Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έκανε μια βδομάδα (Σεπτέμβριο την έκανα νομίζω) να καταχωρηθεί και να ξεκινήσει η διαδικασία. Και γύρω στον μήνα να έχω σύνδεση.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ aimilios για την άμεση απάντηση. Ενδιαφέρομαι να κάνω κάποια στιγμή αναβάθμιση από το ADSL και ήθελα να μάθω αν αξίζει.

 

Μειονέκτημα που συνάντησα:

Στην εξυπηρέτηση πελατών πέτυχα έναν που είχε πολύ θράσος αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν αντιπροσωπεύει το σύνολο.

Έκανα αίτηση για Forthnet ADSL πριν μια βδομάδα σε Forthnet shop και μέχρι σήμερα ακόμα να τη περάσουν. Ο τύπος στην εξυπηρέτηση μου είπε με ύφος "Να περιμένετε άλλη μια βδομάδα". Πήρα τηλέφωνο και στο κατάστημα και μου είπαν ευγενικά πως την έχουν στείλει αλλά πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα γιατί υπάρχει σειρά προτεραιότητας στις χιλιάδες αιτήσεις που λαμβάνουν. Μεθαύριο, αν δε γίνει τίποτα, θα κάνω φασαρία.

 

εμενα μου εκαναν πανω απο 15 μερες να την περασουν ενω στην κοπελα μου εκαναν μια βδομαδα, εκανε την αιτηση μετα απο εμενα και καταχωρηθηκε πριν τη δικη μου και ενεργοποιηθηκε και πριν απο εμενα .. ειναι οτι να ναι η forthnet. εγω βεβαια με τα πολλα εμεινα 3 μερες στο δικτυο τους και εφυγα προς οτε παλι με καταγγελια συμβασης και φυσικα μετα απο συνοδευτικο σημειωμα που εστειλα δε μου χρεωσαν καν τα εξοδα διακοπης (αν ηθελαν ας τα χρεωναν και θα ειχαμε αλλα) :lol:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκαναν πανω απο 15 μερες να την περασουν ενω στην κοπελα μου εκαναν μια βδομαδα, εκανε την αιτηση μετα απο εμενα και καταχωρηθηκε πριν τη δικη μου και ενεργοποιηθηκε και πριν απο εμενα .. ειναι οτι να ναι η forthnet. εγω βεβαια με τα πολλα εμεινα 3 μερες στο δικτυο τους και εφυγα προς οτε παλι με καταγγελια συμβασης και φυσικα μετα απο συνοδευτικο σημειωμα που εστειλα δε μου χρεωσαν καν τα εξοδα διακοπης (αν ηθελαν ας τα χρεωναν και θα ειχαμε αλλα) :lol:

 

Τη καταγγελία σύμβασης γιατί την έκανες;

 

Σε τρεις μέρες που ήσουν στο δίκτυό τους τι συνέβη;

Link to comment
Share on other sites

Τη καταγγελία σύμβασης γιατί την έκανες;

 

Σε τρεις μέρες που ήσουν στο δίκτυό τους τι συνέβη;

 

βασικα...να το θεσω πιο σωστα..εμεινα 19 μερες στο δικτυο τους...αλλα απο την 3 μερα ειχα ηδη κανει αιτηση για να γυρισω παλι στον οτε και μεχρι να ολοκληρωθει εμεινα αυτες τις 19 μερες στη forthnet. προβληματα; πολλα και διαφορα...απο το ιντερνετ (ταχυτητες, αποσυνδεσεις κτλ), αναξιοπιστια δευτερης γραμμης (επρεπε ουσιαστικα να βρισκομαι σπιτι να κανω ρεσταρτ το ρουτερ καθε λιγο και λιγακι αλλιως επεφτε το adsl και δε δουλευε - και να σημειωσω οτι οπως εχουν πειραγμενο το λογισμικο του speedtouch ρουτερ που δινουν και για δευτερη γραμμη..απο μακρια ΔΕΝ μπορεις να κανεις ρεσταρτ οπως θα μπορουσες αν ειχες φουλ προσβαση), ψηφιακες ευκολιες δευτερης γραμμης που διαφημιζουν...μηδεν! δεν μπορεις να κανεις προωθηση κλησης κτλ απευθειας απο το τηλεφωνο και επισης επειδη παλι το ρουτερ ειναι πειραγμενο..ουτε απο αυτο μπορεις να κανεις... ακομα και στην κυρια γραμμη μου εκανε εναν περιεργο βομβο οταν σηκωνα το ακουστικο τον οποιο ειχα ηχογραφησει και εβαλα να ακουσει καποιος τεχνικος τους και μου ειπε οτι οφειλεται σε προβλημα..αλλα απο κει και περα ουδεν! τεσπα...οτε και παλι οτε..κλειδωνω και κατεβαζω στις ταχυτητες που πρεπει..το isdn μου δουλευει μια χαρα..

