Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, VIPdriver said:

Οχι, μου αρεσει να γραφω ψεμματα και να βλεπω κοσμο να χρεώνεται. Βίτσια είναι αυτά!

Και αλλοι εγραψαν οτι είναι ευρωπαϊκή οδηγία...

Επομένως δεν το έχεις δοκιμάσει, εσύ ο ίδιος. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει στην πράξη ας ενημερώσει γιατί αν περιμένουμε από υποθέσεις, δεν βγάζουμε άκρη. Τεχνικό φόρουμ είμαστε όχι το efood.😀

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimitroula10 said:

Επομένως δεν το έχεις δοκιμάσει, εσύ ο ίδιος. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει στην πράξη ας ενημερώσει γιατί αν περιμένουμε από υποθέσεις, δεν βγάζουμε άκρη. Τεχνικό φόρουμ είμαστε όχι το efood.😀

Κάθε καλοκαίρι κάνω ένα ταξίδι στην Ευρώπη. Μερικές φορές είναι οδικό.

Όταν βρίσκομαι σε περιαγωγή στην ευρωπαϊκή ένωση κάνω κλήσεις προς τα μέλη της οικογένειάς μου και αρκετές φορές προς τους ιδιοκτήτες των σπιτιών που μένω και πάντα αφαιρούνται λεπτά ομιλίας από το πακέτο μου. 

Η cosmote συγκεκριμένα στην εφαρμογή της σου αναφέρει ότι είσαι σε περιαγωγή και τι μπορείς να καταναλώσεις .

Η wind μέχρι πέρυσι ( δεν έχω πλέον) με SMS στο 1285 αν θυμάμαι καλά σε ενημερώνει ( στο περίπου ) τι μπορείς να καταναλώσεις σε καθεστώς περιαγωγής εντός ευρωπαϊκής Ένωσης.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

 γιατί αν περιμένουμε από υποθέσεις, δεν βγάζουμε άκρη. Τεχνικό φόρουμ είμαστε όχι το efood.😀

Ευρωπαϊκή οδηγία είναι, 3 άτομα στο ειπαμε, αλλά εσυ συνεχίζεις να μιλάς για υποθέσεις... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Ευρωπαϊκή οδηγία είναι, 3 άτομα στο ειπαμε, αλλά εσυ συνεχίζεις να μιλάς για υποθέσεις... 

Και τα 3 άτομα δεν έχουν προσωπική εμπειρία ούτε δείξατε το κείμενο. Ράδιο αρβύλα.

 

Το αντίθετο, πολλοί έχουν αναφέρει ότι χάσανε το υπόλοιπο. Η ευρωπαϊκή οδηγία λέει για προσφορές η αγορασμενα πακέτα κλπ? Είπαμε τεχνικό φόρουμ είμαστε και βέβαια περιμένω κάποιον φίλο εδώ μέσα να επιβεβαιώσει ότι είχε το πακέτο 60'+60' και πήγε εξωτερικό και καλούσε την χώρα του εξωτερικού χωρίς χρέωση. Πιο απλό δεν γίνεται. Εδώ δεν πουλάμε σουβλάκια.😀

1 ώρα πριν, panosss567 said:

αρκετές φορές προς τους ιδιοκτήτες των σπιτιών που μένω και πάντα αφαιρούνται λεπτά ομιλίας από το πακέτο μου. 

Έχεις φρόγκ? Η συμβόλαιο? Γιατί η διαφωνία μας είναι για το φρόγκ. Ότι καλείς στην χώρα που βρίσκεσαι από το πακέτο. Αν έχεις προσωπική εμπειρία τότε το δέχομαι.

1 ώρα πριν, panosss567 said:

wind μέχρι πέρυσι ( δεν έχω πλέον) με SMS στο 1285 αν θυμάμαι καλά σε ενημερώνει ( στο περίπου ) τι μπορείς να καταναλώσεις σε καθεστώς περιαγωγής εντός ευρωπαϊκής Ένωσης.

Το οποίο δεν ίσχυε όπως είχαν αναφέρει εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

 

Έχεις φρόγκ? Η συμβόλαιο? Γιατί η διαφωνία μας είναι για το φρόγκ. Ότι καλείς στην χώρα που βρίσκεσαι από το πακέτο. Αν έχεις προσωπική εμπειρία τότε το δέχομαι.

