Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι απο την μια καλο ειναι αυτό που κρατάει πάνω απο 6 ώρες ανεπισημα αλλα απο την αλλη.. οκ τσαμπα ειναι για 15΄ λεπτα τακα-τουκα :lol: την εβδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα την προσφορά με τα απεριόριστα με 1ευρω. Κανονικά δεν μου είχε έρθει μήνυμα ότι μπορώ να την πάρω από 2ευρω που έχει άλλα ενεργοποιήθηκε και με χρέωσε 1€. Όποιος θέλει ας στείλει 999 στο 1355.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δεν έρχεται μήνυμα..

 

Screenshot-20200113-222759.jpg

Λες να είμαι τόσο τυχερός? :lol: Μου αφαίρεσε 1ευρω από το υπόλοιπο (είχα 2.κατι)

FB-IMG-1578671015867.jpg

Το παραπάνω μήνυμα δεν ήρθε σε εμένα αλλά δεν είχα να χάσω κάτι οπότε το έστειλα και ενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200113-222759.jpg

Λες να είμαι τόσο τυχερός? :lol: Μου αφαίρεσε 1ευρω από το υπόλοιπο (είχα 2.κατι)

FB-IMG-1578671015867.jpg

Το παραπάνω μήνυμα δεν ήρθε σε εμένα αλλά δεν είχα να χάσω κάτι οπότε το έστειλα και ενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

 

το ιδιο μυνημα ελαβα και εγω και επισης ελαβα και το μυνημα 5gb με 3 ευρω . ψαχνω κατι ανταξιο της προσφορας του προηγουμενου μηνα που εδινε 200 λεπτα προς ολους , 3gb internet και 100sms προς ολους με 4 ευρω . Δεν υπηρχε! στελνω 0202 στο 1355 και δεν μου ερχεται απαντηση.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι δεν είναι 6ωρο και πρέπει να περιμένεις μια μέρα για να ενεργοποιήσεις 2ο.. Την έχω πάθει
Δεν είναι 6ωρο. Κρατάει περίπου 8 με 9 ώρες. Αφού σου έρθει μήνυμα όμως ότι έληξε, μπορείς να ενεργοποιήσεις δεύτερο πακέτο μέσα στην ίδια μέρα. Αυτό που λες ότι πρέπει να περιμένεις μια μέρα δεν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 6ωρο. Κρατάει περίπου 8 με 9 ώρες. Αφού σου έρθει μήνυμα όμως ότι έληξε, μπορείς να ενεργοποιήσεις δεύτερο πακέτο μέσα στην ίδια μέρα. Αυτό που λες ότι πρέπει να περιμένεις μια μέρα δεν ισχύει.

 

δεν λήγει ποτέ σ' εμένα στις 9 ώρες. Κρατάει σίγουρα 12 ώρες παίζει κ παραπάνω καμιά φορά

Link to comment
Share on other sites

δεν λήγει ποτέ σ' εμένα στις 9 ώρες. Κρατάει σίγουρα 12 ώρες παίζει κ παραπάνω καμιά φορά
Μιλάς για το 6ωρο με τους 1000; Έχω καιρό βέβαια να το ενεργοποιήσω, αλλά το ότι κρατάει τόσο πολύ είναι θετικό για εμένα
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το 6ωρο με τους 1000; Έχω καιρό βέβαια να το ενεργοποιήσω, αλλά το ότι κρατάει τόσο πολύ είναι θετικό για εμένα

 

Ναι για το 1000αρι. Σίγουρα είναι θετικό ,ωστόσο αν θες παραπάνω μετά πρέπει να περιμένεις καθώς δε μπορείς να ενεργοποιήσεις άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το 6ωρο με τους 1000; Έχω καιρό βέβαια να το ενεργοποιήσω, αλλά το ότι κρατάει τόσο πολύ είναι θετικό για εμένα

 

