Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, olympios1 said:

Πολύπλοκες διαδικασίες.

Η ζωή πρέπει να είναι εύκολη.

Όποιος 'κουράζεται', πληρώνει κάτι παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, thansof_7 said:

Να ρωτήσω.. Έχω πάρει την προσφορά με τα 12 ευρώ απεριόριστα.. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι είχα διαβάσει πριν μέρες σε προηγούμενα ποστ ότι μπορείς και με 8€ ανανέωση να πάρεις τα απεριόριστα;; ή έχω καταλάβει λάθος;;

Επισης κάτι άλλο.. ας πούμε τώρα έχω 5€ μέσα αν βάλω άλλα 8€ θα μου τραβήξει τα 12€ και θα ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα απεριόριστα ή θα πρέπει να βάλω αυτούσια τα 12€???

Στα 12 ευρώ απλά παίρνεις κ τα 600 mb δώρο ενώ στα 8 τίποτα.  Αν όμως έχεις λεφτά μέσα κ πάρεις το πακέτο δουλεύει κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος 'κουράζεται', πληρώνει κάτι παραπάνω 
Σοφά μιλάς γέροντα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Ποιο λές είναι το δύσκολο ?  να βάζεις 12 ευρω και να έχεις ολα απεριόριστα μέχρι το τέλος του χρόνου ? (υπάρχει και αυτόματη πληρωμή που το ενεργοποιεί) 

Η το liquid που απλά μπαίνεις με ενα κουμπακι και αφου βάλεις μια κάρτα και επιλέξεις 8 ευρω δεν ασχολείσαι ξανα  εχοντας τις καλύτερες τιμές ανά λεπτό και mb ? 

Aκόμα και στο συμβόλαιο θα πρέπει κάθε 2 χρόνια να κάνεις ερευνα αγοράς, στο liquid  αν δεν αλλάξουν πολύ οι ανάγκες σου δεν κοιτάς ουτρε αυτο - κανένας δεν θα μπορέσει να το χτυπήσει . Οτι πιο απλό   φτάνει να κάνει ενα κλικ το μυαλό  ...   για τα επιπλέον  είπαν και τα παιδιά  - αν τα θέλεις.

Κι άμα θέλω απεριόριστα δεδομένα τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτά δεν είναι απεριόριστα φίλε μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Μα αυτά δεν είναι απεριόριστα φίλε μου.

Ανάλογα τις ανάγκες σου, θα βάλεις το πακέτο περισσότερες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πριν αναφέρθηκε σε απεριόριστα δεδομένα, εγώ έτσι κι αλλιώς έχω μέσα από το συμβόλαιο και σε άλλη εταιρεία. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πώς δουλεύει αυτό το liquid και ότι δεν είναι για όλους...αυτό πρέπει να τονιστεί.

Ένας λοιπόν που θέλει απεριόριστα δεδομένα δεν μπορεί να τα έχει μέσα από το liquid.

Άλλο 200, άλλο απεριόριστα και κάπου εδώ ας σταματήσω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Ο φίλος πριν αναφέρθηκε σε απεριόριστα δεδομένα, εγώ έτσι κι αλλιώς έχω μέσα από το συμβόλαιο και σε άλλη εταιρεία. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πώς δουλεύει αυτό το liquid και ότι δεν είναι για όλους...αυτό πρέπει να τονιστεί.

Ένας λοιπόν που θέλει απεριόριστα δεδομένα δεν μπορεί να τα έχει μέσα από το liquid.

Άλλο 200, άλλο απεριόριστα και κάπου εδώ ας σταματήσω.

Έχεις απεριόριστα με τι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Έχεις απεριόριστα με τι τιμή?

26,99

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Ο φίλος πριν αναφέρθηκε σε απεριόριστα δεδομένα, εγώ έτσι κι αλλιώς έχω μέσα από το συμβόλαιο και σε άλλη εταιρεία. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πώς δουλεύει αυτό το liquid και ότι δεν είναι για όλους...αυτό πρέπει να τονιστεί.

Ένας λοιπόν που θέλει απεριόριστα δεδομένα δεν μπορεί να τα έχει μέσα από το liquid.

Άλλο 200, άλλο απεριόριστα και κάπου εδώ ας σταματήσω.

Και χωρίς συμβόλαιο... 😉
Αλλιώς τα 200 GBs του Bug Βang όσες φορές θέλεις... 😊
Το Liquid είναι για αυτούς που θέλουν λίγο από όλα.
Προσωπικά είμαι των Data οπότε είμαι καλυμμένος!!


Screenshot 2023-04-14 204332.png

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, olympios1 said:

Κι άμα θέλω απεριόριστα δεδομένα τι κάνω;

Αν θες απεριόριστα πας στη Nova με 13€.. μετά τα 2GB είναι απεριόριστα!!! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

"Με τη δωρεάν ενσωματωμένη υπηρεσία GB control, μετα την κατανάλωση των 2GB συνεχίζεται η δωρεάν πλοήγηση σε μειωμένη ταχύτητα έως και 384Kbps για προστασία από ανεπιθύμητες χρεώσεις."

