Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από προσωπική μου εμπειρία και στις τρείς εταιρίες, Wind+Vodafone χειροτερευσαν (ειδικά η Vodafone που παλιά ειχε το καλύτερο cc) και η Cosmote λίγο καλυτερεύει το αδιάφορο στυλ της.
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο και σε εμένα.Εξαφανισμένα τα ΜΒ απο το widget ενω στην σελίδα της wind φαίνονται κανονικά.

 

Αν και είναι πανέμορφη η εφαρμογή έχει κάποια θέματα στο Android ωστόσο στο Iphone δουλεύει άψογα

ck
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε το πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω το πακέτο των 8.5€ που δίνει 350' προς όλους 750MB, 35 sms κλπ, ποιος είναι ο πιο φτηνός τρόπος να αγοράσω επιπλέον sms για όλους, αν χρειαστώ μες στο μήνα;
Link to comment
Share on other sites

αν το συγκεκριμενο ξεκλειδωνει τα πακετα more(που νομιζω πως γινεται) ,μπορει με 2,5 ευρω επιπλεον μεσα στο μηνα να σου δωσει 50 sms.
Link to comment
Share on other sites

10g με 8 ευρω. ευτυχως υπαρχει το 12410

 

κάνω χρήση data αλλά δεν έλαβα κάτι τέτοιο,να σε ρωτήσω κάτι τι κάρτα βάζεις κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

αν το συγκεκριμενο ξεκλειδωνει τα πακετα more(που νομιζω πως γινεται) ,μπορει με 2,5 ευρω επιπλεον μεσα στο μηνα να σου δωσει 50 sms.

Αν όντως το κάνει, τότε οκ.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις μέσω log and Win τα sms που χρειάζεσαι. Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις μέσω log and Win τα sms που χρειάζεσαι.

σωστος το ειχα ξεχασει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω υπολογίσει τα log n win. Ξέρουμε αν όντως σίγουρα ενεργοποιούνται turbo και more μετά την ενεργοποίηση του εν λόγω πακέτου;
Link to comment
Share on other sites

Η ΒΛΑΚΩΔΗΣ εφαρμογή F2G για Android ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ τα Mbytes μου (περίπου 1250 από "προνομιακό" πακέτο αγορασμένο πριν 1 εβδομάδα). Τα λεπτά ομιλίας μου τα δείχνει κανονικά. Πανικόβλητος, πλήρωσα μέσω app για χρόνο ομιλίας, ώστε να αγοράσω πακέτο data. Πριν το κάνω, όμως, θέλησα να επιβεβαιώσω ότι πράγματι τελείωσαν τα data μου μέσω browser σταθερού υπολογιστή. Ως εκ θαύματος, τα Mb μου εκεί φάνηκαν, ενώ στο app παραμένουν εξαφανισμένα!

 

Πραγματικά, "ό,τι να 'ναι"!!!

 

Ακριβώς αυτό συνέβη και σε μένα, ανοίγω την εφαρμογή F2G βλέπω υπόλοιπο MB 0, και τρέχω να προλάβω ανανεώνοντας πακέτο για να μην πάρω το όμορφο μηνυματάκι για χρήση δεδομένων την επόμενη μέρα.. Μετά κοιτώντας μέσω του browser διαπίστωσα πως είχα δεδομένα τα οποία μάλιστα έληγαν σε 20+ μέρες. Προφανώς κέρδισαν πολλές ενεργοποιήσεις όπως βλέπω με το κολπάκι τους, εις ανώτερα στη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω υπολογίσει τα log n win. Ξέρουμε αν όντως σίγουρα ενεργοποιούνται turbo και more μετά την ενεργοποίηση του εν λόγω πακέτου;

 

Μόλις μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών - δεν ξεκλειδώνει κάτι απ' τα παραπάνω, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ώρα που πόσταρα εδώ για την εξαφάνιση των Mb μου, έστειλα και PM στη σελίδα του F2G στο Facebook. Το πρωί μου ζήτησαν να τους δώσω τον αριθμό τηλεφώνου μου. Τους απάντησα ότι πλέον το πρόβλημα διορθώθηκε. Εκείνοι επέμειναν και μου ξαναζητούν τον αριθμό μου. Το σκέπτομαι να τους το δώσω για να τους διευκολύνω στον εντοπισμό του προβλήματος, αλλά δεν αισθάνομαι άνετα να δίνω τον αριθμό μου αβέρτα κουβέρτα...
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ώρα που πόσταρα εδώ για την εξαφάνιση των Mb μου, έστειλα και PM στη σελίδα του F2G στο Facebook. Το πρωί μου ζήτησαν να τους δώσω τον αριθμό τηλεφώνου μου. Τους απάντησα ότι πλέον το πρόβλημα διορθώθηκε. Εκείνοι επέμειναν και μου ξαναζητούν τον αριθμό μου. Το σκέπτομαι να τους το δώσω για να τους διευκολύνω στον εντοπισμό του προβλήματος, αλλά δεν αισθάνομαι άνετα να δίνω τον αριθμό μου αβέρτα κουβέρτα...

 

Αγνόησέ τους.

