Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν είναι εβδομάδα διπλασιασμού

 

Τότε έχει κολλήσει μάλλον η εφαρμογή και το δείχνει στις προσφορές με το κίτρινο σηματακι "x2".

 

Κανονικά η εφαρμογή συμβάδιζε με τις εβδομάδες διπλασιασμού αλλά μάλλον θα πρέπει να κοιτάω εδώ πριν την ανανέωση παρά την εφαρμογή.

 

Εσένα στο δείχνει κανονικά; Μόνο 60' με 3,02€;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερινό screenshot για του λόγου το αληθές...

Screenshot-20200821-184312-Frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχει κολλήσει μάλλον η εφαρμογή και το δείχνει στις προσφορές με το κίτρινο σηματακι "x2".

 

Κανονικά η εφαρμογή συμβάδιζε με τις εβδομάδες διπλασιασμού αλλά μάλλον θα πρέπει να κοιτάω εδώ πριν την ανανέωση παρά την εφαρμογή.

 

Εσένα στο δείχνει κανονικά; Μόνο 60' με 3,02€;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερινό screenshot για του λόγου το αληθές...

Screenshot-20200821-184312-Frog.jpg

 

Αν πατήσεις να μπεις μέσα στο πακέτο προκειμένου να το ενεργοποιήσεις, τότε λέει ότι ισχύει έως 2/8. Άρα δεν συμβαδίζει. Καλο θα ήταν να ενημερωνοταν αλλά το βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις να μπεις μέσα στο πακέτο προκειμένου να το ενεργοποιήσεις, τότε λέει ότι ισχύει έως 2/8. Άρα δεν συμβαδίζει. Καλο θα ήταν να ενημερωνοταν αλλά το βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Έχεις δίκιο! Δεν το πάτησα να δω τις λεπτομέρειες. Προς γνώση και συμμόρφωση.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εσκεμμένα την έχουν έτσι την εφαρμογή. Σε εμένα πάντα δείχνει ότι έχει διπλασιασμό. Στην εξυπηρέτηση πελατών με γράψανε απευθείας λες και είχα κρατήσει παλιό screenshot.
Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 30/08.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό ενώ εγώ δεν θέλω να χρεώνομαι κάθε μέρα internet στο frog.

Τους πήρα τηλέφωνο αλλά κλασικά μετά από ώρα μου είπαν ότι οι γραμμές είναι κατειλημμένες δοκιμάστε αργότερα.

Ξέρει κανένας κάποια εντολή να το απενεργοποιήσω να μην χρεώνομαι κάθε μέρα αυτό το ποσό για internet γιατί δεν το χρειάζομαι στο frog 26dfdd3ef5aa027295e70e813ddcd6a5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που σου λέει στο μήνυμα, για να ενεργοποιήσεις το my internet. Αν εννοείς άλλο τρόπο ενεργοποίησης, νομίζω στέλνεις mi στο 1333.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που σου λέει στο μήνυμα, για να ενεργοποιήσεις το my internet. Αν εννοείς άλλο τρόπο ενεργοποίησης, νομίζω στέλνεις mi στο 1333.

 

Sent from my Galaxy S10e

Δε θέλω ίντερνετ στο frog

Έχω δίκαρτη συσκευή και έχω ίντερνετ στην άλλη κάρτα

Απλά δε θέλω να με χρεώνει κάθε μέρα.

Αν ξέρει κάποιος τι μνμ στέλνεις να απενεργοποιηθεί το ίντερνετ στη frog

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω ίντερνετ στο frog

Έχω δίκαρτη συσκευή και έχω ίντερνετ στην άλλη κάρτα

Απλά δε θέλω να με χρεώνει κάθε μέρα.

Αν ξέρει κάποιος τι μνμ στέλνεις να απενεργοποιηθεί το ίντερνετ στη frog

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μόνος σου δεν μπορείς να κόψεις το internet, παρά μόνο ίσως αν καλέσεις εξυπηρέτηση. Το my internet, αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι υπηρεσία που σταματάει να σε χρεώνει όταν δεν έχεις δεδομένα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Απο αριθμο που ειναι σε συμβολαιο αλλης εταιριας, για να γινει κοσμοκαρτα και μετα frog, θελει κατι αλλο εκτος απο ταυτοτητα;

Ποιο ειναι το κοστος για την φορητοτητα;

