Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@blizard Έχεις σκεφτεί (από την εμπειρία σου, μη κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια) ότι πάρα πολλοί από τους πολίτες αυτής της χώρας ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ να καταλάβουν "τι" τους λες;

Όχι γιατί εσύ δεν τα λες ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ (εγώ δεν αντέχω κόπο χωρίς αποτέλεσμα για μένα, ούτε το καλό τους δε θέλουν), αλλά γιατί:

1) Έτσι έχουν συνηθίσει και ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΑΙ εδώ και αιώνες.

2) Δεν έχουν ανάγκη (αφού πχ "λεφτά υπάρχουν")

3) Δε καταλαβαίνουν αφού τα θέλουν "απλά" (γράφτηκε παραπάνω).

Δε λέω για αυτούς που έχουν συμφέροντα (πχ οικονομικά να διαφημίσουν, πείσουν, άρα ΟΙ ΙΔΙΟΙ κερδίσουν): Τους "απλούς πολίτες" αυτής της χώρας: ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ στα παραπάνω: Μη κουράζεσαι. Όποιος εξαναγκάζεται (πχ οικονομικά), ψάχνει και βρίσκει: Δε έχουν "ανάγκη".

Link to comment
Share on other sites

Μη κουράζεσαι: Έχουν συνηθίσει συναισθηματικά και δε ξεκολλάνε. Επιπλέον, δε μπορούν να "αποδεχτούν" ότι κάποιος ΑΛΛΟΣ βρήκε "κάτι" πιο συμφέρον από αυτό που ΔΥΝΑΝΤΑΙ οι ίδιοι τόσα χρόνια.

ΜΟΝΟ εάν:

1) Ξεκολλήσουν συναισθηματικά ή εξαναγκαστούν οικονομικά (στη χώρα μας είναι πιο "ισχυρό" το 1ο)

2) Το "σκεφτούν" νυφάλια ΜΟΝΟΙ τους χωρίς την πίεση της συνήθειας (ρεεε μπας και αυτά που διάβαζα πριν 1-2 χρόνια ήταν σωστά;)

ΜΠΟΡΕΙ (αλλά και πάλι ΟΧΙ, καθώς δε ΔΥΝΑΝΤΑΙ στα παραπάνω 3 σε προηγούμενα posts μου) να καταλάβουν το συμφέρον τους.

Εμάς τι μας νοιάζει; Εάν δε θέλουν το συμφέρον τους, ΑΣ φτάσουν ως το "τέλος" ΜΠΑΣ (αλλά και πάλι ΟΧΙ, όπως σου είπα) και το καταλάβουν.

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, olympios1 said:

Κι άμα θέλω απεριόριστα δεδομένα τι κάνω;

 

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Τίποτα. Δεν υπάρχουν 

Για να είμαστε ακριβείς, υπάρχουν στο liquid κάποιες επιλογές, όπως αυτές που παρέθεσε ο blizard. Υπάρχουν και οι εποχιακές προσφορές (είτε με χρέωση είτε δωρεάν) που πλέον δεν είναι λίγες. Να συμπληρώσω ότι υπάρχουν και τα ad hoc de facto όλα απεριόριστα μέχρι τα μεσάνυχτα όποιας μέρας φτάσεις το 1,5€ χρέωση. Είναι σίγουρα μια βολική λύση για κάποιους που χρειάζονται τα απεριόριστα spot κι όχι κάθε μέρα και δεν θέλουν να είναι στην τσίτα να ενεργοποιούν πακέτο έστω και ημερήσιο.

Φαντάσου τώρα κάποια στιγμή η vodafone αυτό το άνω όριο του 1,5€ να το πάει 1€!... 😜 (Έστω και limited time που και που 😉)

Screenshot_20230415-043125_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Ερώτηση:

Εχω αγοράσει το πακέτο για 20 μέρες με 7,20€ που έχει εκτός των άλλων απεριόριστα προς όλους.

Το ερώτημα είναι αν τα απεριόριστα αυτά είναι μόνο για εθνικές κλήσεις η μπορώ να πάρω και σε χώρα της Ε.Ε.;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα απεριόριστα θα είναι μόνο για εθνικές κλήσεις.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Lurker said:

Χρόνια πολλά!

Ερώτηση:

Εχω αγοράσει το πακέτο για 20 μέρες με 7,20€ που έχει εκτός των άλλων απεριόριστα προς όλους.

Το ερώτημα είναι αν τα απεριόριστα αυτά είναι μόνο για εθνικές κλήσεις η μπορώ να πάρω και σε χώρα της Ε.Ε.;

366687997_ScreenMyCU.thumb.jpg.419b9f906b0d0c5aaee32731901d837e.jpg

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mobileras said:

366687997_ScreenMyCU.thumb.jpg.419b9f906b0d0c5aaee32731901d837e.jpg

Αυτό μάλλον το λέει για την περιαγωγή στην ΕΕ και όχι για κλήσεις από Ελλάδα προς ΕΕ. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lurker said:

Χρόνια πολλά!

