Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω ότι για να μην βλέπουμε ούτε σήμερα τα νέα πακέτα πώς πήραν κι άλλη αναβολή...

Eτσι φαίνεται. και τα 8.5€ πολλά είναι για ένα δίκτυο που ανά πάσα στιγμή χωρις να υπάρχει έκτακτη ανάγκη πχ φυσική καταστροφή, παίζει να σε κρεμάσει και να μην μπορεις να βγάλεις ούτε κλήση..

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι για να μην βλέπουμε ούτε σήμερα τα νέα πακέτα πώς πήραν κι άλλη αναβολή...

Λέτε ρε παιδιά να τα γλυτώσουμε τα νέα πακέτα;;

Μπα, δύσκολο ε;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είδε η βοντα ότι δεν ακολουθεί η Κοσμοτε και ακύρωσαν τις αυξήσεις. Πάντως το ότι κρεμάει το δίκτυο έτσι εύκολα, δεν είναι καλό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Και στο 0.30 έξτρα ανα κάρτα που ειχαν ανακοινώσει και οι αλλοι 2 μετά την μπλε και τελικά δεν το εφάρμοσαν..
Link to comment
Share on other sites

Eτσι φαίνεται. και τα 8.5€ πολλά είναι για ένα δίκτυο που ανά πάσα στιγμή χωρις να υπάρχει έκτακτη ανάγκη πχ φυσική καταστροφή, παίζει να σε κρεμάσει και να μην μπορεις να βγάλεις ούτε κλήση..

 

Κοιταξε και το "μεγάλο και σίγουρο" πράσινο δίκτυο είχε πέσει πριν τις γιορτές για ένα ΣΚ σχεδόν. Δεν λέει τίποτα αυτό. Μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακάρι μια φορά το "καρτελ" να λειτουργήσει υπέρ μας..

 

Οι αυξήσεις θα γίνουν αργά ή γρήγορα.. Κάποιος θα πρέπει να πληρώσει το (μεγάλο) κόστος για τον διαγωνισμό των αδειών για το 5G

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε και το "μεγάλο και σίγουρο" πράσινο δίκτυο είχε πέσει πριν τις γιορτές για ένα ΣΚ σχεδόν. Δεν λέει τίποτα αυτό. Μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι αυξήσεις θα γίνουν αργά ή γρήγορα.. Κάποιος θα πρέπει να πληρώσει το (μεγάλο) κόστος για τον διαγωνισμό των αδειών για το 5G

 

Α) η Κοσμοτε 2 ωρες ειχε θεμα. Η βοντα ειμαστε στην 4η ημερα και χαροπαλευει.

Β) και σε αλλες χωρες με βουνά και μεγαλύτερη φορολογια θα υπαρχει 5G και με τιμές χώμα, πώς το εξηγείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι είναι οι ίδιοι περίπου για τους οποίους είμαστε σε όλα τα αγαθά και τις υπηρεσίες ακριβότεροι σε σχέση με άλλες χώρες (Ευρωπαϊκές και μη)
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν σου έρχονται προσφορές αφού βάζεις κάρτα. Νομίζω και στην wind έτσι είναι. Αν δουν ότι περνάει και 2ος μήνας και δεν τους βάλεις κάρτα ξεκινάνε τις προσφορές για να τους τα σταξεις. Έχω παρατηρήσει ότι οι σταθεροί πελάτες που βάζουν κάθε μήνα χρήματα δεν παίρνουν τέτοιες "ειδικές" προσφορές. Προς το παρόν έχω βάλει την συγκεκριμένη κάρτα vodafone σε αδράνεια ...... Τελευταία ανανέωση που είχα κάνει ήταν αρχές Δεκεμβρίου και θα ξαναβάλω όταν δώσει την προσφορά 10gb με 4ευρω η κάτι καλύτερο που είχα δει αρχές Δεκεμβρίου.

