Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Καθώς ενεργοποιείται χειροκίνητα από εκπρόσωπο θα πρέπει να περιμένεις , λαβέ υπόψιν ότι το σ/κ δεν θεωρούνται εργάσιμες μέρες. Επίσης οι μέρες ξεκινάνε να μετράνε από την Παρασκευή όποτε είσαι τώρα στην 2η εργάσιμη. 

Έχει έρθει το μήνυμα πως έχει καταχωρηθεί το αίτημα φορητότητας με αριθμό αίτησης τάδε; 

Το μόνο μήνυμα που έχει έρθει είναι το παρακάτω 

TO AITHMA ΦOPHTOTHTAΣ EINAI ΣE ΔIAΔIKAΣIA EΓKPIΣHΣ AΠO THN EΘNIKH BAΣH ΔEΔOMENΩN ANAΦOPAΣ ΦOPHTOTHTAΣ (EBΔAΦ). ΘA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TA EΠOMENA BHMATA ME SMS.

 

Edited by d74c
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, panos23 said:

Μολις μου ηρθε μνμ mail κ sms

Μου ενεργοποιησαν cu compo xl

Απο 15 ευρω πηγα 6.91 κ μου εβαλαν 11gb unlimited voice κ 700 sms

Τι θελω κ μπλεκω με vodafone. Ποσο απατεωνες

Θα πεσει πολυ βρισιμο τωρα

Επισης δεν ειναι φορητοτητα

Το ιδιο ακριβως είχε συμβεί με εμενα. Μετα από άπειρα τηλέφωνα μου ενεργοποιήθηκε η unlimited προσφορά μετά από 3-4 μέρες

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, d74c said:

Το μόνο μήνυμα που έχει έρθει είναι το παρακάτω 

TO AITHMA ΦOPHTOTHTAΣ EINAI ΣE ΔIAΔIKAΣIA EΓKPIΣHΣ AΠO THN EΘNIKH BAΣH ΔEΔOMENΩN ANAΦOPAΣ ΦOPHTOTHTAΣ (EBΔAΦ). ΘA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TA EΠOMENA BHMATA ME SMS.

 

Εμένα αυτό το μήνυμα μου ήρθε παρασκευή. Η βονταφον λέει ότι περιμένει η κοσμοτε. Η κοσμοτε μου απάντησε αναμείνατε (δλδ περιμένετε) μέχρι να διαβαστεί το αίτημα που όντως υπάρχει από την Παρασκευή. Έχει φτάσει ήδη μεσημέρι και δεν έχω λάβει κανένα sms κτλ 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, panos23 said:

Μολις μου ηρθε μνμ mail κ sms

Μου ενεργοποιησαν cu compo xl

Απο 15 ευρω πηγα 6.91 κ μου εβαλαν 11gb unlimited voice κ 700 sms

Τι θελω κ μπλεκω με vodafone. Ποσο απατεωνες

Θα πεσει πολυ βρισιμο τωρα

Επισης δεν ειναι φορητοτητα

Σε καλό δρόμο είσαι. 
Αν προσέξεις παλιότερα μνμ συμβαίνει και αυτό. 
Λοιπόν, τώρα έχεις απεριόριστα σε ομιλία κ αρκετά mb μέχρι να σου περάσουν την αλλαγή. 
Αν όχι σήμερα το απόγευμα, αύριο θα ολοκληρωθεί. 
Αν δεν συμβεί σήμερα, αύριο το πρωί στείλε ένα μήνυμα στο messenger. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Εμένα αυτό το μήνυμα μου ήρθε παρασκευή. Η βονταφον λέει ότι περιμένει η κοσμοτε. Η κοσμοτε μου απάντησε αναμείνατε (δλδ περιμένετε) μέχρι να διαβαστεί το αίτημα που όντως υπάρχει από την Παρασκευή. Έχει φτάσει ήδη μεσημέρι και δεν έχω λάβει κανένα sms κτλ 

Να ενημερώσω εδώ πως τα αιτήματα φαίνονται ολοκληρωμένα στον κάθε πάροχο μετά τις 16:00, γι αυτό το λόγο οι ενεργοποιήσεις ξεκινάνε 17:00.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hercoulis said:

Σε καλό δρόμο είσαι. 
Αν προσέξεις παλιότερα μνμ συμβαίνει και αυτό. 
Λοιπόν, τώρα έχεις απεριόριστα σε ομιλία κ αρκετά mb μέχρι να σου περάσουν την αλλαγή. 
Αν όχι σήμερα το απόγευμα, αύριο θα ολοκληρωθεί. 
Αν δεν συμβεί σήμερα, αύριο το πρωί στείλε ένα μήνυμα στο messenger. 

