Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πακέτο με τα 60 που συχνά πυκνά το διπλασιάζει πολλές φορές το λέει μόνο μέσω 1314 και όχι στην εφαρμογή. Μα καλά ..... Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 αριθμούς φρογκ και στον ένα,έχουν μαζευτεί 120 ευρώ απο τις ανανεωσεις.Τι μπορώ να κάνω για να αξιοποιήσω αυτά τα ψηφιακα χρήματα?...Σκέφτηκα να τα κανω και τα 2 whatsup ή cosmocarta και να κάνω easy transfer,αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει γιατι θα πρέπει να τα ξανακάνω φρογκ στο τελος και ενδεχομένως να χάσω απο το κύριο νούμερο μου,τα ενεργοποιημενα πακέτα που έχω ήδη.Εσεις τι θα κάνατε στη θέση μου?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μαζεύτηκε αυτό το ποσό, αν επιτρέπεται;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 αριθμούς φρογκ και στον ένα,έχουν μαζευτεί 120 ευρώ απο τις ανανεωσεις.Τι μπορώ να κάνω για να αξιοποιήσω αυτά τα ψηφιακα χρήματα?...Σκέφτηκα να τα κανω και τα 2 whatsup ή cosmocarta και να κάνω easy transfer,αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει γιατι θα πρέπει να τα ξανακάνω φρογκ στο τελος και ενδεχομένως να χάσω απο το κύριο νούμερο μου,τα ενεργοποιημενα πακέτα που έχω ήδη.Εσεις τι θα κάνατε στη θέση μου?

Θα στειλεις Fax στην εξυπηρετηση πελατών μαζί με την ταυτότητα σου και θα ζητήσεις κατ εξαιρεσιν μεταφορά από το ένα στο άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι ως προς τη μέγιστη διάρκεια πριν την αποσύνδεση;

Δηλαδή, μετά από 2 μήνες λήγουν τα χρήματα, μετά από 3 μήνες γίνεται φραγή?

Και μετά απ 1 χρόνο χάνεις τον αριθμό ή νωρίτερα;

 

Λόγω ιού θα καθυστερήσω πολύ να έρθω και δεν θέλω να χάσω τους αριθμούς και sim που χρησιμοποιώ.

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

 

Αυτό είναι πολύ εκνευριστικό για εμάς που ζούμε στο εξωτερικό, και ερχόμαστε 1 φορά τον χρόνο στην Ελλάδα... Ούτε κινήσεις με τις ελληνικές τράπεζες δεν μπορούμε να κάνουμε (δηλ. να δεχτούμε sms). Έλεος δηλαδή... Υπάρχει λύση; Κάποτε υπήρχε συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο, υπάρχει εταιρία που το προσφέρει ακόμα; (Κοσμοτέ μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα δεν είδα κάτι...)

Link to comment
Share on other sites

Πακέτα σύνδεσης υπάρχουν και στα περίπτερα ή μονο στον ΟΤΕ;
Για Frog; Απ' όσο ξέρω πουθενά. Συνήθως παίρνεις Cosmoκάρτα ή What's up και το αλλάζεις σε Frog με ΑΛΠΑΚ SMS.
Link to comment
Share on other sites

Πακέτα σύνδεσης υπάρχουν και στα περίπτερα ή μονο στον ΟΤΕ;
Δεν νομίζω να υπάρχουν στα περίπτερα αλλά και να υπήρχουν θα πρέπει να το δηλώσεις το νούμερο με ταυτότητα οπότε πρέπει να πας σε κατάστημα

 

Οπότε το παίρνεις από κατάστημα και το δηλώνεις άμεσα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 02/08.
Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 02/08.

 

Αν ενεργοποιησω το πακετο μεσα απο την εφαρμογη της κοσμοτε, θα μου τα διπλασιασει;

 

Ειμαι εξωτερικο και δεν μπορω να στειλω sms ή να καλεσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα στο διπλασιάσει. το SMS στο 1330 είναι δωρεάν και από εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα στο διπλασιάσει. το SMS στο 1330 είναι δωρεάν και από εξωτερικό.

Χμ δεν το ήξερα! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. έχω μία κάρτα φρογκ από παλιά (με διπλασιασμό) που την χρησιμοποιώ μόνο κάθε καλοκαίρι για 1-2 μήνες. οπότε της ανανεώνω το υπόλοιπο κάθε 12 μήνες (ο αριθμός δεν έχει χαθεί εντωματαξύ ούτε ο "διπλασιασμός"). Συνήθως αγοράζω mb και όχι χρόνο..

 

Εχω μερικές ερωτήσεις καθώς πολλά αλλάζουν σε διάστημα 12 μηνών:

α) ισχύει ο διπλασιασμός χρημάτων για τους αριθμούς που τον είχαν;

β) θα βρω να αλλάξω την σιμ μου σε 4Γ καθώς είναι 3Γ (παλιά) και λέω να την αναβαθμίσω ή θα μου λένε δεν έχουμε ΣΙΜ?

γ) εχω κωδικούς στο παλιό αππ της cosmote μπορώ να τους χρησιμοποιήσω στο νέο app για frog ή θα ξαναφτιάξω λογαριασμό; μάλλον πρέπει πρώτα να τροφοδοτήσω με χρήματα το κινητό..

δ) χμμ 10Ε φαντάζομαι η ελάχιστη ανανέωση ακόμα από Online ή πήγε 12 όπως στα καταστήματα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα.

Χεχεχεχε

 

Έτσι όπως το είπες κάτι άλλο μου θύμησες

 

Τα νομοσχέδια στην βουλή...

