Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ελπισω συντομα γιατι διαφορα ακουω :X

Εγώ 2 μήνες έκανα να δω φως που είμαι Λαμία.. Αν είσαι αθήνα ή θεσσ πιστεύω να σου ρθει πιο γρήγορα. Good luck!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βρε παιδια εχει κανεις adsl απο την forthnet μεσω ΟΤΕ? θα δεινει την ταχυτητα που λεει για 24mbps?εχω vodafone τωρα αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ταχυτητα που μου προσφερει..και θελω να αλλαξω.
Link to comment
Share on other sites

εγω hol εχω!αλλα δεν εχει 2play, εδω!! εχει που λεει απο το δεκεμβρη και ολο ανανεωνει για αλλη φορα...και τωρα θα παει τον ιουλιο!!:mad:

 

τελεια!! να σαι δω εκει....

εγω forthnet θα βαλω!! κι εχω ηδη κατεβασει και συμπληρωσει τα χαρτια!!

το μονο που μ μενει ειναι να ξεκοψω απο hol!!

(αν και η hol, για μενα αξιζει!)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 ημερες δεν ειχα Ιντερνετ. Εκανα την βλακεια και δεν ενημερωσα αμεσα την Forthnet αλλα περιμενα μεχρι εχθες το μεσημερι.

 

Μιλησα 2 φορες με το τεχνικο τμημα της. Την πρωτη φορα μαλιστα μου απαντησε θηλυκο με ικανοποιητικες γνωσεις.

 

Μην πολυλογω το προβλημα ηταν πως στο Siemens router δεν αναβε (στα ξαφνικα) το PPP φωτακι. Καναμε reset και επανελεγξαμε τις συνδεσεις (με πηραν αυτοι στο κινητο μου), και αφου δεν βρεθηκε αμεση λυση, το προβλημα μου προωθηθηκε στο τεχνικο τμημα.

 

Και τα παλικαρια το ελυσαν σημερα, Κυριακη.. Μαλλον ηταν θεμα με καρτες (στο δικτυο τους).

 

Δεν το περιμενα καθως ημουν σιγουρος οτι η ιστορια θα τραβηξει μεχρι Δευτερα.

 

Για να μην λεμε μονο τα κακα, αποφασισα να το μοιραστω μαζι σας.

 

Ευχομαι να μην ειμαι η εξαιρεση.

 

 

(Μονο αρνητικο, τα 5 λεπτα που εκανα για να πιασω γραμμη οταν τους τηλεφωνουσα..)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

(Μονο αρνητικο, τα 5 λεπτα που εκανα για να πιασω γραμμη οταν τους τηλεφωνουσα..)

 

Εγώ αυτό θα το ανέφερα επίσης για θετικό :lol:

Αν και πιστεύω πως εχουν φτιάξει πολύ τους χρόνους αναμονής τους τελευταίους μήνες, καποιες φορες που τους χρειάστηκα (2play) το καλοκαίρι ένα 20λεπτο στο νερό το περίμενα! :)

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... τι λετε τωρα?

εγω στην hol (11 η ωρα το πρωι πηρα, σαν βλακας) και περιμενα 54 λεπτα στο τηλεφωνο!!:mad:

μια χαρα ειστε!!forthnet for ever.

 

μα να φανταστεις, σκεφτηκα το εξης:

να παιρνω τηλεφωνο σε ενα αδειο γραφειο, μεχρι να ερθει ο υπαλληλος να το σηκωσει που θα εχει παει ξερω γω να πληρωσει την ΔΕΗ!! και εγω περιμενω ποτε θα γυρισει για να το σηκωσει!!

αυτοι και χρημα κερδιζουν, και κοσμο!!!:mad::mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα 2 φορες με το τεχνικο τμημα της. Την πρωτη φορα μαλιστα μου απαντησε θηλυκο με ικανοποιητικες γνωσεις.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πολύ φαλοκρατικό δεν ακούγεται?:confused:

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

εγώ έστειλα μήνυμα στην forthnet, και μου απάντησαν άμεσα.λιγότερο απο 24 ωρες!:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ξανα στο λεξικο την σημασια της λεξης που ανεφερες :)

 

Δεν το εγραψα ωστε να υποτιμησω την κοπελα ουτε φυσικα ωστε να εξυμνησω τις βασικου επιπεδου γνωσεις μου. Το αντιθετο ;)

 

Και ειναι γεγονος, και οχι μονο "φαλοκρατικα" λογοπαιγνια, πως οι γυναικες στο θεμα τεχνολογιας, παρκαρισματος και κεντραρισματος καδρων πασχουν ολιγον. Τα αιτια αυτου ειναι καθαρα βιολογικα (ημισφαιριο εγκεφαλου).

 

Αν ουτες δεν το αποδεχονται και κοκκινιζουν μολις το αναφερουν τα αρσενικα της παρεας, και αν τα αρσενικα της παρεας το χρησιμοποιουν με οχι τοσο κομψο τροπο, ειναι αλλου παπά ευαγγελιο. Γεγονος πως και τα 2 φυλα εχουν τα κουμπια τους και αυτο ειναι το ομορφο της υποθεσης (και φυσικα ειναι εντελως offtopic!).