1) Συνήθης πρακτική να ζητάνε σε pm στο fb τα νούμερα τηλεφώνου όσων επικοινωνούν μαζί τους, λύθηκε , δε λύθηκε το πρόβλημά τους. Για να καταγράψουν # επικοινωνιών/μήνα.

2) Έτσι κι αλλιώς "απάντηση με αποτέλεσμα" σε μισό (ίσως και παραπάνω) μήνα θα "έβλεπες": Συνήθες για αυτούς. Το να ξέρουν ποιός αριθμός είσαι είναι το πιο "απλό" να το ζητάνε στο fb τους: "Στείλτο εσύ...Και θα δούυυυυμμμεεεεεε!!!"

3) Πρόβλημα δεν πρόκειται να τους βοηθήσεις να "λύσουν" {ΑΠΛΑ: Σκέψου το ΑΝ ξέρεις τι εστί Wind}....Ξανά κ ξανά τα ίδια θα έχουν...Μπορεί καν να μην παραπέμψουν πια στην τεχνική υποστήριξη ΑΝ τους πεις: "Αυτός ο αριθμός είμαι. Αυτό το πρόβλημα είχα. Αλλά λύθηκε"..Απλά για το μισθό τους υπάλληλοι underqualified διαχείρισης fb (ΔΕ θα μπορούσε τη σήμερον εποχή να μην έχουν και αυτοί με τόσες διαφημίσεις): "Πάει βγήκε κ αυτή η μέρα. ΑΣ πάμε σπίτια μας. ΑΣ βρουν την "άκρη" οι επόμενοι"...Και ΔΕ μπορούν (οι ίδιοι στο fb) να λύσουν τπτ: Παραπέμπουν (Στον "επόμενο μήνα"....:lol:).

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τα mb μου εχει συμβει κατα διαστηματα στο widget τις τελευταιες μερες (μεσα στον Οκτώβρη) , και εχει αναφερθει και εδω απο αλλους. Το οτι ζητανε τον αριθμο πιθανον να σημαινει οτι θελουν να κανουν τεχνικο ελεγχο μηπως βρουν τι συμβαινει. Θεωρω οτι ειναι γενικο το προβλημα ομως...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλουν τον αριθμό για να καταχωρήσουν την βλάβη. Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα να δώσεις κανείς τον αριθμό του - εξάλου πιθανόν τον βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσες φορές χρειάστηκε εξυπηρετήθηκα με τον καλύτερο τρόπο, τόσο από το 1260 όσο και από το τσατ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Βάλτωσε" το f2go με το ίδιο Lucky day για 2η συνεχόμενη Τετάρτη:

 

Wind_log_Nwin_31_10_2017.jpg

 

Κατ'εμέ: Δείχνει "κάτι" για τη συνέχεια, αλλά περιμένω και την επόμενη Τρίτη να το επιβεβαιώσω....:p

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα κανω το συμβολαιο vodafone της γυναικας μου f2g. Για φορητοτητα ζητανε 30€. Αυτα μενουν μεσα στην καρτα για χρηση; Και στο site λεει για διπλασιο χρονο ομιλιας με καθε ανανεωση 5€+ για τρεις μηνες αν γινει ανανεωση τον πρωτο μηνα ενεργοποιησης. Αυτα ισχυουν online ή και σε καταστημα;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μενούν στο λογαριασμό για χρήση εντός 1 μήνα. Τα διπλάσια που λες ισχύουν online μόνο. Και πιθανόν μόνο για νέες συνδέσεις.edit: να το "ψιλο"-διορθώσω,φαινεται οτι η προσφορα του διπλασιου χρονου για online αιτησεις ισχυει και για φορητοτητα. Ειμαι επιφυλακτικος ως προς το αν αυτο το μπονους (από το διπλασιασμο) μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε συμφέρει να την κάνεις online τη φορητότητα γιατί έρχεται μια κάρτα 30€ που θα ισχύει για 3 μήνες απ'οταν τη βάλεις.

Απο καταστημα ισχύουν τα 30 μόνο για μήνα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από αναφορά του θέματος στο fb τους το μόνο που έκαναν ήταν να στείλουν το γελοίο αυτό sms :

 

"TO F2G ΣOY EKANE ΔΩPO 300MB (7MEPEΣ). ΛOΓΩ ANABAΘMIΣHΣ TΩN ΣYΣTHMATΩN ΔEN HTAN EYKOΛH H ΠPOΣBAΣH ΣOY ΣTO ONLINE ΠEPIBAΛΛON & ΣOY ZHTAME ΣYΓNΩMH"

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από αναφορά του θέματος στο fb τους το μόνο που έκαναν ήταν να στείλουν το γελοίο αυτό sms :

 

"TO F2G ΣOY EKANE ΔΩPO 300MB (7MEPEΣ). ΛOΓΩ ANABAΘMIΣHΣ TΩN ΣYΣTHMATΩN ΔEN HTAN EYKOΛH H ΠPOΣBAΣH ΣOY ΣTO ONLINE ΠEPIBAΛΛON & ΣOY ZHTAME ΣYΓNΩMH"

 

Τι παραπάνω περίμενες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...