Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, greatst said:

Ωραία! Το ρώτησα γιατί στην σελίδα

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/one.html

στο πράσινο πλαίσιο που λέει "Κάθε σπίτι μπορεί να αποκτήσει COSMOTE One!" στα καρτοκινητά στην εικόνα δείχνει μόνο τα λογότυπα του What's up και της COSMOKAPTA.

Το υπόλοιπο χρόνο ομιλίας one θα φανεί μόνο στο my cosmote 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cfotis13 said:

Το υπόλοιπο χρόνο ομιλίας one θα φανεί μόνο στο my cosmote 

Ναι, αυτό το είδα που αναφέρθηκε νωρίτερα. Αυτό δεν πειράζει, πάντα κάποια υπόλοιπα δεν φαίνονται και στις δύο εφαρμογές (My Cosmote και Frog). Αυτό που έχει σημασία είναι εάν στο ΑΦΜ σου έχεις μόνο ένα σταθερό και ένα καρτοκινητό Frog να μπορείς να κάνεις Cosmote One. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί περιμένω να πάει το σταθερό μου με φορητότητα στην Cosmote και αυτή τη στιγμή έχω στο ΑΦΜ μου δύο καρτοκινητά Cosmote που είναι και τα δύο σε Frog και κανένα άλλο κινητό στο ΑΦΜ μου.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, greatst said:

Ναι, αυτό το είδα που αναφέρθηκε νωρίτερα. Αυτό δεν πειράζει, πάντα κάποια υπόλοιπα δεν φαίνονται και στις δύο εφαρμογές (My Cosmote και Frog). Αυτό που έχει σημασία είναι εάν στο ΑΦΜ σου έχεις μόνο ένα σταθερό και ένα καρτοκινητό Frog να μπορείς να κάνεις Cosmote One. Αυτό με ενδιαφέρει γιατί περιμένω να πάει το σταθερό μου με φορητότητα στην Cosmote και αυτή τη στιγμή έχω στο ΑΦΜ μου δύο καρτοκινητά Cosmote που είναι και τα δύο σε Frog και κανένα άλλο κινητό στο ΑΦΜ μου.

Στου αδερφού μου που έκανε το ίδιο συμβόλαιο με σένα έδωσε το κινητό του και της κόρης του που έχουν διαφορετικά αφμ για τα δώρα. Το σταθερό στην κόρη του θα το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote One εαν δεν ειναι υπο το ιδιο ΑΦΜ, μπορουν να μπουν στο ιδιο σχημα εαν ολα ειναι στην ιδια διευθυνση κατοικιας δηλωμενα. Μεχρι και #5# καρτοκινητα κατω απο το ιδιο σταθερο Cosmote.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panbet said:

Στου αδερφού μου που έκανε το ίδιο συμβόλαιο με σένα έδωσε το κινητό του και της κόρης του που έχουν διαφορετικά αφμ για τα δώρα. Το σταθερό στην κόρη του θα το έχει.

Ναι, αυτό που λες το έκανα και εγώ: τα δώρα τα ζήτησα σε δύο κινητά με διαφορετικά ΑΦΜ. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που έγραψα για το Cosmote One παραπάνω.

2 minutes ago, Pppe said:

Cosmote One εαν δεν ειναι υπο το ιδιο ΑΦΜ, μπορουν να μπουν στο ιδιο σχημα εαν ολα ειναι στην ιδια διευθυνση κατοικιας δηλωμενα. Μεχρι και #5# καρτοκινητα κατω απο το ιδιο σταθερο Cosmote.

Αυτό το κατάλαβα. Το ερώτημα ήταν άλλο: στο ΑΦΜ του σταθερού εάν το μόνο καρτοκινητό (σε αυτό το ίδιο ΑΦΜ) είναι Frog εάν υπάρχει πρόβλημα για να στηθεί "αρχικά" το σχήμα, πριν μπουν τα υπόλοιπα καρτοκινητά που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν έχει σύνδεση στα δεδομένα. 

Πλήρωσα το λογαριασμό του σταθερού και μπήκαν 1024mb, μέχρι εδώ καλά. Δεν συνδέεται με τίποτα και για κανένα λόγο στο ίντερνετ. 

Περιοχή Πολυκάστρου (και όχι μόνο στο χώρο της εργασίας που είναι αισχρή η κάλυψη) 

Έχει αντιληφθεί κανείς, κάτι παρόμοιο; 

 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greatst said:

Αυτό το κατάλαβα. Το ερώτημα ήταν άλλο: στο ΑΦΜ του σταθερού εάν το μόνο καρτοκινητό (σε αυτό το ίδιο ΑΦΜ) είναι Frog εάν υπάρχει πρόβλημα για να στηθεί "αρχικά" το σχήμα, πριν μπουν τα υπόλοιπα καρτοκινητά που αναφέρεις.

Έχουμε #4# frog υπό το ίδιο σταθερό αφού έστειλα mail στο

13888@cosmote.gr 

τις ταυτότητες και τα ΑΦΜ των κατόχων σταθερού και frog καρτοκινητων υπό την ίδια διεύθυνση κατοικίας: Κανένα πρόβλημα.

Χωρίς καμιά προφορική επικοινωνία παρά μια φορά στην αρχή για το "πως" να το κάνω με mail.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2023 at 8:19 ΜΜ, dimi_1982 said:

Τελική τιμή 7be42132f481e3920b3e42820587bfc8.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είναι μόνο η τελική τιμή.