να σημειωσω...με forthnet ειχα minimum 5-6 αποσυνδεσεις τη μερα (που οπως ειπα ουσιαστικα ειχαν αντικτυπο και στην τηλεφωνια μου)...ενω απο τις 19 νοεμβρη που ξαναγυρισα στον οτε δεν εχω ουτε μια αποσυνδεση!!!!

ε..ας δινω λοιπον κατι παραπανω στον οτε ρε ****το...κι αν ποτε γινει καποιος αλλος παροχος εξισου αξιοπιστος και μου προσφερει αυτα που θελω, οπως τα θελω (οχι εξεζητημενα πραγματα..αυτα που εχω και στον οτε..δυο γραμμουλες να δουλευουν σωστα και σωστες ταχυτητες ιντερνετ) και το συζηταω ευχαριστως!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα περιοχής αφού ο συνάδελφος aimilios δεν έχει πρόβλημα.

 

Εφόσον άλλες υποστηρίζουν ISDN είναι θέμα χρόνου να ξεκινήσει και η Forthnet...

Link to comment
Share on other sites

στις υπολοιπες οποιος ηθελε να κανει αναβαθμιση απο pstn σε isdn πληρωσε τπτ?σε αυτα τα δικτυα ειναι αξιοπιστες οι υπηρεσιες αυτες?
Link to comment
Share on other sites

βασικα...να το θεσω πιο σωστα..εμεινα 19 μερες στο δικτυο τους...αλλα απο την 3 μερα ειχα ηδη κανει αιτηση για να γυρισω παλι στον οτε και μεχρι να ολοκληρωθει εμεινα αυτες τις 19 μερες στη forthnet. προβληματα; πολλα και διαφορα...απο το ιντερνετ (ταχυτητες, αποσυνδεσεις κτλ), αναξιοπιστια δευτερης γραμμης (επρεπε ουσιαστικα να βρισκομαι σπιτι να κανω ρεσταρτ το ρουτερ καθε λιγο και λιγακι αλλιως επεφτε το adsl και δε δουλευε - και να σημειωσω οτι οπως εχουν πειραγμενο το λογισμικο του speedtouch ρουτερ που δινουν και για δευτερη γραμμη..απο μακρια ΔΕΝ μπορεις να κανεις ρεσταρτ οπως θα μπορουσες αν ειχες φουλ προσβαση), ψηφιακες ευκολιες δευτερης γραμμης που διαφημιζουν...μηδεν! δεν μπορεις να κανεις προωθηση κλησης κτλ απευθειας απο το τηλεφωνο και επισης επειδη παλι το ρουτερ ειναι πειραγμενο..ουτε απο αυτο μπορεις να κανεις... ακομα και στην κυρια γραμμη μου εκανε εναν περιεργο βομβο οταν σηκωνα το ακουστικο τον οποιο ειχα ηχογραφησει και εβαλα να ακουσει καποιος τεχνικος τους και μου ειπε οτι οφειλεται σε προβλημα..αλλα απο κει και περα ουδεν! τεσπα...οτε και παλι οτε..κλειδωνω και κατεβαζω στις ταχυτητες που πρεπει..το isdn μου δουλευει μια χαρα..

να σημειωσω...με forthnet ειχα minimum 5-6 αποσυνδεσεις τη μερα (που οπως ειπα ουσιαστικα ειχαν αντικτυπο και στην τηλεφωνια μου)...ενω απο τις 19 νοεμβρη που ξαναγυρισα στον οτε δεν εχω ουτε μια αποσυνδεση!!!!

ε..ας δινω λοιπον κατι παραπανω στον οτε ρε ****το...κι αν ποτε γινει καποιος αλλος παροχος εξισου αξιοπιστος και μου προσφερει αυτα που θελω, οπως τα θελω (οχι εξεζητημενα πραγματα..αυτα που εχω και στον οτε..δυο γραμμουλες να δουλευουν σωστα και σωστες ταχυτητες ιντερνετ) και το συζηταω ευχαριστως!

