Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@pn1fon1 Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!

@natpass Σε ευχαριστώ επίσης. Οχι στο site https://www.frogmobile.gr/el/ela-sto-frog λέει ξεκάθαρα για 60+60' λεπτα προς όλους, 600'+600' προς Frog και 500mb+500mb για 12 μήνες. Αυτό για το 1.5 gb δεν το είδα πουθενά γραμμένο. Και πάλι ευχαριστώ και τους δύο σας!

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

@pn1fon1 Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!

@natpass Σε ευχαριστώ επίσης. Οχι στο site https://www.frogmobile.gr/el/ela-sto-frog λέει ξεκάθαρα για 60+60' λεπτα προς όλους, 600'+600' προς Frog και 500mb+500mb για 12 μήνες. Αυτό για το 1.5 gb δεν το είδα πουθενά γραμμένο. Και πάλι ευχαριστώ και τους δύο σας!

Τα «500mb+500mb για 12 μήνες» δε μου τα έδωσαν...Και τα sms που μου έστειλαν για καλωσόρισμα μου αναγράφουν μόνο ως welcome bonus τα «60+60' λεπτα προς όλους, 600'+600' προς Frog».

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή από cu σε frog κυρίως λόγω του φθηνού πακέτου data με €4,44 και δεν με ενδιαφέρουν πακέτα ομιλίας και combo.

Θα πάρω αν κάνω φορητότητα τα 60'+60' και τα 500MB+500MB για ένα χρόνο; Μετά το χρόνο θα έχω ακόμη τα 500MB+500MB με κάθε ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι σε μνμ από το lg g8s σε mi a3 δεν το χρεώνει ,σύνδεση στο νετ και τα 2 πάντα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχουν εφαρμογή μηνυμάτων το messages της Google λογικό. Πλέον με αυτή την εφαρμογή όταν είναι και τα δύο κινητα online το στέλνει μέσω ίντερνετ δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν εφαρμογή μηνυμάτων το messages της Google λογικό. Πλέον με αυτή την εφαρμογή όταν είναι και τα δύο κινητα online το στέλνει μέσω ίντερνετ δωρεάν.
Ναι αυτό είναι, ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή από cu σε frog κυρίως λόγω του φθηνού πακέτου data με €4,44 και δεν με ενδιαφέρουν πακέτα ομιλίας και combo.

Θα πάρω αν κάνω φορητότητα τα 60'+60' και τα 500MB+500MB για ένα χρόνο; Μετά το χρόνο θα έχω ακόμη τα 500MB+500MB με κάθε ανανέωση;

Αυτη τη στιγμή και μέχρι νεοτέρας αυτο που θα πάρεις είναι για δωδεκα μηνεσ τα 60’ + 60’ προς ολους καθώς και τα 600’ + 600’ προς frog.

Τα 500mb + 500mb λένε απο την εξυπηρέτηση πως δεν ισχύουν πλέον ως παροχή και απλά εχει ξεχαστεί στο site τους...Γι’αυτό δε τα έλαβα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή από cu σε frog κυρίως λόγω του φθηνού πακέτου data με €4,44 και δεν με ενδιαφέρουν πακέτα ομιλίας και combo.

 

Θα πάρω αν κάνω φορητότητα τα 60'+60' και τα 500MB+500MB για ένα χρόνο; Μετά το χρόνο θα έχω ακόμη τα 500MB+500MB με κάθε ανανέωση;

Την ίδια αλλαγή έχω ζητήσει εδώ και μερικές ημέρες και περιμένω να ολοκληρωθεί η φορητότητα. Σε ερώτηση που έκανα στο 13888, μου είπαν για κάτι δώρα μόνο για 3 μήνες και ξενέρωσα. Μήπως αυτά τα δώρα είναι μόνο για νέο αριθμό και όχι φορητότητα; Γνωρίζει κανείς να το επιβεβαιώσει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή και μέχρι νεοτέρας αυτο που θα πάρεις είναι για δωδεκα μηνεσ τα 60’ + 60’ προς ολους καθώς και τα 600’ + 600’ προς frog.

Τα 500mb + 500mb λένε απο την εξυπηρέτηση πως δεν ισχύουν πλέον ως παροχή και απλά εχει ξεχαστεί στο site τους...Γι’αυτό δε τα έλαβα και εγω...

Από τη στιγμή που το γράφει στο site, εγώ θα τα διεκδικούσα.

Θα το απαιτούσα γραπτά ώστε να μου απαντήσουν και θα έστελνα την απάντηση στην επιτροπή τηλεπικοινωνιών... αν αυτοί από λάθος δεν το αλλάξανε στη σελίδα τους είναι δικό τους πρόβλημα, αφού το αναφέρει πρέπει να το δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή και μέχρι νεοτέρας αυτο που θα πάρεις είναι για δωδεκα μηνεσ τα 60’ + 60’ προς ολους καθώς και τα 600’ + 600’ προς frog.

 

Τα 500mb + 500mb λένε απο την εξυπηρέτηση πως δεν ισχύουν πλέον ως παροχή και απλά εχει ξεχαστεί στο site τους...Γι’αυτό δε τα έλαβα και εγω...

Η καινούργια σελίδα του frog ανέβηκε στις αρχές Ιουνίου. Η ενότητα "ανανέωση υπολοίπου", αρχικά κενή περιεχομένου, τροποποιήθηκε πολύ πρόσφατα.

Η απάντηση της (μη) εξυπηρέτησης πελατών είχε μόνο σκοπό να σε ξεφορτωθεί.

