Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα φορητοτητα από Vodafone σε cosmote και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν sim, ισχύει αυτό η μου λένε ******ες?

Επίσης με ρώτησε αν θέλω κοσμοκαρτα ή whatsup και τις είπα frog, αλλά μου είπε μετά αν θέλω το αλλάζω σε frog!

Είπε όταν θα έχουν θα μας ειδοποίησουν!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φοιτητικό πακέτο στην frog ;

Ξεκινά φέτος ο γιος μου και πρέπει να το ψάξω.

 

Αλλαγή σε Whats Up αν θέλει φοιτητικο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα από Vodafone σε cosmote και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν sim, ισχύει αυτό η μου λένε ******ες?

Επίσης με ρώτησε αν θέλω κοσμοκαρτα ή whatsup και τις είπα frog, αλλά μου είπε μετά αν θέλω το αλλάζω σε frog!

Είπε όταν θα έχουν θα μας ειδοποίησουν!

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλλαγή σε φρογκ κοστίζει 10 ευρω που αφαιρούνται από το υπόλοιπο της κάρτας όμως.

Αν θες τη γνώμη μου πάρε τηλέφωνο την cosmote και πες της ότι θέλεις να πας κατευθείαν σε frog και ότι το κατάστημα δεν έχει κάρτες να σου δώσει και ζήτα να τη στείλουν ταχυδρομικά. Αναγκαστικά λοιπόν θα είναι κοσμοκαρτα ή what's up όταν ενεργοποιηθεί οπότε θα δώσεις τα 10 ευρώ να γίνεις frog και μετά θα τους τα ζητήσεις πίσω. Απευθείας δυστυχώς δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω να αγοράσω κάρτα frog ενεργοποιημενη σε άλλο όνομα, μπορώ να την αλλάξω στο δικό μου όνομα;

Φαντάζομαι δεν θα υπάρξει πρόβλημα ε;

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω να αγοράσω κάρτα frog ενεργοποιημενη σε άλλο όνομα, μπορώ να την αλλάξω στο δικό μου όνομα;

Φαντάζομαι δεν θα υπάρξει πρόβλημα ε;

 

Φυσικά και μπορείς. Μεταβιβάζεται όπως κάθε άλλη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα από Vodafone σε cosmote και μου είπαν ότι δεν υπάρχουν sim, ισχύει αυτό η μου λένε ******ες?

Επίσης με ρώτησε αν θέλω κοσμοκαρτα ή whatsup και τις είπα frog, αλλά μου είπε μετά αν θέλω το αλλάζω σε frog!

Είπε όταν θα έχουν θα μας ειδοποίησουν!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@@ Δεν θέλουν να πάρουν φορητότητα σε καρτοκινητό. Είναι παράνομοι αλλά δεν είναι το μόνο παράνομο που κάνουν.

 

Εκανα φορητότητα σε 2 εργασιμες τις δυσκολες εποχες που 6 μήνες δεν δέχονταν με τίποτα φορητότητα, σε Γερμανό απο Q σε frog ως εξης:

 

Μου ειπαν δεν εχουν σιμ κτλ. Οκ δωστε μου esim.... τα μασησαν μου ειπαν πρεπει να εχουν σιμ και μετα μου δινουν esim. OK τους λεω γραπτως για να κανω καταγελια. Τους λεω πώς κανω φορητότητα σε cosmote αμεσα, μου λενε μονο σε συμβολαιο. ΟΚ σε cosmote basic 5 ευρώ τον πρώτο μήνα και αλλαγή σε καρτοκινητό άμεσα. (και ολα γραπτα για καταγκελια).

 

Μου ειπαν σε 2 εργάσιμες θα έχουν σιμ για cosmokarta και αλλαγή σε frog με.10 ευρώ ανανέωση και πίστωση των 7ευρω (παλαιά χρεωση) πίσω.

 

Αν και ακούγεται σαν τον παράγοντα του Εδεσαικου καταλαβαίνεις τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

 

Μου ειπαν δεν εχουν σιμ κτλ. Οκ δωστε μου esim.... τα μασησαν μου ειπαν πρεπει να εχουν σιμ και μετα μου δινουν esim.

Η esim ξέρω οτι είναι τσιπάκι ενσωματωμένο στο κινητό , όχι ξεχωριστή κάρτα που μπορείς να την πάρεις και να τη βάλεις σε όποιο κινητό θέλεις.Έχει αλλάξει κάτι ή εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Η esim ξέρω οτι είναι τσιπάκι ενσωματωμένο στο κινητό , όχι ξεχωριστή κάρτα που μπορείς να την πάρεις και να τη βάλεις σε όποιο κινητό θέλεις.Έχει αλλάξει κάτι ή εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά;
Η esim είναι barcode σε χαρτί και μπορεί να μπει στην εκάστοτε συσκευή που την υποστηρίζει! Ο φίλος δικαιωματικά ζήτησε εφόσον δεν είχε σιμ να του δώσουν esim και αργότερα μπορεί να τ αλλάξει πάλι και εφόσον είχε νούμερο να πάρει φυσική σιμ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω esim δινουν μονο στα συμβολαια ή κανω λαθος;
Από ότι ρώτησαν και σε καρτοκινητό γίνεται, 9.9€ η μετάβαση. Το σκέφτηκα τώρα που θα ρθει το pixel 4a αλλά θα χάσω το twin sim που έχω τώρα :(

 

