Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παραμείνεις σε frog? Αν ναι, μπορείς πάνω στο χρόνο να το γυρίσεις σε whatsup με κόστος 3€ και μετά να κάνεις easy transfer σε άλλο whatsup με μια καλύτερη τιμή και να πάρεις κάτι πίσω.. Αλλά.... Για να γυρίσεις πάλι σε frog θα χρειαστεί να πληρώσεις 10€..

Ναι θα παραμείνω σε frog.Δεν έχω άλλο αριθμό οπότε τι easy transfer να κάνω; Δεν υπάρχει κάτι άλλο σαν επιλογή;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η προσφορά για να σου δοθεί, προϋποθέτει μηνιαία ανανέωση; Σ αυτή τη περίπτωση θα βάζεις κάθε μήνα 10αρικο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν ισχύει σε καμιά περίπτωση αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 13/09.

Οταν λεει μεχρι 13/9 μεχρι ποτε ακριβως εννοει;

12/9 εως τις 23:59:

13/9 εως τις 12:00;

13/9 εως τις 23:59;

Εχει τυχει μια φορα να το χασω, και δεν θυμαμαι την ωρα που το εβαλα.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το εβαλα τωρα και πηρε κανονικα τον διπλασιασμο.

Σε καποια επομενη στιγμη θα δοκιμασω και μετα τις 12 το μεσημερι.

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το βράδυ της Κυριακής είναι. Έχει τύχει να βάλω κοντά στις 23:30 η ώρα επειδή το είχα ξεχάσει και μου έδωσε κανονικά 60+60.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το εβαλα τωρα και πηρε κανονικα τον διπλασιασμο.

Σε καποια επομενη στιγμη θα δοκιμασω και μετα τις 12 το μεσημερι.

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας.

 

Πότε σου λέει τώρα ημερομηνία λήξης του νέου πακέτου στο frog app;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το ενεργοποίησα στις 13/9 στις 13:00+ μου γράφει την ίδια μέρα με εσένα, που σημαίνει ότι δεν παίζει ρόλο αν το ενεργοποιήσεις πριν ή μετά τις 12:00 το μεσημέρι.
Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 27/09.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των 25 ημερών, λύνεται σχετικά εύκολα: Αντί για τα 2GB με 4,44€ (17317 στο 1330), ενεργοποιείς τα 2GB+500' προς Βουλγαρία ή Ρουμανία με 5€ (1717 ή 1818 αντίστοιχα στο 1330), που είναι για 31 ημέρες, διαθέσιμα σε όλα τα καρτοκινητά της Cosmote.

 

Γνωρίζει κανείς αν τα προσφερόμενα δεδομένα αυτού του πακέτου ισχύουν στην περιαγωγή ΕΕ και αν ναι στο ακέραιο ή μέρους μόνο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ηρθαν καθολου τα κλασικα sms "σε μια εβδομαδα τελειωνουν τα λεπτα ομιλια σας", "αυριο τελειωνουν" κτλ και μου εληξαν κατι λεπτα που ειχα. Μικρο το κακο αλλα ρωταω μηπως ετυχε και σε κανεναν αλλον αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Το εβαλα τωρα και πηρε κανονικα τον διπλασιασμο.

Σε καποια επομενη στιγμη θα δοκιμασω και μετα τις 12 το μεσημερι.

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας.

 

Πότε σου λέει τώρα ημερομηνία λήξης του νέου πακέτου στο frog app;

 

Δοκιμασα και μετα τις 12 το μεσημερι (27/9) και πηρε κανονικα τον διπλασιασμο με ημερομηνια ληξης 28/10/2020 και ωρα 12:00 μμ.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να δεις πότε λήγει το χρηματικό σου υπόλοιπο στο app της cosmote;

Πατάς πάνω στο πλαίσιο με τα υπόλοιπα των πακέτων όπου σε μεταφέρει στην ανάλυση για τα «Υπόλοιπα». Δίπλα,ως δεξιά καρτέλα αναγράφει «Διαχείριση»,πατάς εκει και σε μεταφέρει στις πληροφορίες της σύνδεσης σου,όπου αναγράφεται η λήξη υπόλοιπου που αναζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ηρθαν καθολου τα κλασικα sms "σε μια εβδομαδα τελειωνουν τα λεπτα ομιλια σας", "αυριο τελειωνουν" κτλ και μου εληξαν κατι λεπτα που ειχα. Μικρο το κακο αλλα ρωταω μηπως ετυχε και σε κανεναν αλλον αυτο.
Ναι έχει τύχει. Γιαυτό προσωπικά βάζω πλέον υπενθύμιση στο ημερολόγιο
Ο πιο εύκολος τρόπος να πετυχαίνεις ασφαλή ανανέωση των πακέτων είναι με χρήση της εφαρμογής do it later

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hnib.smslater&hl=en_US

 

Παίζει προφανώς μόνο για πακέτα που ενεργοποιούνται μέσω SMS.

 

Προγραμματίζεις την αποστολή του μηνύματος ενεργοποίησης από μέρες πριν και το μόνο που πρέπει να φροντίσεις είναι το τηλέφωνο να βρίσκεται σε λειτουργία...

