Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακριβώς την ίδια απορία με τον agriojohn γιατί με ενδιαφέρουν ελάχιστα λεπτά προς όλους και τίποτα άλλο καθώς έχω πρόγραμμα με 2η SIM Giga Max 20GB με 12,89 (δεν ισχύει πλέον από όσο βλέπω) και τα 10€ για το νέο Combo είναι πανάκριβο, κλεψιά και κουτοπονηριά για να βάζουμε υποχρεωτικά 12€ κάρτα.

 

Η αλλαγή γίνεται με ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετά F στο 1314 με χρέωση 10€, δεν είχα τόσα στο What's Up αλλά γύρω στα 4€ οπότε έκανα ανανέωση online 10€ στο app του what's up και λόγω της ανανέωσης στο what's up πήρα το 1GB για 30 μέρες μέσω Reload It. Μετά έκανα την αλλαγή και στο Frog μεταφέρθηκε το 1GB όπως και το υπόλοιπο, με το οποίο έβαλα το πακέτο 60+60=120 λεπτά προς όλους. Επίσης το Frog έδωσε λόγω του login στο Frog app 2GB για 7 μέρες.

 

Είμαι ευχαριστημένος με το πακέτο, με βολεύει αρκετά γιατί δεν μιλάω σχεδόν καθόλου αλλά χρειάζομαι μερικές κλήσεις είτε προς σταθερά είτε προς κινητά. Μπορώ με τα 10 ευρώ (λόγω μίνιμουμ 10 ευρώ ανανέωσης) κάρτα το δίμηνο που χρειάζεται για να μην λήξει το υπόλοιπο, να είμαι καλυμμένος και για τους 2 μήνες και το σημαντικό το ότι τα λεπτά δεν χάνονται, ενεργοποιώντας ξανά το πακέτο λίγο πριν λήξει μεταφέρονται οπότε έχω άνεση από μήνες που δεν μιλάω πολύ να το χρησιμοποιώ για μήνες που ίσως τύχει να τα χρειαστώ. Επίσης μπορώ να βάλω και 2η φορά το πακέτο των 3€ για 30 μέρες αν τύχει κάτι έκτακτο και χρειαστώ άμεσα λεπτά ομιλίας, με μαξ 4 φορές το μήνα.

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα.

Ο πατέρας μου βάζει 10€ το δίμηνο αναγκαστικά πλέον και χρησιμοποιεί 3€/μηνα για ομιλία.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Αποτέλεσμα: έχουν μαζευτεί 30€ και ανεβαίνουν, χωρίς να θέλει να τα χρησιμοποιήσει κάπου.

Μπορεί να τα κάνει κάτι;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεά στο Χαμόγελο του παιδιού και σε άλλες οργανώσεις .

Στην συνέχεια μπορεί να κάνει ανανέωση 12 ευρώ κάθε 3 μήνες και να αγοράζει πακέτα την 1η 31η και 60 ημέρα του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα.

Ο πατέρας μου βάζει 10€ το δίμηνο αναγκαστικά πλέον και χρησιμοποιεί 3€/μηνα για ομιλία.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Αποτέλεσμα: έχουν μαζευτεί 30€ και ανεβαίνουν, χωρίς να θέλει να τα χρησιμοποιήσει κάπου.

Μπορεί να τα κάνει κάτι;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποια στιγμή γύρισε το σε what’s up και μετά κάνε μεταφορά σε κάποιον άλλον

Θα χάσεις ένα μικρό ποσό από τις αλλαγές αλλά προτιμότερο αυτό παρά να χάσεις 100€ κάρτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Έκανα αλλαγή πακέτου κι εγώ σε frog. Είναι ακριβώς ότι ήθελα (προς το παρόν τουλάχιστον)

Το καλό είναι ότι συνεχίζει απ' ότι βλέπω και το cosmote one, κομπλέ δηλαδή

 

Το 60+60 είναι προσωρινή προσφορά; Και αν ναι κάθε πότε την κάνουν περίπου; Υπάρχει κάποιο μοτίβο;

Link to comment
Share on other sites

Στην συνέχεια μπορεί να κάνει ανανέωση 12 ευρώ κάθε 3 μήνες
Δεν έχει καταργηθεί το 3μηνο;

Νόμιζα ότι πλέον είναι όλα 2μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο μήνες το υπόλοιπο χρημάτων, 3 μήνες η φραγή

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω το frog……. Γιατί και εγώ δεν το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, απλά το έχω μαζί μου για ώρα ανάγκης, είναι κοροϊδία να τους δίνεις 12€ το μήνα χωρίς λόγο …..αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω πίσω στο what up?? και πως γίνεται η επιστροφή???
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω το frog……. Γιατί και εγώ δεν το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, απλά το έχω μαζί μου για ώρα ανάγκης, είναι κοροϊδία να τους δίνεις 12€ το μήνα χωρίς λόγο …..αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω πίσω στο what up?? και πως γίνεται η επιστροφή???
Είναι η ίδια διαδικασία όπως να το κάνεις frog. Στέλνοντας αλπακ στο 1314 και ακολουθώντας τις οδηγίες. Απλώς να το κάνεις frog στοιχίζει 10€ ενώ για whatsup 3€
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω το frog……. Γιατί και εγώ δεν το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, απλά το έχω μαζί μου για ώρα ανάγκης, είναι κοροϊδία να τους δίνεις 12€ το μήνα χωρίς λόγο …..αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω πίσω στο what up?? και πως γίνεται η επιστροφή???