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά, καλό το πακέτο των τριών ευρώ δε λέω, αλλά έλεος πια, καταντήσαμε! Ας βγάλουν και για το Frog κανένα πιο σύγχρονο πακέτο, ούτε για γιαγιάδες 85-90 χρόνων δεν επαρκούν πλέον τα 60' (ή 120') προς όλους, ούτε είναι λογικό να ψάχνει ο καθένας πότε είναι η εβδομάδα του διπλασιασμού, για να μην την πατήσει. Ας τους πει κάποιος, ότι ήταν εντελώς διαφορετικές οι ανάγκες των συνδρομητών το 2014, από ό,τι είναι σήμερα. Καλοπροαίρετα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

4 φορες τον μήνα μπορεικάποιος να πάρεις το πακέτο για να καλύψει τις ανάγκες του.

Και μπορεί να το κάνει πάντα σε εβδομάδα διπλασιασμού .

Με 9 ευρώ π.χ έχεις 360 πραγματικά λεπτά και όχι τρίλεπτα .

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω ίντερνετ στο frog

Έχω δίκαρτη συσκευή και έχω ίντερνετ στην άλλη κάρτα

Απλά δε θέλω να με χρεώνει κάθε μέρα.

Αν ξέρει κάποιος τι μνμ στέλνεις να απενεργοποιηθεί το ίντερνετ στη frog

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ μπες στο ΚΑΡΤΕΣ SIM & ΚΙΝΗΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και κόψε την ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ από την κάρτα Frog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά, καλό το πακέτο των τριών ευρώ δε λέω, αλλά έλεος πια, καταντήσαμε! Ας βγάλουν και για το Frog κανένα πιο σύγχρονο πακέτο, ούτε για γιαγιάδες 85-90 χρόνων δεν επαρκούν πλέον τα 60' (ή 120') προς όλους, ούτε είναι λογικό να ψάχνει ο καθένας πότε είναι η εβδομάδα του διπλασιασμού, για να μην την πατήσει. Ας τους πει κάποιος, ότι ήταν εντελώς διαφορετικές οι ανάγκες των συνδρομητών το 2014, από ό,τι είναι σήμερα. Καλοπροαίρετα πάντα.
Έχω μαζεμένα γύρω στα 1600' προς όλους, η σύζυγος 1300' και ο μικρός (14) μου γιος 1900' . Ο μεγάλος μου 18 ετών θέλει δύο πακέτα των 60+60 το μήνα .

Δεν είναι όλες οι ανάγκες ίδιες. Εάν υπήρχε πακέτο 20' με 1 ευρώ θα το προτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μαζεμένα γύρω στα 1600' προς όλους, η σύζυγος 1300' και ο μικρός (14) μου γιος 1900' . Ο μεγάλος μου 18 ετών θέλει δύο πακέτα των 60+60 το μήνα .

Δεν είναι όλες οι ανάγκες ίδιες. Εάν υπήρχε πακέτο 20' με 1 ευρώ θα το προτιμούσα.

Εγώ πάλι θα προτιμούσα να υπήρχαν σοβαρά combo πακέτα (όχι σαν αυτά του WU) με λεπτά ομιλίας, SMS και MBs για όλα τα γούστα (πολλές επιλογές), σταθερά όλο το χρόνο, χωρίς εβδομάδες διπλασιασμού και άλλα τέτοια τερτίπια. Δεν είναι λογικό κάποιος που αγνοεί την ύπαρξη του myphone forum ή τέλος πάντων δε θέλει να μπαίνει σε forums, να μην είναι σε θέση να χρησιμοποιήσει τα ίδια πακέτα με τους "έξυπνους" που μπαίνουν και ενημερώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα που δεν μιλαω πολυ τα πακετα ομιλιας ειναι σχετικα καλα. Τα data ειναι ακριβα γιαυτο πλεον χρησιμοποιω αλλη εταιρια για data με το 1/4 του κοστους. Κριμα παντως που μας "αναγκαζουν" να μπαινουμε σε αυτη τη διαδικασια, απο την οποια τελικα χανουν χρηματα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα που δεν μιλαω πολυ τα πακετα ομιλιας ειναι σχετικα καλα. Τα data ειναι ακριβα γιαυτο πλεον χρησιμοποιω αλλη εταιρια για data με το 1/4 του κοστους. Κριμα παντως που μας "αναγκαζουν" να μπαινουμε σε αυτη τη διαδικασια, απο την οποια τελικα χανουν χρηματα.

