Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το διαφημιζαν και λιγο θα το μαθαινε περισσότερος κοσμος

 

 

 

Αν το μάθει ο κόσμος τότε είναι που θα τα ανεβάσουν πάλι!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το διαφημιζαν και λιγο θα το μαθαινε περισσότερος κοσμος

 

Κάθε εταιρία έχει τις "κρυφές" (ή μάλλον τις λιγότερο γνωστές) προσφορές της, πιθανώς για όσους δε βγαίνουν και ψάχνονται για κάτι πιο οικονομικό μεν, πιο αβέβαιο δε. Και τους οποίους αλλιώς θα τους έχανε ως πελάτες, τουλάχιστον τώρα εξασφαλίζει μίνιμουμ το 10ευρο το 2μηνο. Απο αυτή τη σκοπιά δε τους συμφέρει να το διαφημίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καθε εβδομαδα βγαζεις ανετα 2000 κρυσταλους απο το Big Bang οποτε τον μηνα 6000.

 

Ενεργοποιεις το Πακετο 6 με 3000 και 7 ευρω κι εχεις για 30 ημερες 5GB με 7 ευρω αντι να παρεις το Surf & email που δινει 1GB για 30 ημερες με 8,5 ευρω.

 

Αλλιως αν θες και ομιλια βαζεις το πακετο 1 με 750 κρυσταλλους και 2 ευρω που ειναι για 7 ημερες 4 φορες (1 κεθε εβδομαδα) τον μηνα κι εχεις με 8 ευρω τον μηνα 400' προς ολους και 4GB αντι για το CU Combo Max που δινει 300' προς ολους και 400MB με 10 ευρω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εταιρία έχει τις "κρυφές" (ή μάλλον τις λιγότερο γνωστές) προσφορές της, πιθανώς για όσους δε βγαίνουν και ψάχνονται για κάτι πιο οικονομικό μεν, πιο αβέβαιο δε. Και τους οποίους αλλιώς θα τους έχανε ως πελάτες, τουλάχιστον τώρα εξασφαλίζει μίνιμουμ το 10ευρο το 2μηνο. Απο αυτή τη σκοπιά δε τους συμφέρει να το διαφημίσουν.

Πάντως εάν θέλουν τους πελάτες του 10€/2μηνου να τους κάνουν 20€/2μηνο, ας βάλουν μόνιμο πακέτο 10€/μηνα 3gb/ημερα. Θα διπλασιάσουν τα έσοδα ανά συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

Κτο Surf & email που δινει 1GB για 30 ημερες με 8,5 ευρω.

 

Απο Δευτέρα δεν θα υπάρχει αυτό το πακέτο.. Πάει 3gb 10€ και 4gb 10€ με αυτόματη ανανέωση. Οπότε το big bang συμφέρει όσο ειναι σε αυτές τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καθε εβδομαδα βγαζεις ανετα 2000 κρυσταλους απο το Big Bang οποτε τον μηνα 6000.

 

Ενεργοποιεις το Πακετο 6 με 3000 και 7 ευρω κι εχεις για 30 ημερες 5GB με 7 ευρω αντι να παρεις το Surf & email που δινει 1GB για 30 ημερες με 8,5 ευρω.

 

Αλλιως αν θες και ομιλια βαζεις το πακετο 1 με 750 κρυσταλλους και 2 ευρω που ειναι για 7 ημερες 4 φορες (1 κεθε εβδομαδα) τον μηνα κι εχεις με 8 ευρω τον μηνα 400' προς ολους και 4GB αντι για το CU Combo Max που δινει 300' προς ολους και 400MB με 10 ευρω.

 

Ποιος παίρνει 2000 κρυστάλλους τη βδομαδα και μάλιστα ανετα? Εγω ειμαι πάντα κατω απο 2000.

 

Επίσης, ο μήνας εχει 4 βδομάδες οπότε το μηνα βγαίνουν 8000 κρύσταλλοι και οχι 6000.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος παίρνει 2000 κρυστάλλους τη βδομαδα και μάλιστα ανετα? Εγω ειμαι πάντα κατω απο 2000.

 

Επίσης, ο μήνας εχει 4 βδομάδες οπότε το μηνα βγαίνουν 8000 κρύσταλλοι και οχι 6000.

 

Χωρίς προσπάθεια πάντα είμαι στους 2000 κάθε εβδομάδα.

Ναι έκανα λάθος είναι 8000 γιατί κοιτούσα παράλληλα και τα πακέτα.

Εγώ πάντος το βάζω να μην έχει πρόσβαση στην κάμερα και το βάζω στο γραφείο και πατάω όποιον πλανήτη περάσει.

