Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το λοιπόν από ότι διάβασα στις τελευταίες σελίδες αποφάσισα και έφερα το νούμερο μου με φορητότητα στην frog ....
ευχαριστώ όσους ποσταρουν εδώ


ήμουν στην Q από σήμα ήμουν σχετικά καλα αλλά από 4g είχε τρύπες η cosmote είναι πολύ καλύτερα σχεδόν ποτέ μια βδομάδα δεν έχω δει H ή E
βέβαια στα ίδια σημεία που έχω πάρει μετρήσεις στο 4g (δεν έχω 5g κινητό)
η cosmote είναι 70 με 120 mbps παραπάνω
αφού γύρισα το speedtest στα 500 χαχαχα


η χρήση που κάνω είναι περίπου 5gb και 200λεπτα προς όλους....

με βολεύει απίστευτα το πακέτο με τα 10gb
national combo
αν προσθέσουμε ότι με έβαλαν και στο cosmote one λόγο σταθερού και έφτιαξα και payzy για να πληρώνω θα γίνει πανηγύρι......από δεδομένα από ότι φαίνεται θα την βγάζω με ένα 10€ το μήνα ....

και λίγα λόγια να πω για τις χρεώσεις Q γιατί βλέπω τακτικά να ψαχνουν και συγκρίνουν κάποιοι ...
όσο έπεζε η ανανέωση με 6€ και οι τιμές ήταν χαμηλά συνήθως με 18€( 3Χ6€) την έβγαζες πάνω από 2 μήνες

από τότε που το πήγαν 8€ και το πήρε και η nova
συνήθως για να βγάλεις μήνα με δεδομένα 4-5 GB και λεπτά ομιλίας συνήθως ήθελες 2 φορές να βάλεις 8€ ασύμφορο χωριά που είναι τρελό κάψιμο 40 χρόνων να κυνηγάω πότε θα παίξει countdown......

Επίσης αύριο είναι κρίσιμη μέρα για το εάν θα συνεχίσουν οι 10€ ανανεώσεις..
το θέμα πιστεύω είναι να μην αυξήσουν τις τιμές στα πακέτα αν καταργηθεί το 10€ λίγο λίγο κάποια στιγμή θα συμπληρώθουν τα λεφτά για πακέτο και θα βγει ο μήνας χωρίς ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costasibiza84 said:

Το θέμα πιστεύω είναι να μην αυξήσουν τις τιμές στα πακέτα αν καταργηθεί το 10€ λίγο λίγο κάποια στιγμή θα συμπληρώθουν τα λεφτά για πακέτο και θα βγει ο μήνας χωρίς ανανέωση

Πολλοί την βγάζουν με 10Ε το 3μηνο (40Ε το έτος) εάν θέλουν μόνο ομιλία (120΄ για 31 μέρες εφόσον βρουν τον μπούσουλα διπλασιασμού τις μονές βδομάδες του 2023).

Είναι σημαντικό να διατηρήσουν το 10ευρω έστω στο frog ακόμα κι αν πάει 12Ε το min online στα WU και Ckarta.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Pppe said:

Πολλοί την βγάζουν με 10Ε το 3μηνο (40Ε το έτος) εάν θέλουν μόνο ομιλία (120΄ για 31 μέρες εφόσον βρουν τον μπούσουλα διπλασιασμού τις μονές βδομάδες του 2023).

Είναι σημαντικό να διατηρήσουν το 10ευρω έστω στο frog ακόμα κι αν πάει 12Ε το min online στα WU και Ckarta.

Ακόμα δεν έχω βάλει 10€. Από τα 10€ πόσα μένουν καθαρα; Για να την βγάλεις τρείς μήνες πρέπει να μένουν 9,06€ επειδή το πακέτο των 60+60 κοστίζει 3,02€. Μένουν 9,06€ από τα 10€?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω βάλει 10€. Από τα 10€ πόσα μένουν καθαρα; Για να την βγάλεις τρείς μήνες πρέπει να μένουν 9,06€ επειδή το πακέτο των 60+60 κοστίζει 3,02€. Μένουν 9,06€ από τα 10€?
9,09 μένουν.
10/1,1 =9,09

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά στην εφαρμογή του frog είναι το 10 ευρώ η ανανέωση με κάρτα. Δεν το αύξησαν μεχρι στιγμής στα 12 η 15 ευρώ. Εγώ σε ένα άλλο κινητό της μάνας μου βάζω 10 ευρώ το τρίμηνο και έχει κάθε μήνα 120 λεπτά με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panbet said:

Μια χαρά στην εφαρμογή του frog είναι το 10 ευρώ η ανανέωση με κάρτα. Δεν το αύξησαν μεχρι στιγμής στα 12 η 15 ευρώ. Εγώ σε ένα άλλο κινητό της μάνας μου βάζω 10 ευρώ το τρίμηνο και έχει κάθε μήνα 120 λεπτά με 3 ευρώ.

