Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώθηκε κανείς για έναρξη 60λεπτου δωρεάν χρόνου ομιλίας προς κινητά απο χθές?μου είπε ενα φίλος οτι τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν οτι άρχισε να ισχύει απο χθές.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενημερώθηκε κανείς για έναρξη 60λεπτου δωρεάν χρόνου ομιλίας προς κινητά απο χθές?μου είπε ενα φίλος οτι τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν οτι άρχισε να ισχύει απο χθές.

 

 

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ...

 

απο 1η Ιουνιου με ειχαν καλεσει και μου ειχαν πει αυτο για τα κινητα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ε?? προνομοιούχοι!!! Πότε θα το μάθει δηλαδή ο λαός? Μας έχουν τσακίσει τα κινητά.
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που μπορω να απευθυνθω να βρω το δικιο μου? ειχα κανει αιτηση για 2 play και μου εστειλαν μηνυμα στις 24/6 θα γινει η συνδεση με ολιγοωρη διακοπη.. Η διακοπη οντως εγινε στις 24/6 αλλα παραμενει μεχρι και σημερα.... Περνω την τεχνικη υποστηριξη

και μου λενε ο ΟΤΕ εχει προβλημα με το βροχο σε 2 μερες λογικα θα ειναι ενταξη.. ε ακομα

περιμενω τους περνω επανηλημενα τηλ και το μονο που ξερουν να πουνε ειναι εχετε δικιο...

Λιγο υπομονη ακομη... Πως μπορω να τους καταγγειλω ??? ειμαι τοσες μερες χωρις τηλεφωνο... το εχω λιωσει το κινητο.. θα τους στειλω το λογαριασμο να μου τον πληρωσουν αυτοι μου φαινεται....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να τους καταγγειλω ???

 

Στέλνεις την αιτηση που θα βρεις εδω:http://www.eett.gr/export/sites/default/sites/EETT/CostumerInformation/AITHSH1.doc ταχυδρομικώς στη διεύθυνση: ΕΕΤΤ, Λεωφόρος Κηφισίας 60, 151 25 ΜΑΡΟΥΣΙ

2. μέσω e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση katanalotes@eett.gr ή consumers@eett.gr

3. μέσω fax: 210 610 5049

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω... αντε να δουμε τι θα γινει.. ειμαι 2 εβδομαδες χωρις τηλεφωνο.. την ωρα και τι στιγμη που διαλεξα!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι σχεδόν σίγουρος (γιατί την είδα στα πεταχτά) ότι είδα διαφήμιση για το forthnet 2play στην τηλεόραση, που έλεγε για 60 λεπτά τον μήνα για κινητά. Μπήκα στο site τους... τίποτα τέτοιο δεν αναφέρεται... μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς άλλος που είδε την διαφήμιση;
Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

ειδα την διαφημιση αλλα δεν προσεξα κατι τετοιο.και γω εψαξα στο site αλλα καμια ανακοινωση για αυτο το θεμα.παντως αν γινει κατι τετοιο θα ειναι πολυ καλο.αν και εχει φθηνες χρεωσεις προς κινητα...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω κανα double play..η τι στο καλω εχει 3πλο κτλ

ειμαι στη περιοχη της βουλγαρη..αξιζει να παω στη 4νετ η μπα?

υγ ενδιαφερομαι και για ασυρματο!

Link to comment
Share on other sites

'Η είμαι χαζός ή κάτι δεν καταλαβαίνω:

1. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009817

Forthnet ADSL Economy ΜΟΝΟ 24,90€/μήνα

2. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010643

Forthnet ADSL 19,50€/ μήνα

??????????????

Link to comment
Share on other sites

'Η είμαι χαζός ή κάτι δεν καταλαβαίνω:

1. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009817

Forthnet ADSL Economy ΜΟΝΟ 24,90€/μήνα

2. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010643

Forthnet ADSL 19,50€/ μήνα

??????????????

 

Aν καταλαβαίνω καλά τo πρώτο είναι full LLU (δηλ. χωρίς πάγιο ΟΤΕ) και περιλαμβάνει και τηλεφωνία, με αστική χρέωση όμως (δηλ. όχι απεριόριστη όπως το 2play). To δεύτερο είναι μόνο ADSL.

Link to comment
Share on other sites

'Η είμαι χαζός ή κάτι δεν καταλαβαίνω:

1. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009817

Forthnet ADSL Economy ΜΟΝΟ 24,90€/μήνα

2. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010643

Forthnet ADSL 19,50€/ μήνα

??????????????

 

1.Χωρίς πάγιο ΟΤΕ.

2.Με πάγιο ΟΤΕ. [+14.75/μήνα]

Do the math.:)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα και στο site της forthnet η ανακοίνωση για τα 60 λεπτά δωρεάν προς κινητά. Περισσότερα εδώ

 

Φαντάζομαι να ισχύει και για τους υπάρχοντες συνδρομητές του 2play...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

στο site γράφει:

60 λεπτά το μήνα δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, απολαμβάνουν πλέον, όλοι οι συνδρομητές της υπηρεσίας Forthnet 2play.

