Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, panos43 said:

Εγώ αυτο που ξερω είναι πως την Παρασκευή που θα κανω ανανεωση, αν δεν μπει το unlimited data της προσφοράς κατευθειαν και χρειαστεί έστω και 1 επικοινωνία, προχωράω σε διαδικασία φορητότητας γιατί ήδη αρκετά ανέχτηκα τι άθλιο σημα.

Χάλια κ σένα ε?

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια εκει στο τσατ της βονταφον αλλα δεν τους ενημερωνουν σωστα . μου εγραψαν οτι δεν μπορω να βαλω το 10ημερο unlimited data γιατι ειμαι liquid , και μολις το ενεργοποίησα μεσα απο τη cu εφαρμογη ! 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stelioz78 said:

καλα παιδια εκει στο τσατ της βονταφον αλλα δεν τους ενημερωνουν σωστα . μου εγραψαν οτι δεν μπορω να βαλω το 10ημερο unlimited data γιατι ειμαι liquid , και μολις το ενεργοποίησα μεσα απο τη cu εφαρμογη ! 

Εμένα μου είπε στις αρχές ότι δεν μπορώ να κουνάω τη μπάρα όσες φορές θέλω και μετά μου ζητούσε συγγνώμη.. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stelioz78 said:

καλα παιδια εκει στο τσατ της βονταφον αλλα δεν τους ενημερωνουν σωστα . μου εγραψαν οτι δεν μπορω να βαλω το 10ημερο unlimited data γιατι ειμαι liquid , και μολις το ενεργοποίησα μεσα απο τη cu εφαρμογη ! 

Βγήκες από liquid?

Τι να σε ενημερώσουν δηλαδή?

Αφού το γράφει στο : tell me more 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και για liquid η προσφορά. Το μόνο που λέει για liquid στο tell me more είναι πως όσοι είναι στο liquid δε χρειάζεται να έχουν κάνει ανανέωση από 4/3 και μετά.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Βγήκες από liquid?
Τι να σε ενημερώσουν δηλαδή?
Αφού το γράφει στο : tell me more 
Α αυτο ελεγες χθες για την εξαιρεση των cu liquid.. εμ λογικο... ετσι οπως το εγραψαν....αλλα το σωστο ειναι αυτο που εγραψε ο dasnowy
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Βγήκες από liquid?

Τι να σε ενημερώσουν δηλαδή?

Αφού το γράφει στο : tell me more 

δεν βγηκα απο liquid, απλα δεν μπορουσα να το ενεργοποιησω , και χθες μπορεσα. απο την cu εφαρμογη παντα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν liquid. Θέλω να κάνω μια σύνδεση για τον πατέρα μου. Μεγάλος άνθρωπος είναι θέλει να μιλάει λίγο και να έχει ένα τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης. Αν κάνει ανανέωση με 8 ευρώ ποσά μένουν καθαρά στην κάρτα για να υπολογίσω πόσο χρόνο ομιλίας θα έχει. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν liquid. Θέλω να κάνω μια σύνδεση για τον πατέρα μου. Μεγάλος άνθρωπος είναι θέλει να μιλάει λίγο και να έχει ένα τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης. Αν κάνει ανανέωση με 8 ευρώ ποσά μένουν καθαρά στην κάρτα για να υπολογίσω πόσο χρόνο ομιλίας θα έχει. 

Μένουν 7,27€ τα οποία αντιστοιχούν σε 1119' λεπτά ή 1119 κλήσεις του 1 λεπτού τα οποία βέβαια υπο συνθήκη μπορούν να γίνουν και απεριόριστα πχ μια ημέρα αν χρειαστεί. πχ αν μια μέρα μιλήσεις για 1,5€ που αντιστοιχούν σε περίπου 231' τότε από το 232ο λεπτό/κλήση μέχρι τις 23.59 της ίδιας ημέρας ή όποια κινηση mb κάνεις μέχρι τότε, δεν θα χρεωθεί παραπάνω απο το ήδη χρεωμένο 1,5€. Φυσικά δεν σε συμφέρει κάθε μέρα να φτάνεις το 1,5€ χρέωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν liquid. Θέλω να κάνω μια σύνδεση για τον πατέρα μου. Μεγάλος άνθρωπος είναι θέλει να μιλάει λίγο και να έχει ένα τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης. Αν κάνει ανανέωση με 8 ευρώ ποσά μένουν καθαρά στην κάρτα για να υπολογίσω πόσο χρόνο ομιλίας θα έχει. 

