Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι νομίζω θα συμφωνήσουμε ότι το καρτοκινητό παραμένει ακόμη φθηνότερο από το συμβόλαιο ή το καρτοσυμβόλαιο. Τώρα είναι θέμα τι χρήση κάνει ο καθένας ώστε να προβεί και στην ανάλογη κίνηση. Το συμβόλαιο όμως δεσμεύει για τουλάχιστον 12 μήνες ενώ το καρτοκινητό απαιτεί 10€ ανανέωση κάθε δίμηνο.Ο καθένας κοιτάει την τσέπη και τη χρήση του και πράττει αναλόγως. Να σημειώσω ότι όσον αφορά τον εαυτό μου -μετά από πέρασμα και στις άλλες δύο- θεωρώ συμφεροτερη την cu αφού πολλές φορές με δελεάζει με καλές προσφορές και όχι μόνο. Βλέπε έκτακτες δωρεάν προσφορές, big bang, thank you, ανανέωση μέσω pockee κ.ά. Το σήμα της, παντού τολμώ να πω, είναι αρκετά δυνατό όπως και η εξυπηρέτηση που τη θεωρώ κορυφαία!
Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία ισως συμφέρει το συμβόλαιο για πολλες σύντομες κλήσεις λόγω του ότι δεν έχει ελάχιστη χρέωση ανα 3΄αν βγάλουμε φυσικά εκτός κάπoιες κάρτες με ανα 1" χρέωση.

Για ιντερνετ όμως τα συμβόλαια δίνουν γελοίες παροχές.. Προσωπικά την επόμενη εβδομάδα θα ενεργοποιήσω τα 100gb/10€ στο cu και δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη προσφορά απο αυτή σε πανευρωπαικο επίπεδο έστω και αν έκανα 3 μηνες να μαζέψω τους πόντους..

Edited by bbbb
άλλες εταιρείες
Link to comment
Share on other sites

Το CU δίνει πολλές προσωπικές προσφορές και για εμένα αυτή τη στιγμή είναι το κορυφαίο. Μπράβο που κοντράρουν την πράσινη (επιτέλους).
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε εγω εβαζα πάντα στο vodafone you 600‘/όλους 30 sms προς ολους και 1gb με γυρω στα 10ευρώ και τωρα 600 1.6γιγα και μου δίνει δώρο 100 μηνυματα σε όλους και chatpass δωρο με 15 ευρώ

Η τάδε μου δίνει με 24€/μήνα 1500’/sms προς τάδε 400‘ σε όλους και 2 γιγα η με 29 ευρω 600’ προς όλους.

Αν υπολογίσω οτι το 80% των συγγενών/επαφών μου είναι οι ”όλοι” το συμβόλαιο η η φορητότητα εστω είναι μονόδρομος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

καλα μην τρελαθουμε το συμβολαιο ειναι απαγορευτικο!!

διοτι σε περιοριζει σε οτι εχεις συμφωνησει και τα εξτρα πακετα κοστιζουνε αρκετα . Το καρτοκινητο εχει παρα πολυ υπερ, πχ τον ενα μηνα μπορεις να μιλας περισσοτερο τον επομενο μηνο μηνα να ενεργοποιεις οποιο πακετο θελεις και χωρις να δεσμευεσαι στα ιδια και στα ιδια.

Επισης ενα καλο που εχει το καρτοκινητο και δεν εχει το συμβολαιο και ιδιαιτερα για την vodafone ειναι οτι αμα ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου μεταφερονται ολες οι παροχες του πακετου στον επομενο μηνα ακομα και τα sms που στην whats up δεν μεταφερονται! και ετσι μπορει τον ενα μηνα να μιλησεις λιγοτερο και τον επομενο μηνα περισσοτερο και ετσι δεν ξεφευγεις και δεν χρεωνεσαι και παραπανω.

Τωρα αμα πχ με ενεργοποιηση του ιδιου πακετου παραπανω απο 1 φορα τον μηνα δεν σε καλυπτει ή ακομα και φτανοντας στο μεγιστο επιτρεπομενο οριο ενεργοποιησεων ενος πακετου τοτε ναι να πας σε συμβολαιο αλλιως το θεωρω πεταμα χρηματων !( και αμα τους επομενους μηνες του συμβολαιου δεν κανεις χρηση και πληρωνεις τζαμπα παγια; ) .

