Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, blizard said:

To πληρώνεις το πακέτο και ειναι για 20 μέρες  ... απλά του κάνουν διαφήμιση μαζί με την νέα ανανέωση των 8 ευρω . (που κανονικά συμφέρει να βάζεις 12 ευρω κάθε 30 μέρες για να παίρνεις και 3 gb extra δώρο , και το πακέτο των  8 ευρω κάθε 20 μέρες με απεριόριστα και αλλα 2 gb το μηνα)

Ναι δεν είναι και κάτι φοβερό.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προσωπική προσφορά πάντως, είναι κανονικό πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

κανονικό όντως. πάντως αυτό το πακέτο συμφέρει περισσότερο για κάποιον που βάζει την απεριόριστη ομιλία κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δυστυχώς δε την πάλεψα με την vodafone και θα γυρίσω στην cosmote μου. 

Θα παραδεχτώ ότι η προσφορά των απεριόριστων που έχω είναι τέλεια, αλλά θα πω ότι τα 15 ευρώ που μου έδωσαν δώρο είναι άχρηστα (ούτε τηλέφωνο από 801 δε μπορώ να πάρω και μου λέει ότι δεν έχω υπόλοιπο) και δυστυχώς είχα συνηθίσει το δίκτυο της cosmote και η vodafone με απογοήτευσε. Με το που μπαίνω σε ένα σπίτι (στην περιοχή μου) πέφτει η σύνδεση, πολλές φορές μου έριχνε την ομηλια (επειδή μίλαγα με volte και δεν έκανε καν επαναφορά σε 2g) συν ότι γενικά είναι πιο αργή. 

Καλά τα απεριόριστα, καλά τα liquid (που δε δοκίμασα) αλλά μια επένδυση στο δίκτυο της σίγουρα χρειάζεται. Στην άλλη θα πληρώνω πιο πολλά χωρίς απεριόριστα αλλά θα έχω αυτό που έχω συνηθίσει! 

Link to comment
Share on other sites

το μόνο παράπονο μου είναι το σήμα, όντως σε σημεία χειρότερο και απτής νόβα. (έφυγα από Q με φορητότητα) η βοντα πρέπει να το δει οπωσδήποτε το θέμα του δικτύου της.

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις προσφορές, τις πολλές παροχές και τα φτηνά πακέτα, προφανώς και θέλει, εκτός από το να μαζέψει κόσμο, να καλύψει το θέμα του δικτύου. Ακόμα και η cosmote σέρνεται στο 4G όταν δίνει δωρεάν απεριόριστα. 

Βέβαια, αν κάποιος καλύπτεται απόλυτα στις περιοχές που κινείται συχνά, τότε εκμεταλλεύεται όλες τις προσφορές και υπηρεσίες, που σε αυτούς τους τομείς το CU κερδίζει, και δεν τον ενδιαφέρει πολύ αν θα έχει χαμηλή ταχύτητα σε κάποιο ταξίδι ή κάποια επίσκεψη που θα κάνει σε κάποια άλλη πόλη. Εξαίρεση σε αυτό είναι αν κάποιος χρειάζεται μεγάλη ταχύτητα για τη δουλειά του, όπου εκεί αναγκαστικά δίνεις παραπάνω λεφτά και έχεις και κάρτα από άλλη εταιρεία.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω βέβαια και του ασφαλούς, γιατί έχω και δεύτερη cu με απεριόριστα και την έχω κάνει esim. Άρα μπορώ να την χρησιμοποιήσω. Τον κύριο αριθμό μου όμως το γυρίζω στα παλιά! 

Link to comment
Share on other sites

https://www.mononews.gr/business/vodafone-beni-sti-machi-tis-kartokinitis-pies-i-diafores-me-cosmote-nova

Τι ισχύει πλέον στην καρτοκινητή σε Nova-Cosmote-Vodafone

Δύο περίπου εβδομάδες πριν, η Nova ανακοίνωσε το νέο Free2Go που ρίχνει την ελάχιστη χρέωση ανανέωσης της κάρτας στη κινητή στα 8 ευρώ, από τα 12 ευρώ που ήταν εδώ και αρκετά χρόνια, βάζοντας ξανά «φωτιά» στον ανταγωνισμό.