Αν δεν το χρησιμοποιείς , μπορεις να μείνεις και στο WU. 10 ευρώ το δίμηνο θα δείνεις και στο ένα και στο άλλο.

Για μια ώρα ανάγκης θα έχεις 10-12 λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το χρησιμοποιείς , μπορεις να μείνεις και στο WU. 10 ευρώ το δίμηνο θα δείνεις και στο ένα και στο άλλο.

Για μια ώρα ανάγκης θα έχεις 10-12 λεπτά ομιλίας.

 

Εννοείς να μην αγοράζω πακέτα, απλά να ανανεώνω το χρηματικό ποσό???

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μια λογική συμβουλή για κάπιον που δεν το χρησιμοποιεί.

Κρατάς το υπόλοιπο σου για ώρα ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Η εβδομάδα που παρέρχεται σήμερα, δεν ήταν η πρώτη του Αυγούστου? Επομένως, σύμφωνα με τον "αλγόριθμο" που έχουμε επανειλημμένα συζητήσει, δεν θα έπρεπε να είχε διπλασιασμό του πακέτου 60'+60'? Λέτε να το έκοψαν, ή θα έρθει από απόψε στις 0:01?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε διπλασιασμό την τρέχουσα εβδομάδα αφού είχαμε την προηγούμενη.

ΌπΟΤΕ :rolleyes: έχουμε το γράφω στο παρόν thread.

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 16/08.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που στην εφαρμογή γράφει ότι ισχύει μέχρι 19/7? Δεν παίζει ρόλο τι γράφει εκεί?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτός που ενημερώνει την εφαρμογή πήγε διακοπές.

Το μόνο αξιόπιστο είναι το SMS που δημοσιεύουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ενεργοποιηθεί πακέτο μέσω της εφαρμογής cosmote; (Όχι της εφαρμογής frog)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ενεργοποιηθεί πακέτο μέσω της εφαρμογής cosmote; (Όχι της εφαρμογής frog)
Μονό κάποια συγκεκριμένα πακέτα. Αυτό των 60 (+ 60) λεπτών για 3,02€ με χρέωση ανά ανά δευτερόλεπτο είναι ένα από αυτά που υπάρχει και στην εφαρμογή Cosmote:

gu0vFme.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μπορεί κάποιος να βεβαιώσει αν ισχύουν αυτά που γράφει η σελίδα εδώ για ελάχιστη διάρκεια κλήσης με το δευτερόλεπτο; Θέλω έναν αριθμό για το ταμπλετ να μπορώ να βάζω φθηνό Ίντερνετ αλλά να έχω και έναν αριθμό για κλήσεις αν χρειαστώ γιατί ζω εξωτερικό και θέλω να έχω. Δε μου αρέσει που χρεώνουν ελάχιστη διάρκεια οι άλλες

 

https://techteacher.gr/%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/

 

Επίσης, που μπορώ να βγάλω έναν αριθμό frog?

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μπορεί κάποιος να βεβαιώσει αν ισχύουν αυτά που γράφει η σελίδα εδώ για ελάχιστη διάρκεια κλήσης με το δευτερόλεπτο; Θέλω έναν αριθμό για το ταμπλετ να μπορώ να βάζω φθηνό Ίντερνετ αλλά να έχω και έναν αριθμό για κλήσεις αν χρειαστώ γιατί ζω εξωτερικό και θέλω να έχω. Δε μου αρέσει που χρεώνουν ελάχιστη διάρκεια οι άλλες

 

https://techteacher.gr/%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/

 

Επίσης, που μπορώ να βγάλω έναν αριθμό frog?

 

Ισχύει, τo frog εχει ελαχιστη διαρκεια το 1". Σε καταστηματα cosmote - germanos αγοραζεις sim frog. Απλα δεν εχουν ολοι διαθεσιμοτητα οποτε ισως θα ηταν καλυτερα να τηλεφωνησεις πριν πας σε καποιο καταστημα. Επισης μπορεις να παρεις ενα οποιδηποτε καρτοκινητο cosmote και να το μετατρεψεις (με χρεωση νομιζω 10€) σε frog.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βεβαιώσει αν ισχύουν αυτά που γράφει η σελίδα εδώ για ελάχιστη διάρκεια κλήσης με το δευτερόλεπτο;
Το πακέτο που μόλις ανάφερα παραπάνω 60 (+ 60) λεπτών για 3,02€, είναι αυτό που σε καλύπτει (όμως όχι περιαγωγή) εκτός κι αν θέλεις να τρως από το υπόλοιπο, οπότε είναι 0,0124€/δευτ (και πάλι χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης - τιμοκατάλογος εδώ).

 

Επίσης, που μπορώ να βγάλω έναν αριθμό frog?
Δεν μπορείς. Θα πάρεις What's up ή CosmoΚΑΡΤΑ και με ΑΛΠΑΚ στο 1314 και ακολουθώντας τις οδηγίες (χρέωση 10€) θα το αλλάξεις σε Frog. Edited by Saxtus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...