Οσο για 10 ευρω που εβαζες στο νεο καρτοκινητο vodafone σου προτεινω να το κανεις cu διοτι με ανανεωση 12 ευρω μπορεις να ενεργοποιησεις ενα απο τα 2 μπονους ειτε 120 λεπτα προς ολη την vodafone ειτε 100mb .

επισης χαριζεις απο 100mb σε 3 φιλους σου και παιρνεις και εσυ αλλα 100 mb και ενεργοποιεις το cu shake 1200mb με διαρκεια ενα μηνα .

και μετα ενεργοποιεις καποιο απο τα πακετα που ηδη υπαρχουνε πχ το CU Combo ΜΑΧ που δινει 300' προς CU

300' προς όλους

300 SMS/MMS προς CU

300 SMS προς όλους

400MB

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

οποτε με 12ευρω εχεις ολα αυτα !

Αν απο την αλλη μετα 24 ευρω που θα εβαζες σε cu βαζωντας παντα 2 καρτες των 12 ευρω διπλασιαζονται οι παροχες . Επισης μπορεις μεσω του bing bang game να κερδισεις περισσοτερα mb δωρεαν παιζωντας το παιχνιδι. Και εχεις 2 φορες καθε μηνα το panic button με δωρεαν χρηση ιντερνετ για 1 ωρα! με οριο τα 500mb.

Τελος αμα εισαι κατω των 30 ετων συμφερει να βγαλεις την ευρωπαικη καρτα νεων και στα cu νουμερα δινει με ανανεωση απο 10 ευρω και πανω αλλα 10. Οποτε και παλι κερδιζεις!! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλα μην τρελαθουμε το συμβολαιο ειναι απαγορευτικο!!

 

διοτι σε περιοριζει σε οτι εχεις συμφωνησει και τα εξτρα πακετα κοστιζουνε αρκετα . Το καρτοκινητο εχει παρα πολυ υπερ, πχ τον ενα μηνα μπορεις να μιλας περισσοτερο τον επομενο μηνο μηνα να ενεργοποιεις οποιο πακετο θελεις και χωρις να δεσμευεσαι στα ιδια και στα ιδια.

 

Επισης ενα καλο που εχει το καρτοκινητο και δεν εχει το συμβολαιο και ιδιαιτερα για την vodafone ειναι οτι αμα ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου μεταφερονται ολες οι παροχες του πακετου στον επομενο μηνα ακομα και τα sms που στην whats up δεν μεταφερονται! και ετσι μπορει τον ενα μηνα να μιλησεις λιγοτερο και τον επομενο μηνα περισσοτερο και ετσι δεν ξεφευγεις και δεν χρεωνεσαι και παραπανω.

 

Τωρα αμα πχ με ενεργοποιηση του ιδιου πακετου παραπανω απο 1 φορα τον μηνα δεν σε καλυπτει ή ακομα και φτανοντας στο μεγιστο επιτρεπομενο οριο ενεργοποιησεων ενος πακετου τοτε ναι να πας σε συμβολαιο αλλιως το θεωρω πεταμα χρηματων !( και αμα τους επομενους μηνες του συμβολαιου δεν κανεις χρηση και πληρωνεις τζαμπα παγια; ) .

 

Οσο για 10 ευρω που εβαζες στο νεο καρτοκινητο vodafone σου προτεινω να το κανεις cu διοτι με ανανεωση 12 ευρω μπορεις να ενεργοποιησεις ενα απο τα 2 μπονους ειτε 120 λεπτα προς ολη την vodafone ειτε 100mb .

 

επισης χαριζεις απο 100mb σε 3 φιλους σου και παιρνεις και εσυ αλλα 100 mb και ενεργοποιεις το cu shake 1200mb με διαρκεια ενα μηνα .

 

και μετα ενεργοποιεις καποιο απο τα πακετα που ηδη υπαρχουνε πχ το CU Combo ΜΑΧ που δινει 300' προς CU

 

300' προς όλους

 

300 SMS/MMS προς CU

 

300 SMS προς όλους

 

400MB

 

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

 

οποτε με 12ευρω εχεις ολα αυτα !