 

Εγώ βάζω κάρτα 1 φορά το δίμηνο απλά για να μην λήξει ο αριθμός. Δεν μου έχει έρθει καμία προσφορά όταν ανανεώνω αλλά μέχρι και πριν απο λίγο καιρό, μου συνέβαινε κάτι το οποίο δεν έχω ακούσει απο κανέναν άλλον προσωπικά. Λογικά θα έχει συμβεί και σε άλλους απλά δεν το γνωρίζω εγώ. Επι έναν ολόκληρο χρόνο, απο τον Δεκέμβριο του 2018 ως και τον Δεκέμβριο του 2019, κάθε φορά που έβαζα κάρτα (των 10 ευρώ) η vodafone μου έδινε δώρο 200 λεπτά προς όλους και 500 MB internet για 30 ημέρες. Κάθε φορά. Βέβαια όπως είπα και προηγουμένως ανανέωνα κάθε δίμηνο, οπότε ίσως και να μη μου τα έδιναν αν ανανέωνα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω κάρτα 1 φορά το δίμηνο απλά για να μην λήξει ο αριθμός. Δεν μου έχει έρθει καμία προσφορά όταν ανανεώνω αλλά μέχρι και πριν απο λίγο καιρό, μου συνέβαινε κάτι το οποίο δεν έχω ακούσει απο κανέναν άλλον προσωπικά. Λογικά θα έχει συμβεί και σε άλλους απλά δεν το γνωρίζω εγώ. Επι έναν ολόκληρο χρόνο, απο τον Δεκέμβριο του 2018 ως και τον Δεκέμβριο του 2019, κάθε φορά που έβαζα κάρτα (των 10 ευρώ) η vodafone μου έδινε δώρο 200 λεπτά προς όλους και 500 MB internet για 30 ημέρες. Κάθε φορά. Βέβαια όπως είπα και προηγουμένως ανανέωνα κάθε δίμηνο, οπότε ίσως και να μη μου τα έδιναν αν ανανέωνα κάθε μήνα.

Μήπως είχες έρθει από την καρτοκινητή Cyta που έκλεισε και σου έκαναν αυτή την προσφορά? Ακριβώς τα ίδια έδιναν σε μία φίλη μου που ήταν τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες έρθει από την καρτοκινητή Cyta που έκλεισε και σου έκαναν αυτή την προσφορά? Ακριβώς τα ίδια έδιναν σε μία φίλη μου που ήταν τέτοια περίπτωση.

 

Οχι ήμουν πάντα στην Vodafone. Απο τότε που λέγονταν ακόμα Panafon και οι μονάδες ήταν σε δραχμές :-) Είμαι αρκετά παλιός συνδρομητής τους.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν εγινε οπως τα δυο προηγουμενα πσκ μειωση των κρυσταλλων για αγορα πακετων, και ακομα δεν εφαρμοστηκε η καταργηση-αυξηση στα πακετα της Cu
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω κάρτα 1 φορά το δίμηνο απλά για να μην λήξει ο αριθμός. Δεν μου έχει έρθει καμία προσφορά όταν ανανεώνω αλλά μέχρι και πριν απο λίγο καιρό, μου συνέβαινε κάτι το οποίο δεν έχω ακούσει απο κανέναν άλλον προσωπικά. Λογικά θα έχει συμβεί και σε άλλους απλά δεν το γνωρίζω εγώ. Επι έναν ολόκληρο χρόνο, απο τον Δεκέμβριο του 2018 ως και τον Δεκέμβριο του 2019, κάθε φορά που έβαζα κάρτα (των 10 ευρώ) η vodafone μου έδινε δώρο 200 λεπτά προς όλους και 500 MB internet για 30 ημέρες. Κάθε φορά. Βέβαια όπως είπα και προηγουμένως ανανέωνα κάθε δίμηνο, οπότε ίσως και να μη μου τα έδιναν αν ανανέωνα κάθε μήνα.

 

Αυτο που περιγράφεις ήταν μια "προσφορά μόνο για σένα" που ερχόταν σε κάποιους συνδρομητές για ενα χρόνο μέχρι πριν κάποιους μήνες. Ήταν μόνιμη. Και κάθε μήνα να έβαζες κάρτα πάλι θα την είχες. Και 100 ευρώ να έβαζες τα ίδια. Την είχα κι εγώ. Φαινόταν στην εφαρμογή στον τομέα προσφορές. Δεν ξέρω με τι κριτήρια τις δίνουν. Την είχαν πάντως αρκετοί. Σε άλλους π.χ. δίνουν 5 γίγα και 300 λεπτά με 3 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο αυτό το είχα και εγώ μαζί με 120΄/μήνα σε μια κάρτα που μου έδωσαν μαζί με το σταθερό που έφερα στη Vodafone.

Για 1 χρόνο έπαιρνα τα 120 + για 15 μήνες το δώρο που περιγράφεις. Μετά κόπηκαν όλα. Το δώρο το έπαιρνα κάθε φορά ακόμα και αν έβαζα 2 κάρτες σε ένα μήνα.