Είναι ακριβά τα data στο Frog? Μήπως ενεργοποιούσες το πανάκριβο GigaMonth, αντί για τα οικονομικά πακέτα των 2 και 5GB για 25 ημέρες, με 4,44€ και 8,5€ αντίστοιχα? Δεν υπάρχουν πουθενά φθηνότερα πακέτα internet, εκτός (ίσως) από ευκαιριακές ή επιλεκτικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβά τα data στο Frog? Μήπως ενεργοποιούσες το πανάκριβο GigaMonth, αντί για τα οικονομικά πακέτα των 2 και 5GB για 25 ημέρες, με 4,44€ και 8,5€ αντίστοιχα? Δεν υπάρχουν πουθενά φθηνότερα πακέτα internet, εκτός (ίσως) από ευκαιριακές ή επιλεκτικές προσφορές.

οχι βεβαια, τοσο καιρο χρησιμοποιουσα τα 2 & 5 που λες. Πλεον υπαρχουν επιλογες με πολυ περισσοτερα data για τα λεφτα αυτα. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά, καλό το πακέτο των τριών ευρώ δε λέω, αλλά έλεος πια, καταντήσαμε! Ας βγάλουν και για το Frog κανένα πιο σύγχρονο πακέτο, ούτε για γιαγιάδες 85-90 χρόνων δεν επαρκούν πλέον τα 60' (ή 120') προς όλους, ούτε είναι λογικό να ψάχνει ο καθένας πότε είναι η εβδομάδα του διπλασιασμού, για να μην την πατήσει. Ας τους πει κάποιος, ότι ήταν εντελώς διαφορετικές οι ανάγκες των συνδρομητών το 2014, από ό,τι είναι σήμερα. Καλοπροαίρετα πάντα.

 

Η Frog είναι low cost καρτοκινητή, οπότε εξ ορισμού όποιος είναι συνδρομητής σε αυτην δεν εχει ανάγκη για πολλή ομιλία. Το οτι δεν αύξησε τα προσφερόμενα λεπτά ομιλίας για να δικαιολογήσει αύξηση στις τιμές των πακέτων ειναι μεγαλο ατου. Ας μην ξεχνουμε οτι η ετερη low-cost ανταγωνιστρια, ειχε ξεκινήσει επίσης με τιμη 3€ για 60' και μετα απο 7-8 χρονια έχει παει στα 160' 7,9€. Το οριακό κόστος ανά λεπτό ομιλίας έπεσε, αλλά το target group δεν ενδιαφέρεται για το πακέτο πλέον στην τιμή που είναι.

 

Οι μεγαλες γιαγιαδες δεν εχουν ανάγκη πολλα λεπτά ομιλίας στο κινητό, δεδομένου οτι συνήθως βρίσκονται στο σπίτι, και τα προγράμματα του σταθερού εχουν φιξ ενσωματωμενα λεπτά ομιλίας προς όλους. Για περίπτωση ανάγκης λοιπόν, ακομη τα 60' (με χρέωση ανα δευτερόλεπτο) τα θεωρω υπεραρκετά.

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια, τοσο καιρο χρησιμοποιουσα τα 2 & 5 που λες. Πλεον υπαρχουν επιλογες με πολυ περισσοτερα data για τα λεφτα αυτα. :)

 

Γιατί τις κρατάς κρυφές;

Πες μας τάδε εταιρεία τάδε πακέτο τάδε χρήματα να βάλουμε κι εμείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τις κρατάς κρυφές;

Πες μας τάδε εταιρεία τάδε πακέτο τάδε χρήματα να βάλουμε κι εμείς

 

Giga WiFi on the spot 10gb 5€ και 40gb 10€

Link to comment
Share on other sites

Η Frog είναι low cost καρτοκινητή, οπότε εξ ορισμού όποιος είναι συνδρομητής σε αυτην δεν εχει ανάγκη για πολλή ομιλία. Το οτι δεν αύξησε τα προσφερόμενα λεπτά ομιλίας για να δικαιολογήσει αύξηση στις τιμές των πακέτων ειναι μεγαλο ατου. Ας μην ξεχνουμε οτι η ετερη low-cost ανταγωνιστρια, ειχε ξεκινήσει επίσης με τιμη 3€ για 60' και μετα απο 7-8 χρονια έχει παει στα 160' 7,9€. Το οριακό κόστος ανά λεπτό ομιλίας έπεσε, αλλά το target group δεν ενδιαφέρεται για το πακέτο πλέον στην τιμή που είναι.