Ερώτηση:

Εχω αγοράσει το πακέτο για 20 μέρες με 7,20€ που έχει εκτός των άλλων απεριόριστα προς όλους.

Το ερώτημα είναι αν τα απεριόριστα αυτά είναι μόνο για εθνικές κλήσεις η μπορώ να πάρω και σε χώρα της Ε.Ε.;

Μόνο για Ελλάδα είναι. Αν καλέσεις εξωτερικο θα σε χρεώσει από το υπόλοιπο αν εχεις.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, dasnowy said:

Αυτό μάλλον το λέει για την περιαγωγή στην ΕΕ και όχι για κλήσεις από Ελλάδα προς ΕΕ. 

Δεν έχω αγοράσει το συγκεκριμένο πακετο, γι'αυτό ανέβασα αυτά που γράφει η εταιρία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, το liquid δεν βολεύει αυτούς που χρειάζονται πολλά data.

Γιατί εξαιρούνται από τα απεριόριστα data, όσοι έχουν liquid?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, GREGORYMO said:

Από ότι έχω καταλάβει, το liquid δεν βολεύει αυτούς που χρειάζονται πολλά data.

Γιατί εξαιρούνται από τα απεριόριστα data, όσοι έχουν liquid?

Τι εννοείς εξαιρούνται? Σε liquid πήραμε κανονικά το απεριόριστο δώρο των 10 ημερών και έχουμε και την προσφορά των 5,90€. Επισης έχουμε και τα απεριόριστα ημερας με 1,5€ εντός liquid για όποια ημέρα θέλουμε και τα απεριόριστα του 1€ μέσω bigbang και όλα τα πακέτα του bb. Δεν υπάρχει το απεριόριστο nights που όμως καταργείται και για το κανονικό cu πια και το εβδομαδίαιο απεριόριστο cu πακέτο. Για το οποιο κανεις δεν σε εμποδίζει αν το χρειάζεσαι, να βγεις απο το liquid να το πάρεις και να ξαναμπεις. Το σωστό κατ`εμε ερώτημα θα ήταν.. Γιατι εξαιρούνται απο την δυνατότητα να ξοδεύουν τα χρήματα τους σε φθηνή ομιλία, όσοι θέλουν πολλά data και δεν είναι liquid? Αυτο, για όποιον έχει καταλάβει την φιλοσοφία του liquid και τις μέχρι τώρα διευκολύνσεις που παρέχει η vodafone για όποιον το ψάχνει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Τι εννοείς εξαιρούνται? Σε liquid πήραμε κανονικά το απεριόριστο δώρο των 10 ημερών και έχουμε και την προσφορά των 5,90€. Επισης έχουμε και τα απεριόριστα ημερας με 1,5€ εντός liquid για όποια ημέρα θέλουμε και τα απεριόριστα του 1€ μέσω bigbang και όλα τα πακέτα του bb. Δεν υπάρχει το απεριόριστο nights που όμως καταργείται και για το κανονικό cu πια και το εβδομαδίαιο απεριόριστο cu πακέτο. Για το οποιο κανεις δεν σε εμποδίζει αν το χρειάζεσαι, να βγεις απο το liquid να το πάρεις και να ξαναμπεις. Το σωστό κατ`εμε ερώτημα θα ήταν.. Γιατι εξαιρούνται απο την δυνατότητα να ξοδεύουν τα χρήματα τους σε φθηνή ομιλία, όσοι θέλουν πολλά data και δεν είναι liquid? Αυτο, για όποιον έχει καταλάβει την φιλοσοφία του liquid και τις μέχρι τώρα διευκολύνσεις που παρέχει η vodafone για όποιον το ψάχνει..

Το γράφει στο tell me more.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Το γράφει στο tell me more.

Tι ακριβώς γράφει? Αυτο που ξέχασα πριν να αναφέρω μόνο είναι ότι χανεις την απεριόριστη ομιλία δώρο που δινει απο 15+ αν βγεις πχ για να παρεις το εβδομαδίαιο απεριόριστο. Αλλά και πάλι αν θες 4 εβδομαδίαια δηλαδή 24€ κάνε συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Αυτό μάλλον το λέει για την περιαγωγή στην ΕΕ και όχι για κλήσεις από Ελλάδα προς ΕΕ. 

Ναι και εγώ πιστεύω αυτό εννοεί.

Απλά θα είμαι εξωτερικό στην Ε.Ε. σε λίγες μέρες και θα ήθελα να ξέρω αν χρειαστεί να πάρω κάποιο σταθερό η κινητό της χώρας αυτής αν θα είναι δωρεάν.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lurker said:

Ναι και εγώ πιστεύω αυτό εννοεί.