Το οποίο δεν ίσχυε όπως είχαν αναφέρει εδώ μέσα.

Το πακέτο των 60' και το πακέτο των 200' και 10 GB έχει χρησιμοποιηθεί από εμένα πολλές φορές.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2024 at 3:24 ΜΜ, loki21 said:

Τα δεδομένα και τα λεπτά που μένουν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν γίνει ανανέωση πριν λήξουν;

Τον προηγούμενο μήνα έβαλα ένα πακέτο μέσω wifigreece και σήμερα που θα έληγαν μπήκα το πρωί και έβαλα ένα νέο πακέτο. Βλέπω πως ότι είχε μείνει συν αυτά που προστέθηκαν φαίνονται σαν σύνολο με ημερομηνία λήξης τον επόμενο μήνα.

Δεν το περίμενα και αν ισχύει, όπως φαίνεται, θα είναι πολύ καλό νέο.

Αυτό ισχύει εδώ και χρόνια,  απλά θέλει το ίδιο πακέτο μια μέρα πριν λήξη 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dimitroula10 said:


Το έχεις δοκιμάσει?

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές σε περιαγωγή με Q και με frog.

Ισχύει ότι είπαμε πιο πάνω. Προσοχή όμως ισχύει μόνο για αγορασμενα πακέτα και όχι δωρεάν, προσφορές κλπ.

 

Εδώ είναι και το επίσημο σάιτ της ΕΕ. Δεν νομίζω ότι επιδέχεται αμφισβήτησης και μπορούμε να το λήξουμε εδώ.

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_el.htm

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nininikos said:

Ισχύει ότι είπαμε πιο πάνω. Προσοχή όμως ισχύει μόνο για αγορασμενα πακέτα και όχι δωρεάν, προσφορές κλπ.

Δηλαδή όταν αγοράσει κάποιος το πακέτο 60'+60' σε εβδομάδα διπλασιασμού, ποιο είναι το δώρο και ποιο το αγορασμένο πακέτο? Η είναι όλο αγορασμένο?

Αυτά που γράφουν στα σάιτ τα γνωρίζουμε όλοι. Δεν είναι θέμα αν σε πιστεύω. Απλώς επειδή έχω ακούσει πολλούς που την έχουν πατήσει και επειδή το φρόγκ δίνει πολλά δώρα, σημαίνει ότι αυτά τα δώρα δεν ισχύουν στο εξωτερικό.

Οκ δεκτό τέλος το οφτοπικ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Δηλαδή όταν αγοράσει κάποιος το πακέτο 60'+60' σε εβδομάδα διπλασιασμού, ποιο είναι το δώρο και ποιο το αγορασμένο πακέτο? Η είναι όλο αγορασμένο?

Αυτά που γράφουν στα σάιτ τα γνωρίζουμε όλοι. Δεν είναι θέμα αν σε πιστεύω. Απλώς επειδή έχω ακούσει πολλούς που την έχουν πατήσει και επειδή το φρόγκ δίνει πολλά δώρα, σημαίνει ότι αυτά τα δώρα δεν ισχύουν στο εξωτερικό.

Οκ δεκτό τέλος το οφτοπικ.

Γενικά τα δώρα Q, Frog δεν ισχύουν για περιαγωγή δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dimitroula10 said:

Δηλαδή όταν αγοράσει κάποιος το πακέτο 60'+60' σε εβδομάδα διπλασιασμού, ποιο είναι το δώρο και ποιο το αγορασμένο πακέτο? Η είναι όλο αγορασμένο?

Αυτά που γράφουν στα σάιτ τα γνωρίζουμε όλοι. Δεν είναι θέμα αν σε πιστεύω. Απλώς επειδή έχω ακούσει πολλούς που την έχουν πατήσει και επειδή το φρόγκ δίνει πολλά δώρα, σημαίνει ότι αυτά τα δώρα δεν ισχύουν στο εξωτερικό.

Οκ δεκτό τέλος το οφτοπικ.