30GB δεν δίνει κανένα πακέτο του app.

Ακόμη και τα 15 τα αγοράζεις 15€ ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Δεν είναι μόνο η τελική τιμή.

30GB δεν δίνει κανένα πακέτο του app.

Ακόμη και τα 15 τα αγοράζεις 15€ ουσιαστικά.

επειδή δεν γνωρίζω καθόλου, αν ανανεώσω μέσω wifigreece με 12€ θα μου δώσει αυτόματα τα 30GB 400' + 800 φρογκ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandros201285 said:

επειδή δεν γνωρίζω καθόλου, αν ανανεώσω μέσω wifigreece με 12€ θα μου δώσει αυτόματα τα 30GB 400' + 800 φρογκ?

Ναι, ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπες αυτόματα , σε μια περίπου ώρα ήρθαν σε εμένα με email.

Δε ξέρω τώρα που είναι ΣΚ αν θα σου τα δώσουν απόψε ή τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπες αυτόματα , σε μια περίπου ώρα ήρθαν σε εμένα με email.
Δε ξέρω τώρα που είναι ΣΚ αν θα σου τα δώσουν απόψε ή τη Δευτέρα.
Πρέπει να ειναι εκεί, ξύνουν μια κάρτα γράφουν στο email που θα σου στείλουν τον κωδικό τον διπλοτσεκάρουν, και πετούν την κάρτα στα σκουπίδια.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wendel said:

Ποιο είναι το πιο φθηνό πακέτο για MB για ένα μήνα?

 

https://www.frogmobile.gr/el/paketa-internet

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα Cosmote με 10Ε σε frog έχεις 500ΜΒ για 1 μήνα και τον επόμενο μήνα ακόμα 500ΜΒ μέσω των Extras του frog app:

Σύνολο: Βολεύεσαι με λίγα ΜΒ (500ΜΒ τον 1ο μήνα και ακόμα 500ΜΒ τον 2ο μήνα ως την λήξη υπολοίπου των ευρώ) για 2 μήνες, εφόσον η ενεργοποίηση από τα Extras του frog app γίνει τελευταία στιγμή δυνατότητας, δλδ στις 30 μέρες από τα 10Ε στο κατάστημα Cosmote.

Screenshot_20230220_013337_gr.cosmote.frog.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Από κατάστημα Cosmote με 10Ε σε frog έχεις 500ΜΒ για 1 μήνα και τον επόμενο μήνα ακόμα 500ΜΒ μέσω των Extras του frog app:

Σύνολο: Βολεύεσαι με λίγα ΜΒ (500ΜΒ τον 1ο μήνα και ακόμα 500ΜΒ τον 2ο μήνα ως την λήξη υπολοίπου των ευρώ) για 2 μήνες, εφόσον η ενεργοποίηση από τα Extras του frog app γίνει τελευταία στιγμή δυνατότητας, δλδ στις 30 μέρες από τα 10Ε στο κατάστημα Cosmote.

Screenshot_20230220_013337_gr.cosmote.frog.jpg

Εγω που κάνω ονλαιν μου δίνει 1,2gb και 600' προς φρογκ για 1 μήνα και στα έξτρας ακόμη 600' προς φρογκ που ενεργοποιώ τον επόμενο μήνα. 

Σου δέχτηκαν από κατάστημα κοσμοτέ ή Γερμανού την ανανέωση 10€;

Edited by kouerti
Link to comment
Share on other sites

Δεχτηκαν 10Ε καρτα για frog αρχες Φλεβαρη απο καταστημα Cosmote. Δε ξερω εαν ισχυει ακομη στα τελη Φλεβαρη, για καταστηματα, μετα την ανακοινωση που ελεγε οτι θα αλλαζε απο 5/2. Αν και online παραμενει στα 10Ε χωρις ναχει εφαρμοστει η ανακοινωση της 21/12/2022.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pppe said:

Δεχτηκαν 10Ε καρτα για frog αρχες Φλεβαρη απο καταστημα Cosmote. Δε ξερω εαν ισχυει ακομη στα τελη Φλεβαρη, για καταστηματα, μετα την ανακοινωση που ελεγε οτι θα αλλαζε απο 5/2. Αν και online παραμενει στα 10Ε χωρις ναχει εφαρμοστει η ανακοινωση της 21/12/2022.

Η ανακοίνωση ελεγε για wu και κοσμοκαρτα μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Να το δουμε εαν και εφοσον εφαρμοστει εαν θα ισχυει και για frog. Παντως μεθεπομενη βδομαδα απο την εφαρμοστεα ημερομηνια ουτε σε WU και Ckarta εχει εφαρμοστει η min 12E online. Δε ξερω τι γινεται αυτη τη στιγμη, 2 βδομαδες μετα την 5/2 στα καταστηματα εαν εχουν ηδη min 15E.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alexpef said:

Καλησπέρα 2 ερωτησούλες νούμερο φρογκ συμμετέχει στο cosmote one , και στο κινητό εμφανιζει cosmote η φρογκ ;

Ευχαριστώ !

Δεν έχει σημασία αν συμμετέχει ή όχι στο One, Cosmote εμφανίζει πάντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...