Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, johndouk said:

Μήπως δοκίμασες τι πάροχο βγάζει το link που σου έστειλα; (πιθανόν να οφείλεται σε μη ενήμερη ακόμη database τους.)

Μπορεί να είναι και ανεδαφική η υπόθεση μου... 🙄 

Vodafone-Panafon γράφει. Απλώς μου έκανε εντύπωση γι αυτό το έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Αχρηστο δώρο αν λήγει σε 1 μηνα !!! δεν θα σε αφήνει να το μεταφέρεις ούτε να βγάλεις κουπόνια smart  pocket αν όντος είναι όπως τα άλλα δώρο  . Δεν θα είναι κακό να τους ρωτήσεις και στο chat

Μα, όλα τους τα δώρα είτε το 5€ της πληρωμής με πιστωτική, είτε το bring a friend, είτε το δήθεν 5€ που δώσανε λόγω καθυστερήσεων, λήγουν στο μήνα επάνω και αν έχεις κάνει το unlimited είναι άχρηστα. Άσε που για το επόμενο unlimited θέλει ανανέωση 12€.. οπότε; 

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι έκανα μετατροπή από καρτοκινητό Vodafone σε CU, και μεταφέρθηκαν κανονικά τόσο οι παροχές μου (χρόνος ομιλίας + απεριόριστα Data από το πακέτο που είχε πριν καμιά 10ρια μέρες) όσο και το χρηματικό υπόλοιπο.

Επίσης, για κάποιο λόγο συνεχίζει να λειτουργεί και η εφαρμογή του καρτοκινητού Vodafone. Φυσικά λειτουργεί και του CU.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, trinoo said:

Να ενημερώσω ότι έκανα μετατροπή από καρτοκινητό Vodafone σε CU, και μεταφέρθηκαν κανονικά τόσο οι παροχές μου (χρόνος ομιλίας + απεριόριστα Data από το πακέτο που είχε πριν καμιά 10ρια μέρες) όσο και το χρηματικό υπόλοιπο.

Επίσης, για κάποιο λόγο συνεχίζει να λειτουργεί και η εφαρμογή του καρτοκινητού Vodafone. Φυσικά λειτουργεί και του CU.

 

Η εφαρμογή vodafone θα παραμείνει 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Μα, όλα τους τα δώρα είτε το 5€ της πληρωμής με πιστωτική, είτε το bring a friend, είτε το δήθεν 5€ που δώσανε λόγω καθυστερήσεων, λήγουν στο μήνα επάνω και αν έχεις κάνει το unlimited είναι άχρηστα. Άσε που για το επόμενο unlimited θέλει ανανέωση 12€.. οπότε; 

Δηλαδή εγω που έχω 7€ στην καρτα, για το unlimited του επόμενου μηνα πρέπει να βαλω οπωσδηποτε 12€ αντι για 8€ ;

 

 

 

 

To cu app εχει και widget για όσους δεν το ξερουν

IMG_6505.png

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panos43 said:

Δηλαδή εγω που έχω 7€ στην καρτα, για το unlimited του επόμενου μηνα πρέπει να βαλω οπωσδηποτε 12€ αντι για 8€ ;

 

 

 

 

To cu app εχει και widget για όσους δεν το ξερουν

IMG_6505.png

Δεν ξέρω αν με την 8άρα θα γίνει το unlimited. Μίλησε στο chat πρώτα και πες τους την περίπτωση..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανείς πακέτο σύνδεσης με την νέα προσφορά αλλά χωρίς το powerbank που λένε ότι δίνουν δώρο;

edit

Θα παραδοθεί με δεύτερη αποστολή 

Edited by Stratos
Link to comment
Share on other sites

Πάλι οι φωστήρες έκαναν το θαύμα τους. Στην εφαρμογή της Vodafone είναι αδύνατον να μπεις (μόνο) με username/password. Αμέσως μετά την εισαγωγή τους, σου ζητάει τον αριθμό του κινητού ώστε να σου στείλει OTP , να τον εισάγεις και μετά να μπεις. Επικαλούνται λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Αρχικα, γιατί να μην μπω κατευθείαν με αριθμό κινητού και OTP εξ αρχής, αφού θα μου το ζητήσεις ούτως ή άλλως; Την επιλογή με username/password τι μου την δινεις;

Και δεύτερον, ειλικρινά, αυτή η ηλεκτρονική γραφειοκρατία που αρχίζει να χτίζεται με αφορμή αυτά τα προσωπικά δεδομένα είναι τουλάχιστον κουραστική (και όχι μόνο στην καρτοκινητη). 100 OTP για κάθε κίνηση που κανεις. Αν είναι να γυρίσουμε πίσω στο 1252.

