Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι δε θα μεταφερθούν είναι λογικό γιατί δεν είναι το ίδιο πακέτο, το να σταματήσουν να μεταφέρονται είναι κάτι τελείως διαφορετικό χωρίς να υπάρχει πουθενά γραμμένο...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν στην Vodafone μπορούν να τα κάνουν τα πακέτα να μεταφέρονται. Το θέμα είναι θέλουν? Θα το κάνουν? Επίσης αν δεν έρθει εκείνη η μέρα που θα μπουν τα πακέτα σε ισχύει να αγοράσει κάποιος να μας πει αν ενώνονται (η Ν βάλει Screenshot) με εικασίες και αν που και πως δεν κάνουμε δουλειά. Μέχρι τότε βλέπουμε γιατί μπορεί να αλλάξουν γενικά πολλά πράγματα και υπάρχει και η περίπτωση να δώσουν και παράταση. Κανείς δεν ξέρει να απαντήσει με σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω ότι η εταιρία θα λειτουργήσει με τέτοιο τρόπο ώστε να εξοργίσει πολλούς από τους καρτοκινητούς πελάτες της ώστε να μην μπορούν να μεταφερθούν τα δεδομένα που διατηρούν τόσο καιρό. Καλό είναι να περιμένουμε να δούμε πριν αρχίσουμε τις εικασίες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από πού προκύπτει ότι δεν θα μεταφέρονται; Δεν το αναφέρει πουθενά. Όσο για τα μαζεμένα λεπτά, δεδομένα κτλπ, θα κάνει ότι και άλλες φορές που είχαμε αυξήσεις/αλλαγές πακέτων. Με το νέο πακέτο θα μεταφέρονται αυτά του προηγούμενου (πιο οικονομικού) που καταργήθηκε.

 

Οι ανακρίβειες κάποιων εδώ και η παραπληροφόρηση ας σταματήσει, γιατί δεν τους εγγυάται κανείς ότι δεν θα τους κοπεί μαχαίρι την επόμενη φορά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από πού προκύπτει ότι δεν θα μεταφέρονται; Δεν το αναφέρει πουθενά. Όσο για τα μαζεμένα λεπτά, δεδομένα κτλπ, θα κάνει ότι και άλλες φορές που είχαμε αυξήσεις/αλλαγές πακέτων. Με το νέο πακέτο θα μεταφέρονται αυτά του προηγούμενου (πιο οικονομικού) που καταργήθηκε.

 

Οι ανακρίβειες κάποιων εδώ και η παραπληροφόρηση ας σταματήσει, γιατί δεν τους εγγυάται κανείς ότι δεν θα τους κοπεί μαχαίρι την επόμενη φορά.

 

Η απάντηση είναι από εξυπηρέτηση πελατών. Δεν θα μεταφερθεί τίποτα από combo 600. Θεωρώ ότι ο λόγος είναι ότι στα νέα πακέτα δεν θα υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς στον επόμενο μήνα , μάλλον καταργείτε η δυνατότητα αυτή. Πάντως τα τωρινά χάνονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξαναμίλησα μαζί τους πήρα και screenshot. τα πακέτα που καταργούνται χάνονται όλα τα υπόλοιπα (πχ combo 600).

 

Στα καινούργια θα μεταφέρονται κανονικά στον επομενο μήνα όπως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής . Άνοιξε εφαρμογή κ πήγαινε στα πακέτα για Ίντερνετ . Θα το βρεις πρώτο πάνω πάνω

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

 

 

Ολα οκ ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πλήρωσες? Γράψε αν θέλεις για να βοηθήσεις άλλους που μπορεί να θέλουν και αυτοί.

Πριν τα Χριστούγεννα έβγαλα και εγώ double sim, κόστος 5€ κατάστημα Παπαναστασίου Θεσσαλονίκης. Πιο φτηνά και από αντικατάσταση sim...