Διεκδίκησε τα δώρα όπως προτείνει ο alpha.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο αλλα να δούμε αν θα το βρω... Η επικοινωνια μου ήταν μέσω του chat όπου ο εκπρόσωπος μετα την ανακοίνωση των μαντατων με ρώτησε αν μπορεί να εξυπηρετήσει σε κάτι αλλο και ενώ εγω πληκτρολογουσα...μαντέψτε...με «χαιρέτησε» και καπακι αποσυνδέθηκε!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο αλλα να δούμε αν θα το βρω... Η επικοινωνια μου ήταν μέσω του chat όπου ο εκπρόσωπος μετα την ανακοίνωση των μαντατων με ρώτησε αν μπορεί να εξυπηρετήσει σε κάτι αλλο και ενώ εγω πληκτρολογουσα...μαντέψτε...με «χαιρέτησε» και καπακι αποσυνδέθηκε!

 

ε-μαιλ στο customercare@cosmote.gr (εξυπηρέτησης πελατών cosmote)

Link to comment
Share on other sites

ε-μαιλ στο customercare@cosmote.gr (εξυπηρέτησης πελατών cosmote)

Σε ευχαριστώ για την πρόταση! Έστειλα και μου ηρθε αυτοματοποιημένο να στειλω στη φόρμα επικοινωνίας του cosmote.gr , Ωστόσο όσες προσπάθειες και να εχω κάνει όταν πατάω αποστολή της φόρμας μένει στο γρανάζι δείχνοντας απλά να γυρναει το γρανάζι για ώρες σα να φορτώνει. Το εχω προσπαθήσει αρκετες φορές και με διαφορετικό browser:/

Link to comment
Share on other sites

To website της cosmote ειναι κάκιστο, γεμάτο bgus. Ειδικά στο λογαριασμό στο mycosmote σε καρτοκινητό, εκει τα bugs κάνουν πάρτι. Απορώ πως τόσο καιρό δεν ασχολουνται με αυτό να το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

1. Κάποιος είχε ρωτήσει... πως μπορούμε να δούμε έναν αριθμό αν είναι φρογκ. Δεν βρίσκω την απάντηση.

 

2. Αν αγοράσω κοσμοκαρτα από κατάστημα cosmote, μπορούν να μου την κάνουν φρογκ χωρίς χρέωση;

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

1. Κάποιος είχε ρωτήσει... πως μπορούμε να δούμε έναν αριθμό αν είναι φρογκ. Δεν βρίσκω την απάντηση.

 

2. Αν αγοράσω κοσμοκαρτα από κατάστημα cosmote, μπορούν να μου την κάνουν φρογκ χωρίς χρέωση;

Όχι, αλλά μπορείς να πάρεις ένα whatsup με διπλασιασμό της ανανέωσης τους τρεισ πρώτους μήνες. Βάλε όσα χρήματα θες και μετά κάνε το frog με χρέωση 10 ευρώ. Κερδισμένος θα σαι
Link to comment
Share on other sites

1. Κάποιος είχε ρωτήσει... πως μπορούμε να δούμε έναν αριθμό αν είναι φρογκ. Δεν βρίσκω την απάντηση.

 

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης FROG, στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

 

Και μέσω εφαρμογής...

app-img-phone5-gr.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά μπορείς να πάρεις ένα whatsup με διπλασιασμό της ανανέωσης τους τρεισ πρώτους μήνες. Βάλε όσα χρήματα θες και μετά κάνε το frog με χρέωση 10 ευρώ. Κερδισμένος θα σαι

 

Σε ευχαριστώ φίλε αλλά δεν θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.

Αν στη κοσμοτε χρεώνουν την αλλαγή καινούριας sim, θα αγοράσω ενεργοποιημενη φρογκ απο ενα μαγαζί που βρήκα.

 

Για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης FROG, στείλε δωρεάν το μήνυμα ’frog <αριθμός κινητού>’ στο 1298 (π.χ. frog 6971234567).Η συγκεκριμένη υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για έως 30 αριθμούς την ημέρα.

 

Και μέσω εφαρμογής...

app-img-phone5-gr.png

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Μπορώ να στείλω αυτο το μήνυμα απο οποιοδήποτε κινητό κοσμοτε ή μόνο από φρογκ; είναι δωρεάν το μηνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να στείλω αυτο το μήνυμα απο οποιοδήποτε κινητό κοσμοτε ή μόνο από φρογκ; είναι δωρεάν το μηνυμα;

 

Από frog και είναι δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το βράδυ έξω από ένα περίπτερο ένα διαφημιστικό της Frog για 10GB με 10€ για 60 μέρες. Ρώτησα τον περιπτερά, αλλά δεν είχε ιδέα. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πάρω το πακέτο αυτό και αν κάνοντας ανανέωση πακέτου προστίθεται?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά μπορείς να πάρεις ένα whatsup με διπλασιασμό της ανανέωσης τους τρεισ πρώτους μήνες. Βάλε όσα χρήματα θες και μετά κάνε το frog με χρέωση 10 ευρώ. Κερδισμένος θα σαι

 

Το θεμα είναι πού βρίσκεις ενα τέτοιο. Και σίγουρα δεν καιρος να βγαίνεις παγανιά στους δρόμους να ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο των 2GB άμα κατεβάσεις την εφαρμογή frog ισχύει;

Ρωτάω γιατί εγκατέστησα την εφαρμογή αλλά δώρο δεν είδα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι πού βρίσκεις ενα τέτοιο. Και σίγουρα δεν καιρος να βγαίνεις παγανιά στους δρόμους να ψαχνεις...
Στο γερμανό. Ζητά ένα whatsup με διπλασιασμό τους τρεις πρώτους μήνες
Link to comment
Share on other sites

Στο app έχει έξτρα προσφορά ,Μ έβγαλε επιπλέον 600' προς φρογκ για 1 μήνα! Λέτε να βάλει αργότερα και data;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...