 

Τα σεβη μου!

 

ΥΓ Οσον αφορα email προς την forthnet, ειχα αποστειλει για καποιον αλλο λογο πριν καιρο και ακομα περιμενω απαντηση. Το καλο ειναι οτι το προβλημα διορθωθηκε οποτε μαλλον απλα δεν με ενημερωσαν. Δεν εχω παραπονο παντως μεχρι τωρα.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι γεγονος, και οχι μονο "φαλοκρατικα" λογοπαιγνια, πως οι γυναικες στο θεμα τεχνολογιας, παρκαρισματος και κεντραρισματος καδρων πασχουν ολιγον. Τα αιτια αυτου ειναι καθαρα βιολογικα (ημισφαιριο εγκεφαλου).

 

Για το 8εμα τεχνολογιας δε το η3ερα οτι υστερουμε..βιολογικα..

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι θα παρεξηγηθουν οσα εγραψα :rolleyes: Γραπτος λογος γαρ. Τεσπα, οποιος θελει να καταλαβει, ας καταλαβει. Οποιος θελει να ξεκινησει ιστοριες, απεχω ;)

 

Δεν το εγραψα ωστε να υποτιμησω την κοπελα... Το αντιθετο

 

Τελος.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

απλά, με το ποστ μου δίνω την παρουσία μου.η οποία βέβαια είναι αδιάφορη πανω σε αυτο το offtopic θεμα!!

ας το αφησουμε καλυτερα.ο καθενας εχει διαφορετικη αντιληψη πανω σε αυτο το θεμα!!

 

Υ.Γ. καλυτερα να μην ξανααναφερθουν, αυτες οι ρατσιστικες, ισως και, βιολογικες αντιληψεις.Θεωρουνται στερεοτυπα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω και ρατσιστης απο πανω.. Tsoump σε παροτρυνω να ξανακοιταξεις αυτο το λεξικο ;)

 

Σοβαρα τωρα, ειναι κριμα ο καταραμενος γραπτος λογος να οδηγει σε τετοιες παρανοησεις, γιατι ειμαι σιγουρος οτι μεσω ενος καφε και κανονικης συζητησης, θα ειχαμε ολοι καταληξει σε συμφωνια.

 

Ισως το διατυπωσα διαφορετικα απο οτι εννοουσα. Δεδομενου οτι "προσεβαλα" τουλαχιστον μια ομορφη παρουσια του φορουμ, ζητω συγνωμη και ελπιζω να βρεθει η ευκαιρια για την offtopic αυτη συζητηση. Ειναι κατι ενδιαφερον που και οι "μη-φεμινιστριες" γυναικες σχολιαζουν στις παρεες τους αλλα και φυσικα οι "μη-φαλοκρατες" ανδρες επισης.

 

Το θεωρω ληξαν καθως αρκετα offtopic το καναμε, απο λαθος δικο μου.

 

Φιλικα, παντα,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω την εξης απορία.

Προσφατα αναβαθμιστηκα απο 768 kbps σε 24 mbps. Πιο συγκεκριμενα η αναβαθμιση εγινε 17/3, οπως ενημερωθηκα και απο sms την ημερα εκεινη. Σημερα μου ηρθε λογαριασμος για το διαστημα 17/3 εως 16/5 που εχει τα εξης παραλογα για μενα: ειναι 4 και οχι 1 λογαριασμος και το συνολικο ποσο πληρωμης για το διαστημα 17/3 εως 16/5 ειναι 73.79595 €. Να σημειωσω οτι ειχα εξοφλησει το διαστημα 11/1 εως 10/3 και, συνεπως, δεν υπαρχει απληρωτος προηγουμενος λογαριασμος. Παρολ΄αυτα υπαρχει χρεωση για τα 768 απο 11/1 εως 10/5.

Το ερωτημα μου ειναι το εξης: δε θα επρεπε τωρα να πρεπει να πληρωσω 19.5€ χ 2 μηνες = 39€ συν το διαστημα 11/3 εως 16/3 που ημουν στα 768 kbps; Κανω καποιο λαθος;

 

-Τελικα πήρα την εξυπηρετηση πελατων και διευθετηθηκε το ζητημα-

Link to comment
Share on other sites

μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα!! απλα, κατι θα εχει γινει στην περιοχη σου!!θα ξαναφτιαξει!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω vivodi και ειμαι ετοιμος να αλλαξω εταιρια...σιγουρα δεν θα σας φαινεται περιεργο...:rolleyes:

σκεφτομαι να βαλω ή hol ή forthnet?εσεις τι λετε?οι πελατες ποιας απο τις 2 εταιρεις εχουν γενικα περισσοτερα παραπονα?ποια εχει καλυτερη εξυπηρετηση(τηλεφωνικη,κλπ)?εσεις ειστε ευχαριστημενοι γενικα με την forthnet?