Λες hercoulis ?? Μακαρι...

Θα περιμενω λοιπον

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Όπως λένε και τα παιδιά εδώ, δεν το υποστηρίζει πλέον...

https://myphone.gr/forum/topic/196679/?do=findComment&comment=7168581

Απλά τραγικοί.. Θέλουμε να πάμε μπροστά κιόλας.. Και μετά λένε μερικοί να μην ρίχνουμε μπινελίκια. 

Ούτε το VOLTE δεν λειτουργεί σωστά. Πότε μου ρίχνει την κλήση πότε το ίντερνετ. Ότι να ναι. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, katsiletra said:

Απλά τραγικοί.. Θέλουμε να πάμε μπροστά κιόλας.. Και μετά λένε μερικοί να μην ρίχνουμε μπινελίκια. 

Ούτε το VOLTE δεν λειτουργεί σωστά. Πότε μου ρίχνει την κλήση πότε το ίντερνετ. Ότι να ναι. 

Κάνε φορητότητα.. σε εμένα η Vodafone δεν υποστηρίζει καν volte vowifi αλλά την επέλεξα για το liquid. Αν είχα τέτοιες απαιτήσεις προφανώς και δεν θα άφηνα την Cosmote 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Κάνε φορητότητα.. σε εμένα η Vodafone δεν υποστηρίζει καν volte vowifi αλλά την επέλεξα για το liquid. Αν είχα τέτοιες απαιτήσεις προφανώς και δεν θα άφηνα την Cosmote 

Εγώ έκανα φορητότητα για τα απεριόριστα που έδινε για 9 μήνες της προσφοράς. Αλλά να μ μην δουλεύουν βασικά πράγματα δεν το περίμενα. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, katsiletra said:

Εγώ έκανα φορητότητα για τα απεριόριστα που έδινε για 9 μήνες της προσφοράς. Αλλά να μ μην δουλεύουν βασικά πράγματα δεν το περίμενα. 

 

 

 

 

Στειλε τους μηνυμα στο μεσεντζερ. Εγω εχω vowifi στο cu (το απλό, οχι το liquid) το οποίο βέβαια απενεργοποιειται μόνο του όποτε γουστάρει, σε αντίθεση με το cosmote που είναι μόνιμα ενεργό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, katsiletra said:

Εγώ έκανα φορητότητα για τα απεριόριστα που έδινε για 9 μήνες της προσφοράς. Αλλά να μ μην δουλεύουν βασικά πράγματα δεν το περίμενα. 

 

 

 

 

Τα προβλήματα της vodafone είναι γνωστά.

7 minutes ago, Mobileras said:

Στειλε τους μηνυμα στο μεσεντζερ. Εγω εχω vowifi στο cu (το απλό, οχι το liquid) το οποίο βέβαια απενεργοποιειται μόνο του όποτε γουστάρει, σε αντίθεση με το cosmote που είναι μόνιμα ενεργό.

Το ίδιο είναι το απλό με το liquid..

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 2:57 ΠΜ, HEO said:

Όχι δεν απαλλάσσεται από τέλη κινητής





Μπορείς να διαλέξεις κάποιο πακέτο big bang, εγω αυτό θα κάνω

Έβαλα στο μάτι ένα που δίνει 1000 λεπτά ομιλίας και ένα άλλο που δίνει 250 γιγα

Α και κάτι άλλο στα δωρεάν καλύτερα να βάζετε το μεγαλύτερο ποσό 30€ αφού δεν θα σας χρεώσει και κάτι 🙂

Ευτυχώς έχω αρκετούς κρυστάλλους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

On 19/3/2023 at 2:32 ΠΜ, bbbb said:

Ναι τα δωρεάν δεν γίνονται κουπόνι. Πακέτα bigbang ή απλά mb κατανάλωση

Αυτή τη στιγμή ο μικρός έχει περίπου €17 συνολικά, μετά την ενεργοποίηση του "πακέτου" των €15 στο Liquid πριν ένα μήνα. Μπήκαμε χθες με το κινητό του στο bigbang αλλά το υπόλοιπο που έβλεπα όταν πηγαίναμε στα πακέτα είναι €3,9 - είναι το ποσό που είχα πριν τον βάλω στο Liquid.

Κάνω κάτι λάθος?

