Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι γνωστό για όποιον το έχει προσέξει ότι η vodafone συνήθως συντήρηση-αλλαγές στο δίκτυο κάνει κάθε εβδομάδα τετάρτη προς πέμπτη ξημερώματα.. Ετσι αν χρειάζεται για τις αλλαγές αυτές κάποια αναπροσαρμογή στο όλο σύστημα τους, πήγε σιωπηρά μέχρι την πέμπτη 6/2..
Link to comment
Share on other sites

97927a445f8a8cce245ec88e6982f4cf.jpg

 

Αλλαξε και το πακετο vodafone you εφυγαν τα δωρεαν μηνύματα και οι τιμές στο θεο.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και τώρα έχει πρόβλημα η Vodafone, με καλούσαν χτυπούσε μια φορά και έκλεινε
Link to comment
Share on other sites

Το καλό δίκτυο έχει κόστος. Με αυτά τα επιπλέον 2€ ανα κάρτα που θα πληρώνουμε πλέον η vodafone θα μπορέσει να κάνει επενδύσεις ώστε να μην έχουμε πάλι τέτοια φαινόμενα όταν θα παίρνουμε το πακέτο των 10€ 4gb :lol: ή το πραγματικά σούπερ πακέτο των 100gb μέσω big bang 2 φορές το χρόνο..
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο έπεσε λόγο των αυξήσεων. Τρέχει ο κόσμος και έβαλε vodafone για να προλάβει τις φοβερές τιμές που θα ισχύσουν και όπως ήταν λογικό το δίκτυο δεν άντεξε :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η αλλαγή SIM για Vodafone CU; Τι διαδικασία απαιτείται; Θέλω να αλλάξω μια παλιά micro SIM που έχω, να πάρω nano SIM. Twin SIM παίζει εδώ, όπως στην Cosmote, να έχω το ίδιο νούμερο σε δύο SIM, να το έχω σε δύο συσκευές, να ενεργοποιώ μια συσκευή κάθε φορά, αναλόγως ποια χρειάζομαι;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση προς έμπειρους: εχει δοκιμάσει κανείς τους CU Around Worlds; Βολοδερνα σημερα στα Odeon της Θεσσαλονίκης αλλά δεν καταφερνα να συνδεθω.

 

Κανείς ρε παίδες;;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η αλλαγή SIM για Vodafone CU; Τι διαδικασία απαιτείται; Θέλω να αλλάξω μια παλιά micro SIM που έχω, να πάρω nano SIM. Twin SIM παίζει εδώ, όπως στην Cosmote, να έχω το ίδιο νούμερο σε δύο SIM, να το έχω σε δύο συσκευές, να ενεργοποιώ μια συσκευή κάθε φορά, αναλόγως ποια χρειάζομαι;

 

 

 

7€ κοστίζει η αντικατάσταση sim. Υπάρχει και twin sim αλλά δεν γνωρίζω το κόστος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η αλλαγή SIM για Vodafone CU; Τι διαδικασία απαιτείται; Θέλω να αλλάξω μια παλιά micro SIM που έχω, να πάρω nano SIM. Twin SIM παίζει εδώ, όπως στην Cosmote, να έχω το ίδιο νούμερο σε δύο SIM, να το έχω σε δύο συσκευές, να ενεργοποιώ μια συσκευή κάθε φορά, αναλόγως ποια χρειάζομαι;

 

Twin παίζει. Την έχω χρόνια. Δεν ξέρω αν συνεχίζουν να βγάζουν. Όταν άλλαξα εγώ sim και την έκανα twin δεν πλήρωσα κάτι σε φοιτητικό. Τώρα τα πάντα τα πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

7€ κοστίζει η αντικατάσταση sim. Υπάρχει και twin sim αλλά δεν γνωρίζω το κόστος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Twin παίζει. Την έχω χρόνια. Δεν ξέρω αν συνεχίζουν να βγάζουν. Όταν άλλαξα εγώ sim και την έκανα twin δεν πλήρωσα κάτι σε φοιτητικό. Τώρα τα πάντα τα πληρώνεις.