 

Είναι πολύ γενικά αυτά που λες. Αν θέλεις δώσε μας λίγο τα στοιχεία της γραμμής σου και στα πόσα συγχρόνιζες στη forthnet και στα πόσα στον ΟΤΕ.

Μήπως στον ΟΤΕ σου χαμήλωσαν την ταχύτητα συγχρονισμού ανεβάζοντας σου το SNR με αποτέλεσμα να έχεις πιο σταθερή γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ γενικά αυτά που λες. Αν θέλεις δώσε μας λίγο τα στοιχεία της γραμμής σου και στα πόσα συγχρόνιζες στη forthnet και στα πόσα στον ΟΤΕ.

Μήπως στον ΟΤΕ σου χαμήλωσαν την ταχύτητα συγχρονισμού ανεβάζοντας σου το SNR με αποτέλεσμα να έχεις πιο σταθερή γραμμή;

 

δεν ειναι καθολου γενικα αυτα που λεω..ειναι πολυ συγκεκριμενα και γι αυτο αλλωστε τα αποδεχτηκαν και απο τη forthnet και δε μου χρεωσαν το τελος διακοπης (εφυγε πολυσελιδο συνοδευτικο μαζι με το χαρτι που θελουν για την καταγγελια της συμβασης)..αλλιως δεν θα τα δεχονταν...σωστα;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το SMS στο κινητό ότι παρέλαβαν την αίτηση. Μάλλον θα κάνει λίγο καιρό ακόμα μέχρι να σταλεί στον ΟΤΕ.

 

Μου έκανε εντύπωση πάντως όταν ξαναπήρα την εξυπηρέτηση πελατών ζητώντας απαντήσεις σε (πιστεύω) απλές ερωτήσεις και φάνηκαν για μια ακόμα φορά άσχετοι.

 

1) Ποιο είναι το ασύρματο ρούτερ που δίνετε στις double play συνδέσεις;

Ο ένας μου έλεγε Thomson και ο άλλος Siemens. Τα μοντέλα ακριβώς κανένας.

Ο δεύτερος είπε μάλιστα πως αλλάζει ανάλογα με τις πωλήσεις που πετυχαίνουν.

 

2) Τα τηλεφωνήματα από 801 χρεώνονται;

Ο ένας είπε ΝΑΙ γιατί τα 801 είναι υπηρεσίες και ο άλλος ΟΧΙ επειδή είναι αστική χρέωση.

 

3) Χρειάζεται απαραίτητα η παροχή του ηλεκτρικού ρεύματος για να λειτουργήσει το double play;

Πάλι τα ίδια, ο ένας συμφώνησε και ο άλλος όχι.

 

Το περίεργο ήταν ότι και οι δύο ήταν πολύ σίγουροι για αυτά που έλεγαν.

 

Μήπως ξέρει κανείς να απαντήσει υπεύθυνα στα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

1. Siemens μου έδωσαν (καλό btw). Δυστυχώς δεν το θυμάμαι απ'έξω, αν δεν σου απαντήσει κάποιος μέχρι το βράδι, θα το δω και θα σου πω.

2. Ωχ, καλή ερώτηση... :p Α, το βρήκα, δες κάτω-κάτω εδώ... Όπως αναφέρει και το site τους:

Στις δωρεάν κλήσεις δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις δεδομένων (data, fax, συναγερμών) και κλήσεις προς [highlight]μη γεωγραφικούς αριθμούς[/highlight].

3. Για το internet έτσι κι αλλιώς θέλει ρεύμα ο router. Τώρα αν κάνει τον διαχωρισμό POTS & ADSL χωρίς ρεύμα... Λογικά θα το κάνει. Αν, ακόμα καλύτερα, έχεις βάλει φιλτράκια στα τηλέφωνα αυτά θα δουλέψουν σίγουρα (αφού δεν χρειάζονται παροχή ρεύματος).

 

ΥΓ: Άλλωστε, νομίζω :O, ότι το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα αν δεν δουλεύει ο εξοπλισμός του ADSL...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

2) Τα τηλεφωνήματα από 801 χρεώνονται;

Ο ένας είπε ΝΑΙ γιατί τα 801 είναι υπηρεσίες και ο άλλος ΟΧΙ επειδή είναι αστική χρέωση.

