Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Τι ωραία να βγάζουν ένα ολόκληρο νησί off αυτοί οι άνθρωποι...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρα ειμαι και εγώ

Μεσα απο web κατεβαζω με την αστρική ταχυτητα απο 210 - 110 kb

Μεσα απο DC++ κατεβαζω με την τρομερή ταχυτητα των 8 -18 kb !!!:wacko:

Εχω με HOL 2mb και καλα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος

 

Μαλλον πρεπει να βρεθει καποιος καλος δικηγορος και να τους σκισουμε στις ομαδικες αγωγες

Αναβαθμισαν τις γραμμες - χα χα - αλλα το bandwith :X

Μπορει να ερθει καποια εταιρεια απο το εξωτερικο με δικο της δικτυο και να δωσει πραγματικες ταχυτητες?

Εκει να δεις

pappoulis που εισαι ?

 

e kai den kanis toympes poy katebazis me gamo ta speed !!!! me 1mb oyte 28-35 kb ti prepi na po:X :X :wacko:

 

tora gia dc++ den exi kamia ma kamia sxesi ..prepi na exis polla.....GB me polla...polla polla kala pragmata mesa gia na anebazis speed psaxto kai se ligo kairos 8a katebazis apo dc++ pano apo 150kb

 

----------

kai ath/ me 512 katebaza 45-55 peripoy prin tora asta pikra ..-28-35-45 ayta einai ta kala ..oleeeeee zito ta kinezika DSLAM toy ote ayta plirosame ayta pirame...

 

pantos apo telos toy mhna -forthnet panta - 8a ftia3oyne ta problimata 1 logos poy den allazo akoma einai aytos..:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Πόλη Καβάλα, περιοχή Περιγιάλι ενώ μου λέει ότι αναβαθμίστηκε από 512->1024 με Otenet (pstn) κατεβάζω το πολύ με 40 και συνήθως με 30.:mad: :mad: :mad:

Ενώ στο κέντρο της Καβάλας ένας φίλος μου με Forthnet 768 κατεβάζει με 80.

Από τη στιγμή που πήρα την ADSL τόσο χάλια παέι....:mad: :mad:

Τι θα γίνει ρε παιδιά, που θα πάει αυτή η κατάσταση??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

από 1024 αναβαθμίστηκα και εγινα 2048. κατεβάζω με 150-200 περίπου.

είναι καλά;; :worry:

 

Κούκλα είσαι! Μια χαρά, μη μιλάς καθόλου:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.Κι εγώ έχω την ίδια ταχύτητα και κατεβάζω το πολυ με 120.Σπάνια πιάνω και 180.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Για να βρείτε το απόλυτο της ταχύτητας που μπορείτε να κατεβάσετε διαιρέστε την ταχύτητά σας(πχ 1024)δια 8(1byte =8bit)

Κάποιος με σύνδεση 1024 μπορεί να κατεβάζει με μέχρι και 128.

Κάποιος με 2048 μπορεί με μέχρι και 256.

 

Αν εσείς κατεβάζετε με το 70-80% της maximum δυνατής ταχύτητας νομίζω ότι είστε πολύ καλά.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη /τουμπα 2Μβιτ κατεβαζω απο παντου με 30-55 κβ/σ

 

Ολοι εχουν προβληματα πολλα στη θεσσαλονικη!

Το ADSL εδω δεν παει μια/.!!!

Link to comment
Share on other sites

theoni + totos thanks παιδιά!! :)

επίσης, ddr2 ευχαριστώ για τη μαθηματική ανάλυση που μου ξεκαθάρισε μια απορία που είχα πολύ καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Η Κέρκυρα από χτες είναι off...

 

4 Μέρες καλώ το 1242 (ADSl Helpdesk) , έχω μάθει την 9η του Μπετόβεν στην αναμονή απέξω. Μάλιστα θα προτινα να αρχίσουν να παραδίδουν και μαθήματα βιολιού ή και άλλων μουσικών οργάνων έτσι ώστε να μην πηγαινει και η αναμονή στην γραμμή χαμένη. ΑΙΣΧΟΟΟΣ!! 12λεπτά αναμονή,και μετά η γραμμή πεφτει. Μετα από μια βδομάδα παθών , είμαι στην ευχάριστη θέση να έχω γραμμή 1024kb και να κατεβάζω με πραγματικό bandwith 320kb. (από 28 - 36kbs). A...και να μην το ξεχάσω. Σημερα έλαβα και τον καθιερωμένο λογαριασμό του ΟΤΕ.

Παγια τέλη ADSL 39.80 +ΦΠΑ

Otenet ONDSL 59,80 +ΦΠΑ

Δεν ξέρω...μηπως ειμαι μα**κας? - Βρε παιδια, αν γνωριζει κανεις που μπορω πραγματικα να απευθυνθω ας μου πει κι εμενα. Ευχαριστώ.:cry:

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

theoni + totos thanks παιδιά!! :)

επίσης, ddr2 ευχαριστώ για τη μαθηματική ανάλυση που μου ξεκαθάρισε μια απορία που είχα πολύ καιρό..