Link to comment
Share on other sites

Πριν τα Χριστούγεννα έβγαλα και εγώ double sim, κόστος 5€ κατάστημα Παπαναστασίου Θεσσαλονίκης. Πιο φτηνά και από αντικατάσταση sim...

 

Οι συγκεκριμενοι (αν λεμε το ιδιο καταστημα) ειναι συνεργάτες και οχι κατάστημα της ίδιας της Vodafone. ΕΚκεί είχα πάει για φορητότητα και επειδη ήθελε να μου τη χρεώσει κ δεν δεχτηκα μου εδωσε τσαμπα δυο καινουργια CU. Και με ρωτησε αν θελω κι αλλο να ξαναπαω χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν αριθμό είχα αυτόματη ανανέωση του CU Combo 600, το οποίο λήγει στις 23/1. Σήμερα μπήκα στην εφαρμογή και βλέπω ότι πλέον έχει αυτόματη ανανέωση για το talk 2 Vodafone max που θα γίνει το νέο cu Combo. Ίσως έτσι να μεταφερθούν και τα λεπτά ομιλίας; https://ibb.co/ZY3s2M4
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν αριθμό είχα αυτόματη ανανέωση του CU Combo 600, το οποίο λήγει στις 23/1. Σήμερα μπήκα στην εφαρμογή και βλέπω ότι πλέον έχει αυτόματη ανανέωση για το talk 2 Vodafone max που θα γίνει το νέο cu Combo. Ίσως έτσι να μεταφερθούν και τα λεπτά ομιλίας; https://ibb.co/ZY3s2M4

Σε δύο γραμμές, ενεργοποιώ το combo 600 και είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα ενεργοποιήσω το Φεβρουάριο!!

Το talk 2 Vodafone max, απ' ότι βλέπω είναι παρόμοιο με το combo 600 αλλά χωρίς sms και 1.5 ευρώ ακριβότερο!! Ωραία τους έτριξε τα δόντια ο πρωθυπουργός!

Η μισή Ελλάδα ανανέωνε το combo 600 και τώρα το καταργούν;

Link to comment
Share on other sites

Το καταργούν, όπως και όλα τα πακέτα των 8,5€. Επίσης το talk 2 Vodafone max θα αλλάξει:

Το πακέτο Talk 2 Vodafone Max που προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone και 200ΜΒ για 30 ημέρες με 10€, μετονομάζεται σε CU Combo και θα προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone, 300 SMS προς όλα τα δίκτυα και 300ΜΒ γενικής χρήσης για 30 ημέρες με 10€.
άρα θα έχεις και sms. Καταργούν τα λεπτά προς cu, πλέον θα δίνουν όλα μόνο λεπτά προς vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν αριθμό είχα αυτόματη ανανέωση του CU Combo 600, το οποίο λήγει στις 23/1. Σήμερα μπήκα στην εφαρμογή και βλέπω ότι πλέον έχει αυτόματη ανανέωση για το talk 2 Vodafone max που θα γίνει το νέο cu Combo. Ίσως έτσι να μεταφερθούν και τα λεπτά ομιλίας; https://ibb.co/ZY3s2M4

 

 

Η επίσημη απάντηση της Vodafone είναι ότι το combo 600 δεν ενώνεται με κανένα πακέτο και τα υπάρχοντα θα χαθούν. Ίσως δωθεί ένα μέρος λεπτών,sms κλπ σε καμία περίπτωση όμως δε θα ενωθούν με τα νέα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη αλλαγή πακέτου δεν είχαν μεταφερθεί, λογικά δεν θα έχει αλλάξει και κατι. Απλά μου κάνει εντύπωση που άλλαξε η αυτόματη ενεργοποίηση από τώρα, δεν θέλω να πιστέψω ότι το κάνανε σε όλους για να πάρουν +1,5€.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό επίσης καταργείται. Για την ώρα με άφησε να βγάλω την αυτόματη ανανέωση και να βάλω πάλι το cu Combo 600, άρα όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια πρόθεση από την Ευρώπη να καταργήσουν τα πακέτα για συγκεκριμένη χρήση (πχ social pass, κτλ) και να γίνουν όλα ποιο απλά και γενικά.

https://www.protothema.gr/economy/article/957814/kiniti-tilefonia-h-europaiki-enosi-ta-allazei-ola-stis-hreoseis/AMP/?espv=1

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω για whatsup

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα ακολουθήσει και αυτή το ίδιο τροπάρι, οπότε δώρον άδωρον.