 

Αν απο την αλλη μετα 24 ευρω που θα εβαζες σε cu βαζωντας παντα 2 καρτες των 12 ευρω διπλασιαζονται οι παροχες . Επισης μπορεις μεσω του bing bang game να κερδισεις περισσοτερα mb δωρεαν παιζωντας το παιχνιδι. Και εχεις 2 φορες καθε μηνα το panic button με δωρεαν χρηση ιντερνετ για 1 ωρα! με οριο τα 500mb.

 

Τελος αμα εισαι κατω των 30 ετων συμφερει να βγαλεις την ευρωπαικη καρτα νεων και στα cu νουμερα δινει με ανανεωση απο 10 ευρω και πανω αλλα 10. Οποτε και παλι κερδιζεις!! .

 

 

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι μιλαω πολύ και χρειάζομαι 600 λεπτα τα τελειωνω αγοραζω το ριφιλ και τα τελειώνω και αυτα.Δηλαδη θέλω τον μηνα τα 20-25 ευρω σίγουρα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί τη λύση του voip?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί τη λύση του voip?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει λόγος να βγούμε εκτός θέματος. Καλημέρα.

 

Φιλικά.

 

Υ.Γ Με 25€ αναζήτησε μια καλή προσφορά συμβολαίου, μιας και σου παρέχει 1' ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Και αν δε κάνω λάθος σε κάποια είναι και δευτερόλεπτο, ενδεχομένως στα ακριβότερα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι οτι μιλαω πολύ και χρειάζομαι 600 λεπτα τα τελειωνω αγοραζω το ριφιλ και τα τελειώνω και αυτα.Δηλαδη θέλω τον μηνα τα 20-25 ευρω σίγουρα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Προς που μιλάς παραπάνω? Δεν κοιτάς μην σε συμφέρει περισσότερο να έχεις δυο νούμερα καρτοκινητης ένα το υπάρχον και ένα σε άλλη εταιρεία? Με δυο ανανεώσεις 12 ευρώ σε δυο καρτοκινητα σου βγαίνει 24 ευρώ τον μήνα χωρίς όμως την δέσμευση κάθε μήνα οπότε θέλεις εσύ βάζεις κάρτα!

 

 

Όσο για τις νέες αλλαγές στο Cu θα αρχίσουν να εφαρμόζονται στις 20/2 μου είπανε στην εξυπηρέτηση πελατών Cu στο Viber ! Με βάση το δελτίο τύπου που δεν έχει ήδη εφαρμοστεί. Αυτό εδώ δηλαδή https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20191227-allages-paketon-gia-syndromites-kartokinitis/

 

Επίσης πιστεύω ότι θα σε βολεύει το νέο πακέτο των 15 ευρώ!

Αυτό εδώ << Το νέο πακέτο CU Combo XL θα είναι διαθέσιμο για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του Vodafone CU, το οποίο θα προσφέρει 700 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 700 SMS προς όλα τα δίκτυα και 700ΜΒ για 30 ημέρες με 15€.>>

Άμα σε βολεύει μπορείς να βάλεις από κατάστημα 17 ευρώ για να μπουν καθαρά 15.17 ευρώ. Ή online ανανέωση των 20 ευρώ χωρίς να τρέχεις σε κατάστημα.!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι οτι μιλαω πολύ και χρειάζομαι 600 λεπτα τα τελειωνω αγοραζω το ριφιλ και τα τελειώνω και αυτα.Δηλαδη θέλω τον μηνα τα 20-25 ευρω σίγουρα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Τις ακριβεις σου αναγκες σε παροχές δε τις εχεις αναφέρει ομως. Χρειάζεσαι SMS; Χρειάζεσαι ιντερνετ; Ποσα λεπτα ομιλιας σου φτανουν, 1000', 1500'?

 

Διότι σύμφωνα με οσα εχω διαβασει εως τωρα, ουτε οι παροχες του συμβολαιου σε καλύπτουν.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Για τα 1000 προς όλους +10gb ίντερνετ της προσφοράς που βλέπω το υπόλοιπο; Γιατί στην εφαρμογή δεν φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ακριβεις σου αναγκες σε παροχές δε τις εχεις αναφέρει ομως. Χρειάζεσαι SMS; Χρειάζεσαι ιντερνετ; Ποσα λεπτα ομιλιας σου φτανουν, 1000', 1500'?