 

Ωστόσο προχώρησε την αλλαγή ένα βήμα παραπέρα. Πλέον οι πελάτες καρτοκινητής της Nova δεν θα έχουν ελάχιστη χρέωση στη διάρκεια κλήσης, η οποία μέχρι προσφάτως ήταν στα 3 λεπτά και ίσχυε για όλους τους παρόχους. Ουσιαστικά όποιος πραγματοποιούσε κλήση, είτε μιλούσε 1 δευτερόλεπτο είτε 2 λεπτά, χρεωνόταν για 3 λεπτά (180 δευτερόλεπτα). Πλέον αυτό στην Nova αλλάζει, και ο καταναλωτής χρεώνεται αναλόγως με το πόσο μιλάει, από το πρώτο δευτερόλεπτο της κλήσης.

 

Με την κίνηση αυτή δημιούργησε νέα δεδομένα και στα πακέτα που προσφέρει καθώς πλέον με 8 ευρώ ο χρήστης μπορεί να έχει 400 λεπτά + 40 SMS προς όλα τα δίκτυα και 400 MB δεδομένα.

Το επόμενο πακέτο είναι στα 12 ευρώ, όπου μπορεί να βάλει 1000 λεπτά ομιλίας, με 100 SMS προς όλα τα δίκτυα και 1 GB, ενώ το επόμενο είναι στα 15 ευρώ με απεριόριστα λεπτά, 500 SMS προς όλα τα δίκτυα και 2 GB.

Λίγες ώρες μόλις αργότερα την ανακοίνωση της Nova, η Whats Up της Cosmote ανακοίνωσε ότι ρίχνει και εκείνη στα 8 ευρώ την ελάχιστη τιμή ανανέωσης της κάρτας ομιλίας, με τους χρήστες να έχουν τη δυνατότητα ενεργοποίησης του νέου συνδυαστικού πακέτου BASIC CALLS που περιλαμβάνει 400 λεπτά ομιλίας, 40 SMS προς όλους και 400 ΜΒ. Το πακέτο αυτό δίνετε με μόλις 7,2 ευρώ από την κάρτα.

 

Επίσης η Whats Up προσφέρει με 10,90 από την κάρτα 800 λεπτά ομιλίας προς όλους, 512 ΜΒ και 300 SMS για ένα μήνα. Ωστόσο παραμένει η ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα 3 λεπτά. Επίσης με κάθε ενεργοποίηση στο πακέτο UNLIMITED CALLS, μέχρι τις 30 Μαρτίου, οι χρήστες του WHAT’S UP παίρνουν επιπλέον δώρο 10GB data για 1 μήνα.

 

Το ρεύμα της αγοράς ακολούθησε και η Vodafone. Την Πέμπτη η εταιρεία ανακοίνωσε ότι ρίχνει την ελάχιστη χρέωση ανανέωσης στα 8 ευρώ και το πακέτο της ξεκινάει πλέον από τα 7,2 ευρώ. Σε αυτό το πακέτο προσφέρει 1.5 GB, απεριόριστα λεπτά προς όλους και 100SMS αλλά για 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Μεγάλη εβδομάδα σε όλους! Πρόσφατα μεταφερθείς στο cu με την προσφορά των απεριορίστων. Χρειάζεται να κάνω κάτι για την ενεργοποίηση του 5g?

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε:

1) Μέχρι πότε θα κρατήσουν όλα αυτά.

2) "Τι" θα έχουν καταλάβει (%) οι συνδρομητές ΜΕΤΆ (όταν θα έχουν λήξει) όλα αυτά.

Ελπίζουμε, ακόμα και έαν >99% των "παρόμοιων" περιπτώσεων, ΚΑΙ ΠΑΛΙ στα ίδια καταλήγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Online μεταφορά αριθμού στις 27 ή 28, δεν θυμάμαι, παραδόθηκε τέλος προηγούμενης εβδομάδας και ενεργοποιήθηκε η φορητότητα στη voda Παρασκευή. Έκανα το τηλ στο 1252 την Παρασκευή αλλά Σάββατο πέρασα την ξυσμένη κάρτα που είχε μέσα. Μέσα σε 3 λεπτά έδωσε τα απεριόριστα όλα και έφαγε όλο το ποσό (εντάξει έμεινε 1 λεπτό), παρόλο που ήταν Σάββατο και έλεγε σε μία εργάσιμη.

Σήμερα μπήκαν 5 ευρώ, που λέει από bonus ή διπλασιασμό κάρτας, ανάλογα που θα κοιτάξεις (νομίζω στο myvodafone λέει από διπλασιασμό). Δεν ξέρω ποια 5 ευρώ είναι, από την online αγορά, τα 5 ευρώ της καθυστέρησης ή του bring a friend? Θα δω και τις επόμενες ημέρες.

Δεν βρήκα πουθενά πότε λήγουν αυτά τα 5 ευρώ, το μόνο που λέει είναι για το 1 λεπτό τον Ιούνη.