οι δυο εταιριες,forthnet και hol,προσφερουν ακριβως τα ιδια στα προγραμματα τους 2play και doubleplay αντιστοιχα,σωστα?μεγιστη ταχυτητα 24mbit,απεριοριστα αστικα-υπεραστικα...τι ταχυτητα να υπολογιζω περιπου οτι θα πιανω?

ποσο(πραγματικο) καιρο να υπολογιζω να μου ενεργοποιηθει?μενω Αθηνα-Κυψελη...τωρα που εχω vivodi θα μου την διακοψουν και θα περιμενω 2-3 βδομαδες χωρις ιντερνετ ή θα μου το κοψουν για λιγο μολις ειναι ετοιμοι να σταματησουν την vivodi για να ενεργοποιησουν την καινουργια συνδεση?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...:)

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου μείωσαν το upload στα 256... :worry:

Αλλά και το download δεν μας τα λέει πολύ καλά... :(

 

Φίλε μου το κόβω για downgrade υπηρεσίας... :lol: Το ζήτησες να στο μειώσουν και αν ναι, γιατί; Ή όχι, και στο μείωσαν αυθαίρετα; Βέβαια, μην ξεχνάς ό,τι όλα έχουν να κάνουν και με τις παραμέτρους της γραμμής σου (απόσταση από το DSLAM του Τ.Κ. της περιοχής που υπάγεσαι, S/N ratio, etc.), όπως και τους "κόφτες ταχύτητας" που υπάρχουν για torrent downloads, στο μέλλον ίσως και για direct downloads (rapidshare και άλλα συναφή). Anyway, δεν μας εξηγείς το συνολικό σκηνικό, οπότε πως να σου απαντήσουμε με σαφήνεια λόγου;

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά... χθες επανήλθε η ταχύτητα. Λιγό μετά (μιλάμε για κανα 10λεπτο) αφού τους έστειλα email. Είτε είναι απίστευτα γρήγοροι στην εξυπηρέτηση, είτε είναι τυχαίο γεγονός :p

 

H φορθνετ σε συνέντευξη στο adslgr που είχα διαβάσει πριν κανένα μήνα, δήλωνε ότι δεν έχει κόφτες πουθενά και ούτε σκοπεύει να βάλει. Έχεις ακούσει τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω vivodi και ειμαι ετοιμος να αλλαξω εταιρια...σιγουρα δεν θα σας φαινεται περιεργο...:rolleyes:

σκεφτομαι να βαλω ή hol ή forthnet?εσεις τι λετε?οι πελατες ποιας απο τις 2 εταιρεις εχουν γενικα περισσοτερα παραπονα?ποια εχει καλυτερη εξυπηρετηση(τηλεφωνικη,κλπ)?εσεις ειστε ευχαριστημενοι γενικα με την forthnet?

οι δυο εταιριες,forthnet και hol,προσφερουν ακριβως τα ιδια στα προγραμματα τους 2play και doubleplay αντιστοιχα,σωστα?μεγιστη ταχυτητα 24mbit,απεριοριστα αστικα-υπεραστικα...τι ταχυτητα να υπολογιζω περιπου οτι θα πιανω?

ποσο(πραγματικο) καιρο να υπολογιζω να μου ενεργοποιηθει?μενω Αθηνα-Κυψελη...τωρα που εχω vivodi θα μου την διακοψουν και θα περιμενω 2-3 βδομαδες χωρις ιντερνετ ή θα μου το κοψουν για λιγο μολις ειναι ετοιμοι να σταματησουν την vivodi για να ενεργοποιησουν την καινουργια συνδεση?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...:)

 

καμια βοηθεια κανεις?:rolleyes:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια κανεις?:rolleyes:

 

Ολα τα ερωτηματα σου, οσον αφορουν την forthnet, εχουν απαντηση λιγa posts πιο επανω :)

 

Καποιοι ειναι ευχαριστημενοι, καποιοι δεν ειναι. Εξαρταται απο την περιοχη.

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις χρηστες και απο τις 2 εταιρειες, στην περιοχη που μενεις.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

 

Εχω 2Play Soho εδω και ενα χρονο περιπου.

Σημερα μου ηρθε ο λογαριασμος και μου εχει τελικο ποσο πληρωμης 8.90 Ευρω :confused:

 

Δεν ξερω τι μπορει να εγινε.

Εχει συμβει σε κανενα τιποτα παρομοιο με λογαριασμους?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet εξαγόρασε τη Nova

 

Κίνηση με ιδιαίτερη σημασία για τη Forthnet η εξαγορά της Nova, που κατοχυρώνει την κυριαρχία της στον τομέα των υπηρεσιών 3play (τηλεφωνία, ADSL, τηλεόραση). Σήμερα, η Forthnet εξυπηρετεί περισσότερες από 100 χιλ. οικογένειες μέσω του δικτύου της και ηγείται στην αγορά των υπηρεσιών 2play.

 

Σημερα μου ηρθε με εμαιλ το παραπανω.. Αν παραμεινει η τιμη ως εχει, το βλεπω για καλη κινηση :D

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...