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

KAI EΠIΠΛEON ΔEXEΣTE ΔΩPEAN EIΣEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ. EΞAIPOYNTAI TYXON ΔΩPEAN ΠAKETA ΠPOΩΘHTIKΩN ENEPΓEIΩN.

ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO +306971001250 H EΠIΣKEΦΘEITE TO https://www.cosmote.gr/EURoaming. EΞYΠHPETHΣH ΠEΛATΩN +306971013888. AP.EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ 112

 

Αυτό είναι το σμσ της περιαγωγής στο φρογκ.

60+60 δεν θυμάμαι να έχω ενεργοποιημένο ποτέ. Συνήθως βάζω το άλλο με τα 8.90€ που έχει και data.

Καπου πρέπει να έχω και αντίστοιχο σμσ από την Κίου.

Πάντως ισχύει ότι καλείς σε όλη την ΕΕ χρησιμοποιώντας το πακέτο σου. Κάποια πακέτα δεν ισχύουν ολόκληρα στην περιαγωγή, αλλά ένα μέρος τους. Κι αυτό είναι σημείο προσοχής.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο προβληματισμος περι χρησης αγορασμενων πακετων στο εξωτερικο ηταν διπλης φυσεως:

1) Αν το επιβαλει η Ε.Ε. -> λυθηκε το θεμα, το επιβαλει.

2) Αν το εφαρμοζουν οι παροχοι καθως οι παλιοι εχουμε πεσει σε πολλες περιπτωσεις που αλλα πρεπει να εφαρμοζουν και αλλα γινονται πραξη -> λυθηκε και αυτο μετα απο την επιβεβαιωση χρηστων ως προς την εφαρμογη του.

Δεν βλεπω υπερβολικους τους παραπανω προβληματισμους. Ισα ισα που τους ειχα και εγω. Για αυτο ας ειμαστε χαλαροι ως προς τις απαντησεις. Σε φορουμ ειμαστε για ανταλλαγη αποψεων και γνωσεων.

 

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δηλαδή όταν αγοράσει κάποιος το πακέτο 60'+60' σε εβδομάδα διπλασιασμού, ποιο είναι το δώρο και ποιο το αγορασμένο πακέτο? Η είναι όλο αγορασμένο?

Αυτά που γράφουν στα σάιτ τα γνωρίζουμε όλοι. Δεν είναι θέμα αν σε πιστεύω. Απλώς επειδή έχω ακούσει πολλούς που την έχουν πατήσει και επειδή το φρόγκ δίνει πολλά δώρα, σημαίνει ότι αυτά τα δώρα δεν ισχύουν στο εξωτερικό.

Οκ δεκτό τέλος το οφτοπικ.

Λογικα το πιανει ολο το αγορασμενο 120' γιατι δεν μπορει να το καταλαβει το συστημα. Βαζει 120' στο καλαθι.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, runner70 said:

Λογικα το πιανει ολο το αγορασμενο 120' γιατι δεν μπορει να το καταλαβει το συστημα. Βαζει 120' στο καλαθι.

Ακριβώς αυτό συμβαίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Νέος συνδρομητής από online φορητότητα και προς το παρόν ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο προσφοράς 25gb με 10 ευρώ όπου βλέπω ότι και τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται στους επόμενους μήνες.

Με τη λήξη του τριμήνου αν ενεργοποιήσω το national / giga combo θα μεταφερθούν ή όχι ότι έχω μαζέψει από λεπτά / δεδομένα?

Στη συνέχεια πρέπει να ενεργοποιώ κάθε φορά το ίδιο πακέτο ή μπορώ να εναλάσσω ανάλογα τις ανάγκες μου τα national / combo? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, atsirtsis said:

Νέος συνδρομητής από online φορητότητα και προς το παρόν ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο προσφοράς 25gb με 10 ευρώ όπου βλέπω ότι και τα δεδομένα και τα λεπτά ομιλίας μεταφέρονται στους επόμενους μήνες.

Εγώ πάλι να σου κάνω ερώτηση θέλω. Πόσες μέρες σου πήρε από την αίτηση σου online α) να σου έρθει η SIM και β) πόσες μετά τελικά να ενεργοποιηθεί η σύνδεση σε frog?

