Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να πάρεις ένα πακέτο FROG από καταστήματα Γερμανός (π.Χ Γερμανός στον Βύρωνα Αττικής έχει ) .

Επίσης απο όλα τα καταστήματα ανταλακτηριων σε σύνταγμα και Ομόνια π.χ Kapachange και άλλα καταστήματα αλλοδαπών.

Τα 60 ή 120 λεπτά με 3,02 ευρώ δουλεύουν και στις χώρες της Δωρεάν Περιαγωγής Ε.Ε και μερικές χώρες ακόμα Ισλανδία Νορβηγία .

Τα 100 δωρεάν λεπτά που θα σου δίνει τους πρώτους 6 μήνες με ανανέωση είναι με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών και δεν δουλεύουν στην Ε.Ε. επειδή θεωρούνται Bonus. Έζησα 3 χρόνια σε χώρα Ε.Ε. και όσα γράφω είναι δοκιμασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της cosmote 15 GB με 10 ευρώ κάνει stack με τα GB που έχουμε και λιγουν ανά 25 μέρες?
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της cosmote 15 GB με 10 ευρώ κάνει stack με τα GB που έχουμε και λιγουν ανά 25 μέρες?

 

 

Όχι. Πάνε σε χωριστή κατηγορία.

Μόνο αν έχεις προηγούμενο ίδιο πακέτο των 15gb το μεταφέρουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονό κάποια συγκεκριμένα πακέτα. Αυτό των 60 (+ 60) λεπτών για 3,02€ με χρέωση ανά ανά δευτερόλεπτο είναι ένα από αυτά που υπάρχει και στην εφαρμογή Cosmote:

 

gu0vFme.jpeg

Άρα μπορείς με μια κάρτα των 10(υπάρχει η πήγε ελάχιστη 12?)να βάζεις τον διπλασιασμό και να βγάζεις 2 μήνες με 5€ και να έχεις μίνιμουμ 60 λεπτά τον μήνα?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα μπορείς με μια κάρτα των 10(υπάρχει η πήγε ελάχιστη 12?)να βάζεις τον διπλασιασμό και να βγάζεις 2 μήνες με 5€ και να έχεις μίνιμουμ 60 λεπτά τον μήνα?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι Μπορείς

Μπορείς επίσης να βαζεις 12 ευρώ και να την βγάζεις 3 μήνες. Δηλαδή 4 ευρώ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να ξαναβάλω κάρτα σε 2 μήνες έτσι?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι θα βάζεις κάρτα κάθε 3 μήνες .

Ανανεώνοντας το πακέτο σου τελευταία μέρα πριν λήξει το δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει υπόλοιπο να χαθεί,αφού θα έχει αγοραστεί 3*3.2 1 μέρα πριν λήξει και το τελευταίο! Ευχαριστούμε Βασίλη

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα πληρώνει 4 ευρώ τον μήνα. και θα χάνει 1,65 ευρώ το τρίμηνο ,

Εναλλακτικά θα πληρώνει 5 ευρώ τον μήνα, δεν θα χάνει τίποτα και θα συσωρεύει 2,89 ευρώ το δίμηνο τα οποία δεν θα μπορεί να χρησιμοπιήσει.