 

δεν αναφέρει κάτι για νέες συνδέσεις ή παλιές. Οπότε είναι για όλους(παλιούς και νέους συνδρομητές). Αν γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο ας μας ενημερώσει

 

edit:

Η forthnet ΔΕΝ δινει αριθμο (εκτος αν κατι αλλαξε τελευταια)

ΜΟΝΟ η HOL. δινει 23130χχχχχ (για θεσσαλονικη) !!!

Ενα μηνα κανει περιπου !

Αν βιαζεσαι βαλε vodafone , σε 2 μερες θα εχεις τηλεφωνο και σε ενα μηνα ιντερνετ.

 

και όμως δίνει νέο αριθμό σε συνδέσεις. Με μορφή 211χχχχχχχ για την Αττική, 2311χχχχχχ για Θεσσαλονίκη κ.τ.λ.. Περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

1.Χωρίς πάγιο ΟΤΕ.

2.Με πάγιο ΟΤΕ. [+14.75/μήνα]

Do the math.:)

 

Όσο και να το κάνω ΔΕΝ βγαίνει.

Εγώ χωρίς πάγιο (Π)ΟΤΕ πληρώνω 19,5€/μήνα

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

στο site γράφει:

60 λεπτά το μήνα δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, απολαμβάνουν πλέον, όλοι οι συνδρομητές της υπηρεσίας Forthnet 2play.

 

δεν αναφέρει κάτι για νέες συνδέσεις ή παλιές. Οπότε είναι για όλους(παλιούς και νέους συνδρομητές). Αν γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο ας μας ενημερώσει

 

 

Επιβεβαιώνω πως από της 14/07/08 ισχύουν τα 60 λεπτά προς κινητά. Το είδα από το OAM όπου οι κλήσεις προς κινητά από την παραπάνω ημερομηνία και μετά (τις τελευταίες δυο μέρες δλδ), δεν χρεώθηκαν! :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να το κάνω ΔΕΝ βγαίνει.

Εγώ χωρίς πάγιο (Π)ΟΤΕ πληρώνω 19,5€/μήνα

:wacko::wacko::wacko:

 

Τηλέφωνα μπορείς και κάνεις; Γιατί στο 24,90€ λέει "Με δυνατότητα πραγματοποίησης τηλεφωνικών κλήσεων με προνομιακή χρονοχρέωση, μέσω του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet" ενώ με τα 19,50€ δεν αναφέρει κάτι για τηλέφωνα.

Και οι 2 τιμές πάντως ισχύουν όπως λέει για το ιδιόκτητο δίκτυο.

 

ΑΣΧΕΤΟ: Μας έχουν πάρει 3 φορές από την Forthnet για να μας πουν να μπούμε στο ιδιόκτητο δίκτυό τους και κάθε φορά τους λέμε ότι είμαστε ήδη... ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ ΓΑΜ..ΤΗ!!!! Πίνουν τίποτα περίεργο εκεί στην forthnet??!

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ: Μας έχουν πάρει 3 φορές από την Forthnet για να μας πουν να μπούμε στο ιδιόκτητο δίκτυό τους και κάθε φορά τους λέμε ότι είμαστε ήδη... ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ ΓΑΜ..ΤΗ!!!! Πίνουν τίποτα περίεργο εκεί στην forthnet??!

Δεν σε παίρνουν τηλέφωνο από την forthnet, είναι εξωτερικοί συνεργάτες (πωλητές άσχετης εταιρείας σε απλά λόγια) που απλά παίρνουν τηλέφωνα στην σειρά μπας και κάνουν καμμία σύνδεση και πάρουν το ποσοστό τους.

Άκου να δεις κάτι ανάλογο που έτυχε σε εμένα, με πήραν τηλέφωνο (και καλά από τον ΟΤΕ) να μου πουν ότι έχουν ένα πολύ καλό πρόγραμμα 2play σε συνεργασία με την Vivodi :confused: χα,χα,χα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως από της 14/07/08 ισχύουν τα 60 λεπτά προς κινητά. Το είδα από το OAM όπου οι κλήσεις προς κινητά από την παραπάνω ημερομηνία και μετά (τις τελευταίες δυο μέρες δλδ), δεν χρεώθηκαν! :)

 

Οντως ισχύει από 14/7, αλλά και για παλιούς και νέους συνδρομητές. Καρατσεκαρισμένο σας λέω, τους τηλεφώνησα (με την 1η έπιασα) και μου το είπανε.

οκ!:!:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να αρνουνται να στειλουν τεχνικο αν δε κατσω να αλλαξω τις πριζες μου; (οι οποιες παιζουν μια χαρα εδω και 2+ χρονια για dsl και 7-8 για pstn)
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να αρνουνται να στειλουν τεχνικο αν δε κατσω να αλλαξω τις πριζες μου; (οι οποιες παιζουν μια χαρα εδω και 2+ χρονια για dsl και 7-8 για pstn)

OK τις άλλαξες. Συνεχίζουν να μη στέλνουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...