Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, akalos said:

από πότε αρχίζουν τα δωρεαν για το τριήμερο ?

Εως τις 16 να τ βάλω στα τοκεν και μετά ενεργοποίηση όποτε θέλεις αν έχεις whats up

887263278_Screenshot_20240813_172009_WhatsUp.thumb.jpg.6c18545caa49393a62dc64b8af9d2dcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Screenshot_20240813-203144_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ερώτηση:είναι εβδομάδα διπλασιασμου;Γιατι το app Cosmote  ενω λεει 60 +60 ..εδωσε μονο 60!!(με φρογκ πως επικοινωνουμε; )

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, saviano said:

Καλημερα.Ερώτηση:είναι εβδομάδα διπλασιασμου;Γιατι το app Cosmote  ενω λεει 60 +60 ..εδωσε μονο 60!!(με φρογκ πως επικοινωνουμε; )

Ευχαριστω.

Καλημέρα, με βάση την ατζέντα μου δεν είναι αυτή η εβδομάδα 2πλασιασμου. Η εφαρμογή της κοσμοτε πάντα δειχνει +60. Θα πρεπει να το δεις στην εφαρμογή του frog για σιγουριά. Ίσως λογω 15αυγουστου να δίνει, αλλά μπορεί και όχι.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά το έχουν ξεχάσει και στο app το δείχνει. Αλλά γράφει και ότι είναι ως τις 11/8..

Δεν ισχύει. Αυτή η εβδομάδα είναι μόνο 60 λεπτά.

Screenshot_2024-08-14-08-23-54-702_gr.cosmote.frog.jpg

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Ναι παιδιά το έχουν ξεχάσει και στο app το δείχνει. Αλλά γράφει και ότι είναι ως τις 11/8..

Δεν ισχύει. Αυτή η εβδομάδα είναι μόνο 60 λεπτά.

Screenshot_2024-08-14-08-23-54-702_gr.cosmote.frog.jpg

Αυτό έχει υπογραφή Μήτσου... Σε 3 ταμπλό ο Μήτσος!

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτό έχει υπογραφή Μήτσου... Σε 3 ταμπλό ο Μήτσος!

Μήτσος + 15αύγουστος = εκρηκτικός συνδυασμός.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, akalos said:

υπάρχει στην εφαρμογή αλλά δεν ανοίγει

Αυτό που βλέπεις στην εφαρμογή, έχει ξεχαστεί από το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, γι' αυτό δεν ανοίγει.

13 ώρες πριν, akalos said:

υπάρχει στην εφαρμογή αλλά δεν ανοίγει

Αυτό που βλέπεις στην εφαρμογή, έχει ξεχαστεί από το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, γι' αυτό δεν ανοίγει.

13 ώρες πριν, akalos said:

υπάρχει στην εφαρμογή αλλά δεν ανοίγει

Αυτό που βλέπεις στην εφαρμογή, έχει ξεχαστεί από το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος, γι' αυτό δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία με την λήξη του national combo. Κάθε μήνα που το ενεργοποιώ τα δεδομένα λήγουν μια μέρα νωρίτερα από την ομιλία. Για παράδειγμα το ενεργοποίησα σήμερα 9:20 και έκανε rollover τα mb τα οποία τώρα λήγουν 15/9 στις 9:20 και η ομιλία έκανε επισης rollover και λήγει 16/9 στις 12:00. Γιατί η διαφορά αυτή;

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2024 at 4:06 ΜΜ, Driver_3 said:

Έχω μια απορία με την λήξη του national combo. Κάθε μήνα που το ενεργοποιώ τα δεδομένα λήγουν μια μέρα νωρίτερα από την ομιλία. Για παράδειγμα το ενεργοποίησα σήμερα 9:20 και έκανε rollover τα mb τα οποία τώρα λήγουν 15/9 στις 9:20 και η ομιλία έκανε επισης rollover και λήγει 16/9 στις 12:00. Γιατί η διαφορά αυτή;