Ευχαριστώ

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, keysmith said:

Εγώ πάλι να σου κάνω ερώτηση θέλω. Πόσες μέρες σου πήρε από την αίτηση σου online α) να σου έρθει η SIM και β) πόσες μετά τελικά να ενεργοποιηθεί η σύνδεση σε frog?

Ευχαριστώ

αργούν αυτό ξέρω εγώ αν πέσουν και Σαββατοκύριακο στην μέση ακόμα περισσότερο,τρίτη η αίτηση ακόμα να έρθει ο κούριερ επομένως πριν τις 22 δεν περιμένω ενεργοποίηση του φρογκ ,ελπίζω να έχω 4g τουλάχιστον μέσα στο σπίτι μου γιατί η voda πιάνει μόνο με b20 στα 108dbm.....πρόβλημα μεγάλο 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν απο f2go το κανω whatsup σε καταστημα για πιο γρήγορα(αν δεν εχουν σιμ φρογκ)και στη συνέχεια με alpak το κανω frog,ξερετε ποσο θα κοστίσει? Υπάρχει κάποιος που το εκανε πρόσφατα?

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GPOWER said:

Αν απο f2go το κανω whatsup σε καταστημα για πιο γρήγορα(αν δεν εχουν σιμ φρογκ)και στη συνέχεια με alpak το κανω frog,ξερετε ποσο θα κοστίσει? Υπάρχει κάποιος που το εκανε πρόσφατα?

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Just now, misa said:

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Ξέχασα να πω, πληροσα 13€ μόνο για το χρόνο ομιλίας, και έμεινε 12,06 € κατάρα! 

3 minutes ago, misa said:

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Ξέχασα να πω, πληροσα 13€ μόνο για το χρόνο ομιλίας, και έμεινε 12,06 € κατάρα! 

 

Screenshot_20240415_141028_Frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, misa said:

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Ξέχασα να πω, πληροσα 13€ μόνο για το χρόνο ομιλίας, και έμεινε 12,06 € κατάρα! 

Μπαινεις στο app του frog κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Μπαινεις στο app του frog κανονικά;

Κανονικά, είμαι Frog! 

6 minutes ago, misa said:

Κανονικά! Είμαι Frog! 

Όπως φαίνεται στην φωτογραφία! 

Edited by misa
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, misa said:

Κανονικά, είμαι Frog! 

Όπως φαίνεται στην φωτογραφία! 

Φοβερή εξυπηρέτηση! Πες μου οτι το κατάστημα είναι στη Θεσσαλονίκη!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GPOWER said:

Αν απο f2go το κανω whatsup σε καταστημα για πιο γρήγορα(αν δεν εχουν σιμ φρογκ)και στη συνέχεια με alpak το κανω frog,ξερετε ποσο θα κοστίσει? Υπάρχει κάποιος που το εκανε πρόσφατα?

Την πρώτη φορά η αλλαγή με αλπακ είναι δωρεάν

Edit: Πάει ανάλογα με την κάθε περίπτωση η χρέωση πλέον

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, misa said:

Εγώ πήγα πριν μια εβδομάδα στον Γερμανό να κάνω φορητοτητα από  Q σε Frog. Ήταν Τετάρτη ! Μου είπε η κοπέλα ότι την Πέμπτη θα φέρουν SIM COSMOTE. Ζήτησα να μου κρατήσει μια κάρτα. Την Πέμπτη πήγα πάλι, η κοπέλα άνοιξε φάκελο με κάρτα  SIM Cosmote (oxi Frog), έδωσα ταυτότητα, έκανε αίτηση φορητοτητας, μου έβγαλε την παλιά Q SIM, έβαλε Cosmote, και είπε ότι σε μια ώρα θα γίνει ενεργοποίηση, όπως και έγινε. Την επόμενη μέρα ήρθε το WIFI CALLS και το 5G. Αυτά από μένα! 

Ξέχασα να πω, πληροσα 13€ μόνο για το χρόνο ομιλίας, και έμεινε 12,06 € κατάρα! 

 

Screenshot_20240415_141028_Frog.jpg

τα δώρα που είναι οεο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...