 

3) Χρειάζεται απαραίτητα η παροχή του ηλεκτρικού ρεύματος για να λειτουργήσει το double play;

 

2. Κατηγορηματικά: ναι! Δες την τελευταία σελίδα εδώ

 

3. Χμμμ... χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, όταν είχαμε διακοπές ρεύματος το καλοκαίρι, είχαμε τηλέφωνο κανονικά.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που χρεώνονται τα 801.

Η Algonet για παράδειγμα δε τα χρεώνει (από αλλού τα παίρνει βέβαια: τέλη ενεργοποίησης 50 Ευρώ, χρεώνει τα πρώτα 60' στα κινητά, πολύ λιγότερες δωρεάν χώρες κα.).

 

Είναι σίγουρο πως δε χρειάζεται ρεύμα για τη τηλεφωνία στο double play;

Ξαναπήρα στην εξυπηρέτηση και μου είπαν όχι αλλά στη hol, αν δε κάνω λάθος, η τηλεφωνία λειτουργεί μέσω του μόντεμ. Μήπως και εδώ ισχύει το ίδιο;

 

aimilios, σε παρακαλώ γράψε αν σου είναι εύκολο το μοντέλο του ρούτερ για να το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Φτου, δεν μπήκα χθές και το ξέχασα τελείως. :O Βάζω τώρα ένα... υπενθημιστήρι στο κινητό μου για το βράδυ.

Αααα, τυχεροί είμαστε, έχει κρατήσει ο browser του κινητού τον τίτλο της σελίδας configuration του router. Και το όνομα αυτής: Siemens SL2-141. :D

 

Όσον αφορά την τηλεφωνία, από ότι μου έχει πει φίλος και δεν έχω διαπιστώσει προσωπικά, η HOL είναι VoIP, οπότε είναι λογικό αν δεν υπάρχει internet να μην υπάρχει και τηλέφωνο. Το τηλέφωνο της ForthNet είναι «κανονικό» (δυστυχώς δεν γνωρίζω την τεχνική ορολογία για αυτό, ίσως το POTS), οπότε δεν χρειάζεται IP για να δουλέψει.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα τα βασανιστήρια του μεσαίωνα με τους βλάκες. Συνεχόμενα disconnects απο τις 4 το μεσημέρι μέχρι τις 1 τα μεσάνυχτα και έκανε και σήμερα το πρωί. Εκτός του οτι η εξυπηρέτησή τους είναι απαράδεκτη δεν σε βοηθάνε και καθόλου. Κατά τη διάρκεια της επικοινωνίας μου μαζί τους όλη την ημέρα τα δοκίμασα όλα. Αλλαξα modem router έβαλα ένα sagem που είχα μήπως έφταιγε το d-link. Αποσύνδεσα τη συσκευή τηλεφώνου και άφησα μόνο το internet, έλεγξα τα καλώδια, μόνο τούμπες δεν έκανα. Κατά τις 12.30 το βράδυ που μιλούσα πάλι στο τηλέφωνο με την εξυπηρέτηση, μου είπε ένας τύπος οτι η γραμμή μου συγχρονίζεται στα 11-12 και δεν το σηκώνει και μου το κατέβασε στα 8 για να σταματήσουν οι αποσυνδέσεις. Μεταξύ 12.40 - 3.30 με μεσάνυχτα δεν μου έκανε καμία αποσύνδεση αλλά σήμερα το πρωί που κόπηκε το ρεύμα λόγω κεραυνού και άνοιξα το modem συνδέθηκε μετά απο 5 λαπτά μου έκανε πάλι αποσύνδεση και μετά επανήλθε μόνο του πάλι. Τι κατάσταση είναι αυτή η υπομονή μου έχει φτάσει στα όρια της. Το γελοίο είναι οτι ο γαμπρός μου που είναι στον κάτω όροφο, με forthnet δεν είχε κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Αααα, τυχεροί είμαστε, έχει κρατήσει ο browser του κινητού τον τίτλο της σελίδας configuration του router. Και το όνομα αυτής: Siemens SL2-141. :D

 

Όσον αφορά την τηλεφωνία, από ότι μου έχει πει φίλος και δεν έχω διαπιστώσει προσωπικά, η HOL είναι VoIP, οπότε είναι λογικό αν δεν υπάρχει internet να μην υπάρχει και τηλέφωνο. Το τηλέφωνο της ForthNet είναι «κανονικό» (δυστυχώς δεν γνωρίζω την τεχνική ορολογία για αυτό, ίσως το POTS), οπότε δεν χρειάζεται IP για να δουλέψει.