Είναι συνηθισμένο οι παροχές των πακέτων να έχουν διαφορετικές ημερομηνίες λήξης. Σε what's up στο φοιτητικό πακέτο πχ τα sms λήγουν αργότερα από τις άλλες παροχές. Κάνεις δεν ξέρει τι παίζει. Το βέβαιο είναι ότι τα λεπτά ομιλίας λήγουν πάντοτε στις 12.00 το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Είναι συνηθισμένο οι παροχές των πακέτων να έχουν διαφορετικές ημερομηνίες λήξης. Σε what's up στο φοιτητικό πακέτο πχ τα sms λήγουν αργότερα από τις άλλες παροχές. Κάνεις δεν ξέρει τι παίζει. Το βέβαιο είναι ότι τα λεπτά ομιλίας λήγουν πάντοτε στις 12.00 το μεσημέρι.

Για τη διαφορετική ώρα το γνωρίζω αλλά μια μέρα διαφορά; Μίλησα στο τσατ και θα με ενημερώσουν με sms είπαν για την πορεία του αιτήματος μου. 

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ξέρει.

Είμαι frog εδω και 2 μήνες, μου ήρθε το μήνυμα:

...SUPER ΠPOΣΦOPA: ME 12€ ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ 26GB + 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG! ANANEΩΣE TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI ENEPΓOΠOIHΣE TH ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP...

Η ερώτηση είναι: Ανανεώνω με 12€ σε ένα κατάστημα και μετά εμφανίζεται στην εφαρμογή στο «ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ» η προσφορά και μου μένουν τα 12 €; Και απλά ενεργοποιώ την προσφορά;

Η τα «26GB + 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG» θα τα πάρω ΠΡΟΣΘΕΤΑ αν μετά την ανανέωση των 12€ ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο πχ το «NATIONAL COMBO M» οπότε και θα αφαιρεθούν από το υπόλοιπό μου 13€;

Να υποθέσω οτι τα της προσφοράς δεν θα ισχύουν σε roaming;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blitz said:

Για όποιον ξέρει.

Είμαι frog εδω και 2 μήνες, μου ήρθε το μήνυμα:

...SUPER ΠPOΣΦOPA: ME 12€ ANANEΩΣH ΠAIPNEIΣ 26GB + 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG! ANANEΩΣE TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI ENEPΓOΠOIHΣE TH ΠPOΣΦOPA MEΣA AΠO TO FROG APP...

Η ερώτηση είναι: Ανανεώνω με 12€ σε ένα κατάστημα και μετά εμφανίζεται στην εφαρμογή στο «ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ» η προσφορά και μου μένουν τα 12 €; Και απλά ενεργοποιώ την προσφορά;

Η τα «26GB + 200' ΠPOΣ OΛOYΣ + 1600' ΠPOΣ FROG» θα τα πάρω ΠΡΟΣΘΕΤΑ αν μετά την ανανέωση των 12€ ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο πχ το «NATIONAL COMBO M» οπότε και θα αφαιρεθούν από το υπόλοιπό μου 13€;

Να υποθέσω οτι τα της προσφοράς δεν θα ισχύουν σε roaming;

Φίλε μου είναι προσφορά όπως γράφει το μήνυμα. 

Δεν είναι δώρο.

Βάζεις 12 ευρώ και παίρνεις (εξαργυρώνοντας τα 12 ευρώ) 26Gb + 200' +1600' frog.