Απλα έχω δει ότι κάθε φορά είναι επιλεγμένο το vr και επιλέγω ar.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: Οι κρύσταλλοι που δεν έχουν καταναλωθεί, τι χρονική διάρκεια έχουν; Είναι 30 ημέρες όπως τα πακέτα;

Έχω τώρα 15000 κρυστάλλους και αν κάνω ανανέωση του πακέτου από την εφαρμογή, πριν τη λήξη του τρέχοντος, σε αυτούς θα προστεθούν άλλοι 3000. Αν αυτό το μήνα δεν βάλω πακέτο αυτοί οι 15000 θα χαθούν;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω δει κάποια διαφορά και συνήθως και εγώ είμαι κάπου μεταξύ 1400-1600 και πιο σπάνια έχω ξεπεράσει και τις 2000
Link to comment
Share on other sites

Ar και χωρίς πρόσβαση στην κάμερα είναι gucci.

Αυτο με την κάμερα πολύ σημαντικό.

 

Τώρα και 1500 να βγάζεις κάθε εβδομάδα πάλι καλά είναι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω δει κάποια διαφορά και συνήθως και εγώ είμαι κάπου μεταξύ 1400-1600 και πιο σπάνια έχω ξεπεράσει και τις 2000

 

Συμφωνώ. Ωστόσο με 1500 κρυστάλλους τη βδομάδα, εχεις 6000 το μηνα.

 

Ερώτηση προς έμπειρους: εχει δοκιμάσει κανείς τους CU Around Worlds; Βολοδερνα σημερα στα Odeon της Θεσσαλονίκης αλλά δεν καταφερνα να συνδεθω.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και μήνυμα από το CU πού ενημερώνει για τους κρυστάλλους

"CRAZY BIG BANG WEEKEND! ΠAPE 1GB ΔΩPO ΓIA MIA MEPA ME MONO 1500 KPYΣTAΛΛOYΣ. ΠAPE AYTO KAI OΠOIOΔHΠOTE AΛΛO ΠAKETO BIG BANG ΘEΣ, ME TOYΣ MIΣOYΣ KPYΣTAΛΛOYΣ AΠO 31/1 MEXPI 3/2 ΠATΩNTAΣ TO ΠAPAKATΩ LINK. TΣEKAPE EΔΩ: https://www.vodafonecu.gr/playbigbang"

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα αφήσουν για σήμερα τα παλιά ως τελευταία ημέρα και θα τα αλλάξουν απο αύριο ή μέσα στην εβδομάδα το πιθανότερο. βέβαια υπάρχει και μια περίπτωση να το μετάνιωσαν (λέμε τώρα) :p
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα αφήσουν για σήμερα τα παλιά ως τελευταία ημέρα και θα τα αλλάξουν απο αύριο ή μέσα στην εβδομάδα το πιθανότερο. βέβαια υπάρχει και μια περίπτωση να το μετάνιωσαν (λέμε τώρα) :p

 

 

στο vodafone you που εχω εγω παντως αλλαξαν. απο 7,80 το πιο φθηνο πηγε στα 10,00 ευρω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Oντως. Το αλλαξαν και στο site τους. Στο καρτοκινητό vodafone και το cu έχει (και ελπιζουμε όλοι φυσικά να) παραμείνει χωρίς αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθουσα να καλεσω ενα νουμερο σταθερο στην vodafone και δεν μπορω λεει οτι ειναι κατειλλημενο και καλωντας απο το cu μου δεν μπορω να καλεσω νουμερο vodafone αλλα μονο αλλο δικτυο.

Τελικα βρηκα ενα αλλο νουμερο και μου ειπανε οτι κατι εχει παθει το δικτυο της vodafone για σταθερο τηλεφωνο ενω ιντερνετ ειχανε.

Αστα να πανε! εχω προσπαθησει να παρω cu τιποτα πεφτει η γραμμη.

Τελικα προσπαθησα τωρα ξανα και μπορεσα να καλεσω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια, Ασπρόπυργο περιοχή δεν είχα ούτε internet ούτε σήμα για ομιλία καμμία ώρα

 

«Επεσε» το δίκτυο της Vodafone - Σημαντικά προβλήματα σε όλη την Ελλάδα

Σημαντικό πρόβλημα έχει καταγραφεί από το μεσημέρι της Τρίτης στις συνδέσεις της Vodafone σε όλη τη χώρα.

Οι επικοινωνίες τόσο στη σταθερή, όσο και στην κινητή τηλεφωνία έχουν «πέσει» εδώ και αρκετή ώρα, προκαλώντας σημαντικές δυσχέρειες στις τηλεπικοινωνίες και στη χρήση του internet.

Αρμόδια στελέχη από την εταιρεία παραδέχονται την ύπαρξη του τεχνικού προβλήματος τις τελευταίες ώρες, σημειώνοντας ότι αυτό αποκαθίσταται σταδιακά.

Πηγή: Η Καθημερινή

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αλλαγές στα πακέτα, στο chat μού είπαν ότι από τις 6/2 θα εφαρμοστούν τελικά.

Μάλιστα.. Δεν την γλιτώσαμε δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από νεότερη επικοινωνία που είχα μαζί τους στο chat, μου είπαν ότι σε 2 εβδομάδες ότι θα εφαρμοστούν οι αλλαγές! Βλέπω να μην γίνονται ποτέ τελικά... :p Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...