 

 

 

Διότι σύμφωνα με οσα εχω διαβασει εως τωρα, ουτε οι παροχες του συμβολαιου σε καλύπτουν.

 

 

 

Ναι με μια μεγάλη διαφορά οτι στα συμβολαια η χρέωση ειναι ανα λεπτο και στα χιλια λεπτα κερδίζεις αρκετες ώρες.Η δική μου αναγκη ειναι περίπου στα 1000 λεπτα 100 sms το ιντερνετ ψιλοαδιαφορο!

 

Εντωμεταξύ μόλις ενεργοποίησα το πακέτο 600 1.6gb και 100 sms +2 gb social pass με 15 ευρω και μου διπλασίασε τα λεπτα ομιλιας σε 1200’!!!!

Με κρυφακούνε;

 

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τα 1000 προς όλους +10gb ίντερνετ της προσφοράς που βλέπω το υπόλοιπο; Γιατί στην εφαρμογή δεν φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ στην εφαρμογή My CU, τα βλέπω κανονικά! Και το χρόνο ομιλίας και τα data...

09dedcf9c522efc84150f8a919f9a7a6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι με μια μεγάλη διαφορά οτι στα συμβολαια η χρέωση ειναι ανα λεπτο και στα χιλια λεπτα κερδίζεις αρκετες ώρες.Η δική μου αναγκη ειναι περίπου στα 1000 λεπτα 100 sms το ιντερνετ ψιλοαδιαφορο!

 

Εντωμεταξύ μόλις ενεργοποίησα το πακέτο 600 1.6gb και 100 sms +2 gb social pass με 15 ευρω και μου διπλασίασε τα λεπτα ομιλιας σε 1200’!!!!

Με κρυφακούνε;

 

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Αυτό που λες όμως ισχύει για πολλές μικρές κλήσεις κάτω των 3 λεπτών. Αν υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση στη διάρκεια των κλήσεων δεν κερδίζει κάποιος και τόσες πολλές ώρες... Πάλι πάμε σε υποκειμενικά κριτήρια.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Θα κυνηγήσω μια καλή προσφορά για 4 συνδέσεις με συνδιασμό σταθερό και 50αρα ίντερνετ που λήγουν οι δεσμευσεις αρχες Απρίλη και ελπίζω να σταθώ τυχερος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν εξαφανιστει πριν λίγο για μερικά λεπτά τα πακέτα απο το cu app και επέστρεψαν με τους κανονικούς πόντους στο παιχνίδι.. Αντε να δούμε αν θα τα ξαναβάλουν στο μισό για το ερχόμενο ΣΚ
Link to comment
Share on other sites

Πακέτο Vodafone International που ομως αξιοπεριεργη είναι η ελάχιστη διάρκεια και το βήμα χρέωσης (για καρτοκινητό).

 

Μετά από ερώτηση στο messenger της Vodafone, επιβεβαιώθηκαν ολα.

kB5hBVe.png

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Πακέτο Vodafone International που ομως αξιοπεριεργη είναι η ελάχιστη διάρκεια και το βήμα χρέωσης (για καρτοκινητό).

 

Μετά από ερώτηση στο messenger της Vodafone, επιβεβαιώθηκαν ολα.

 

Φαίνεται ο αριθμός σου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα.Η προσφορά με τα 1000' και 10GB ήταν μέχρι χθες;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν πρόλαβαν την προηγούμενη, υπάρχει "νέο μήνυμα" για 1000 λεπτά και 10GB με μήνυμα Α στο 1339 (ενεργοποίηση μέχρι 20/2).

Όποιος το δοκιμάσει, ας ενημερώσει εάν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν πρόλαβαν την προηγούμενη, υπάρχει "νέο μήνυμα" για 1000 λεπτά και 10GB με μήνυμα Α στο 1339 (ενεργοποίηση μέχρι 20/2).

 

Όποιος το δοκιμάσει, ας ενημερώσει εάν λειτουργεί.

 

 

 

Αυτό που αναφέρεις ισχύει μόνο για τα συμβόλαια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. σε περίπτωση που βάλετε κάρτα 12ε πόσα σας μένουν για χρήση?ευχαριστώ.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...