€7,27

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν liquid. Θέλω να κάνω μια σύνδεση για τον πατέρα μου. Μεγάλος άνθρωπος είναι θέλει να μιλάει λίγο και να έχει ένα τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης. Αν κάνει ανανέωση με 8 ευρώ ποσά μένουν καθαρά στην κάρτα για να υπολογίσω πόσο χρόνο ομιλίας θα έχει. 

Οπως κατάλαβες το κόστος του είναι αστείο 😉  0.0065 το λεπό ομιλίας είναι , ότι βάζει θα του μένει υπόλοιπο δλδ.

Η μεγάλη μαγκιά είναι ότι μπορείς να τα βγάζεις αυτα τα λεπτά με πολούς τρόπους... ή μπορείς να βάζεις 8 κάθε 2 μήνες , ή αν δεν βαριέσαι να πάς σε ένα σουπερ,μαρκετ και να σκαναρεις μια αποδειξη βάζεις και μισο ευρω το 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

, ή αν δεν βαριέσαι να πάς σε ένα σουπερ,μαρκετ και να σκαναρεις μια αποδειξη βάζεις και μισο ευρω το 2μηνο

Οσο είσαι εντός Liquid δεν λειτουργεί το vodafone app και ως εκ τούτου, δεν γίνεται cashback

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bbbb said:

Οσο είσαι εντός Liquid δεν λειτουργεί το vodafone app και ως εκ τούτου, δεν γίνεται cashback

Άμα είσαι liquid, που χρησιμεύει το cashback?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Άμα είσαι liquid, που χρησιμεύει το cashback?

Αμα βγεις απο το Liquid,περιμένεις να έρθει το sms ότι βγήκες, βάζεις την απόδειξη του cashback κανονικά. πχ 0,50€. Ξαναμπαίνεις liquid και σε εύλογο χρονικό διάστημα που ξέρεις ότι η απόδειξη πέρασε, ξαναβγαίνεις, κάνεις εξαργύρωση και ξαναμπαίνεις. Αν δεν είσαι liquid τότε πχ με 0,50€ δε μιλάς ούτε 1 λεπτό. Αντιθέτως αν είσαι liquid με 0,50€ μιλάς 76 λεπτά ή στέλνεις 76 sms. Θεωρητικά αν είσαι καρτοκινητός που έχει πιάσει το νόημα,δεν βαριέται να ασχολείται, τότε πρακτικά για την ώρα τουλάχιστον, με τις κατάλληλες ενέργειες μπες-βγες και μετακίνηση μπάρας, την βγάζεις μήνες χωρις να χρειαστεί να βάλεις κανονική κάρτα. Αλλά... οι περισσότεροι δε θα ασχοληθούν.. Θα πουν "ω ρε φίλε που να τα κάνω όλα αυτά τα "κινέζικα" που μου/με λες τώραααα.. ωχου.. ας πληρώνω 8-10-12-15€ και ας έχω ήσυχο το κεφάλι μου"....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό .... Ας πούμε  κάτι παει στραβα και δυσκολέυεσαι πολύ οικονομικά   ... θα το κάνεις και θα μιλάς ανθρώπινα με ιντερνετ και σμσ για πάρα πολυ καιρό μέχρι να φτιάξουν τα πράγματα.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Αμα βγεις απο το Liquid,περιμένεις να έρθει το sms ότι βγήκες, βάζεις την απόδειξη του cashback κανονικά. πχ 0,50€. Ξαναμπαίνεις liquid και σε εύλογο χρονικό διάστημα που ξέρεις ότι η απόδειξη πέρασε, ξαναβγαίνεις, κάνεις εξαργύρωση και ξαναμπαίνεις. Αν δεν είσαι liquid τότε πχ με 0,50€ δε μιλάς ούτε 1 λεπτό. Αντιθέτως αν είσαι liquid με 0,50€ μιλάς 76 λεπτά ή στέλνεις 76 sms. Θεωρητικά αν είσαι καρτοκινητός που έχει πιάσει το νόημα,δεν βαριέται να ασχολείται, τότε πρακτικά για την ώρα τουλάχιστον, με τις κατάλληλες ενέργειες μπες-βγες και μετακίνηση μπάρας, την βγάζεις μήνες χωρις να χρειαστεί να βάλεις κανονική κάρτα. Αλλά... οι περισσότεροι δε θα ασχοληθούν.. Θα πουν "ω ρε φίλε που να τα κάνω όλα αυτά τα "κινέζικα" που μου/με λες τώραααα.. ωχου.. ας πληρώνω 8-10-12-15€ και ας έχω ήσυχο το κεφάλι μου"....