Περιμένω να ολοκληρωθεί η φορητότητα και για δεύτερο νούμερο και από βδομάδα θα ενεργοποιήσω και μία νέα σύνδεση με απεριόριστα. Αυτή ήρθε χωρίς ξυσμένη κάρτα, οπότε πρέπει να τα έχουν βάλει από το σύστημα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

τους παραδεχομαι παντως στη vodafone . αναγνωριζουν τις βλακειες που κανουν και τις διορθωνουν . βγηκε update στο my vodafone  η οποια διορθωσε την υπερχαζομαρα του να θες κωδικο απο sms  για να μπαινεις στη εφαρμογη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η βονταφοναρα εξαφάνισε 2 αποδείξεις cash back, ενώ στο άλλο μου νουμερο τις εβλε κανονικά (άλλες αποδείξεις). 

Προσπαθεί η βονταφοναρα να με διώξει, δεν εξηγείται αλλιώς. Από το Σάββατο έχω προβληματα στο ίντερνετ και τώρα το cash back. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Εμένα η βονταφοναρα εξαφάνισε 2 αποδείξεις cash back, ενώ στο άλλο μου νουμερο τις εβλε κανονικά (άλλες αποδείξεις). 

Προσπαθεί η βονταφοναρα να με διώξει, δεν εξηγείται αλλιώς. Από το Σάββατο έχω προβληματα στο ίντερνετ και τώρα το cash back. 

Ουσιαστικά το pockee σου τις εξαφάνισε.. πρέπει να τις κρατάς και σε τέτοιες περιπτώσεις να επικοινωνείς μαζί τους..

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπό σας είναι σωστό; Βρέθηκα από 10€ στα 24,76. 
Πώς έτσι;;; Νέος με φορητότητα;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τους παραδεχομαι παντως στη vodafone . αναγνωριζουν τις βλακειες που κανουν και τις διορθωνουν . βγηκε update στο my vodafone  η οποια διορθωσε την υπερχαζομαρα του να θες κωδικο απο sms  για να μπαινεις στη εφαρμογη
Άντε να μου έρθει και μένα γιατί μου έχουν γίνει τα νεύρα τσατάλια με τον κωδικό...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sgatzo said:

Άντε να μου έρθει και μένα γιατί μου έχουν γίνει τα νεύρα τσατάλια με τον κωδικό...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να σου έρθει δηλαδή?

Απεγκατασταση κάνε και μετά ξανά εγκαταστάση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν περάσει το δίμηνο από ανανέωση μετά για πόσο καιρό δέχεται το νούμερο εισερχόμενες κλήσεις; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, georgeapo34 said:

Καλημέρα, όταν περάσει το δίμηνο από ανανέωση μετά για πόσο καιρό δέχεται το νούμερο εισερχόμενες κλήσεις; ευχαριστώ 

Ακόμη έναν μήνα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα bonus της φορητότητας :)

Ρε γατονια για πείτε μου

Τα bonus από bring a friend καθυστέρηση πληρωμής με κάρτα ποτέ σας λήγουν;;;

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν είναι δίμηνα και ούτε φαίνονται στο smart Pocket

Και στα δύο νούμερα έχω ενεργοποιήσει τον δωρεάν μήνα του ρευστού και δεν δίνει πληροφορίες


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω πάρει την προσφορά του 9μηνου.. μπαίνω liquid από την αρχή. Κάνω ανανέωση σήμερα 8€ και μάλιστα δωρεάν ως πρώτη ανανέωση στο liquid. Και μου μπαίνουν τα απεριόριστα της προσφοράς!!! Τέλειο; Και μόνο με 8€!! (Που δεν τα πλήρωσα καν)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Λοιπόν έχω πάρει την προσφορά του 9μηνου.. μπαίνω liquid από την αρχή. Κάνω ανανέωση σήμερα 8€ και μάλιστα δωρεάν ως πρώτη ανανέωση στο liquid. Και μου μπαίνουν τα απεριόριστα της προσφοράς!!! Τέλειο; Και μόνο με 8€!! (Που δεν τα πλήρωσα καν)

Δεν μπήκαν δωρεάν τα απεριόριστα της προσφοράς. Μπήκαν με τα 12 ευρώ που πλήρωσες κατά την παραγγελία της κάρτας. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dasnowy said:

Δεν μπήκαν δωρεάν τα απεριόριστα της προσφοράς. Μπήκαν με τα 12 ευρώ που πλήρωσες κατά την παραγγελία της κάρτας. 

Καμία σχέση.. την ξυσμένη την έβαλα σε άλλο κινητό πριν καν μου ενεργοποιηθεί η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...