Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς ενημερωση για την 1η  ανανεωση υπολοιπου μετα την αλλαγη απο cosmocarta σε frog,

εβαλα την ανανεωση με τα 10 ευρω και μου εδωσε, 60+60 λεπτα τα οποια θα τα δινει για 1 χρονο,

600 λεπτα προς frog,

1,5 gb ιντερνετ

οποτε οποιος καλυπτεται απο αυτα δεν ξοδευει και τα 10 ευρω και τα εχει για οποτε τα χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και στο Frog τα απεριόριστα GB από Παρασκευή στις 6μμ έως Δευτέρα μεσάνυκτα. Δείτε την εφαρμογή. 

On 20/2/2023 at 1:38 ΠΜ, Pppe said:

Από κατάστημα Cosmote με 10Ε σε frog έχεις 500ΜΒ για 1 μήνα και τον επόμενο μήνα ακόμα 500ΜΒ μέσω των Extras του frog app:

Σύνολο: Βολεύεσαι με λίγα ΜΒ (500ΜΒ τον 1ο μήνα και ακόμα 500ΜΒ τον 2ο μήνα ως την λήξη υπολοίπου των ευρώ) για 2 μήνες, εφόσον η ενεργοποίηση από τα Extras του frog app γίνει τελευταία στιγμή δυνατότητας, δλδ στις 30 μέρες από τα 10Ε στο κατάστημα Cosmote.

Πολύ καλό. Δεν ήξερα ότι μπορώ να βάλω 10€ από τα καταστήματα, νόμιζα μόνο από την εφαρμογή. Έχει και bonus 500MB x2!

 

Screenshot_20230222_220859_gr.cosmote.frog.jpg

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτημα στη frog για μεταφορα δυο αριθμών απο Q.

Συμπλήρωσα τη φορμα εδω και 2-3 μέρες, αλλά δεν επικοινώνησε καποιος μαζι μου.

τι γινεται τωρα;

Υποθέτω θα πρεπει να μου τηλεφωνήσουν, ή θα ερθει κατευθείαν κούριερ να φερει τις σιμ και να παρει τα χρήματα και φωτοτυπία ταυτότητας;

Μήπως άλλαξε η διαδικασία; Εκανε κανείς πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bebes said:

Εκανα αίτημα στη frog για μεταφορα δυο αριθμών απο Q.

Συμπλήρωσα τη φορμα εδω και 2-3 μέρες, αλλά δεν επικοινώνησε καποιος μαζι μου.

τι γινεται τωρα;

Υποθέτω θα πρεπει να μου τηλεφωνήσουν, ή θα ερθει κατευθείαν κούριερ να φερει τις σιμ και να παρει τα χρήματα και φωτοτυπία ταυτότητας;

Μήπως άλλαξε η διαδικασία; Εκανε κανείς πρόσφατα;

Εγώ στη θέση σου θα τους έστελνα 1 e-mail κάθε μέρα (ευγενικό πρηξιμο, ρωτωντας "τι θα γίνει με την αίτηση μου) μέχρι να το κάνουν. Εχω διαβάσει για άτομα που δεν ενόχλησαν και περιμεναν πολυ καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, bebes said:

Εκανα αίτημα στη frog για μεταφορα δυο αριθμών απο Q.

Συμπλήρωσα τη φορμα εδω και 2-3 μέρες, αλλά δεν επικοινώνησε καποιος μαζι μου.

τι γινεται τωρα;

Υποθέτω θα πρεπει να μου τηλεφωνήσουν, ή θα ερθει κατευθείαν κούριερ να φερει τις σιμ και να παρει τα χρήματα και φωτοτυπία ταυτότητας;

Μήπως άλλαξε η διαδικασία; Εκανε κανείς πρόσφατα;

Πάρε τηλέφωνο στο 2108006300 και πές τους ότι έχεις κάνει αίτηση. Θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα. Θα σου ζητήσουν το τηλέφωνο σου και εντός της ημέρας θα σε καλέσει υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, talos_2002 said:

Ήρθαν και στο Frog τα δωρεάν 2,5GB από Παρασκευή στις 6μμ έως Δευτέρα μεσάνυκτα. Δείτε την εφαρμογή. 