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ρώτησαν και σε καρτοκινητό γίνεται, 9.9€ η μετάβαση. Το σκέφτηκα τώρα που θα ρθει το pixel 4a αλλά θα χάσω το twin sim που έχω τώρα :(

 

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μηπως σε χρεωνουν παγιο καθε μηνα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως σε χρεωνουν παγιο καθε μηνα;
Όχι, σε φίλιο φόρουμ που κοίταξα για esim εξωτερικού ανέφερε κάποιος ότι ήταν με what's up, τα 9.9 απλά είναι εφάπαξ για μετάβαση. Όταν έρθει το κινητό θα πάω για περαιτέρω διευκρινίσεων. Μηνιαία είναι σε συμβόλαια για το ίδιο νούμερο σε σύνδεση με smartwatch lte

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ που έχω whatsup δώσω 9,9€ μετά αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή αλλάξω συσκευή πληρώνω πάλι ή όχι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ που έχω whatsup δώσω 9,9€ μετά αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή αλλάξω συσκευή πληρώνω πάλι ή όχι;
Αν μπεις στο φόρουμ τηλεφωνία - cosmote είναι όλες οι πληροφορίες για esim. Αναφορικά λέει συμφοιτητής ότι αν χαθεί το προφίλ ναι, σε επαναφορά όμως σε ρωτάει αν θα το διαγράψει αλλά σε αλλαγή συσκευής ή θα πληρώσεις για φυσική ,πόσο πάει τώρα;, ή πάλι 9.9! Καλώς όρισες στην Ελλάδα,στο εξωτερικό στο αλλάζουν δωρεάν σε 30' με email,εδώ όμως πληρώνεις το χαρτί και το φάκελο που πρέπει να σε στείλει και πόσες μέρες να περιμένεις!!!

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο φόρουμ τηλεφωνία - cosmote είναι όλες οι πληροφορίες για esim. Αναφορικά λέει συμφοιτητής ότι αν χαθεί το προφίλ ναι, σε επαναφορά όμως σε ρωτάει αν θα το διαγράψει αλλά σε αλλαγή συσκευής ή θα πληρώσεις για φυσική ,πόσο πάει τώρα;, ή πάλι 9.9! Καλώς όρισες στην Ελλάδα,στο εξωτερικό στο αλλάζουν δωρεάν σε 30' με email,εδώ όμως πληρώνεις το χαρτί και το φάκελο που πρέπει να σε στείλει και πόσες μέρες να περιμένεις!!!

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Μιλάμε για ληστεία κανονική.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο φόρουμ τηλεφωνία - cosmote είναι όλες οι πληροφορίες για esim. Αναφορικά λέει συμφοιτητής ότι αν χαθεί το προφίλ ναι, σε επαναφορά όμως σε ρωτάει αν θα το διαγράψει αλλά σε αλλαγή συσκευής ή θα πληρώσεις για φυσική ,πόσο πάει τώρα;, ή πάλι 9.9! Καλώς όρισες στην Ελλάδα,στο εξωτερικό στο αλλάζουν δωρεάν σε 30' με email,εδώ όμως πληρώνεις το χαρτί και το φάκελο που πρέπει να σε στείλει και πόσες μέρες να περιμένεις!!!

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα συμβόλαια αλλάζουν eSIM και με Email αν επιμένεις, σε περνάνε όμως από 20 κόσκινα να είναι 100% σίγουροι ότι είναι ο νόμιμος ιδιοκτήτης. Φαίνεται γίνεται χαμός με τα SIM swap...

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε το βασικό ,με κάθε ανανέωση 600' προς frog για 1 μήνα + κάθε Σ/Κ 1500' + 1500 sms , εφόσον έχουν αρκετοί στον κύκλο σου frog!

 

Τα 1500' + 1500 SMS, δεν αναφέρονται πουθενά.. Ισχύουν ακόμα;

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' + 1500 SMS, δεν αναφέρονται πουθενά.. Ισχύουν ακόμα;

 

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

Δεσ εδώ8f28e53ef2bdfdd32a6e6d19483692f6.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα συμβόλαια αλλάζουν eSIM και με Email αν επιμένεις, σε περνάνε όμως από 20 κόσκινα να είναι 100% σίγουροι ότι είναι ο νόμιμος ιδιοκτήτης. Φαίνεται γίνεται χαμός με τα SIM swap...
Κοίτα ,μόνο που σε δίνει το δικαίωμα έστω και σε καρτοκινητό να κάνεις την αλλαγή δεν το συζητώ, να κοιτάμε και τα <καλά>!!!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε esim frog και κυρία καρτα Vodafone; Ή πρέπει να είναι και οι δυο κάρτες του ίδιου παρόχου?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά γίνεται,και γω τώρα το ψάχνω για το pixel αλλά δυστυχώς συσκευές είναι iPhone - pixel και ναυαρχίδες του 1000ρικου που έχουν esim τσιπάκι οπότε πληροφορίες στα εκάστοτε του φόρουμ.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 25/10.
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα από τα καλοκαιρινά πακέτα 15 γκιγκα με 10ε μπορούσαμε να τα ρολλαρουμε με κάποιο άλλο πακέτο;

 

Τα δικά μου έληξαν αλλά θα ήθελα να ξέρω αν ήταν δυνατόν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεσ εδώ8f28e53ef2bdfdd32a6e6d19483692f6.jpg

Ευχαριστώ!

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...