Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια απορεία :

Ειχα πάρει την προσφορά 60+60' λεπτά προς όλους που λήγει στις 22/07.Ήρθε προχτες μήνυμα για προσφορά 100" προς όλους αν βάλω κάρτα των 10.Αν βάλω πχ σήμερα 05/07 κάρτα και πάρω την προσφορά , αυτα τα 100" λογικα θα λήγουν στις 05/08 δηλαδή για ένα μήνα.Με τα λεπτα που δεν εχω ακομα καταναλώσει (τα 60+60) τι γίνεται; Συνεχίζουν να ισχύουν εώς 22/07 ή συμψηφίζονται με τα 100 και λήγουν μαζί στις 05/08;

 

Λήγουν στις 22/7. Αντιμετωπιζονται διαφορετικα γιατι εχει αλλη ελαχιστη χρεωση. Το πρωτο ειναι ανα δευτερολεπτο , ενω το 100' ειναι με ελαχιστη 3'.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοιτάω να ανανεώσω το φρογκ αλλά μόνο 10, 12, 15 βλέπω αφήνει να βάλεις.

 

Για ένα πακέτο ομιλίας 3€ και ένα πακέτο data (ποιο δίνει πιο πολλά γιγα;; ) 8€, πόσα να βάλω;;

 

12€ μάλλον ίσα που θα φτάσουν οπότε αναγκαστικά 15;

 

Είναι απλό θέλεις να μείνουν 8.51+3.02 ( τα δεκαδικα πολυ σημαντικα γιατι μπορεί να σου λείψουν) μετά τα πολλαπλασιάζεις με.1.12 (φόρος Τσίπρα ή ΤΡΌΙΚΑΣ αν προτιμας). Και βγαίνει ένας αριθμός.τον στρογκυλοποιεις σε μεγαλυτερο ακέραιο. Αν είναι πάνω από 12ευρω μπορείς να ανανεώσεις όσο θες 13.14.15.....30 σε Γερμανό . Αλλιως 10 ή 12 ευρώ.

 

Οπότε (8.51+3.02)*1.12=12.91 δηλ 13ευρω σε Γερμανό.

 

Καλό καλοκαίρι καλές διακοπές!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω να ανανεώσω το φρογκ αλλά μόνο 10, 12, 15 βλέπω αφήνει να βάλεις.

 

Για ένα πακέτο ομιλίας 3€ και ένα πακέτο data (ποιο δίνει πιο πολλά γιγα;; ) 8€, πόσα να βάλω;;

 

12€ μάλλον ίσα που θα φτάσουν οπότε αναγκαστικά 15;

 

Από κατάστημα μπορείς να κάνεις ανανέωση από 10ε και άνω, συμπεριλαμβανομένων υποδιαιρεσεων του ευρώ.

 

μετά τα πολλαπλασιάζεις με.1.12 (φόρος Τσίπρα ή ΤΡΌΙΚΑΣ αν προτιμας)

 

Ο φόρος ειχε νομοθετηθει πολύ πριν τον Τσίπρα.

http://www.nomoskopio.gr/n_3775_09_33.php?toc=0&printWindow&

Link to comment
Share on other sites

το επιπλέον 12% τέλος στην καρτοκινητή και τα αντιστοιχα και μεγαλύτερα στα συμβόλαια, ήταν φόρος του κωστακη του νεοτερου, προ μνημονιων δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το πακέτο λέτε θα μπορώ να το μοιράσω σε ενα nvidia shield στις διακοπές;

Να βλέπουν λίγο youtube τα πιτσιρίκια πριν τον ύπνο, και'μεις netflix.

 

Αν θυμάμαι καλά πέρυσι δούλευε με αυτό το τρόπο.

 

05e0bb76f3ca18ced92b35b85eed3c2f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει αναφερθεί ότι άλλαξε κάτι σε αυτό

για YouTube και netflix. Για amazon prime αναφέρθηκε ότι τρώει σε tethering από τα γενικής χρήσης

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να έχω 2η sim σε άλλη συσκευή, απο την οποία να διαχειρίζομαι μόνο τα data;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις συμβόλαιο κινητής μπορείς να έχεις δεύτερη κάρτα μόνο για δεδομένα.