εγω ενεργοποιησει το πακετο αυτο με 1gb για 6 ωρες και επειδη συνηθως κανω hotspot με τον λαπτοπ για να δω καποια σειρα απο το webtv ant1/alpha μπορω να πω οτι τα καταναλωνω πριν τις 6 ωρες και δεν μπορω εκεινη την στιγνη να ενεργοποιησω το ιδιο πακετο , και ετσι ενεργοποιω το αμεσως επομενο πακετο πακετο με 2000 ποντους για 12 ωρες και την βγαζω καθαρη, . Καθε φορα δεν ξεχνω παντως να στελνω σοσ στο 1252 και να ενεργοποιω το panic button 2 φορες τον μηνα με δωρεαν 500mb για 1 ωρα, καποιες φορες καταναλωνω παραπανω απο 500mb και αργει να ερθει μυνημα οτι καταναλωθηκαν.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το 6ωρο πακετο χθες το μεσημέρι στις 15.51 και το μήνυμα λήξης του ήρθε τώρα το πρωι στις 0952! Ουσιαστικά δηλαδή οι 6 ώρες έγιναν 18!

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει το 6ωρο πακετο χθες το μεσημέρι στις 15.51 και το μήνυμα λήξης του ήρθε τώρα το πρωι στις 0952! Ουσιαστικά δηλαδή οι 6 ώρες έγιναν 18!

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο με τις ειδοποιησεις της vodafone μην το εμπιστευεσαι και πολυ.

2 φορες εχει ληξει το πακετο που ειχα στις 23:59, και το μηνυμα ληξης ηρθε και τις 2 φορες στις 09:00 της επομενης, ενω σε ελεγχο που εκανα στις 03:00 ειχαν μηδενιστει τα λεπτα ομιλιας και τα gb.

 

Αν ξαναβαλεις το το πακετο κανε ενα check στα δεδομενα σου μετα το 8ωρο-9ωρο για να σιγουρευτεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί, η Vodafone έχει ως πολιτική να μην στέλνει μηνύματα από τις 12 το βράδυ μέχρι το πρωί.

Για κανέναν λόγο ούτε για λήξη πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή cu να μπλοκάρει μηνύματα από 5ψηφιους; Χρεωθηκα 2ευρώ από εισερχόμενο sms από το 54850.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει να υπάρχει εκει. Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή my vodafone όπου και στις ρυθμισεις, θα βρεις την επιλογή για φραγή των 5ψηφιων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια επιλογή στην εφαρμογή cu να μπλοκάρει μηνύματα από 5ψηφιους; Χρεωθηκα 2ευρώ από εισερχόμενο sms από το 54850.

 

 

Κατέβασε και την my vodafone πανε ρυθμίσεις και στην διαχείριση 5ψήφιων sms και καθάρισες.Εναλλακτικά μπορείς να καλέσεις την εξ πελατών και να ζητήσεις να στα μπλοκάρουν.

5b8bef06bf285fab1eb6c40dbc2ff9b6.jpg

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20191227-allages-paketon-gia-syndromites-kartokinitis/

 

Θα εκτυπώσεις όμορφα και ωραία το παραπάνω κείμενο και θα το πας στο κατάστημα. Θα τους δείξεις την τελευταία παράγραφο που λέει

 

 

 

Θα αναγκαστούν να το κάνουν θέλουν δεν θέλουν αλλιώς απείλησε με καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Όλα αυτά βέβαια όπως αναφέρει και το κείμενο πρέπει να γίνουν μετά τις 3/2/20 όπου και θα ισχύσουν οι αλλαγές αλλά όπως γράφω και ποιο πάνω μην βιάζεστε γιατί στο τέλος μπορεί να μην ισχύσει και τίποτα. Αν ξεκινήσουν μαζικές φορητοτητες καρτοκινητων δεν νομίζω ότι θα προχωρήσουν στις αυξήσεις.

Γιατί να κανείς καταγγελία στο υπαρχ9 δίκτυο και δεν πας κατευθείαν σε φορητότητα στο άλλο;;

Αφού είμαστε κάρτα δεν είμαστε συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κανείς καταγγελία στο υπαρχ9 δίκτυο και δεν πας κατευθείαν σε φορητότητα στο άλλο;;