 

Βασιλιε εάν θες σβήνεις το μήνυμα μου

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πώς μαζεύτηκε αυτό το ποσό, αν επιτρέπεται;

 

Ειναι απο το καρτοκινητο της μητερας μου που το εχει για καποια στιγμη αναγκης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα στειλεις Fax στην εξυπηρετηση πελατών μαζί με την ταυτότητα σου και θα ζητήσεις κατ εξαιρεσιν μεταφορά από το ένα στο άλλο .

 

Ευχαριστω φιλε για την συμβουλη...εννοεις φωτοαντιγραφο ταυτοτητας?

Παντως και οι δυο αριθμοι ειναι στο ονομα μου και απλα τον ενα τον εχω δωσει στην μητερα μου.Ισως να εχω ελπιδες να γινει η μεταφορα...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοώ ένα αντίγραφο , δότι την ίδια την ταυτότητα είναι αδύνατον να την στείλεις με FAX....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. έχω μία κάρτα φρογκ από παλιά (με διπλασιασμό) που την χρησιμοποιώ μόνο κάθε καλοκαίρι για 1-2 μήνες. οπότε της ανανεώνω το υπόλοιπο κάθε 12 μήνες (ο αριθμός δεν έχει χαθεί εντωματαξύ ούτε ο "διπλασιασμός"). Συνήθως αγοράζω mb και όχι χρόνο..

 

Εχω μερικές ερωτήσεις καθώς πολλά αλλάζουν σε διάστημα 12 μηνών:

α) ισχύει ο διπλασιασμός χρημάτων για τους αριθμούς που τον είχαν;

β) θα βρω να αλλάξω την σιμ μου σε 4Γ καθώς είναι 3Γ (παλιά) και λέω να την αναβαθμίσω ή θα μου λένε δεν έχουμε ΣΙΜ?

γ) εχω κωδικούς στο παλιό αππ της cosmote μπορώ να τους χρησιμοποιήσω στο νέο app για frog ή θα ξαναφτιάξω λογαριασμό; μάλλον πρέπει πρώτα να τροφοδοτήσω με χρήματα το κινητό..

δ) χμμ 10Ε φαντάζομαι η ελάχιστη ανανέωση ακόμα από Online ή πήγε 12 όπως στα καταστήματα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά..

Μόνο αν θα διατηρηθεί ο διπλασιασμός μετά τη αλλαγή της κάρτας έχω κάποια αμφιβολία...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν θα διατηρηθεί ο διπλασιασμός μετά τη αλλαγή της κάρτας έχω κάποια αμφιβολία...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

νομίζω ότι παλαιότερα (άλλες χρονιές) που διάβαζα απαντήσεις εδώ στο ίδιο thread έλεγαν πως διατηρούνταν. Ειναι σαν να σου έκλεψαν το κινητό και ξανα-εκδίδεις ΣΙΜ. Γιατί να μην ισχύει; Ο αριθμός (λογικά) έχει το "προνόμιο" όχι η ΣΙΜ.

Ναι σε όλα.

Επειδή οι ερωτήσεις μου έχουν "ή" (or διαζευκτικό) νομίζω το "ναι" δεν απαντάει με σαφήνεια στις περισσότερες :O Μάλλον εννοείς "ναι" στο πρώτο σκέλος της ερώτησης.. :worry:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν θα διατηρηθεί ο διπλασιασμός μετά τη αλλαγή της κάρτας έχω κάποια αμφιβολία...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Έχω αλλάξει 2 φορές sim όπως και ένας φίλος μου. Ο διπλασιασμός ισχύει κανονικά δεν παίζει ρόλο αν αλλάξεις sim.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει. Ο φίλος παραπάνω ο αριθμός έχει το προνόμιο όχι η κάρτα sim

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Προφανώς ή εγώ μεγάλωσα πια ή το site της frog είναι τελείως ακαταλαβίστικο...

 

Στο θέμα μου λοιπόν,

Έχω whatsup αλλά θεωρώ ότι έχει γίνει πλέον ασύμφορη. Παλιότερα έβαζα μια κάρτα 10€ το μήνα, έπαιρνα και το πακέτο με τα 7.5€ και ήμουν αρχηγός, πήγε στα 8.5€ και λέω οκ

Πλέον τα έχουν πάει στα 10€ που σημαίνει ότι θέλω τουλάχιστον 12€ να πληρώνω και εκτός από αυτά δεν το χρησιμοποιώ τόσο πολύ πλέον με αποτέλεσμα να πηγαίνει χαμένη η κάρτα

 

Η frog έχει κάποιο πρόγραμμα με 100-150 λεπτά ομιλίας και ίσως κανένα ΜΒ με κόστος λιγότερο από 10€;

Με ενδιαφέρει διάρκεια 30 ημερών ή έστω και 15ήμερο αλλά το σύνολο να είναι πάλι κάτω από 10€

 

Σαν εταιρεία σε παροχές, υποστήριξη, σήμα κλπ είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

3.02€ ανά 2 βδομάδες δίνει 60+60 (αυτή είναι βδομάδα διπλασιασμόυ) χρέωση ανα δευτερόλεπτο 30 μέρες,4.44€ 2gb για 25 μέρες. Με 10 είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3.02€ ανά 2 βδομάδες δίνει 60+60 (αυτή είναι βδομάδα διπλασιασμόυ) χρέωση ανα δευτερόλεπτο 30 μέρες,4.44€ 2gb για 25 μέρες. Με 10 είσαι οκ. Εχει και αυτό μ 12€ σε 50 μέρες (δλδ αγορά σε 25 μέρες το 2ο)

 

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

903a5ac5dcfbdc2cccf6cd30a848ebb1.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...