Απλά θα είμαι εξωτερικό στην Ε.Ε. σε λίγες μέρες και θα ήθελα να ξέρω αν χρειαστεί να πάρω κάποιο σταθερό η κινητό της χώρας αυτής αν θα είναι δωρεάν.

Κατά την περιαγωγή σε χώρα της ΕΕ μπορείς να χρησιμοποιείς κανονικά τα λεπτά ομιλίας προς εθνικά δίκτυα για κλήσεις και προς Ελλάδα και προς όλες τις άλλες χώρες της ΕΕ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι να "βγαινεις" συνεχεια απο το liquid τότε τι σόι συμφέρον εχει να εισαι στο liquid; Ολο "συμφερει" και "συμφερει", αλλά για να πάρεις big bang, cash back κλπ. πρεπει να ΜΗΝ εισαι liquid...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εαν ειναι να "βγαινεις" συνεχεια απο το liquid τότε τι σόι συμφέρον εχει να εισαι στο liquid; Ολο "συμφερει" και "συμφερει", αλλά για να πάρεις big bang, cash back κλπ. πρεπει να μην εισαι liquid...

Το να βγαίνεις και να μπαίνεις είναι ή δεν είναι λειτουργία του CU; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το να βγαίνεις και να μπαίνεις είναι ή δεν είναι λειτουργία του CU; 

 

Μα υποτιθεται οτι "συμφερει" το liquid, αλλιώς μένεις στο κλασσικο cu...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Μα υποτιθεται οτι "συμφερει" το liquid, αλλιώς μένεις στο κλασσικο cu...

Και πώς θα έχεις τις χρεώσεις της ομιλίας του liquid χωρίς να αγοράζεις πακέτο χρόνου ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Και πώς θα έχεις τις χρεώσεις της ομιλίας του liquid χωρίς να αγοράζεις πακέτο χρόνου ομιλίας;

Και γιατι δεν τα δινει στο liquid και αναγκαζει τον κόσμο να μπαινοβγαίνει;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Και γιατι δεν τα δινει στο liquid και αναγκαζει τον κόσμο να μπαινοβγαίνει;

Ρώτα τους στο τσατ..

Αυτό είναι το CU, έτσι λειτουργεί, αν σου αρέσει. Και δεν είναι άλλο το liquid από το CU. Μπαίνεις βγαίνεις μετακινείς μπάρα σκοτώνεις πλανήτες. OK; Δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα απαντήσουμε στο ΓΙΑΤΙ συμβαίνουν όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ρώτα τους στο τσατ..

Αυτό είναι το CU, έτσι λειτουργεί, αν σου αρέσει. Και δεν είναι άλλο το liquid από το CU. Μπαίνεις βγαίνεις μετακινείς μπάρα σκοτώνεις πλανήτες. OK; Δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα απαντήσουμε στο ΓΙΑΤΙ συμβαίνουν όλα αυτά.

Και οταν βγαινεις απο το liquid μετά για να ξαναμπείς θα πρεπει να ξανακάνεις εγγραφή την πιστωτική/χρεωστική σου; Επειδη αλλιως δεν μπορείς να εχεις liquid, γιαυτό ρωταω.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Και οταν βγαινεις απο το liquid μετά για να ξαναμπείς θα πρεπει να ξανακάνεις εγγραφή την πιστωτική/χρεωστική σου; Επειδη αλλιως δεν μπορείς να εχεις liquid, γιαυτό ρωταω.

Τελικά αν και τα ξέρεις, τα ρωτάς.. ναι έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Τελικά αν και τα ξέρεις, τα ρωτάς.. ναι έτσι ακριβώς είναι.

Δεν τα ξερω διοτι ποτέ δεν το εκανα liquid. Στο τσαφ ήμουν αλλά τελικά το βρίσκω πολύ αβολο. Εχει πραγματι χαμηλες χρεωσεις, αλλά τα διάφορα δωρεαν μπονους ανανεωσης που παιρνω απο αλλού, συν το καλυτερο σημα, συν οτι δεν γινεται να σπαταλαω χρονο για κερδος 1-2 ευρω, με αποτρεπουν.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Δεν τα ξερω διοτι ποτέ δεν το εκανα liquid. Στο τσαφ ήμουν αλλά τελικά το βρίσκω πολύ αβολο. Εχει πραγματι χαμηλες χρεωσεις, αλλά τα διάφορα δωρεαν μπονους ανανεωσης που παιρνω απο αλλού, συν το καλυτερο σημα, συν οτι δεν γινεται να σπαταλαω χρονο για κερδος 1-2 ευρω, με αποτρεπουν.

Το καταλαβαίνω.. εγώ βαριέμαι κι ασχολούμαι.. αν δεν είχα χρόνο για τέτοια στο frog θα ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...