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν δω τις αλλαγες τους, δεν παω πουθενα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να αλλαξω το email στο vodafonecu.gr και δεν βλεπω οτι δεν υπαρχει η αλλαγη email αλλα μονο του κωδικου , παιρνω τηλεφωνο το 13840 και ρωταω μου λεει εχει αλλαξει και γινειται μονο τηλεφωνικα . Μου λεει δωσε μου το νεο email το δινω και λεω θα μου ερθει καποιο email επιβεβαιωσης ; και μου λεει οχι.

Τελος παντων μου κοβει και μπαινω στο my account του vodafone.gr και βλεπω εκει οτι εχει την αλλαγη email μπαινω μεσα και βλεπω το παλιο email . Λεω ωραια αλλαγη εκανε! .

Το διορθωσα τελικα απο εκει .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια πρόθεση από την Ευρώπη να καταργήσουν τα πακέτα για συγκεκριμένη χρήση (πχ social pass, κτλ) και να γίνουν όλα ποιο απλά και γενικά.

https://www.protothema.gr/economy/article/957814/kiniti-tilefonia-h-europaiki-enosi-ta-allazei-ola-stis-hreoseis/AMP/?espv=1

 

Προσωπικά απορώ πως υπήρχαν εξαρχής, ουσιαστικά αυτά τα πακέτα έχουν θέμα με το Net Neutrality..

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες θα πρέπει να παρέχουν πακέτα με άφθονα gb για κάθε χρήση, σε λογική τιμή.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά απορώ πως υπήρχαν εξαρχής, ουσιαστικά αυτά τα πακέτα έχουν θέμα με το Net Neutrality..

 

Επίσης μπαίνει και σε αυτά τα χωράφια και γι αυτό καταργούνται. Κάποιους τους βόλευε κάποιους όχι. Το σωστό είναι να δίνουν gb γενικής χρήσης σε φυσιολογικες (ευρωπαϊκές) τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό αυτό είναι αλλά μεχρι να γίνει (που ίσως και να μην γίνει ποτέ, εγώ προσωπικά δεν έχω ελπίδες ότι οι τιμες της voda gr θα ευθυγραμμιστούν με τιμες-παροχές της μητρικής voda uk) μια χαρά ειναι να υπάρχουν αυτα τα πακέτα όπως επισης και το παιχνιδάκι που σήμερα έφαγα 1gb απο το 6ωρο με τους 1000 ποντους και πριν περάσει το 6ωρο δεν με αφήνει να παρω και 2ο ιδιο πακέτο αλλά οκ στο άλλο δικτυο θα πλήρωνα 1€ γιαυτο το έξτρα 1gb που ήθελα..
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό αυτό είναι αλλά μεχρι να γίνει (που ίσως και να μην γίνει ποτέ, εγώ προσωπικά δεν έχω ελπίδες ότι οι τιμες της voda gr θα ευθυγραμμιστούν με τιμες-παροχές της μητρικής voda uk) μια χαρά ειναι να υπάρχουν αυτα τα πακέτα όπως επισης και το παιχνιδάκι που σήμερα έφαγα 1gb απο το 6ωρο με τους 1000 ποντους και πριν περάσει το 6ωρο δεν με αφήνει να παρω και 2ο ιδιο πακέτο αλλά οκ στο άλλο δικτυο θα πλήρωνα 1€ γιαυτο το έξτρα 1gb που ήθελα..

 

Η βλακεία είναι ότι δεν είναι 6ωρο και πρέπει να περιμένεις μια μέρα για να ενεργοποιήσεις 2ο.. Την έχω πάθει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...