Το θέμα είναι ότι ούτε στο what's up έφυγε η επιλογή των 10€. Άρα δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, panbet said:

Μια χαρά στην εφαρμογή του frog είναι το 10 ευρώ η ανανέωση με κάρτα. Δεν το αύξησαν μεχρι στιγμής στα 12 η 15 ευρώ. Εγώ σε ένα άλλο κινητό της μάνας μου βάζω 10 ευρώ το τρίμηνο και έχει κάθε μήνα 120 λεπτά με 3 ευρώ.

εγω καθε διμηνο βαζω, δεν χανεις κατι αναμεσα σε 2ο και 3ο μηνα; δεν γινεται καποια φραγη;

ή δεν σου μηδενιζει το υπολοιπο;

το πακετο οκ το ανανεωνεις με το 3ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνεις με 10€, αγοράζεις το πακέτο 60' και στις 30 μέρες άλλο ένα ίδιο.

Στις 60 μέρες από την τελευταία ανανέωση, χάνεται το υπόλοιπο των χρημάτων. Μία μέρα πριν, αγοράζεις πάλι το πακέτο των 60', οπότε έχεις όλες τις μονάδες διαθέσιμες για άλλες 30 μέρες (συνολικά 90 από την ανανέωση).

Στις 90 μέρες έρχεται η φραγή και χάνεις όλες τις εναπομείνουσες μονάδες, οπότε μία μέρα πριν ανανεώνεις με το 10€ για να τις διατηρήσεις και ξεκινά νέος ίδιος κύκλος.

Link to comment
Share on other sites

χμ δεν το ειχα σκεφτει ετσι (αγοραζω το 60αρι καθε μηνα και βαζω καρτα καθε 2μ) με αποτελεσμα να μαζευονται τα χρηματα,

τα οποια τη 1η  φορα περσυ ειχα στειλει στο χαμογελο του παιδιου (τα περισσοτερα),

φετος με το σουσουρο που εγινε δεν το εκανα και τα κρατησα

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Μελλοντικός frog και εγω , μια ερωτηση. Ειδα στην εφαρμογη frog εχει αυτοματη ανανεωση υπολοιπου καθε μηνα. Μπορώ να ενεργοποιω αυτοματα ενα συγκεκριμενο πακετο δεδομενων λιγο πριν ληξει εφοσον εχω και τα αντιστοιχα χρηματα στην εφαρμογη.

Φοβαμαι πως καποια φορα θα ξεχασω οτι το πακετο εληξε και δεν θα το ξαναενεργοποιησω εγκαιρα και ετσι θα χασω τα data που θα μεταφερθουν στον επομενο μηνα... Sms ειδοποιησης ποτε ερχεται;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jkoukos said:

Ανανεώνεις με 10€, αγοράζεις το πακέτο 60' και στις 30 μέρες άλλο ένα ίδιο.

Στις 60 μέρες από την τελευταία ανανέωση, χάνεται το υπόλοιπο των χρημάτων. Μία μέρα πριν, αγοράζεις πάλι το πακέτο των 60', οπότε έχεις όλες τις μονάδες διαθέσιμες για άλλες 30 μέρες (συνολικά 90 από την ανανέωση).

Στις 90 μέρες έρχεται η φραγή και χάνεις όλες τις εναπομείνουσες μονάδες, οπότε μία μέρα πριν ανανεώνεις με το 10€ για να τις διατηρήσεις και ξεκινά νέος ίδιος κύκλος.

Να το διευκρινίσουμε λίγο καλύτερα όταν λέμε μονάδες τι εννοούμε? Τα 60 λεπτά ή οποιαδήποτε MB παραμένουν, το υπόλοιπο σε ευρώ μετά τις 60 μέρες μηδενίζεται όμως. Εκτός αν βλέπεις κάτι διαφορετικό ενεργοποιώντας 60 λεπτά μία μέρα πριν λήξει το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι μία μέρα πριν τις 60 μετά αγοράζεις πάλι το πακέτο των 60' (μονάδες) οπότε δεν χάνεις τυχόν εναπομείναντες μονάδες. Μόνον το υπόλοιπο χρηματικό ποσό χάνεις, δηλαδή 0,03€ (με τα οποία ούτε τσίχλα παίρνεις).

Οπότε βγάζεις συνολικά 3 μήνες ομιλία με μία ανανέωση των 10€ {(10:1,1)-(3*3,02)}.