 

Screenshot_20230222_220859_gr.cosmote.frog.jpg

Απεριόριστα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2023 at 1:06 ΜΜ, arxioannis said:

προς ενημερωση για την 1η  ανανεωση υπολοιπου μετα την αλλαγη απο cosmocarta σε frog,

εβαλα την ανανεωση με τα 10 ευρω και μου εδωσε, 60+60 λεπτα τα οποια θα τα δινει για 1 χρονο,

600 λεπτα προς frog,

1,5 gb ιντερνετ

οποτε οποιος καλυπτεται απο αυτα δεν ξοδευει και τα 10 ευρω και τα εχει για οποτε τα χρειαστει

Αυτή ήταν και η δικιά μου εμπειρία από ένα καρτοκινητό στην οικογένειά μου που έγινε αλλαγή πακέτου από What's Up σε Frog.

Να προσθέσω μόνο ότι φαίνεται ότι εάν κάποιος είχε ξανά στο παρελθόν Frog, το να επιστρέψει από άλλο πακέτο σε αυτό δεν του δίνει τα 60+60 λεπτά για 1 χρόνο: στο δικό μου καρτοκινητό που από Frog πήγε σε άλλο πακέτο και ξαναγύρισε σε Frog μετά δεν τα έδωσε. Λογικά κάθε πακέτο δίνει τα δώρα την πρώτη φορά που μεταβαίνουμε σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω WHATS UP Student Καρτοσυμβόλαιο (παλιό) και θέλω να πάω σε Frog. Πρέπει να πάω σε κατάστημα για αίτηση ή γίνεται και online με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, hercoulis said:

Απεριόριστα είναι. 

Έχεις δίκιο. Νόμιζα έχει πολιτική ορθής χρήσης, αλλά τα 2,5GB όριο αφορούν το roaming στην Ε.Ε.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, newlynx said:

Έχω WHATS UP Student Καρτοσυμβόλαιο (παλιό) και θέλω να πάω σε Frog. Πρέπει να πάω σε κατάστημα για αίτηση ή γίνεται και online με κάποιο τρόπο;

Στην αρχή όπως το διάβασα λάθος, κατάλαβα για κόσμο κάρτα. Αφού είναι καρτοσυμβόλαιο νομίζω πως πρέπει να πας σε κατάστημα να κανείς διακοπή. 

Αν πας σε κατάστημα να έχεις ταυτότητα κ ΑΦΜ 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιημένα τα 4 Σαββατο-Κύριακα με απεριόριστα Gb.

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται αν ενεργοποιήσω το δώρο του τριημέρου ? Θα μετρήσει το ΣουΚου που έχω αγοράσει? Ρωτάω γιατί δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω τα Gb του τριημέρου γιατί θέλει ανανέωση, αν είναι να μην την κάνω τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, albiz said:

Έχω ενεργοποιημένα τα 4 Σαββατο-Κύριακα με απεριόριστα Gb.

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται αν ενεργοποιήσω το δώρο του τριημέρου ? Θα μετρήσει το ΣουΚου που έχω αγοράσει? Ρωτάω γιατί δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω τα Gb του τριημέρου γιατί θέλει ανανέωση, αν είναι να μην την κάνω τώρα. 

Τι εννοείς; Απεριόριστα δεν είναι και τα 2?

Έχει σημασία από ποιο από τα 2 θα "καταναλώσει";

(Κάτι δεν καταλαβαίνω μάλλον 🙄)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Απλά ενεργοποιώντας την προσφορα θα έχει απεριόριστο ιντερνετ ΚΑΙ την Δευτέρα. Το εάν αξίζει να κάνει ανανέωση για να το παρει, αυτό μόνο ο φίλος το ξερει. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος ρωτάει αν παίρνοντας την προσφορά θα αποφύγει να "κάψει" ένα από τα 4 Σ/Κ του πακέτου. Υποθέτω ότι είτε πάρει την προσφορά είτε όχι, το Σ/Κ μετράει στα 4. 