Η λέξη προσφορά σημαίνει ότι αυτό το πακέτο δεν είναι από τα στάνταρ πακέτα της frog. Προσφέρεται μόνο στους νέους συνδρομητές για τους πρώτους τους 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η προσφορά με τα απεριόριστα για έναν χρόνο στα καταστήματα υπήρξε και στις αρχές Αυγούστου ή όχι;

Καταργήθηκε άραγε;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Teiresias_ said:

Παιδιά η προσφορά με τα απεριόριστα για έναν χρόνο στα καταστήματα υπήρξε και στις αρχές Αυγούστου ή όχι;

Καταργήθηκε άραγε;

Έχει αναφερθεί εδώ στο νήμα ότι κατά περιόδους εμφανιζεται περιορισμένος αριθμός καρτών με αυτήν την προσφορά στα δύο καταστήματα frog . Δεν διαφημίζεται.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, opmgls said:

Έχει αναφερθεί εδώ στο νήμα ότι κατά περιόδους εμφανιζεται περιορισμένος αριθμός καρτών με αυτήν την προσφορά στα δύο καταστήματα frog . Δεν διαφημίζεται.

Αυτό που μου λες, πώς έρχεται σε αντίθεση με αυτό που ρωτάω;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Αυτό που μου λες, πώς έρχεται σε αντίθεση με αυτό που ρωτάω;

Τι εννοείς αντίθεση;

Έκανες μια ερώτηση και απάντησα.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε κατάστημα κοσμοτέ για φορητότητα από vodafone (cu πρώην liquid) σε frog. Το κινητό είναι για ηλικιωμένο που τον τράβαγα μαζί. Μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες και να δοκιμάσω πάλι σε 10 μέρες. Σε 5 τετράγωνα είχε Γερμανό, πήγαμε και εκεί "είχαν".

Η κυρία που εξυπηρέτησε δεν ήξερε πως, την άκουσα να ρωτάει μία άλλη αν πρέπει να το κάνει whatsup και μετά ΑΛΠΑΚ, ήμουν έτοιμος να της πω "άσε τις βλακείες" αλλά της απάντησε η άλλη ότι μπορεί να γίνει απ' ευθείας.

Το περίεργο είναι ότι έκανε κάτι στον υπολογιστή, δεν μας έδωσε κανένα χαρτί ή κάρτα και μας είπε να περάσουμε πάλι αύριο αργά το απόγευμα να τα φτιάξουμε εκεί. Ο ηλικιωμένος είναι από αυτούς που αγχώνονται μήπως δε μπορούν να βγάλουν κλήση αν γίνει κάτι και δε θέλει να μείνει χωρίς τηλ.

Πήγα δέκα σελίδες πίσω και εκτός και αν το έχασα μέσα στα μηνύματα δεν βρήκα πρόσφατη εμπειρία από φορητότητα σε κατάστημα να ξέρω τι θα περιμένω και να του πω. Να υποθέσω ότι αύριο μετά την επίσκεψη θα έχει τηλέφωνο στη cosmote ή θα περιμένουμε και την επόμενη, ξέρει κανείς;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, opmgls said:

Τι εννοείς αντίθεση;

Έκανες μια ερώτηση και απσντησα.

Μου απάντησες στο εάν υπήρξε στις αρχές Αυγούστου η προσφορά;

Αν θυμάσαι, έβγαινε στις αρχές κάθε μήνα για περιορισμένα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Πήγα σήμερα σε κατάστημα κοσμοτέ για φορητότητα από vodafone (cu πρώην liquid) σε frog. Το κινητό είναι για ηλικιωμένο που τον τράβαγα μαζί. Μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες και να δοκιμάσω πάλι σε 10 μέρες. Σε 5 τετράγωνα είχε Γερμανό, πήγαμε και εκεί "είχαν".

Η κυρία που εξυπηρέτησε δεν ήξερε πως, την άκουσα να ρωτάει μία άλλη αν πρέπει να το κάνει whatsup και μετά ΑΛΠΑΚ, ήμουν έτοιμος να της πω "άσε τις βλακείες" αλλά της απάντησε η άλλη ότι μπορεί να γίνει απ' ευθείας.

Το περίεργο είναι ότι έκανε κάτι στον υπολογιστή, δεν μας έδωσε κανένα χαρτί ή κάρτα και μας είπε να περάσουμε πάλι αύριο αργά το απόγευμα να τα φτιάξουμε εκεί. Ο ηλικιωμένος είναι από αυτούς που αγχώνονται μήπως δε μπορούν να βγάλουν κλήση αν γίνει κάτι και δε θέλει να μείνει χωρίς τηλ.