Το Liquid πάει για ανανέωση μεθαύριο αν δεν μετακινήσω τη μπάρα. Θα πρέπει όμως να κάνω ανανέωση γιατί περνάει το δίμηνο από την τελευταία ανανέωση (εκτός Liquid) και θα χάσουμε το υπόλοιπο.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

Στειλε τους μηνυμα στο μεσεντζερ. Εγω εχω vowifi στο cu (το απλό, οχι το liquid) το οποίο βέβαια απενεργοποιειται μόνο του όποτε γουστάρει, σε αντίθεση με το cosmote που είναι μόνιμα ενεργό.

Κι άμα έστειλα, αυτοί λένε ότι δουλεύει μια χαρά. Θα κάνω υπομονή σαν τις εγκυμονούσες. Εκτός κι αν μου προτείνει κάτι καλύτερο η  Cosmote. Είχα 3 κλήσεις. Οι δύο σε μήνυμα γιατί το VOLTE δουλεύει απρόσκοπτα. 

Link to comment
Share on other sites

Με το Volte έχω κ εγώ θέμα σε iPhone 12, το γράφω γιατί στις οδηγίες λένε ότι στα μοντέλα 12,13,14 ενεργοποιείται αυτόματα. 
To vowifi δουλεύει. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, hercoulis said:

Με το Volte έχω κ εγώ θέμα σε iPhone 12, το γράφω γιατί στις οδηγίες λένε ότι στα μοντέλα 12,13,14 ενεργοποιείται αυτόματα. 
To vowifi δουλεύει. 

Μια χαρά δουλεύει, έχεις στείλει Wifi στο 1339;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα έκλεισα εβδομάδα από την μέρα που έκανα αίτηση για τα απεριόριστα. Γενικά βλέπω ή ότι έχουν πήξει λόγω αιτήσεων ή μια γενική ολιγωρία. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είναι να παραλάβω τις κάρτες απ την προσφορά...μόλις βάλω την κάρτα και ενεργοποιηθεί ότι ενεργοποιηθεί (φαντάζομαι όχι τα απεριόριστα data) να περιμένω πόσες μέρες μέχρι να ενεργοποιηθουν τα απεριόριστα data μέχρι να τους ενοχλήσω;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thansof_7 said:

Επειδή κι εγώ είναι να παραλάβω τις κάρτες απ την προσφορά...μόλις βάλω την κάρτα και ενεργοποιηθεί ότι ενεργοποιηθεί (φαντάζομαι όχι τα απεριόριστα data) να περιμένω πόσες μέρες μέχρι να ενεργοποιηθουν τα απεριόριστα data μέχρι να τους ενοχλήσω;; 

Σε μια πρώτη κάρτα που είχα εγώ και την έχω esim η αλήθεια είναι ότι παρέλαβα σε 2 μέρες και με το που την έβαλα στο κινητό ήταν όλα ενεργοποιημενα. Τώρα περιμένω και μια φορητοτητα που έχουν αργήσει χαρακτηριστικά. 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε πως μια φορητότητα για να περαστεί στο σύστημα από τον υπάλληλο θέλει 7-12 λεπτά σίγουρα. Όταν ενεργοποιούν μόνο συγκεκριμένες ώρες της ημέρας + τον φόρτο που προέκυψε με τα απεριόριστα λογικό είναι να καθυστερούν.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Ειχες 3.9 ευρω πληρωμένα από εσενα και μόνο αυτά δείχνει το big bang ... τα αλλα 13.1 ευρω είναι το δώρο που σου έδωσε το liquid και λήγει 33 μέρες αφότου το πήρες, δεν ανανεώνεται αυτό όπως τα 3.9 δικά σου ευρω για 60 μέρες,

Μπορείς μόνο να αγοράσεις ότι βλέπεις στην εφαρμογή big bang (και ας μην σου γράφει τα 13.1 ευρω, αυτά θα πάρει πρώτα )... θέλουν όμως και πόντους, δεν μπορείς κάτι αλλο εκτός αν τα ξοδέψεις με ομιλία - ιντερνετ.

Αυτό δεν είχα καταλάβει - ότι στα πακέτα του big bang τραβάει πρώτα από τα €13,1 του liquid και όχι από το πληρωμένο υπόλοιπο. Ο μικρός έχει μαζέψει κρυστάλλους παίζοντας, οπότε λογικά δεν θα έχουμε θέμα.

Ήξερα ότι δεν ανανεώνεται το υπόλοιπο του δώρου, οπότε θέλω να το χρησιμοποιήσω όσο καλύτερα γίνεται πριν το χάσω.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι 🙂

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που ήρθα πριν λίγες μέρες, όλα πήγαν ρολόι. Είχα πολύ καλή ενημέρωση με τα sms για τη φορητότητα και απ' την πρώτη στιγμή όλα δουλεύουν σούπερ.

