Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, elephant said:

Μόλις το επιβεβαίωσα τηλεφωνικά και το προχώρησα.
Μου δόθηκε ονοματεπώνυμο συνεργάτη και τηλέφωνό του.
Θα έρθει κούριερ μέσω Speedex.

Ζητώ συγνώμη που ίσως δεν αφορά τη Vodafone όλο αυτό.
Απλά για ενημέρωση.
Μακάρι να δοθεί και σε άλλους.
Θα σας ενημερώσω με νεότερα.

211 100 1841

211 100 1834

Να εισαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Α το δεύτερο νούμερο πρέπει να έρθει επίσης με φορητότητα από άλλο δίκτυο.
Δε δίνουν δικό τους νούμερο σε αυτή την προσφορά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Just now, elephant said:

Α το δεύτερο νούμερο πρέπει να έρθει επίσης με φορητότητα από άλλο δίκτυο.
Δε δίνουν δικό τους νούμερο σε αυτή την προσφορά

Επίσης περιπου πριν ποσο καιρο έφυγες από την nova και σε κάλεσαν τωρα για αντιπροσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, elephant said:

5 μέρες...

Εγω περιπου 2 εβδομαδες και με καλεσαν πριν 1,5 περιπου να μου πουν ότι μπορω να μετατρέψω το f2g σε συμβόλαιο σε τιμές συνδυαστικού με σταθερο χωρίς να έχω σταθερο. Μετά από αυτό τιποτα αλλο. Θα καλεσω εγω να κανω μια προσπάθεια . Αλλιώς και τα 12€ της Vodafone καλά ειναι

47 minutes ago, babakos said:

 

Και σε μενα στο ταπεινό Samsung A52s δουλεύουν μια χαρά και το Volte και το VoWiFi.  

 

Καλά κανει . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Ισως θελουν να καθαρίσουν την συνδρομητική βάση απο πελάτες που κανουν ελάχιστη χρήση (ή να τους σπρώξει στο ρευστό)

Μακάρι να κατάλαβες καλά αλλά τέτοιες τιμές δεν υπάρχουν (ούτε καν στο εξωτερικό). Πολύ περισσότερο αν δεν συνδυάζονται και με αταθερό/internet. 

Ελπιζω να μην υπάρχουν ψιλά γραμματα που κανουν την διαφορά ( το συνηθιζαν παλαιά οι συνεργάτες τόσο της Wind-αρας όσο και της Nova)

Αν στο στειλουν γραπτώς και ειναι όντως έτσι τότε go for it. 

 

Κανεις λαθος. Σε προσφορες φορητότητας και η κοσμοτε μου είχε προσφέρει συμβόλαιο στα 6-7€ . Παροχές δεν θυμαμαι 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν είχα γυρίσει τον κύριο αριθμό μου σε CU. Τα απεριόριστα νυχτερινά data ήταν ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν να πάω στη vodafone. Πάρα πολύ χρήσιμα για μεγάλα downloads στο pc με μόνη άλλη επιλογή μια 24αρα.
Ακριβώς και τα απεριόριστα νυχτερινά της Vodafone ήταν τα μονά Που ξεκινούν από τις 8:00 και όχι τις 10:00 όπως ξεκινούσαν της Wind που στο Free to Go Nova έκαναν φτερά και μενουν μονο του What's Up που ξεκινουν απο τις 22.00 μέχρι να τα κόψει και αυτό φυσικα λόγω του ότι δεν θα έχει λόγο να τα κρατάει αφού ο ανταγωνισμός δεν τα έχει.. ας συνεχίσουμε λοιπόν να πιστεύουμε ότι η Nova έκανε καλό στην καρτοκινητή της Ελλάδας επειδή ξαναέφερε την οχτάρα κάρτα... στα συμβόλαια μπορεί να έκανε καλο σε αυτους που είναι συμβολαιακιδες και παίρνουνε πλέον με 30 ευρώ και στις άλλες εταιρείες unlimited αλλά στα καρτοκινητά μας οδήγησε στην καταστροφή
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elephant said:

Ένα κινητό πίσω και ένα ακόμα δώρο.
Και εγώ για τρολιά το πέρασα.
Περιμένω να με καλέσουν ξανά

Δεν πρέπει να πηγαίνουν καλά οι δουλειές με την επενδύσασα 2δισ..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν πρέπει να πηγαίνουν καλά οι δουλειές με την επενδύσασα 2δισ..