Τυπικά σε συμφέρει να χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2+ χρόνια που το γύρισα σε frog η χρήση μου ήταν λιγότερο από τα 120' το μήνα, δεν είχα ανάγκη internet/sms οπότε μαζευόταν το ποσό, είχε φτάσει μέχρι και 35 ευρώ και καπου 800 λεπτά χρόνο. Τελικά υπήρξαν μερικοί μήνες που χρειάστηκε να στείλω μηνύματα, να μιλήσω αρκετά παραπάνω από 250', να αναγκαστώ να κάνω hotspot το κινητό, καταστάσεις που δε τις είχα φανταστεί και καλύφτηκαν άμεσα αφού υπήρχε υπόλοιπο. Ας υπάρχει ένα ποσό μέσα δε κάνει κακό. Πραγματικά, τι 4 ευρώ τι 5 το μήνα δε θα μας σώσει αυτό. Το πραγματικά εντυπωσιακό είναι ότι σε 27 μήνες που έχω το frog έχω δώσει 159 ευρώ = 5.89ε/μήνα και είμαι πλήρως καλυμμένος και θα ήταν ακόμα καλύτερο αν δε καταργούσαν τη 3μηνη κάρτα (με τα 12 ευρώ). Το προηγούμενο καθεστώς (cosmokarta) με ανάγκαζε να βάζω 10 ευρώ κάθε μήνα, δηλαδή θα έδινα μέχρι τώρα 270 ευρώ χωρίς να λάβω υπόψη και τις αυξήσεις των τελευταίων μηνών. 270 vs 159. Ο υποχρεωτικός εξαναγκασμός των 12 ευρώ του whatsup είναι το πραγματικό πρόβλημα. Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις για e sim στο φρογκ και 2ον υπάρχει πιθανότητα για e sim + nano sim να παίξει εναλλάξ σε διαφορετική συσκευή;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους Πώς ενεργοποιώ το, δωρεάν ίντερνετ για δύο ώρες όταν δεν έχω ίντερνετ και δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στην εφαρμογή Frog Edited by anekoulourida
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται internet για την πρόσβαση στην εφαρμογή διότι είναι δωρεάν,
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω όταν δεν έχω σύνδεση ίντερνετ στο κινητό πώς, ενεργοποιείται για να έχω το δωρεάν ίντερνετ Edited by anekoulourida
Link to comment
Share on other sites

Έχει το frog δωρεάν ίντερνετ; Μήπως εννοείς τις δύο δωρεάν ώρες του πάρε_καβάντζα; Αυτό όμως παίζει μόνο στο what's up

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις δωρεάν MB στο κινητό . μπαίνεις με το APP που έχει δωρεάν πρόσβαση και το ενεργοποιείς.

Όταν δεν έχεις καθόλου μα καθόλου σύνδεση στο internet δεν θα χρειαστείς ενεργοποίηση . Μολις βρεθείς σε περιοχή με internet το ενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις για e sim στο φρογκ και 2ον υπάρχει πιθανότητα για e sim + nano sim να παίξει εναλλάξ σε διαφορετική συσκευή;

E-sim μπορείς να βάλεις, δεύτερη κάρτα μόνο τα συμβόλαια ή μπορείς σε καρτοκινητο δυο φυσικές (οχι eSIM), εκ των οποίων μόνο η μια θα μπορεί να δουλεύει κάθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

E-sim μπορείς να βάλεις, δεύτερη κάρτα μόνο τα συμβόλαια ή μπορείς σε καρτοκινητο δυο φυσικές (οχι eSIM), εκ των οποίων μόνο η μια θα μπορεί να δουλεύει κάθε φορα.
Με 2 σιμ το έχω εδω και καιρό. Ευχαριστώ για την απάντηση σου, ήξερα οτι στα συμβόλαια e sim υπάρχει απλά σ εμάς δεν γνώριζα αν γίνεται;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά προς frog με κάθε ανανέωση, καταργήθηκαν;

Δε βλέπω να αναφέρονται στο νέο site.

Αναφέρει ότι "Αν ανανεώσεις online, κερδίζεις επιπλέον δωρεάν MB και λεπτά ομιλίας!" (εδώ: https://www.frogmobile.gr/el/frog-mobile-app) αλλά στη φώτο που έχει δίπλα, δείχνει MB μόνο..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά προς frog με κάθε ανανέωση, καταργήθηκαν;

Δε βλέπω να αναφέρονται στο νέο site.

Αναφέρει ότι "Αν ανανεώσεις online, κερδίζεις επιπλέον δωρεάν MB και λεπτά ομιλίας!" (εδώ: https://www.frogmobile.gr/el/frog-mobile-app) αλλά στη φώτο που έχει δίπλα, δείχνει MB μόνο..

 

Δίνει ακόμη 600 προς φρογκ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το πακέτο 60 & 60 λεπτά προς όλους από την εφαρμογή της Frog αλλά μου έδωσε μόνο 60 λεπτά. Δεν έγινε δηλαδή ο διπλασιασμός. Σας έχει τύχει ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το πακέτο 60 & 60 λεπτά προς όλους από την εφαρμογή της Frog αλλά μου έδωσε μόνο 60 λεπτά. Δεν έγινε δηλαδή ο διπλασιασμός. Σας έχει τύχει ποτέ;

 

Αφού δεν είναι εβδομάδα διπλασιασμού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...