Πρόσφατα από εσωτερική φορητότητα από Q σε F2G έμεινα χωρίς τηλέφωνο μια μέρα και όποιος με καλούσε έδειχνε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει.

Στη φορητότητα της Vodafone φοβόμουν μη γίνει κάτι τέτοιο αλλά αντιθέτως όλα πήγαν τέλεια.

Τα δεδομένα έχουν αξιοπρεπή ταχύτητα και οι κλήσεις είναι μια χαρά. Έβαλα και το VoLte και είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί έχω ίντερνετ όσο μιλάω, πολύ βασικό. Πριν το ενεργοποιήσω δεν είχα ίντερνετ όσο μιλούσα και για μένα αυτό είναι πολύ βασικό να μπορώ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο ταυτόχρονα σε κάτι άλλο επειδή δεν έχω σταθερό πλέον.

Οπότε όλα σούπερ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Μια χαρά δουλεύει, έχεις στείλει Wifi στο 1339;

Ναι.

Το πρόβλημα πρέπει να είναι της εκπομπής του σήματος, γιατί ενώ έχει 5G και το κρατάει με μία γραμμή σήμα, στην διάρκεια μιας κλήσης το χάνει.   

Link to comment
Share on other sites

 

Ανακοίνωση τιμολογιακών αλλαγών καρτοκινητής

03 Απριλίου 2023

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ, με σκοπό να καλύψει τις ανάγκες των συνδρομητών της και την απλοποίηση των υπηρεσιών της συνεχίζει να προσφέρει ακόμα περισσότερα μέσω των νέων, ανανεωμένων και απλοποιημένων πακέτων της.

Πιο συγκεκριμένα, το πακέτο CU Combo M που προσφέρει 700’ προς όλους, 300 SMS & 0,9GB με κόστος 10,90€ δεν καταργείται στις 15/5 όπως είχε ανακοινωθεί και θα συνεχίσει να είναι εμπορικά διαθέσιμο για όλους τους συνδρομητές CU & VFPP, υφιστάμενους και νέους.

Επίσης, από 04/05/2023 η Vodafone προσφέρει τo παρακάτω ανανεωμένo πακέτo για νέους και υφιστάμενους πελάτες CU και Vodafone καρτοκινητού:
  • Το πακέτο Weekly Combo που προσφέρει 250’ προς όλους και 1GB για 7 ημέρες ανανεώνεται και θα παρέχει Απεριόριστα λεπτά προς όλους και 700 MB για 15 ημέρες με κόστος 6,3€
Περαιτέρω, από τις 04/05/2023 καταργούνται για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες τα κάτωθι εμπορικά διαθέσιμα πακέτα:
  • Καταργείται το  πακέτο Data Unlimited Weekends 6 months που προσφέρει απεριόριστα δεδομένα για τα σαββατοκύριακα με διάρκεια 6 μήνες με κόστος 17,5€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, καρτοκινητού Ολυμπιακός, Vodafone International & Taza
  • Καταργείται το  πακέτο Data 2 Days που προσφέρει 6 GB για 2 ημέρες με κόστος 2€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, καρτοκινητού Ολυμπιακός, Vodafone International & Taza
  • Καταργείται το  πακέτο Data  που προσφέρει 1 GB για 6 ώρες με κόστος 0,5€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, καρτοκινητού Ολυμπιακός , Vodafone International & Taza
  • Καταργείται το  πακέτο Unlimited Data Nights που προσφέρει Unlimited GB από τις 20:00 έως τις 08:00 με κόστος 6,5€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU και Vodafone καρτοκινητού
  • Καταργείται το πακέτο Unlimited Students Xclusive Data Day που προσφέρει Unlimited GB για 1 ημέρα με κόστος 1€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU
  • Καταργείτε το πακέτο Students Xclusive SMS 1 που προσφέρει 300 SMS για 30 ημέρες με κόστος 1,01€ για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU
 
Σημειώσεις: Όλες οι παραπάνω τιμές πακέτων και προσφορών συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές Καρτοκινητής που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μήνα από την ημερομηνία εφαρμογής των αλλαγών.
 
Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Πολλά "καταργείται" διαβάζω 

Το τελευταίο όμως είναι καταργείτΕ🤣🤣

Δεν καταργείται μόνο του, εμείς το καταργούμε.. 🤣🤣

 

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...