Ξύπνησαν μαλλον αφου είδαν ότι δεν βγαίνει αυτο που λέγανε ότι θα είναι οι τιμές σταθερές για ολους και δεν θα υπάρχουν ειδικές προσφορές. Σταθεροί στις πολιτικές τους παντως, μεσα σε 3 μηνες «λύγισαν»..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Εγω περιπου 2 εβδομαδες και με καλεσαν πριν 1,5 περιπου να μου πουν ότι μπορω να μετατρέψω το f2g σε συμβόλαιο σε τιμές συνδυαστικού με σταθερο χωρίς να έχω σταθερο. Μετά από αυτό τιποτα αλλο. Θα καλεσω εγω να κανω μια προσπάθεια . Αλλιώς και τα 12€ της Vodafone καλά ειναι

Κανεις λαθος. Σε προσφορες φορητότητας και η κοσμοτε μου είχε προσφέρει συμβόλαιο στα 6-7€ . Παροχές δεν θυμαμαι 

 

Επειδή σε αυτό το φόρουμ (και όχι μόνο) εχω διαβάσει κατά καιρούς διαφορες τρελλές προσφορές από φιδέμπορους πλέον δεν πιστεύω τιποτα extreme αν δεν το δω με τα μάτια μου.. Επισης το σχολιο σου ειναι ακυρο. Δεν συγκρινουμε τιμές μονο αλλά συνδυασμό τιμών με παροχές.  

Επειδή ειμαιστε off topic πάντως και επειδή και εγώ εχω υποφέρει παλαιότερα από "προσφορές" κυρίως της Wind (συνεργατών της) θα πώ οτι κατά 95% καποιο λακκο έχει η φάβα. Ελπιζω να κανω λάθος αλλά  6 Ευρώ απεριοριστα ολα δεν δινονται από κανενα..  Προσωπικά αν δεν δω συμβολαιο δεν το πιστεύω (και επαναλαμβάνω μακαρι να κανω λαθος)

4 minutes ago, panos43 said:

Ξύπνησαν μαλλον αφου είδαν ότι δεν βγαίνει αυτο που λέγανε ότι θα είναι οι τιμές σταθερές για ολους και δεν θα υπάρχουν ειδικές προσφορές. Σταθεροί στις πολιτικές τους παντως, μεσα σε 3 μηνες «λύγισαν»..

Κλασσική Wind-άρα. 

Πάντως καλό ειναι να επανέλθουμε στην κοκκινη και τα υπολοιπα στα ανάλογα threads για την Nova

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, babakos said:

 

Επειδή σε αυτό το φόρουμ (και όχι μόνο) εχω διαβάσει κατά καιρούς διαφορες τρελλές προσφορές από φιδέμπορους πλέον δεν πιστεύω τιποτα extreme αν δεν το δω με τα μάτια μου.. Επισης το σχολιο σοτ ειναι ακυρο. Δεν συγκρινουμε τιμές μονο αλλά συνδυασμό τιμών με παροχές.

Επειδή ειμαιστε off topic πάντως και επειδή και εγώ εχω υποφέρει παλαιότερα από "προσφορές" κυρίως της Wind (συνεργατών της) θα πώ οτι κατά 95% καποιο λακκο έχει η φάβα. Ελπιζω να κανω λάθος αλλά  6 Ευρώ απεριοριστα ολα δεν δινονται από κανενα..  Προσωπικά αν δεν δω συμβολαιο δεν το πιστεύω (και επαναλαμβάνω μακαρι να κανω λαθος)

Συμφωνώ μαζι σου, οπότε το πρέπον θα ηταν να περιμένει το συμβόλαιο στο μειλ να το διαβασει προσεκτικά και τοτε να κρίνει τις επόμενες κινήσεις του. Το σχολιο μου παντως δεν πιστευω ότι ηταν ακυρο. Επειδή ειπες ότι τέτοιες τιμές δεν υπάρχουν σε διέψευσα ότι και όμως πριν 1 μηνα περιπου (δεν εχει σημασία) μου κάναν προσφορά στα 6-7€ άσχετα από τις παροχές. Μιλαμε για συμβόλαια κατω των 10€ ανεξάρτητα από τις παροχές είναι προκλητικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, το διορθωσα στο αρχικό ποστ μου. Εννοώ προφανώς συνδυασμο τιμών με παροχές.  Οντως προσφορές με 7-8-9-10 Ευρώ παιζουν αλλά πρέπει να δούμε και τι παρέχουν για να μην συγκρινουμε μήλα με πορτοκάλια και βγάζουμε λανθασμένα συμπεράσματα.