Edited by jkoukos
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχε αναφερθεί σε ποια περίπτερα βρίσκουμε κάρτες που δίνει και το wifigreece .gr θιμαται κάποιος ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, blizardbill said:

Ολος αυτός ο εκβιασμος που ψάχνεις να χαλάσεις τα λεφτά σου μην τα χάσεις γενικά έχει τελειώσει στην vodafone

Από τη στιγμή που όλοι θέλουν ανανέωση κάθε 2 μηνες, μια χαρά εκβιασμός και απο την βονταφον είναι. Ασε που κανονικά το liquid της βονταφον θέλει κάθε μήνα 12€ και μόνο εάν κάθεσαι να αλλάζεις την μπάρα καταφέρνεις να γίνεται κάθε 2μηνο. Στο φρογκ έχεις ομιλία για 3 μήνες με 10€. Στο liquid μέσα σε 3 μήνες χρεωνεσαι στην κάρτα 36€. Το πού τα ξοδευεις δεν ενδιαφέρει καποιον που δεν θέλει να χρεώνεται περισσοτερα λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizardbill said:

Ολος αυτός ο εκβιασμος που ψάχνεις να χαλάσεις τα λεφτά σου μην τα χάσεις γενικά έχει τελειώσει στην vodafone αφου αγοράζεις και αλλα προιόντα με αυτα ... και πλέον έχουν τιμές ομιλίας ανα λεπτό (40 cent βγαίνει για 60 λεπτά) στο liquid οπότε το σκότωσαν το πακέτο που παίρνεις . 

Δεν ξέρω αν δουλέυει στο frog η χρέωση 0.0050/mb για κάποια ανάγκη , αν οχι ενας ακόμα λόγος .

Νομίζω θα έχεις και κουπόνι έκπτωσης για το box έτσι δεν είναι  ? 

Τωρα αν το αυξήσουν η αν θές το ελάχιστο όπως έκανες πρίν,  να τσεκάρεις voda με 6 gb - 2 ευρω , συν 300 λεπτά  αλλα 2 ευρω (και σου μένουν 6-7 ευρω το μηνα από τα 12 που βάζεις για αγορές αλλων προιόντων εκτός τηλεφωνίας)

Που είναι το πακέτο αυτό στη voda με τα 6gb με 2 € για 30 μέρες και 300΄προς όλους με 2€ για 30 μέρες; Δεν μπορώ να το βρώ. Αν έχεις κάποιο link γράψτο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η Φρογκ στα combo πακετα της κατήργησε τη χρέωση ανα δευτερόλεπτο;

 

Επίσης (επειδη μπερδεύτηκα στη σελίδα της), με κάθε ανανέωση τι δίνει;

Ειδα 60 + 60' προς όλους για 12 μήνες και λεπτα προς Φρογκ και ντάτα "για πάντα";

 

Δηλαδη αν κατάλαβα καλά, θα βαζω 12€/μήνα, θα ενεργοποιώ πχ το National Combo με 8,9€, θα παιρνω και τα παραπάνω δώρα;

Και ας πούμε μια φορα στο εξάμηνο θα μπορω να ενεργοποιήσω πακέτο χωρίς να βαλω χρήματα (με τα διευρα που θα περισσεύουν κάθε μηνα);

Καλά τα κατάλαβα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι ως προς το ελάχιστο ποσό ανανεώσης. Ακόμα 10€ βλέπω και στην εφαρμογή της frog και της cosmote. Για να δούμε. Ξέρεις κανείς αν έχουν αλλάξει σε whats up ή cosmokarta;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bebes said:

Η Φρογκ στα combo πακετα της κατήργησε τη χρέωση ανα δευτερόλεπτο;

 

Επίσης (επειδη μπερδεύτηκα στη σελίδα της), με κάθε ανανέωση τι δίνει;

Ειδα 60 + 60' προς όλους για 12 μήνες και λεπτα προς Φρογκ και ντάτα "για πάντα";

 

Δηλαδη αν κατάλαβα καλά, θα βαζω 12€/μήνα, θα ενεργοποιώ πχ το National Combo με 8,9€, θα παιρνω και τα παραπάνω δώρα;

Και ας πούμε μια φορα στο εξάμηνο θα μπορω να ενεργοποιήσω πακέτο χωρίς να βαλω χρήματα (με τα διευρα που θα περισσεύουν κάθε μηνα);

Καλά τα κατάλαβα;

 

Ευχαριστώ

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-online-sim-card-order

Κοίτα εδώ μήπως σε βοηθήσει το λινκ. Η online ανανέωση δεν δίνει το 1 γιγα, δίνει από 1,5 και πάνω ανάλογα το ποσό.

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

2 ώρες πριν, yyyy said:

Ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι ως προς το ελάχιστο ποσό ανανεώσης. Ακόμα 10€ βλέπω και στην εφαρμογή της frog και της cosmote. Για να δούμε. Ξέρεις κανείς αν έχουν αλλάξει σε whats up ή cosmokarta;

Ακόμα υπάρχουν τα 10€ και σε αυτά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, yyyy said:

Ακόμα δεν έχει αλλάξει κάτι ως προς το ελάχιστο ποσό ανανεώσης. Ακόμα 10€ βλέπω και στην εφαρμογή της frog και της cosmote. Για να δούμε. Ξέρεις κανείς αν έχουν αλλάξει σε whats up ή cosmokarta;

Πριν λίγο έκανα κανονικά ανανέωση 10€ σε cosmokarta. 😎

Link to comment
Share on other sites

αντικατέστησε φτηνότερο πακέτο ή απλά το πρόσθεσαν στα υπάρχοντα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...