Πήγα δέκα σελίδες πίσω και εκτός και αν το έχασα μέσα στα μηνύματα δεν βρήκα πρόσφατη εμπειρία από φορητότητα σε κατάστημα να ξέρω τι θα περιμένω και να του πω. Να υποθέσω ότι αύριο μετά την επίσκεψη θα έχει τηλέφωνο στη cosmote ή θα περιμένουμε και την επόμενη, ξέρει κανείς;

αφορητό-τητα...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, spiliot said:

Πήγα σήμερα σε κατάστημα κοσμοτέ για φορητότητα από vodafone (cu πρώην liquid) σε frog. Το κινητό είναι για ηλικιωμένο που τον τράβαγα μαζί. Μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες και να δοκιμάσω πάλι σε 10 μέρες. Σε 5 τετράγωνα είχε Γερμανό, πήγαμε και εκεί "είχαν".

Η κυρία που εξυπηρέτησε δεν ήξερε πως, την άκουσα να ρωτάει μία άλλη αν πρέπει να το κάνει whatsup και μετά ΑΛΠΑΚ, ήμουν έτοιμος να της πω "άσε τις βλακείες" αλλά της απάντησε η άλλη ότι μπορεί να γίνει απ' ευθείας.

Το περίεργο είναι ότι έκανε κάτι στον υπολογιστή, δεν μας έδωσε κανένα χαρτί ή κάρτα και μας είπε να περάσουμε πάλι αύριο αργά το απόγευμα να τα φτιάξουμε εκεί. Ο ηλικιωμένος είναι από αυτούς που αγχώνονται μήπως δε μπορούν να βγάλουν κλήση αν γίνει κάτι και δε θέλει να μείνει χωρίς τηλ.

Πήγα δέκα σελίδες πίσω και εκτός και αν το έχασα μέσα στα μηνύματα δεν βρήκα πρόσφατη εμπειρία από φορητότητα σε κατάστημα να ξέρω τι θα περιμένω και να του πω. Να υποθέσω ότι αύριο μετά την επίσκεψη θα έχει τηλέφωνο στη cosmote ή θα περιμένουμε και την επόμενη, ξέρει κανείς;

Και σε εμένα το κάνουνε αυτό στον Γερμανό της γειτονιάς μου. Στην ουσία περιμένουν να εγκριθεί η φορητότητα και οταν πάτε αύριο το απόγευμα τραβάνε εκείνη τη στιγμή τον αριθμό στην cosmote. Οπότε χωρίς τηλέφωνο δεν θα μείνει, όταν πάτε και κάνετε την αλλαγή τότε θα αλλάξει την κάρτα που θα σας δωθεί και τέλος. Εκείνη τη στιγμή υπογράφει και τα έγγραφα 

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Μου απάντησες στο εάν υπήρξε στις αρχές Αυγούστου η προσφορά;

Αν θυμάσαι, έβγαινε στις αρχές κάθε μήνα για περιορισμένα νούμερα.

Σωστά.

Αλλά σου απάντησα στην 2η ερώτηση αν καταργήθηκε.

Δεν καταργείται. Απλά κάποια στιγμή εξαντλούνται από τα καταστήματα οι κάρτες της συγκεκριμένης προσφοράς και κάποια στιγμή θα ξαναδώσουν στα καταστήματα. Αν αυτή την στιγμή τα καταστήματα έχουν κάρτες της προσφοράς δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Παιδιά η προσφορά με τα απεριόριστα για έναν χρόνο στα καταστήματα υπήρξε και στις αρχές Αυγούστου ή όχι;

Καταργήθηκε άραγε;

Το εχει με 144 ευρώ, τουλάχιστον στο κατάστημα Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...