ΝΑΙ, αλλά δεν μπαίνουν ΚΑΘΕ μήνα 8 τουλάχιστον ευρώ από την κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, GREGORYMO said:

ΝΑΙ, αλλά δεν μπαίνουν ΚΑΘΕ μήνα 8 τουλάχιστον ευρώ από την κάρτα?

Ναι ας πούμε ναι.. Πρέπει να καταλάβεις την φιλοσοφία του μπαινο-βγαινω και της μετακίνησης της μπάρας-αυτόματης συνδρομής όταν απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν liquid. Θέλω να κάνω μια σύνδεση για τον πατέρα μου. Μεγάλος άνθρωπος είναι θέλει να μιλάει λίγο και να έχει ένα τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης. Αν κάνει ανανέωση με 8 ευρώ ποσά μένουν καθαρά στην κάρτα για να υπολογίσω πόσο χρόνο ομιλίας θα έχει. 

Όπως τα γράψαν οι φίλοι.

Screenshot_20230419-040248_Chrome.jpg

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bbbb said:

...με τις κατάλληλες ενέργειες μπες-βγες και μετακίνηση μπάρας, την βγάζεις μήνες χωρις να χρειαστεί να βάλεις κανονική κάρτα. 

Μπορώ να μπω liquid και να μην βάλω 8€ ποτέ και να το συντηρώ με cash back μόνο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. 1118 λεπτά ομιλίας είναι μια χαρά. Το πολύ να μιλήσει κάνα 2 ώρες. Οπότε cu liquid και ανανέωση 8 ευρώ το μήνα και μια χαρά θα είναι ο πατέρας. Βολεύτηκε.. θα πάω σήμερα να του κάνω την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Μπορώ να μπω liquid και να μην βάλω 8€ ποτέ και να το συντηρώ με cash back μόνο;

Φυσικά! Εξάλλου το cashback θεωρείται κανονική ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kalitexnis_g said:

Φυσικά! Εξάλλου το cashback θεωρείται κανονική ανανέωση.

Το liquid δεν σε πεταει εξω οταν δει 2 ανεπιτυχείς ανανεωσεις απο την χρεωστική/πιστωτική που εχεις δηλώσει;

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Το liquid δεν σε πεταει εξω οταν δει 2 ανεπιτυχείς ανανεωσεις απο την χρεωστική/πιστωτική που εχεις δηλώσει;

Ναι.. τι σχέση έχει με το cashback αυτό; Εξάλλου εσύ ρώτησες αν μπορείς να τη βγάλεις ΜΟΝΟ με cashback.

Για να πραγματοποιηθεί το cashback πρέπει να βγεις από το liquid. Οταν είσαι liquid δεν μπορείς να κάνεις login στην εφαρμογή της Vodafone από όπου γίνεται το cashback.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Ναι.. τι σχέση έχει με το cashback αυτό; Εξάλλου εσύ ρώτησες αν μπορείς να τη βγάλεις ΜΟΝΟ με cashback.

Για να πραγματοποιηθεί το cashback πρέπει να βγεις από το liquid. Οταν είσαι liquid δεν μπορείς να κάνεις login στην εφαρμογή της Vodafone από όπου γίνεται το cashback.

Οταν ξαναμπεις liquid, δεν θα προσπαθησει να σου χρεωσει την καρτα που αναγκαστικά δηλώνεις για να έχεις liquid;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...