Στα καρτοκινητα υπάρχει (για την ώρα) η twin sim, αλλά λειτουργεί μόνο μια την φορά, όχι ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη πληροφορία.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω twin sim είναι και ο λόγος που είμαι ΟΤΕ γιατί την έχει χωρίς μηνιαία χρέωση. Κυκλοφορεί ότι είναι cloned sim. Δηλαδη η ίδια sim εις διπλούν. Με φωνή γίνεται χαμός το τηλέφωνο που μπήκε δεύτερο έχει γραμμή, αν είσαι στην ίδια κεραία μπλοκάρουν και τα δύο κτλ

 

Την δοκίμασα στην καραντίνα κατα λαθος να λειτουργουν και οι δύο, σε ένα modem ZTE παντα ανοιχτο και τηλεφωνο... Και είναι frog. Η διαφορά είναι ότι το modem Σου βγάζει "Ο αριθμός είναι εκτός δικτύου" αν καλείς το νούμερο, δηλαδή δεν έχει φωνή. Και ημουν και στην ιδια κεραια (μαλον) και με τα δυο (η πιο ασχημη περίπτωση).

 

Το σύστημα δούλευε. Δεχόμουν τηλέφωνα κανονικα αλλα συχνα επεφταν. Ειχα δικτυο και στα δυο κανονικα. Στα sms ηταν first found first served οπου ηθελε κατεληγε. Υπηρχε προβλημα σε streaming voip ή video στο τηλέφωνο..., κολλουσε. Ισως να ηταν καλυτερα αν ειχα σβυσει το δίκτυο στο κινητό τηλέφωνο. Το modem πάντως δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα teleworking και με ΑΠΑΙΤΉΣΕΙΣ BW και ping, αλλά ήμουν όλη μέρα σε VPN.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε φίλο μήνυμα για δωρεάν 1.500' και 1.500 sms προς frog για τα Σαββατοκύριακα αν στείλεις WK στο 1330.Το μήνυμα το έστειλε και δεν τον χρεώσε τίποτα για αυτή την προσφορά.Εγώ στο δικό μου δεν έχω λάβει τέτοιο μήνυμα.Αν στείλω για να πάρω την προσφορά υπάρχει περίπτωση να μου τραβήξει λεφτά ή ισχύει για όλους;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε φίλο μήνυμα για δωρεάν 1.500' και 1.500 sms προς frog για τα Σαββατοκύριακα αν στείλεις WK στο 1330.Το μήνυμα το έστειλε και δεν τον χρεώσε τίποτα για αυτή την προσφορά.Εγώ στο δικό μου δεν έχω λάβει τέτοιο μήνυμα.Αν στείλω για να πάρω την προσφορά υπάρχει περίπτωση να μου τραβήξει λεφτά ή ισχύει για όλους;

 

Δωρεάν είναι

Στείλε και θα δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι

Στείλε και θα δεις

Το έβαλα...ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 19/07.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάτι ως προς τη μέγιστη διάρκεια πριν την αποσύνδεση;

Δηλαδή, μετά από 2 μήνες λήγουν τα χρήματα, μετά από 3 μήνες γίνεται φραγή?

Και μετά απ 1 χρόνο χάνεις τον αριθμό ή νωρίτερα;

 

Λόγω ιού θα καθυστερήσω πολύ να έρθω και δεν θέλω να χάσω τους αριθμούς και sim που χρησιμοποιώ.

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στους 13 μήνες χάνεται το σήμα και έχεις επιπλέον 6 μηνες να τον ενεργοποιήσεις στην εταιρία που ανήκει (ανάλογα με το πρόθεμα). Οι υπόλοιπες διάρκειες (2/3μηνο) είναι όπως τις λες.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με θυμίσει το sms για τα 120mb 3€?

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η φορητότητα;

Τι εννοείς;

Αν για παράδειγμα έχεις αριθμό 693, και τον είχες στο frog, μπορείς από τη στιγμή που απενεργοποιηθεί και μέσα σε 6 μηνες να τον ενεργοποιήσεις ξανά στην wind (ή να τον φέρεις στην cosmote), αφού ο αριθμός είναι της wind.

Link to comment
Share on other sites

Αν για παράδειγμα έχεις αριθμό 693, και τον είχες στο frog, μπορείς από τη στιγμή που απενεργοποιηθεί και μέσα σε 6 μηνες να τον ενεργοποιήσεις ξανά στην wind (ή να τον φέρεις στην cosmote), αφού ο αριθμός είναι της wind.

 

Αν είναι 693 και τον είχα στην Cosmote; (επειδή λες ανάλογα με το πρόθεμα)

Link to comment
Share on other sites

Το 693 είναι πρόθεμα της wind. Αν το έφερες στο frog με φορητότητα και περάσουν οι 13 μήνες, θα πρέπει να μιλήσεις με την wind (εντός 6 μηνών) για να τον πάρεις ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...