Το καλοκαίρι που θα λήξει το συμβόλαιο της σταθερής θα ζητήσω να μου στείλουν μια cu ακόμα ή να μου ξαναβάλουν την προσφορά στη cu που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε προσφορουλα! 1000'+10gb για 7 ημέρες εντελώς δωρεάν με δυνατότητα ενεργοποίησης έως 17.2! Διαθέσιμη στο 1252 αλλά και στις δύο εφαρμογές, vodafone και cu! Καλοδεχούμενη! Άντε, για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε προσφορουλα! 1000'+10gb για 7 ημέρες εντελώς δωρεάν με δυνατότητα ενεργοποίησης έως 17.2! Διαθέσιμη στο 1252 αλλά και στις δύο εφαρμογές, vodafone και cu! Καλοδεχούμενη! Άντε, για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια!

Ευχαριστώ για την ενημέρωση θα την ενεργοποιήσω την τελευταία μέρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενη η προσφορά. Τα 2 προηγούμενα ΣΚ μείωση στους πόντους του παιχνιδιου και τώρα αυτη η προσφορα. Μας κακομαθαίνει η vodafone :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε προσφορουλα! 1000'+10gb για 7 ημέρες εντελώς δωρεάν με δυνατότητα ενεργοποίησης έως 17.2! Διαθέσιμη στο 1252 αλλά και στις δύο εφαρμογές, vodafone και cu! Καλοδεχούμενη! Άντε, για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια!

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά, παιδιά! Και ξαναβλέπω ότι μειώθηκαν οι κρύσταλλοι στο big bang! Μάλλον πάνε να το καθιερώσουν από το απόγευμα της Παρασκευής(6μμ) ως το μεσημέρι της Δευτέρας!
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε προσφορουλα! 1000'+10gb για 7 ημέρες εντελώς δωρεάν με δυνατότητα ενεργοποίησης έως 17.2! Διαθέσιμη στο 1252 αλλά και στις δύο εφαρμογές, vodafone και cu! Καλοδεχούμενη! Άντε, για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια!

 

Καλοδεχούμενη η προσφορά. Τα 2 προηγούμενα ΣΚ μείωση στους πόντους του παιχνιδιου και τώρα αυτη η προσφορα. Μας κακομαθαίνει η vodafone :lol:

 

μαλλον το νεο δωρο με τα δωρεαν λεπτα και gb μαλλον ειναι για τα προβληματα που ειχε αυτο μπορω να σκεφτω!

Να 'στε καλά, παιδιά! Και ξαναβλέπω ότι μειώθηκαν οι κρύσταλλοι στο big bang! Μάλλον πάνε να το καθιερώσουν από το απόγευμα της Παρασκευής(6μμ) ως το μεσημέρι της Δευτέρας!

 

Αυτο με την μειωση των κρυσταλλων που μεταβαλλεται δεν το ηξερα! Εγω ειχα πετυχει την μειωση αλλα μετα αλλαξαν και αυξηθηκαν! Οποτε μπορει να θελουνε να το καθιερωσουνε! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε προσφορουλα! 1000'+10gb για 7 ημέρες εντελώς δωρεάν με δυνατότητα ενεργοποίησης έως 17.2! Διαθέσιμη στο 1252 αλλά και στις δύο εφαρμογές, vodafone και cu! Καλοδεχούμενη! Άντε, για να μη γκρινιάζουμε συνέχεια!

 

Πολύ δυνατή! Ευχαριστούμε!

 

Να σημειώσω ότι συνεχίζει να μου δίνει μπόνους ανανέωσης (300' προς όλους και 1GB) καθώς και άλλες όπως 3GB + 200' προς όλους με 3€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατή! Ευχαριστούμε!

 

Να σημειώσω ότι συνεχίζει να μου δίνει μπόνους ανανέωσης (300' προς όλους και 1GB) καθώς και άλλες όπως 3GB + 200' προς όλους με 3€.

 

Ωπα ωπα, πώς κατάφερες τέτοιο μπόνους ανανεωσης;

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα, πώς κατάφερες τέτοιο μπόνους ανανεωσης;

 

Ομολογουμένως το λαμβάνω πρώτη φορά. Μετά ήταν και άλλα μπόνους τύπου "Βάλε κάρτα και θα λάβεις 500mb για 7 ημέρες" και συμψηφίστηκαν όλα μαζί για έναν μήνα. Σύνολο: 2.5GB!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 1000' προς όλους + 10GB γενικής χρήσης εμφανίζεται ως "free combo" στην εφαρμογή my cu και έρχεται ως έμπρακτη "συγγνώμη" της εταιρείας για τα προβλήματα δικτύου τις τελευταίες ημέρες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...