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στο πλαίσιο με τα υπόλοιπα των πακέτων όπου σε μεταφέρει στην ανάλυση για τα «Υπόλοιπα». Δίπλα,ως δεξιά καρτέλα αναγράφει «Διαχείριση»,πατάς εκει και σε μεταφέρει στις πληροφορίες της σύνδεσης σου,όπου αναγράφεται η λήξη υπόλοιπου που αναζητάς.

 

Ευχαριστώ. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα αυτές τις ημέρες για δωρεάν αντικατάσταση sim λόγω κατάργησης 3g. Επιτέλους δόθηκε η δυνατότητα αποφυγής κερατιατικων. Δηλαδή τόσο καιρό που δεν είχε κάποιος 4g λόγω παλιάς sim δεν τους ένοιαζε. Τώρα για κάτι που δεν έχει καταργηθεί ακόμη σου δίνουν δωρεάν την κάρτα για να κάνεις χρήση 4g που τόσο καιρό τους το ζητούσες και απλά πετούσαν την ******* ότι η sim έχει εγγύηση 6 μήνες αν θες πλήρωσε 8+€!

Θα μπει μέσα οι κοσμοτε με τέτοιες κινήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα που καταργείτε το 3G. To χρησιμοποιούσα στο γήπεδο όταν δεν μπορούσες να συνδεθείς με τπτ λόγω του πολύ κόσμου (προ καραντίνας).
Link to comment
Share on other sites

To φάσμα του 3g θα πάει στο 4g/5g και λογικά δε θα υπάρχουν τέτοια θέματα χωρητικότητας. Στη πράξη θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα αυτές τις ημέρες για δωρεάν αντικατάσταση sim λόγω κατάργησης 3g. Επιτέλους δόθηκε η δυνατότητα αποφυγής κερατιατικων. Δηλαδή τόσο καιρό που δεν είχε κάποιος 4g λόγω παλιάς sim δεν τους ένοιαζε. Τώρα για κάτι που δεν έχει καταργηθεί ακόμη σου δίνουν δωρεάν την κάρτα για να κάνεις χρήση 4g που τόσο καιρό τους το ζητούσες και απλά πετούσαν την ******* ότι η sim έχει εγγύηση 6 μήνες αν θες πλήρωσε 8+€!

Θα μπει μέσα οι κοσμοτε με τέτοιες κινήσεις...

Ειχα μία κάρτα με διπλασιασμό μάλιστα από τα παλιά (αν παίζει ακόμα αυτό το πράγμα). Κάθε καλοκαίρι την "ταιζα" να μην λήξει και ότι έβαζα λίγο το χρησιμοποιούσα σε mb συμπληρωματικά στον κύριο αριθμό μου (q) μιας και το καλοκαίρι τα mb χρειάζονται περισσότερο.

Φετος όμως άφησα την κάρτα αυτό το καλοκαίρι να λήξει (δεν ανανέωσα) γιατί ήταν 3G και ήθελαν 8€ (ή 7€ δεν θυμάμαι) ευρώ να την αντικαταστήσουν. Λέω θέλω 10Ε για κάρτα (που θα χρησιμοποιούσα μονο το ιντερνετ ως εναλλακτική στην Q μου) και 7€ να την κάνω 4G αλλιώς τι νόημα έχει; Και μετά λέω, δεν τα τρώω όλα στην Q σε mb; περισσότερα θα πάρω.

Έτσι έφυγα.. Νομίζω θα την είχα κρατήσει αν ήταν δωρεάν η αλλαγή σε 4Γ όπως μου έκανε η wind/Q πριν πολλά χρόνια (και ακόμα κάνει για κανέναν ξεχασμένο)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μία κάρτα με διπλασιασμό μάλιστα από τα παλιά (αν παίζει ακόμα αυτό το πράγμα). Κάθε καλοκαίρι την "ταιζα" να μην λήξει και ότι έβαζα λίγο το χρησιμοποιούσα σε mb συμπληρωματικά στον κύριο αριθμό μου (q) μιας και το καλοκαίρι τα mb χρειάζονται περισσότερο.

 

Φετος όμως άφησα την κάρτα αυτό το καλοκαίρι να λήξει (δεν ανανέωσα) γιατί ήταν 3G και ήθελαν 8€ (ή 7€ δεν θυμάμαι) ευρώ να την αντικαταστήσουν. Λέω θέλω 10Ε για κάρτα (που θα χρησιμοποιούσα μονο το ιντερνετ ως εναλλακτική στην Q μου) και 7€ να την κάνω 4G αλλιώς τι νόημα έχει; Και μετά λέω, δεν τα τρώω όλα στην Q σε mb; περισσότερα θα πάρω.

 

Έτσι έφυγα.. Νομίζω θα την είχα κρατήσει αν ήταν δωρεάν η αλλαγή σε 4Γ όπως μου έκανε η wind/Q πριν πολλά χρόνια (και ακόμα κάνει για κανέναν ξεχασμένο)

Άφησες να λήξει μια σύνδεση frog, με προσφορά διπλασιασμου, η οποία με μεσοσταθμικό κόστος 8,50€ το μήνα σου δίνει 360' ομιλίας 2,7 GB και αφήνει επαρκές υπόλοιπο για 6 SMS.

Εφ'όσον δεν την ήθελες θα μπορουσες να την πουλήσεις ή έστω να τη χαρίσεις σε κάποιο γνωστό σου...

Θεωρώ λάθος να οδηγούνται στο καλάθι σκουπιδιών κάρτες frog με διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...