Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από οσο ξέρω οι voucher αυτές κάρτες έχουν εξαρχής αυτό το οποίο γράφουν πάνω τους. Αν αλλάξει η προσφορά, θα εκδοθούν νέες κάρτες. Οι παλιές συνεχίζουν να ενεργοποιούνται μέχρι την λήξη τους 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές που δίνει έξτρα παροχές ισχύουν για ενεργοποιήσεις μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία. Π.χ. με το voucher των 12 ευρώ απεριόριστα GB αντί για τα 20 του πακέτου. Σε αυτές τις περιπτώσεις αναγράφουν μέχρι πότε στην περιγραφή του πακέτου στο site, αλλά όχι πάντα. Πάντως, τώρα τελευταία που έχουν στανταριστεί τα πακέτα αυτά έχουμε καιρό να δούμε τέτοιες προσφορές. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ja1 said:

Κάποιες φορές που δίνει έξτρα παροχές ισχύουν για ενεργοποιήσεις μέχρι συγκεκριμένη ημερομηνία. Π.χ. με το voucher των 12 ευρώ απεριόριστα GB αντί για τα 20 του πακέτου. Σε αυτές τις περιπτώσεις αναγράφουν μέχρι πότε στην περιγραφή του πακέτου στο site, αλλά όχι πάντα. Πάντως, τώρα τελευταία που έχουν στανταριστεί τα πακέτα αυτά έχουμε καιρό να δούμε τέτοιες προσφορές. 

εχεις δει πολλους παροχους με 12ε να εχεις 20GB και 200 λεπτα ομιλιας , ωστε να δωσουν απεριοριστο ιντερνετ???

και πανω απο ολα συγκριτικα με το δικτυο (ταχυτητα/σταθεροτητα)

αυτα τα κανουν σε γιορτες και καλοκαιρια για να δελεασουν οτι μας σκεφτονται 

(δεν το λεω ειρωνικα , μην αρπαχτεις )

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

εχεις δει πολλους παροχους με 12ε να εχεις 20GB και 200 λεπτα ομιλιας , ωστε να δωσουν απεριοριστο ιντερνετ???

και πανω απο ολα συγκριτικα με το δικτυο (ταχυτητα/σταθεροτητα)

αυτα τα κανουν σε γιορτες και καλοκαιρια για να δελεασουν οτι μας σκεφτονται 

(δεν το λεω ειρωνικα , μην αρπαχτεις )

Στην Vodafone liquid με 13€ ανανέωση και κρυστάλλους έχεις 200gb και 280 λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, EllinikoNisi said:

Στην Vodafone liquid με 13€ ανανέωση και κρυστάλλους έχεις 200gb και 280 λεπτά προς όλους.

Αν συγκρινεις το δικτυο της Vodafone με της Cosmote παω πασο (εγραψα ποιο πανω (ταχυτητα/σταθεροτητα)

Και αυτο με τους κρυσταλλους ποτε δεν το καταλαβα , ολοι μας δεν το κατεχουμε 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Στην Vodafone liquid με 13€ ανανέωση και κρυστάλλους έχεις 200gb και 280 λεπτά προς όλους.

Εγώ πάντως θα είχα πάει στην vodafone εδώ και καιρό αν δεν είχε αυτές τις εξυπνάδες με κρυστάλλους, σάλτσες και ότι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nininikos said:

Εγώ πάντως θα είχα πάει στην vodafone εδώ και καιρό αν δεν είχε αυτές τις εξυπνάδες με κρυστάλλους, σάλτσες και ότι άλλο.

Οι κρύσταλλοι δεν είναι τίποτα… Όλα τα άλλα είναι για απόφοιτους της Παντείου😀

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εφερα σημερα 2 αριθμους στην frog και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος απο τις εφαρμογες (frog/cosmote app) να διαχειριζομαι και τους 2 αριθμους μαζι χωρις να χρειαζεται να κανω αποσυνδεση απο τον εναν για να μπω στον αλλον και ολη αυτη τη διαδικασια.

 

Στην εφαρμογη της frog δεν με αφηνει,μονο εναν λογαριασμο τη φορα.

 

Στην εφαρμογη cosmote app δεν μπορω να βρω τροπο να βαλω ουτε εναν αριθμο frog μεσα για να τον διαχειριζομαι.Ειναι μονο για συνδεσεις?

 

Νομιζα οτι καπου διαβασα οτι απο την cosmote app μπορεις να διαχειριζεσαι frog καρτες,λαθος καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, azuli said:

Καλησπερα,εφερα σημερα 2 αριθμους στην frog και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος απο τις εφαρμογες (frog/cosmote app) να διαχειριζομαι και τους 2 αριθμους μαζι χωρις να χρειαζεται να κανω αποσυνδεση απο τον εναν για να μπω στον αλλον και ολη αυτη τη διαδικασια.

 

Στην εφαρμογη της frog δεν με αφηνει,μονο εναν λογαριασμο τη φορα.

 

Στην εφαρμογη cosmote app δεν μπορω να βρω τροπο να βαλω ουτε εναν αριθμο frog μεσα για να τον διαχειριζομαι.Ειναι μονο για συνδεσεις?

 

Νομιζα οτι καπου διαβασα οτι απο την cosmote app μπορεις να διαχειριζεσαι frog καρτες,λαθος καταλαβα?

Καλησπέρα, μπορείς κανονικά να προσθέσεις φρογκ αριθμούς στο mycosmote app.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Καλησπέρα, μπορείς κανονικά να προσθέσεις φρογκ αριθμούς στο mycosmote app.

μπορεις να μου πεις μηπως πως/απο που?

εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azuli said:

μπορεις να μου πεις μηπως πως/απο που?

εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις 3 φορες

 

Screenshot_2024-02-06-22-28-13-35_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Screenshot_2024-02-06-22-26-19-01_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Screenshot_2024-02-06-22-26-24-71_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, sou_d said:

 

Screenshot_2024-02-06-22-28-13-35_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Screenshot_2024-02-06-22-26-19-01_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Screenshot_2024-02-06-22-26-24-71_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Εκει πηγαινα αλλα δεν λειτουργουσε,δεν μου εστελνε ποτε κωδικο επιβεβαιωσης για να συνεχισω..το ιδιο και απο το laptop οταν το εκανα.Και ελεγα μηπως μπαινεις απο πουθενα αλλου..

 

Τελικα μετα απο 2 ωρες προσπαθειες ηρθανε ολοι οι κωδικοι επιβεβαιωσης μαζι απ οσες φορες ειχα προσπαθησει,καμια 20αρια μηνυματα..

 

Τωρα τρωει κολλημα οταν προσπαθω να βαλω τον δευτερο αριθμο,σαν να δεχεται μονο εναν,παλι και απο το κινητο και απο το λαπτοπ ιδιο κολλημα..

Θα την βρω την ακρη νομιζω,καποιο κολλημα πρεπει να τρωει το συστημα τους

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία πότε ενεργοποιηθηκαν οι αριθμοί στην COSMOTE. Για κάποιες ώρες στην αρχή έχει θέματα με την προσθηκη σε εφαρμογές της COSMOTE, ξαναπροσπάθησε από αύριο. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, azuli said:

Εκει πηγαινα αλλα δεν λειτουργουσε,δεν μου εστελνε ποτε κωδικο επιβεβαιωσης για να συνεχισω..το ιδιο και απο το laptop οταν το εκανα.Και ελεγα μηπως μπαινεις απο πουθενα αλλου..

 

Τελικα μετα απο 2 ωρες προσπαθειες ηρθανε ολοι οι κωδικοι επιβεβαιωσης μαζι απ οσες φορες ειχα προσπαθησει,καμια 20αρια μηνυματα..

 

Τωρα τρωει κολλημα οταν προσπαθω να βαλω τον δευτερο αριθμο,σαν να δεχεται μονο εναν,παλι και απο το κινητο και απο το λαπτοπ ιδιο κολλημα..

Θα την βρω την ακρη νομιζω,καποιο κολλημα πρεπει να τρωει το συστημα τους

Ευχαριστω!

Και καμιά φορά, θέλει μπες βγες. Λίγο υπομονή 1-2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Μπορείς κανονικά.

Εαν δεν κάνω λαθος η κοσμοτε ειναι η μοναδική εταιρια που δεν σταματησε το 8ευρο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον είναι η μονη που δεν έχει ανακοινώσει την κατάργηση του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγα σε Γερμανό και έφαγα άκυρο.Μόνο 13€ είπε η υπάλληλος.Online λέει αν θέλω 8€...Βαρέθηκα να καθήσω να εξηγήσω και έφυγα και πήγα σε cosmote και έβαλα 8άρα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tarantules999 said:

Λοιπόν, πήγα σε Γερμανό και έφαγα άκυρο.Μόνο 13€ είπε η υπάλληλος.Online λέει αν θέλω 8€...Βαρέθηκα να καθήσω να εξηγήσω και έφυγα και πήγα σε cosmote και έβαλα 8άρα.

Και πολύ καλά έκανες. 2 πελατες να διώξουν, 16 ευρω χάνουν. Τόσο μυαλό έχουν οι προϊστάμενοι! Εντωμεταξύ στα καταστήματα Cosmote δουλεύουν χωρίς στόχους, οπότε εννοείται απλά κάνουν την minimum δουλειά 😆

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Είναι εβδομάδα διπλασιασμού?

Δεν εχω πιά φρογκ να σου πω, αλλά μπορεις να δεις στο frog app ή να καλεσεις δωρεαν στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tarantules999 said:

Λοιπόν, πήγα σε Γερμανό και έφαγα άκυρο.Μόνο 13€ είπε η υπάλληλος.Online λέει αν θέλω 8€...Βαρέθηκα να καθήσω να εξηγήσω και έφυγα και πήγα σε cosmote και έβαλα 8άρα.

Μπορούσες να κάνεις ιστορία και να την πίεσεις να μπει στο σύστημα να κάνει την διαδικασία για να βάλει στον αριθμό σου 8€ και το σύστημα θα τα έπαιρνε, αλλά καταλαβαίνω ότι αφού είχες ενναλακτική γιατί να χαλιέσαι...
Το αναφέρω για όσους δεν έχουν κοντά τους κατάστημα Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Από  σήμα πως τα πάει η Frog είναι το ίδιο με της cosmote; Αν  παραμείνει και η ανανέωση των 8€ πιστεύω ότι μια καλή λύση.

40 minutes ago, opmgls said:

Μπορούσες να κάνεις ιστορία και να την πίεσεις να μπει στο σύστημα να κάνει την διαδικασία για να βάλει στον αριθμό σου 8€ και το σύστημα θα τα έπαιρνε, αλλά καταλαβαίνω ότι αφού είχες ενναλακτική γιατί να χαλιέσαι...
Το αναφέρω για όσους δεν έχουν κοντά τους κατάστημα Cosmote. 

Σωστός δεν πρέπει να τους αφήνουμε ήσυχους από τη στιγμή που ισχύει Ακόμα η ανανέωση των 8€. Όποιος δουλεύει στο germano και στην cosmote και δεν το ξέρει είναι δικό τους το πρόβλημα και αν συνεχίζει απλά επικοινωνείς με την υποστήριξη πελατών και το αναφέρεις. Μην ξεχνάμε ότι αυτοί δυσκόλεψαν την ανανέωση χωρίς λόγο.

Edited by Sakis077
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...