Έχω ήδη αφήσει σχόλιο στο Play Store κι έχω σβήσει την εφαρμογή. Ευτυχώς στην εφαρμογή του CU δεν υπάρχει ακόμη αυτή η βλακεία. 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gpapas640 said:

Πάλι οι φωστήρες έκαναν το θαύμα τους. Στην εφαρμογή της Vodafone είναι αδύνατον να μπεις (μόνο) με username/password. Αμέσως μετά την εισαγωγή τους, σου ζητάει τον αριθμό του κινητού ώστε να σου στείλει OTP , να τον εισάγεις και μετά να μπεις. Επικαλούνται λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Αρχικα, γιατί να μην μπω κατευθείαν με αριθμό κινητού και OTP εξ αρχής, αφού θα μου το ζητήσεις ούτως ή άλλως; Την επιλογή με username/password τι μου την δινεις;

Και δεύτερον, ειλικρινά, αυτή η ηλεκτρονική γραφειοκρατία που αρχίζει να χτίζεται με αφορμή αυτά τα προσωπικά δεδομένα είναι τουλάχιστον κουραστική (και όχι μόνο στην καρτοκινητη). 100 OTP για κάθε κίνηση που κανεις. Αν είναι να γυρίσουμε πίσω στο 1252.

Έχω ήδη αφήσει σχόλιο στο Play Store κι έχω σβήσει την εφαρμογή. Ευτυχώς στην εφαρμογή του CU δεν υπάρχει ακόμη αυτή η βλακεία. 

Η 'διαφορά' είναι ότι το cu παίρνει ΜΟΝΟ τον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Δεν ξέρω αν με την 8άρα θα γίνει το unlimited. Μίλησε στο chat πρώτα και πες τους την περίπτωση..

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό με την 8αρα. Όταν λες στο τσατ εννοείς με το μποτ μέσα από την εφαρμογή της cu? Τα 5 +5 ευρώ δεν τα έχω πάρει ακόμα. Το μεσημέρι κόπηκε η παλιά κάρτα και έβαλα την καινούργια 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arian13 said:

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό με την 8αρα. Όταν λες στο τσατ εννοείς με το μποτ μέσα από την εφαρμογή της cu? Τα 5 +5 ευρώ δεν τα έχω πάρει ακόμα. Το μεσημέρι κόπηκε η παλιά κάρτα και έβαλα την καινούργια 

Στο bot αν γράψεις "εκπρόσωπος" θα σε συνδέσει με άνθρωπο της εξυπηρέτησης.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανείς πακέτο σύνδεσης με την νέα προσφορά αλλά χωρίς το powerbank που λένε ότι δίνουν δώρο;
edit
Θα παραδοθεί με δεύτερη αποστολή 
Ρωτήσεις και σου το είπαν;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Πάλι οι φωστήρες έκαναν το θαύμα τους. Στην εφαρμογή της Vodafone είναι αδύνατον να μπεις (μόνο) με username/password. Αμέσως μετά την εισαγωγή τους, σου ζητάει τον αριθμό του κινητού ώστε να σου στείλει OTP , να τον εισάγεις και μετά να μπεις. Επικαλούνται λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων.
Αρχικα, γιατί να μην μπω κατευθείαν με αριθμό κινητού και OTP εξ αρχής, αφού θα μου το ζητήσεις ούτως ή άλλως; Την επιλογή με username/password τι μου την δινεις;
Και δεύτερον, ειλικρινά, αυτή η ηλεκτρονική γραφειοκρατία που αρχίζει να χτίζεται με αφορμή αυτά τα προσωπικά δεδομένα είναι τουλάχιστον κουραστική (και όχι μόνο στην καρτοκινητη). 100 OTP για κάθε κίνηση που κανεις. Αν είναι να γυρίσουμε πίσω στο 1252.
Έχω ήδη αφήσει σχόλιο στο Play Store κι έχω σβήσει την εφαρμογή. Ευτυχώς στην εφαρμογή του CU δεν υπάρχει ακόμη αυτή η βλακεία. 
Βάλε παλιότερη εφαρμογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα έκδοση της εφαρμογής, καθώς δεν έκανα update

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Η 'διαφορά' είναι ότι το cu παίρνει ΜΟΝΟ τον αριθμό σου.

