήγει η προσφορά την Τετάρτη όπως μου ειπε. Εκτός αν μου έδωσε αυτό το deadline για να με αγχώσει. Ευχαριστώ.

Ναι είναι πολύ καλή προσφορά αυτή πιστεύω το έκανα και εγώ για τους ίδιους λόγους που σκέφτεσαι εσυ εγώ το έκανα τον Σεπτέμβριο με τιμή 13,50 το μήνα αυτό που ξέρω σίγουρα είναι και πριν από εμένα το έδιναν στα 12 ευρώ πριν ένα χρόνο περίπου πιστεύω κάθε λίγους μήνες το ακριβαίνουν τώρα που θα το φτάσουν δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τώρα το πρωί γιατί σήμερα το βράδυ 23.59 λήγει το το υπόλοιπο. Αυτό το τελευταίο τι σημαίνει; (Μέσα στο κίτρινο)

Δεν θέλω καμία χρέωσιμη προσφορά.

Μόνο να προστίθεται το ποσό που βάζω στον αριθμό. Αυτά τώρα άρχισαν;

F2go-screenshot8-12-19.jpg

 

 

Εχεις ενεργοποιημένo to Free2Talk, το οποίο μάλιστα είναι μη εμπορικά διαθέσιμο (δηλ. Ισχυει μονον για παλιούς συνδρομητές), οποτε δεν ξεκίνησε τωρα αυτο. Μηπως ηταν παλιο νούμερο που το εβγαλες απο το συρταρι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ενεργοποιημένο τίποτα. Ούτε μέσα στο ντουλάπι το είχα. Είναι παλιό νούμερο βέβαια. Βλέπω ότι λέει Free to Talk Το έχω συνέχεια σε δεύτερη sim. Αλλά για έναν χρόνο μου έβαζαν 10 ευρώ τον μήνα δωρεάν επειδή είναι από τα πρώτα νούμερα της εταιρείας 21 χρόνια. Telestet τότε. Πιθανόν να υπήρχε μέσα στους όρους αλλαγών μετατροπών κάθε τόσο που βγάζουν. Πρόπερσι Ανανέωνα κάθε έξι μήνες μετά κάθε τρεις μήνες μέχρι που με ενημέρωσαν για το παραπάνω.

Έτσι πέρσι γλύτωσε και την διακοπή. Εν πάσει περιπτώση πως διακόπτεται η υπηρεσία αυτή;

Θέλω να ΜΕΝΕΙ ΑΤΟΦΙΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ μετά από τους φόρους κτλ. Τώρα αν θέλουν να δίνουν ομιλία και δεδομένα χωρίς επιβάρυνση ευπρόσδεκτα είναι.

Έβαλα 10 ευρώ πόσα έμειναν μέσα; Δεν θυμάμαι ακριβές ποσό που είχε μέσα. υπάρχουν τώρα 14,5 ευρώ αλλά πρέπει να υπήρχαν γύρω στα 16 υπόλοιπο/

Τους έστειλα επίσης μέσω σελίδας αίτημα για αλλαγή.

Η ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΑΞΙΑΣ 10 ΕΥΡΩ ΑΦΕΡΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ τι είναι;

 

free2talk.jpg

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κρατούν την προσφορά του free2talk εφαρμόζεται "τέλος διατήρησης προσφοράς" και είναι αυτά τα δέκα ακριβώς ευρώ που πλέον αφαιρούνται για να έχεις αυτά τα 300 λεπτά. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι κάθε πότε γίνεται η αφαίρεση, έχω χάσει λίγο την μπάλα με τις αλλαγές που γίνονται ειδικά σε αυτό το πράγμα κάθε τρεις και λίγο. Εχω την εντύπωση ότι η τελευταία ανακοίνωση έλεγε ότι θα αφαιρείται κάθε φορά ενα 10ευρο. Μπορείς να το γυρίσεις σε free2surf πριν την επόμενη ανανέωση οπότε δεν θα παίρνεις κατά την ανανέωση τα 300 λεπτά αλλά θα παίρνεις 500 mb χωρίς έξτρα χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ. Το έπιασα τώρα τι γίνεται. Πρέπει να έγινε μέσα στον τελευταίο χρόνο η αλλαγή αυτή.