 

Δεν κάνει τίποτα:) (και σιγά την ανάλυση:p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

320kbits εννοείς φαντάζομαι γιατί αν αναφέρεσαι σε kbytes είναι φύσιν αδύνατον.

Προφανώς kbits εννοεί...

 

Όπου και να απευθυνθείς δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου. Ο ένας θα ρίχνει το φταίξιμο στον άλλον. Και στο τέλος θα σου πουν ότι η ταχύτητα δεν είναι εγγυημένη βάσει του συμβολαίου...

Link to comment
Share on other sites

Gia tin dikia mou periptosi isxioun a gnosta...apo 512 egine 1024(dithen) kai tora katevazei me -1024 kai malista to upload einai diplasio apo to download rate...kako auto giati ipotithete proothoun kati gia to kalitero kai oxi gia to xeirotero:mad: :mad: kai stin prokeimeni periptosi kalitero tha itna na mas elegan oti xereis re si auto pou tha pareis tha kanei ligo parapano kairo na ftasei se kanonika epipeda giati nomizo oti viastikan poli stin anavathmisi ton grammon alla me to idio diktio diladi auto pou ekanan itan na auxisoun ta theoritika oria xoris to iparxon diktio na antexei tetia anavathmisi....etsi oloi stin ousia exoume theoritika panta megales sindeseis(0,7-2mbps)gia ta ellinika dedomena pou omos an pollaplasiasoume oles tis sindeseis autes metaxi tous tha xeperasoume kata poli to megethos pou mporoun na prosferoun oi ISP....etsi oi perrisoteroi exoume xamiles kai metavalomenes apodoseis stis sideseis mas analoga me to forto tou diktiou pou prospathei na ikanopoiisei tous pantes xwris to idion na einai ikano na to kanei...pros to paron epofelountai autoi pou exoun kalitero diktio(merikes perioxes se athina kai thess den exoun kai polles apoleies stin apodosi)kai oso gia mas tous ipoloipous tha prepei na perimenoume ospou na ginoun anavathmiseis stous isp gia na kalipsoun to keno pou exei dimiourgithei...ipomoni:( :(
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα νωρίς είναι μέχρι τέλους του μηνός Νοεμβρίου που θα τελειώσει η αναβάθμιση θα πιάσουμε τις ταχύτητες τις κανονικές
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτο τον οτε πραγματικα. ποτε επιτελους θα τελειωσουν οι αναβθμισεις γνωριζετε? μια παιζω 512 μια 1024 κ μια δεν παιζω καθολου !!!!! δεν παει αλλο. καλυτερα εκει 512 που ημουν σταθερα παρα αυτο το πραγμα δηλαδη. εδω πολλες φορες που κανω τεστ γιατι βλεπω οτι σερνεται δειχνει 384 κ πολλες φορες ακομα λιγοτερα !!!ημαρτον δηλαδη

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

από 1024 αναβαθμίστηκα και εγινα 2048. κατεβάζω με 150-200 περίπου.

είναι καλά;; :worry:

 

ΤΕΛΕΙΑ είναι. είσαι από τους λίγους τυχερούς:)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτο τον οτε πραγματικα. ποτε επιτελους θα τελειωσουν οι αναβθμισεις γνωριζετε? μια παιζω 512 μια 1024 κ μια δεν παιζω καθολου !!!!! δεν παει αλλο. καλυτερα εκει 512 που ημουν σταθερα παρα αυτο το πραγμα δηλαδη. εδω πολλες φορες που κανω τεστ γιατι βλεπω οτι σερνεται δειχνει 384 κ πολλες φορες ακομα λιγοτερα !!!ημαρτον δηλαδη

 

μέχρι τέλος του 2006 θα τελειώσουν:)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τέλος του 2006 θα τελειώσουν:)

 

:O ta πιασαμε τα λεφτα μας !!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Forthnet 1024 που κατευαζω με 100-110kb μια χαρα δεν ειμαι ε:cool:

Παντως στην αρχη ειχα πολλα προβλημματα..Με τον καιρο ομως σιγα σιγα λυνονται απο οτι μου φενεται

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Forthnet 1024 που κατευαζω με 100-110kb μια χαρα δεν ειμαι ε:cool:

Παντως στην αρχη ειχα πολλα προβλημματα..Με τον καιρο ομως σιγα σιγα λυνονται απο οτι μου φενεται

 

και εισαι κοριν8ο? ρε τους κερατα**δες. τελειωσαν τις δουλειες εκει κ αθηνα μας εχουνε αφησει με να μην πω τι καλυτερα !!!!!!!!!!!!!:mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Χτες που έκανα κι εγώ ένα test διαπίστωσα ότι κατέβαζα από το ftp της OTEnet με ~70kb/sec, ενώ μέχρι πριν ένα μήνα κατέβαζα με 208kb/sec. (Conn-x 2048)

 

Τουλάχιστον κι από το γραφείο έχω την ίδια ταχύτητα οπότε δεν σκοπεύω να αρχίσω ακόμα τα μπινελίκια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...