 

Σας ευχαριστώ παίδες. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1+ μήνα μου ήρθε ξανά η πρώτη προσφορά μόνο για σένα

Screenshot-20200205-181112-01.jpg

 

Είχαν προηγηθεί μηνύματα για να βάλω κάρτα αλλά δεν έχω βάλει ακόμα.

 

Screenshot-20200205-181156.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1+ μήνα μου ήρθε ξανά η πρώτη προσφορά μόνο για σένα

Screenshot-20200205-181112-01.jpg

 

Είχαν προηγηθεί μηνύματα για να βάλω κάρτα αλλά δεν έχω βάλει ακόμα.

 

Screenshot-20200205-181156.jpg

 

και εμενα τα ιδια!!

μου ηρθε και εμενα αυτη η προσφορα με 3gb internet και 200 λεπτα προς ολους για 30 ημερες δικα σου μονο με 3 ευρω!

στειλε 010 στο 1355 μεχρι 13/02 και καντα δικα σου! . Και δεν παιζει να το ενεργοποιησω θελω κατι και με sms στην ιδια τιμη οπως μου ειχε ξανα στειλει κατι ! . Απο την αλλη εχω βολευτει με dosms για μυνηματα και viber out αλλα και intertelecom για κλησεις προς αλλα δικτυα . Αν και προς cu και mb εχω δωρεαν απο το φοιτητικο και ειναι τα μονα που χρησιμοποιω πιο συχνα απο τα προς ολους! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω 20€/μηνα και δε μου ερχονται καθολου προσφορές.
Κι εμένα ακριβώς το ίδιο... Μόνο τηλέφωνα με αστείες προσφορές για καρτοσυμβολαιο που με τα ίδια λεφτά στο CU έχω πολλά παραπανω(όχι φοιτητικό CU)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω 20€/μηνα και δε μου ερχονται καθολου προσφορές.

 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο... Μόνο τηλέφωνα με αστείες προσφορές για καρτοσυμβολαιο που με τα ίδια λεφτά στο CU έχω πολλά παραπανω(όχι φοιτητικό CU)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω εχω να βαλω καρτα απο τις 13/12/2019 και σημερα μου ηρθε η προσφορα . ( Εξαλλου ανανεωνεται αυτοματα η ημερομηνια ληξης λογω φοιτητικου καθε μηνα και παραπανω! ) .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω 20€/μηνα και δε μου ερχονται καθολου προσφορές.

 

Γι αυτό δεν σου έρχονται προσφορές αφού βάζεις κάρτα. Νομίζω και στην wind έτσι είναι. Αν δουν ότι περνάει και 2ος μήνας και δεν τους βάλεις κάρτα ξεκινάνε τις προσφορές για να τους τα σταξεις. Έχω παρατηρήσει ότι οι σταθεροί πελάτες που βάζουν κάθε μήνα χρήματα δεν παίρνουν τέτοιες "ειδικές" προσφορές. Προς το παρόν έχω βάλει την συγκεκριμένη κάρτα vodafone σε αδράνεια ...... Τελευταία ανανέωση που είχα κάνει ήταν αρχές Δεκεμβρίου και θα ξαναβάλω όταν δώσει την προσφορά 10gb με 4ευρω η κάτι καλύτερο που είχα δει αρχές Δεκεμβρίου.

Edited by Vasileios
άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε, μη γράφετε στο παρόν αν έχετε φοιτητικό cu για να μην υπάρχουν συγχύσεις. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να μεταφέρω από Q το νούμερο μου σε CU.

Το συγκεκριμένο νούμερο το χρησιμοποιώ μόνο για εισερχόμενες κλήσεις οπότε με ενδιαφέρει να έχω το χαμηλότερο δυνατό ετήσιο κόστος.

Μπορώ να ανανεώνω το CU μετά από αγορές στα super market μέσω της εφαρμογής της Vodafone που μοιάζει με το Pockee;

Αν ναι, πόσο μπορεί να είναι το ελάχιστο κόστος ανά δίμηνο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι για να μην βλέπουμε ούτε σήμερα τα νέα πακέτα πώς πήραν κι άλλη αναβολή...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...