Αλλά και το free2surf να βάλω πάλι διατήρηση της προσφοράς δεν θα υπάρχει;

Αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο πιο σκέτο;

Το παράκαναν μου φαίνεται. Λες και δεν έχουμε τίποτα άλλο να ασχοληθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πρώτα να ζητήσω συγνώμη αν βγω off topic. Είμαι στο f2g εδώ και 7 χρόνια. Είμαι ευχαριστημένος ...απλά τα τελευταία δύο χρονιά οι μικροαυξήσεις και η χρέωση των προσφορών με έχουν χαλάσει μπορώ να πω. Ετησίως ξοδεύω περίπου 130 -140 ευρώ για το τηλέφωνο μου. Προχθές δέχθηκα μια προσφορά καρτοσυμβολαιου από την wind . 1000 λεπτά προς wind 600 προς όλους και 3,5 Gb και ολα αυτα στα 14 ευρώ τελική τιμή. Μου είπε οτι η προσφορά λήγει την Τεταρτη 11/12 και θα χάσω αυτό το προνόμιο. Σκέφτομαι ειλικρινά να μεταβώ στο καρτοσυμβόλαιο γιατί έχω κουραστεί να παρακολουθώ τον λογαριασμό μου πότε λήγει ...πότε να βάλω logwin να βλέπω αν τελειώνουν τα data και πότε λήγει πιο πρόγραμμα πρώτο. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η προσφορά ....και αν πραγματικά μπορεί να λήγει η προσφορά την Τετάρτη όπως μου ειπε. Εκτός αν μου έδωσε αυτό το deadline για να με αγχώσει. Ευχαριστώ.

 

Νομίζω είναι καλή, ελπίζω να μείνεις ικανοποιημένος. Μου στέλνεις τον αριθμό που σε κάλεσε;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ. Το έπιασα τώρα τι γίνεται. Πρέπει να έγινε μέσα στον τελευταίο χρόνο η αλλαγή αυτή.

Αλλά και το free2surf να βάλω πάλι διατήρηση της προσφοράς δεν θα υπάρχει;

Αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο πιο σκέτο;

Το παράκαναν μου φαίνεται. Λες και δεν έχουμε τίποτα άλλο να ασχοληθούμε.

τους ειχα στειλει και εγω για το πως να με βγαλουν τελειως και δεν ηξεραν... Την έβγαλα εγώ μιας και ήταν το βασικό μου νούμερο με φορητότητα στη vodafone και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή.

 

πάντως με αλλαγή σε free2surf διατηρείται η υπηρεσία μεν αλλά για την ώρα δεν χρεώνει το 10αρικο κάθε 4μηνο..

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα. Θεωρώ ότι είναι απάτη. Θα το κρατήσω αφού το έχω για δεύτερο αλλά το έχω δώσει σε διάφορες υπηρεσίες στο internet λογαριασμούς της μητέρας μου πχ μέχρι να αλλάξω τα στοιχεία εκεί. Μετά άντε γειά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα....

Νέος στην παρέα και ήθελα την βοήθεια σας....

Εαν θέλω να ενεργοποιήσω το φοιτητικό πακέτο που έχει 10€ πρέπει να βάλω 12€κάρτα?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας αλλά μόλις πατάω το αντίστοιχο κουμπί στην εφαρμογή αυτή κρασαρει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Καλησπέρα και από εμένα....

Νέος στην παρέα και ήθελα την βοήθεια σας....

Εαν θέλω να ενεργοποιήσω το φοιτητικό πακέτο που έχει 10€ πρέπει να βάλω 12€κάρτα?

ναι για να σου μεινουν 10,41

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Πρώτα να ζητήσω συγνώμη αν βγω off topic. Είμαι στο f2g εδώ και 7 χρόνια. Είμαι ευχαριστημένος ...απλά τα τελευταία δύο χρονιά οι μικροαυξήσεις και η χρέωση των προσφορών με έχουν χαλάσει μπορώ να πω. Ετησίως ξοδεύω περίπου 130 -140 ευρώ για το τηλέφωνο μου. Προχθές δέχθηκα μια προσφορά καρτοσυμβολαιου από την wind . 1000 λεπτά προς wind 600 προς όλους και 3,5 Gb και ολα αυτα στα 14 ευρώ τελική τιμή. Μου είπε οτι η προσφορά λήγει την Τεταρτη 11/12 και θα χάσω αυτό το προνόμιο. Σκέφτομαι ειλικρινά να μεταβώ στο καρτοσυμβόλαιο γιατί έχω κουραστεί να παρακολουθώ τον λογαριασμό μου πότε λήγει ...πότε να βάλω logwin να βλέπω αν τελειώνουν τα data και πότε λήγει πιο πρόγραμμα πρώτο. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η προσφορά ....και αν πραγματικά μπορεί να λήγει η προσφορά την Τετάρτη όπως μου ειπε. Εκτός αν μου έδωσε αυτό το deadline για να με αγχώσει. Ευχαριστώ.

 

Μετά το πέρας της δέσμευσης, μάλλον 24μηνη θα είναι, θα στο ανανεώσουν με τα ίδια προνόμια εφόσον θα είσαι τυπικός ή θα τραβήξεις τα πάνδεινα να το κάνεις καρτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς επιδιώκουν. Να δεσμεύσουν τον καταναλωτή. Προσωπική μου άποψη μην τους κάνετε την χάρη αυτή
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ. Το έπιασα τώρα τι γίνεται. Πρέπει να έγινε μέσα στον τελευταίο χρόνο η αλλαγή αυτή.