 

Μάλλον έτσι όπως τα λες είναι με τη hol.

 

Μια τελευταία ερώτηση:

 

Στα πόσα συγχρονίζεις με αυτό το μόντεμ;

Υπάρχει περίπτωση να στο ζητήσουν πίσω αν διακόψεις μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω το φοιτητικο πακετο της fothnet αλλα εχω καποιες αποριες.Αρχικα η τηλεφωνικη μου γραμμη δεν υπαρχει πλεον.Το ειχα αφησει κομμενο για 6 μηνες και απ οτι μου ειπαν απο τον ΟΤΕ μετα απο αυτο το διαστημα η γραμμη αποδεσμευται.Ειχα και dsl η οποια στον υπολογιστη φαινεται οτι λειτουργει κανονικα.Τωρα αν κανω τη νεα συνδεση τι διαδικασιες θα γινουν??Θα μπει νεα γραμμη με αλλον τηλεφωνικο αριθμο και αλλη γραμμη dsl???Aπ οτι ειδα στο site τους στην αιτηση που πρεπει να συμπληρωθει ζηταν και τα στοιχεια του κατοχου της γραμμης,η οποια δεν υπαρχει αλλα και λογαριασμο ΟΤΕ.Θα τους παω καποιον παλιο και αν να για ποιον λογο????Γενικα εχω μπερδευτει:dizzy:,μπορει καποιος να βοηθησει???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω το φοιτητικο πακετο της fothnet αλλα εχω καποιες αποριες.Αρχικα η τηλεφωνικη μου γραμμη δεν υπαρχει πλεον.Το ειχα αφησει κομμενο για 6 μηνες και απ οτι μου ειπαν απο τον ΟΤΕ μετα απο αυτο το διαστημα η γραμμη αποδεσμευται.Ειχα και dsl η οποια στον υπολογιστη φαινεται οτι λειτουργει κανονικα.Τωρα αν κανω τη νεα συνδεση τι διαδικασιες θα γινουν??Θα μπει νεα γραμμη με αλλον τηλεφωνικο αριθμο και αλλη γραμμη dsl???Aπ οτι ειδα στο site τους στην αιτηση που πρεπει να συμπληρωθει ζηταν και τα στοιχεια του κατοχου της γραμμης,η οποια δεν υπαρχει αλλα και λογαριασμο ΟΤΕ.Θα τους παω καποιον παλιο και αν να για ποιον λογο????Γενικα εχω μπερδευτει:dizzy:,μπορει καποιος να βοηθησει???

h forhtnet δεν δίνει νέα γραμμή. Μόνο φορητότητα από ήδη υπάρχουσα γραμμή. Αν θες λοιπόν να βάλεις forthnet θα πρέπει πρώτα να βάλεις γραμμή ΟΤΕ.

Επειδή όπως κατάλαβα από τα λεγόμενα σου, δεν τον έκοψες τον ΟΤΕ, αλλά απλά δεν πλήρωσες το λογαριασμό και στο έκοψαν, θα πρέπει να πληρώσεις τους παλιούς λογαριασμούς + τέλος επανασύνδεσης..

Εκτός αν γίνεται να περάσεις νέα γραμμή ΟΤΕ και να πληρώσεις το τέλος ενεργοποίησης μόνο.

Και ύστερα αφού έχεις ΟΤΕ πάλι να κάνεις αίτηση φορητότητας στην forthnet...

 

ΥΓ: η HOL παλιά έδινε voip, τώρα δίνει κανονικά pots γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το τηλεφωνο το εκοψε ο ΟΤΕ.Στο site της forthnet ομως λεει πως γινεται να περαστει νεα γραμμη απο την forthnet. http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?c=10011580
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σημερα πηγα απο connex-σε forthnet αυτο το πακετο με ιντερνετ και δωρεαν τηλεφωνα.....και συνειδητοποίησα οτι δεν μπορουν να με παρουν τηλ απο σταθερο!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αφου περιμενα 2 ωρες για να συνδεθω με το τμημα εξυπηρέτησης πελατων μου ειπαν οτι αυτο ειναι λογικο(!!!!!!) και οτι απο αυριο δεν θα εχω κανενα προβλημα...

αν συνεχιστεί ομως ξαναπαρτε τηλ να το δηλώσουμε σαν βλαβη!!!!!!

:blink::blink::blink::blink:

καλα βρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα.....???