 

Οι μεγαλες γιαγιαδες δεν εχουν ανάγκη πολλα λεπτά ομιλίας στο κινητό, δεδομένου οτι συνήθως βρίσκονται στο σπίτι, και τα προγράμματα του σταθερού εχουν φιξ ενσωματωμενα λεπτά ομιλίας προς όλους. Για περίπτωση ανάγκης λοιπόν, ακομη τα 60' (με χρέωση ανα δευτερόλεπτο) τα θεωρω υπεραρκετά.

Ναι φίλε μου, μπορεί οι άλλοι να πήγαν το πακέτο στα 6,9€ για 160' προς όλους όπως λες, αλλά σου δίνουν πλέον πάμπολλες επιλογές πακέτων, και συνδυαστικών με λεπτά ομιλίας προς πολλούς προορισμούς και MBs. Δε λέω να καταργηθεί το πακέτο του Frog, κάθε άλλο. Αλλά η ύπαρξη εναλλακτικών επιλογών με πακέτα τύπου "Frog Star" παράλληλα με το σημερινό πακέτο, μόνο κακό δεν θα έκανε. Όσον αφορά την low cost καρτοκινητή Frog, μόνο όσον αφορά τα λεπτά ισχύει αυτό. Για το internet υπάρχουν παρόμοια πακέτα και στα υπόλοιπα καρτοκινητά της Cosmote, που δεν είναι low cost.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, μπορεί οι άλλοι να πήγαν το πακέτο στα 6,9€ για 160' προς όλους όπως λες, αλλά σου δίνουν πλέον πάμπολλες επιλογές πακέτων, και συνδυαστικών με λεπτά ομιλίας προς πολλούς προορισμούς και MBs. Δε λέω να καταργηθεί το πακέτο του Frog, κάθε άλλο. Αλλά η ύπαρξη εναλλακτικών επιλογών με πακέτα τύπου "Frog Star" παράλληλα με το σημερινό πακέτο, μόνο κακό δεν θα έκανε. Όσον αφορά την low cost καρτοκινητή Frog, μόνο όσον αφορά τα λεπτά ισχύει αυτό. Για το internet υπάρχουν παρόμοια πακέτα και στα υπόλοιπα καρτοκινητά της Cosmote, που δεν είναι low cost.

 

Γνωρίζεις κάποιο πακέτο που δε γνωρίζω; Τα μονα σταθερα συνδυαστικα πακετα ειναι αυτα με λεπτα προς Ελλαδα κ εξωτερικο + κάποια data (σταρ, χιουτζ, κλπ).

 

Εγω αναγνωρίζω στη Frog οτι με τη σταση της κραταει σταθερο το target group της, που ειναι κυρίως αλλοδαποί από την Ασία (Ινδια, Πακισταν, Μπαγκλαντες) με τα πακετα με ομιλια προς τις χωρες αυτες και όσοι τη βγαζουν με το πακέτο των 3,02ε που δίνει 60' (ή 120' τις εβδομάδες διπλασιασμου) προς εθνικα δίκτυα, τα οποία τα θεωρώ συγκριτικά οικονομικά.

 

Αν υπαρξει ένα "Frog Star" αυτό θα σημαίνει ότι θα επιλέξει να επικεντρώσει σε αλλο targer group συνδρομητών με υψηλοτερο μηνιαιο budget καρτας, οπότε μοιραία (λογω του αντίστροφου ανταγωνισμου που ισχυει στην Ελλάδα) θα απαξιωθουν ή θα ακριβυνουν τα πακέτα προς συγκεκριμένους διεθνεις προορισμούς ή το φθηνό πακετο των 60'.

 

Προσωπικά δε με εκφράζουν συμπεριφορές τυπου "μια χαρα μας βολεύει εμας, τραβα φευγα απο δω, πανε στον ανταγωνιστή", αλλα το ζήτημα είναι να υπαρχουν πολλες διαφορετικές επιλογές για όλους, όχι ο ένας να αντιγράφει τον αλλον. Καταλαβαίνω ότι εσυ θέλεις κατι επιπλεον στη Frog, κι οχι να καταργηθούν αυτα που υπαρχουν, ομως εκει θα καταληξουμε εμμέσως.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...