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο να ειναι το φτηνο συμβολαιο με περιπου 60% εκπτωση και να ξεχασαν να πουν οτι μετα τα 2gb θα πεφτουν οι ταχύτητες. Δυστυχως το 98% των τηλεφωνικων πωλησεων κρυβουν πολλες αλήθειες για να καταφερουν την πωληση. Φταιει ομως και ο καταναλωτης, που οταν καταλαβει οτι τον εξαπατησαν δεν τους κάνει μηνυσεις και δεν ζηταει αποζημιωσεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο να ειναι το φτηνο συμβολαιο με περιπου 60% εκπτωση και να ξεχασαν να πουν οτι μετα τα 2gb θα πεφτουν οι ταχύτητες. Δυστυχως το 98% των τηλεφωνικων πωλησεων κρυβουν πολλες αλήθειες για να καταφερουν την πωληση. Φταιει ομως και ο καταναλωτης, που οταν καταλαβει οτι τον εξαπατησαν δεν τους κάνει μηνυσεις και δεν ζηταει αποζημιωσεις.

Λες να του πουλάνε απεριόριστα με 2gb.
Μιλάμε για πολύ κουτοπονηρια!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ειπε ότι του δώσαν και 2 μηνες δωρο. Στο πρόγραμμα με τα 2GB δεν εχει κανενα πάγιο δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί κράτησα σημειώσεις απ' όσα είπαμε. Το πρόγραμμα μου το ονοματησε Unlimited All με δώρο 2 πάγια.

Στο site βρήκα αυτό...

Screenshot_2023-04-04-16-37-31-021-edit_com.microsoft.emmx.jpg

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Just now, elephant said:

Επανέρχομαι γιατί κράτησα σημειώσεις απ' όσα είπαμε. Το πρόγραμμα μου το ονοματησε Unlimited to all με δώρο 2 πάγια.

Στο site βρήκα αυτό...

Screenshot_2023-04-04-16-37-31-021-edit_com.microsoft.emmx.jpg

Τα γνωρίζουμε τα προγράμματα της Nova.. καλό είναι να συνεχίσετε τη συζήτηση στο νήμα με τα προγράμματα συμβολαίου της Nova..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, babakos said:

Καλά κανει . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. 

Εδώ και ώρα, Προσπαθώ να καταλάβω τι διαβάζω! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, blizard said:

το νυχτερινό δεν πιέζει το δίκτυο για να έχει   εξήγηση .

 

Η εξήγηση υπάρχει και λέγεται ισοφάριση με τα πακέτα του ανταγωνισμού. Οταν την παίρνει να δώσει λιγότερες παροχές αφού το ίδιο έκανε και ο ανταγωνιστής γιατί να μην το κάνει? και όχι το liquid δεν μπορεί να αντικαταστήσει τα βραδινά unlimited και το bigbang ναι μεν υπάρχει αλλά είναι ειδική κατηγορία παροχών-προσφορά καθώς όποτε θέλει το αλλάζει-καταργεί (πχ μια μέρα απλά εξαφάνισε απο το BB το δωρεάν πακέτο το βραδινό χωρίς καν ανακοίνωση) και δεν χρειάζεται καν ανακοίνωση 2 μήνες πριν για να το κάνει. Οπότε στα κανονικά πακέτα ισοβαθμίζει με τον ανταγωνισμό και όλα καλά και ανθηρά..

1 hour ago, andreasomageiras said:

Εδώ και ώρα, Προσπαθώ να καταλάβω τι διαβάζω! 