Όχι, μπορείς να κάνεις κανονικά είσοδο με username/password.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα έκδοση της εφαρμογής, καθώς δεν έκανα update

Τα update πολλές φορές γίνονται αυτόματα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο bot αν γράψεις "εκπρόσωπος" θα σε συνδέσει με άνθρωπο της εξυπηρέτησης.

Λοιπόν μίλησα με το τσατ και χρειάζεται 12αρα για να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα με τα απεριόριστα. Με 8αρα δεν θα γίνεται και ας έχουμε υπόλοιπο μέσα 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τη προσφορά unlimited data και κλήσεις και ήταν όλα ενεργοποιημενα από μόνα τους.
Για τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω ανανέωση 12€ πριν λήξη η προσφορά για να συνεχίσει να τρέχει; και θα ενεργοποιήσει αυτόματα το πρόγραμμα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ο χι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vassar said:

Σήμερα παρέλαβα τη προσφορά unlimited data και κλήσεις και ήταν όλα ενεργοποιημενα από μόνα τους.
Για τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω ανανέωση 12€ πριν λήξη η προσφορά για να συνεχίσει να τρέχει; και θα ενεργοποιήσει αυτόματα το πρόγραμμα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ο χι

Τι έλεγε η προσφορά?

Τζάμπα, θα είναι τα απεριόριστα?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Arian13 said:

Λοιπόν μίλησα με το τσατ και χρειάζεται 12αρα για να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα με τα απεριόριστα. Με 8αρα δεν θα γίνεται και ας έχουμε υπόλοιπο μέσα 

Τζάμπα τα δίνει τα bonus τότε αν δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν με smart pocket. Μόνο για κάνα κωδικό cu around ή μεταφορά χρημάτων σε αλλο νούμερο αν αφήνει θα είναι χρήσιμα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η  μεταφορά  σήμερα της κάρτας, από F2G σε CU απεριόριστα.  Διακόπηκε το μεσημέρι η προηγούμενη και έβαλα την καινούρια της CU, πέρασα την 12άρα κάρτα και ενεργοποιήθηκαν μετά από λίγη ώρα τα απεριόριστα με 5g κανονικά.

Στο Google play δεν με αφήνει να κατεβάσω την εφαρμογή CU APP, λέει δεν υποστηρίζεται στην χώρα μου  🤔  Εχω το Xiaomi M12T pro.

Ελεγξα διεύθυνση που είχα βάλει στον λογαριασμό Google, επέλεξα κανονικά Ελλάδα αλλά εξακολουθεί να μου βγάζει το ίδιο. Τι φάση; Με F2G  ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

 

Edit: Μετά από προσπάθειες μέσω υπολογιστή, και κάποιες αλλαγές στην διαχείριση του λογαριασμού google, με άφησε να την εγκαταστήσω.

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα έκδοση της εφαρμογής, καθώς δεν έκανα update

Είναι θέμα εφαρμογής 100%

Το έκανε και σε μένα και μόλις έβαλα την παλιά διορθώθηκε

Βέβαια να προσθέσω ότι η παλιά εφαρμογή κάποια στιγμή θα σταματήσει να δουλεύει



Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Ρωτήσεις και σου το είπαν;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Βάλε παλιότερη εφαρμογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Ναι 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Liquid αλλά δε με ενδιαφέρει να τρώω το υπόλοιπο σε κουπόνια.

Μπορώ να βγαίνω κάθε δεύτερο μήνα, να βάζω πακέτο από το CU (για να τρώω το υπόλοιπο) και τον επόμενο μήνα να ξαναμπαίνω στο Liquid για να φορτώνω χρόνο ομιλίας με ανανέωση;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, blizard said:

Nαι αλλά πεταμένα λεφτά όταν μπορείς να τα πάρεις πίσω με αγορές ... αλλιώς αν βγείς κάνεις και ανανεωση με cashback

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν το γνωρίζω καθόλου αυτό το cashback (ο αριθμός είναι του γιου μου), αλλά μάλλον θα πρέπει να το ψάξω λίγο αν συμφέρει τόσο πολύ. Γενικά έχω χαθεί με το CU του, με cashback, big bang, liquid, smart pocket κλπ. - πολλές επιλογές που δεν έχω στο F2G και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ αλλά θα βρω.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...