Αφού είμαστε κάρτα δεν είμαστε συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το μπορεί κάποιος να έχει μαζέψει μεγάλο υπόλοιπο στην κάρτα του και αν κάνεις φορητοτητα απλά το χάνεις ενώ αλλιώς μπορείς να πάρεις το υπόλοιπο σου σε λογαριασμό κανονικά. Δεν ξέρω και αν έτσι χάνεται και ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Με καλεσαν σημερα απο Vodafone και μου ειπαν για ενα νεο καρτοκινητο ..Λεγετε U η alacarte και με 10ε σου δινει διαφορες παροχες λιγο καλυτερες απο το CU ..Και ρωταω το εκανε κανεις? Το εχει κανεις?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Vodafone you ειναι μάλλον, το αλά καρτ αντικαταστάθηκε το 2009 από το νέο καρτοκινητο. Το you είναι μια "ομάδα" πακέτων του νέου καρτοκινητου, και σου δίνει την δυνατότητα να φτιάξεις εσύ το πακέτο σου όπως θες. Γνώμη μου, δεν συμφέρει σε σχέση με τα cu, γιατί με όλα τα bonus παίρνεις πολλά περισσότερα ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Ok..μου ειπε με 10ε 400'προς ολους 800mb και 100sms..αλλα με τις προσφορες cuoffer με 3ε παιρνω πολυ περισσοτερα..

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να αγορασω ενα cu για να το εχω για δευτερο νουμερο και να το γεμιζω καθε 2μηνο 10€,

Με το συγκεκριμενο 10€ τι παροχες-προσφορες μπορω να εχω οσων αφορα μονο ομιλια και κυριως MB?Μπορω να εχω παροχες -προσφορες και τους 2 μηνες? η μιλαμε για μονο εναν μηνα με το 10αρικο?Μπορω να το παραγγειλω και ον λαιν το cu η πρεπει να παω σε καταστημα??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τις παροχες που θες να έχεις. Με το που βάλεις κάρτα online 10€ θα σου δινει 1.2gb απο το shake it και απο το παρε να εχεις παιρνεις αλλα 100mb (σαν το παρε-μοιρασε του wu ειναι το παρε να εχεις αλλα δεν μπορεις να στειλεις 300mb στο ιδιο ατομο και επισης εχει περιορισμο 3 αλλαγων ανα μηνα ως προς το ατομα που επιλέγεις να στέλνεις ώστε να παιρνεις και εσύ τα 100mb) και 100mb απο το just surf bonus. Σου φτάνουν αυτά? Βγάζεις τον πρώτο μήνα.. Τώρα για πακέτο δυστυχώς θα σου πω ότι και εδώ απο 3/2/2020 πάμε στα περισσότερα στα 10€ οποτε δε θα φτάνει η 10€ καρτα το μήνα.. Νομιζω για μηνιαιο μενει ενα που λέγεται talk abroad και κοστιζει 7.06€ και δινει 200 προς ολους. Επισης μπορει να σου έρχονται και κάποιες "προσφορες μονο για σένα" σε οικονομικότερη τιμή αλλα μην το δένεις κόμπο οτι θα έρχονται όποτε τις χρειάζεσαι εσύ ή θα ειναι αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι την δεδομένη χρονική στιγμή

Μετά υπαρχει και το παιχνιδάκι του bigbang (προς το παρον παντα) για λιγες ολιγοωρες/ολιγοημερες παροχες mb εντελως δωρεαν ή με λιγα χρήματα αλλα θέλει και κάποιο καιρο για να μαζεψεις ικανο αριθμο ποντων μετα τις πρωτες 3000 που δινει με το που ανοιγεις το παιχνιδι

Καρτα σε συμφέρει να πάρεις απο τα παιδιά στους σταθμους μετρο Αθήνα ή πλατεια Αριστοτέλους με εγνατίας Θεσσαλονικη γιατι για τους πρωτους 3 μηνες στην πρωτη καρτα του μηνα θα έχεις διπλασιασμο ποσού οποτε θα βγαινεις με τα μισα χρήματα. Αν θες τους λες να σου αφησουν μεσα τα χρήματα οταν την αγοράσεις και να μην ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο με τα πολλά gb που λένε ότι δινουν αλλα αυτα ειναι με συνδυασμους videopass/socialpass πακετα, βραδινο και οχι γενικης χρησης

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 cu και ψάχνω τρόπο να βάζω κάρτα από ένα 4ο cu

τα πρώτα 3 που αναφέρω είναι σε router και δεν έχω εφαρμογή πάνω τους.

το 4ο είναι στο κινητό μου και έχω την εφαρμογή. θα ήθελα να μπορώ να τα ανανεώνω από την εφαρμογή. Ιδανικά να βλέπω και το υπόλοιπο τους. Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...