το τηλ οχι απλα το χρειαζομαι...ειναι sos!!!!!!!!

 

σας εχει συμβει κατι παρομοιο.....????

λυνεται γρηγορα το προβλημα η μαυρο φιδι που μας εφαγε!!!!??

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σημερα πηγα απο connex-σε forthnet αυτο το πακετο με ιντερνετ και δωρεαν τηλεφωνα.....και συνειδητοποίησα οτι δεν μπορουν να με παρουν τηλ απο σταθερο!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αφου περιμενα 2 ωρες για να συνδεθω με το τμημα εξυπηρέτησης πελατων μου ειπαν οτι αυτο ειναι λογικο(!!!!!!) και οτι απο αυριο δεν θα εχω κανενα προβλημα...

αν συνεχιστεί ομως ξαναπαρτε τηλ να το δηλώσουμε σαν βλαβη!!!!!!

:blink::blink::blink::blink:

καλα βρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα.....???

το τηλ οχι απλα το χρειαζομαι...ειναι sos!!!!!!!!

 

σας εχει συμβει κατι παρομοιο.....????

λυνεται γρηγορα το προβλημα η μαυρο φιδι που μας εφαγε!!!!??

 

 

Καλησπέρα. Και εγώ έκανα πριν κανα 3μηνο αντίστοιχη αλλαγή από OTE-ConnX σε Forthnet 2play. Με άφησαν χωρίς ιντερνετ κανα μισάωρο και το τηλέφωνο λειτούργησε σχετικά αμέσως. Πάντως το λέει στο ενημερωτικό μήνυμα που στέλνει η forthnet, ότι μετά την απόστολή των κωδικών σταδιακά θα γίνετε η ένωση του τηλεφώνου προς τους άλλους παρόχους, άρα απλά περιμένεις το σταδιακά πόση ώρα θα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να κανω μεταφορα του ΟΤΕ σε αλλο εναλλακτικο παροχο..αλλα δεν ξερω πια εταιρια να επιλεξω.Εχετε να μου προτεινετε κατι καλο?(ειναι διαθεσιμοι ολοι οι εναλλακτικοι παροχοι στην περιοχη μου)ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

για να δειτε ποσο τραγικοι ειναι...οταν ειχε ενεργοποιηθει της κοπελας μου το double play (εγω ειπαμε εφυγα απο τη forthnet σε 19 μερες μεσα..τοσο αντεξα..εκεινη εχει μεινει ακομα).. ειχα καποιο προβλημα να της το σεταρω και ειχα παρει την τεχνικη υποστηριξη... απο τοτε μεχρι τωρα το εχω σεταρει, αλλα και παλι πολλες φορες της κανει αποσυνδεσεις (κεντρο αθηνα εκεινη, κερατσινι εγω...ετσι για να μη λεμε οτι ειναι συγκεκριμενες περιοχες μονο), πρεπει να κανει απανωτα restart στο router για να συνδεθει κτλ...

με παιρνει λοιπον τωρα και τι μου λεει..μολις της πηραν απο την τεχνικη υποστηριξη και τη ρωτησαν αν ειχε αναφερει καμια βλαβη..αρχικα τους ειπε οχι αλλα μετα θυμηθηκε εκεινο το περιστατικο..και της ειπε και ο αλλος οτι ειχαμε καλεσει 2 νοεμβριου...και του κανει..καλα..2 νοεμβριου..τωρα εχουμε 16 δεκεμβρη και με πηρατε τωρα να με ρωτησετε;!;!;! του ειπε και το προβλημα που αντιμετωπιζει απο τοτε..αλλα της ειπε λεει οτι αλλο προβλημα ειχε αναφερθει τοτε και οτι αφου τουλαχιστον μπαινει ιντερνετ εστω κι ετσι ειναι οκ (!!!!) και της το κλεισε στην ψυχρα!

 

μαλλον με ξανακερδισε η forthnet και λεω να ξαναπαω στο δικτυο τους!! :lol:

αυτη η ταχιστη και παντα βοηθητικη τους τεχνικη υποστηριξη ειναι αξια λογου!! :rocket:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

μολις το σαββατο ξεκινισε το 2play.Mou ηρθε ομως ενα royter thomson το οποιο οπως μου ειπαν και απο την εταιρια δεν κλειδωνει μηπως καποιος ξερει την λυση ??????? Η εταιρια παντος δηλωνει αγνοια!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...