Τώρα αν αξίζει να κάνει πριν την ώρα της μια ανανέωση για να πάρει την προσφορά ώστε να έχει δωρεάν απεριόριστα δεδομένα και την Κ.Δευτέρα, θα το αξιολογήσει προφανώς ο ίδιος. 🙂🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα 10 ευρω με πιστωτική , η συναλλαγη εγινε ,ηρθε email , και στην εφαρμογή δεν μπήκε τίποτα , εχει συμβεί σε κάποιον ;
Τηλέφωνα δεν σηκώνουν .

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή φρογκ την ανανέωσες;

Στειλε μνμ στο messenger αφού δε το σηκώνουν. 

Link to comment
Share on other sites

reload πολλα , εκλεισα το τηλ , το ανοιξα , ξανακατέβασα την εφαρμογή , τιποτα , περιμένω τωρα να βρεθει καποιος , οπως μου γραφει εδω Sosial Media expert..

Στα 10 ευρω ,ποσα επρεπε να ειχα μέσα ;

επιασα γραμμη για να δουμε , τι θα μας πουνε

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alexpef said:

reload πολλα , εκλεισα το τηλ , το ανοιξα , ξανακατέβασα την εφαρμογή , τιποτα , περιμένω τωρα να βρεθει καποιος , οπως μου γραφει εδω Sosial Media expert..

Στα 10 ευρω ,ποσα επρεπε να ειχα μέσα ;

επιασα γραμμη για να δουμε , τι θα μας πουνε

9.09

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johndouk said:

Μάλλον ο φίλος ρωτάει αν παίρνοντας την προσφορά θα αποφύγει να "κάψει" ένα από τα 4 Σ/Κ του πακέτου. Υποθέτω ότι είτε πάρει την προσφορά είτε όχι, το Σ/Κ μετράει στα 4. 

Τώρα αν αξίζει να κάνει πριν την ώρα της μια ανανέωση για να πάρει την προσφορά ώστε να έχει δωρεάν απεριόριστα δεδομένα και την Κ.Δευτέρα, θα το αξιολογήσει προφανώς ο ίδιος. 🙂🙂

Αυτό ακριβώς εννοώ. Η προσφορά με τα 4 Σ/Κ έχει ως προϋπόθεση τα Σ/Κ να είναι συνεχόμενα. Άρα έχοντας αγοράσει την προσφορά αυτή και ενεργοποιώντας το δώρο του τριημέρου, θα το μετρήσει το Σ/Κ από τα 4 ή δεν θα το λάβει υπόψιν του. Αυτό δεν γνωρίζω   

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, albiz said:

Αυτό ακριβώς εννοώ. Η προσφορά με τα 4 Σ/Κ έχει ως προϋπόθεση τα Σ/Κ να είναι συνεχόμενα. Άρα έχοντας αγοράσει την προσφορά αυτή και ενεργοποιώντας το δώρο του τριημέρου, θα το μετρήσει το Σ/Κ από τα 4 ή δεν θα το λάβει υπόψιν του. Αυτό δεν γνωρίζω   

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι μάλλον θα μετρήσει κανονικά, όπως έγραψα. Δεν φαντάζομαι ότι το σύστημά τους στον υπολογισμό προβλέπει εμβόλιμα δώρα. Πάντως θα ρωτούσα και στο chat.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alexpef said:

Καμμια λυση , ουτε ενημερωση ουτε τιποτα , μου εμεινε η αποδειξη να την βλέπω .

Στείλε email με κοινοποίηση σε ΕΕΤΤ και προστασια καταναλωτή. 

Και σε μένα κολλησε μία φορά χωρίς να χρεωθεί η κάρτα μου και από τότε κάνω ανανεώσεις στο app της cosmote χωρίς κανένα κόλλημα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...