Τι ακριβώς να καταλάβεις φίλε? Θέλει υψηλό iq για να καταλάβουμε που μάλλον δεν διαθέτουμε... Εδώ επίσης κολλάνε τα "ακαταλαβίστικα" για κάποιους του @Pppe αλλά ελάχιστοι θα το καταλάβουν..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, babakos said:

Καλά κανει . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Ισως θελουν να καθαρίσουν την συνδρομητική βάση απο πελάτες που κανουν ελάχιστη χρήση (ή να τους σπρώξει στο ρευστό)

Συμφωνώ. Με το Liquid βέβαια, τουλάχιστον για την ώρα, οι χρήστες σχετικά μαζεμένων αναγκών βγαίνουν σημαντικά ωφελημένοι. Ωστόσο, με ανοιχτό πλέον τον πόλεμο μεταξύ παρόχων, μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξουν τα δεδομένα και οι καλομαθημένοι ρευστοί να βρεθούμε "μαντρωμένοι*", ζητώντας ...καλύτερες συνθήκες σφαγής..  🐑 

*δηλ και να σου λένε "φύγε όποτε θες", εσύ να ξέρεις ότι εκεί έξω είναι οι λύκοι...

Τεσπα, θα δείξει... 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, babakos said:

 

Και σε μενα στο ταπεινό Samsung A52s δουλεύουν μια χαρά και το Volte και το VoWiFi.  

 

Καλά κανει . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Ισως θελουν να καθαρίσουν την συνδρομητική βάση απο πελάτες που κανουν ελάχιστη χρήση (ή να τους σπρώξει στο ρευστό)

Μακάρι να κατάλαβες καλά αλλά τέτοιες τιμές δεν υπάρχουν (ούτε καν στο εξωτερικό). Πολύ περισσότερο αν δεν συνδυάζονται και με αταθερό/internet. 

Ελπιζω να μην υπάρχουν ψιλά γραμματα που κανουν την διαφορά ( το συνηθιζαν παλαιά οι συνεργάτες τόσο της Wind-αρας όσο και της Nova)

Αν στο στειλουν γραπτώς και ειναι όντως έτσι τότε go for it. 

 

Ελάχιστη χρήση ποια εννοούμε όμως? Το unlimited nights που καταργούν κοστίζει 6,5€. Η ελάχιστη ανανέωση που σου παρέχουν πλέον (υπο κανονικές συνθήκες εκτός cashback) είναι στα 8€. Για να πάρει λοιπόν κάποιος το unlimited nights θα βάλει τουλάχιστον 8€ κάρτα. Πως λοιπόν ορίζουμε την ελάχιστη χρήση?

16 minutes ago, johndouk said:

Συμφωνώ. Με το Liquid βέβαια, τουλάχιστον για την ώρα, οι χρήστες σχετικά μαζεμένων αναγκών βγαίνουν σημαντικά ωφελημένοι. Ωστόσο, με ανοιχτό πλέον τον πόλεμο μεταξύ παρόχων, μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξουν τα δεδομένα και οι καλομαθημένοι ρευστοί να βρεθούμε "μαντρωμένοι*", ζητώντας ...καλύτερες συνθήκες σφαγής..  🐑 

*δηλ και να σου λένε "φύγε όποτε θες", εσύ να ξέρεις ότι εκεί έξω είναι οι λύκοι...

Τεσπα, θα δείξει... 😎

Η αγορά πλέον χορεύει στους ρυθμούς της nova. Ο,τι αποφασίσουν αυτοί θα έχουμε όλοι και στις άλλες 2 εταιρίες. Βέβαια πάντα έτσι ήταν. Η wind πρώτη στα καλά, πρώτη και στις μ...ς και οι άλλοι ακολουθούσαν και θα ακολουθούν..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elephant said:

Επανέρχομαι γιατί κράτησα σημειώσεις απ' όσα είπαμε. Το πρόγραμμα μου το ονοματησε Unlimited All με δώρο 2 πάγια.

Στο site βρήκα αυτό...

Screenshot_2023-04-04-16-37-31-021-edit_com.microsoft.emmx.jpg

Το εχω 1000πει "Μη μπλεκετε, μην ασχολειστε με λαγους" κι εσεις παλι τα ιδια: Οπως και της Wind οι Ιδιοτητες δε θα αλλαξουν στον αιωνα τον απαντα.

ΟΚ. Ηθελεστα και παθεστα για 1000στη φορα. Περιμενω "ανταποκριση" απο Wind.

Οχι οτι δε ξερω το αποτελεσμα.

Ετσι, για να 1000παθαινουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...