Αλλά και το free2surf να βάλω πάλι διατήρηση της προσφοράς δεν θα υπάρχει;

Αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο πιο σκέτο;

Το παράκαναν μου φαίνεται. Λες και δεν έχουμε τίποτα άλλο να ασχοληθούμε.

 

Κοίτα να δεις τι έγινε στην περίπτωσή σου. Θα ασχοληθώ από 01/19 για να μην κουράσω.

Στα πρώτα 2 τετράμηνα του 19 κρατούσαν στην ΠΡΩΤΗ ανανέωση του τετραμήνου 10€ και σου δίναν δώρο 300'+500ΜΒ αν είχες ενεργοποιημένο το free2talk.

Στις υπόλοιπες ανανεώσεις του 4μήνου (και έως 2 ανανεώσεις το μήνα) δεν κρατούσαν τπτ και δίναν το ίδιο δώρο.

Στο τελευταίο τετράμηνο του 2019 αυτό καταργήθηκε και χοντρικά κρατούσαν 10€ σε όλες τις ανανεώσεις για να παίρνεις το δώρο (ανακοίνωση 09/08/2019).

Αν δεν ήθελες άλλαζες σε free2surf που δεν υπάρχουν χρεώσεις, δηλ παίρνεις δωρεάν 500ΜΒ έξτρα δεδομένα.

Γι αυτό χρεώθηκες.

Αν δεν θες γύρνα το σε free2surf

Να σε ενημερώσω ότι με την ανακοίνωση της 23/11/2019 αλλάζουν πάλι τα πράγματα μήπως και σε ενδιαφέρει.

 

"Επιπλέον ανακοινώνεται, ότι η εταιρεία ανακαλεί την από την 9η Αυγούστου ανακοίνωση περί τροποποίησης του μη εμπορικά διαθέσιμου σχήματος Free2Talk. Από την 1η Ιανουαρίου 2020, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς θα ανέρχεται από 10€ σε 10,40€ και θα εφαρμόζεται αυτόματα μία φορά ανά ημερολογιακό τρίμηνο αντί για μία φορά ανά ημερολογιακό τετράμηνο, στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 12€ και άνω. Με την αυτόματη καταβολή του τέλους ενεργοποίησης θα αποδίδονται 500MB για 30 ημέρες, καθώς και 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 12€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα."

 

Το μόνο που δεν κολλάει είναι ότι έκανες ανανέωση 10€ και απαιτούνται 12€ για να ενεργοποιηθεί η προσφορά. Ίσως να το έχουν αφήσει στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από 20 χρόνια στο δίκτυο (με ένα διάλειμμα λίγων μηνών όταν γύρισα σε καρτοκινητά) και 9 στο free 2go το πήρα απόφαση και θα πάω τα 4 ενεργά νούμερα της οικογένειας σε άλλο δίκτυο, ακόμα και αν πληρώνω πάρα πάνω (πια δύσκολο), την σιχάθηκα. Η προσφορά με τα 300 λεπτά υποτίθεται ήταν για πάντα δωρεάν, τώρα μαζί με τις τυχαίες χρεώσεις για internet που χρεώνει οπότε θέλει ακόμα και με κλειστά τα πάντα και σου λένε ότι φταίει κάποια εφαρμογή (μα όλες οι συσκευές το ίδιο πρόβλημα και μόνο σε αυτό το δίκτυο?), η ασυνέπεια στο τι ισχύει σε roaming και οι συνεχείς αυξήσεις απλά με κούρασαν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από 20 χρόνια στο δίκτυο (με ένα διάλειμμα λίγων μηνών όταν γύρισα σε καρτοκινητά) και 9 στο free 2go το πήρα απόφαση και θα πάω τα 4 ενεργά νούμερα της οικογένειας σε άλλο δίκτυο, ακόμα και αν πληρώνω πάρα πάνω (πια δύσκολο), την σιχάθηκα. Η προσφορά με τα 300 λεπτά υποτίθεται ήταν για πάντα δωρεάν, τώρα μαζί με τις τυχαίες χρεώσεις για internet που χρεώνει οπότε θέλει ακόμα και με κλειστά τα πάντα και σου λένε ότι φταίει κάποια εφαρμογή (μα όλες οι συσκευές το ίδιο πρόβλημα και μόνο σε αυτό το δίκτυο?), η ασυνέπεια στο τι ισχύει σε roaming και οι συνεχείς αυξήσεις απλά με κούρασαν.
Καλά έκανες. Η wind άλλαξε στρατηγική και έφυγαν πολλοί. Νομίζει ότι μοιράζοντας προνομιακά νούμερα θα κρατήσει συνδρομητές αλλά κούνια που την κούναγε.

 

Ο κόσμος βαρέθηκε την όλη κατάσταση σε συνδιασμό με τις διάφορες πολιτικές της στην τιμολογιακή πολιτική. Έγινε πρωτεργατης στις αυξήσεις και γενικά έγινε τις ξεφτιλας με κάτι χρεώσεις 30 λεπτών ανά ανανέωση κλπ

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...