Καλύτερο από το 0,00Kbps της βονταφον...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Για να σου δίνουν εναλλακτική του 384kbps μόνο χρέωση 5 ευρω το gb χωρίς άλλα πακέτα φτηνότερα και μαλιστα για 2 χρόνια υποχρεωτικά φυλακή εκει φοβάμαι οτι αυτό το ΕΩΣ 384 θα είναι μαρτύριο για να σε κάνουν να πληρώσεις τρελά. Στην vodafone αν σου τελειώσουν τα gb εχεις δεν ξέρω πόσες επιλογές.

Ασε που πρακτικά δεν μπορείς να κατεβάσεις πάνω από 15 gb αν δεν παλέυεις όλη μέρα.

Με 384Kbps τι χρήση μπορεί να κάνει κάποιος? Πχ ανοίγει άνετα καμιά σελίδα ή κάνα app? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, blizard said:

Για να σου δίνουν εναλλακτική του 384kbps μόνο χρέωση 5 ευρω το gb χωρίς άλλα πακέτα φτηνότερα και μαλιστα για 2 χρόνια υποχρεωτικά φυλακή εκει φοβάμαι οτι αυτό το ΕΩΣ 384 θα είναι μαρτύριο για να σε κάνουν να πληρώσεις τρελά. Στην vodafone αν σου τελειώσουν τα gb εχεις δεν ξέρω πόσες επιλογές.

Ασε που πρακτικά ούτε 10 gb δεν θα κατεβάσει  άνθρωπος που δεν είναι όλη μέρα από πάνω . 

Σοβαρά τώρα: Τα πιστεύεις αυτα που γράφεις;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mobileras said:

"Με τη δωρεάν ενσωματωμένη υπηρεσία GB control, μετα την κατανάλωση των 2GB συνεχίζεται η δωρεάν πλοήγηση σε μειωμένη ταχύτητα έως και 384Kbps για προστασία από ανεπιθύμητες χρεώσεις."

Καλύτερο από το 0,00Kbps της βονταφον...

Ναι όταν τελειώσουν σίγουρα 0,00 έχεις.. αλλά δεν τελειώνουν.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, υπάρχουν πακέτα να αγοράσεις απεριόριστα σε πλήρη ταχύτητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, blizard said:

 φοβάμαι οτι αυτό το ΕΩΣ 384 θα είναι μαρτύριο για να σε κάνουν να πληρώσεις τρελά.  πάνω . 

Άσε να λένε.. ούτε ένας από αυτούς δεν θα κάνει το συγκεκριμένο συμβόλαιο. Εγώ δοκίμασα από κινητό φίλου που είχε εξαντλήσει τα 2gb και δεν άνοιγε ούτε το myphone.

1 minute ago, p_k said:

Ενημερωτικά, υπάρχουν πακέτα να αγοράσεις απεριόριστα σε πλήρη ταχύτητα.

Καραμελίτσα τελευταία το off topic ε; Μόνο στης nova μας τη λες..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Άσε να λένε.. ούτε ένας από αυτούς δεν θα κάνει το συγκεκριμένο συμβόλαιο. Εγώ δοκίμασα από κινητό φίλου που είχε εξαντλήσει τα 2gb και δεν άνοιγε ούτε το myphone.

Καραμελίτσα τελευταία το off topic ε; Μόνο στης nova μας τη λες..

Ορθοτατη η παρατήρηση, ξεφύγαμε στην κουβέντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@blizard Συγγνώμη για την παρέμβαση (κι αυτή off topic) edit αναφέρθηκε οτι το συμβόλαιο της άλλης εταιρίας δεν εχει πρόσθετα πακέτα. Ανεξάρτητα ποιος απαντά, η αλήθεια είναι ότι έχει πρόσθετα απεριόριστα πακέτα από 1.5€ το ημερήσιο ως 15 το μηνιαίο. Το αν συμφερει ή οχι σε σχέση με το liquid είναι άλλη ιστορία (πέφτουμε στην off-topic λουπα-λουμπα της σύγκρισης (και σύγκρουσης).

Edit αυτος ο περιεργος editor στο κινητο δεν σβηνει το @ blizard, ο blizard το είπε, αλλος απάντησε εν παση περιπτωση η απάντηση μου ας ληφθει υποψη επι της ουσιας και οχι οσον αφορά τα πρόσωπα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 προϊόν/υπηρεσία κοιτάμε:

0) Τι δίνει

1) Τιμή

2) Χρονικό διάστημα χρήσης

3) Προϋποθέσεις α) "αγοράς" και β) χρήσης.

Και επιλέγουμε.

Όταν το >50% των πολιτών αυτής της χώρας ούτε αυτά ΔΕ ΔΥΝΑΤΑΙ να κάνει, δε θα υπάρχουν και εδώ στο myphone "εκπρόσωποί" του, έστω σε μικρότερο ποσοστό;

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

ουτε για τορρεντ δεν κάνει.

Δοκίμασα να κατεβάσω torrent με δεδομένα vodafone και ενώ σε speedtest έπιανα γύρω στα 70mbps, το torrent κατέβαινε με 400KB/s. Γύρισα τα δεδομένα στη nova και το torrent κατέβαινε με 7MB/s, όσο είχα και στο speedtest. 

Δε ξέρω αν οφείλεται σε throttling ή στις ρυθμίσεις nat του δικτύου, αλλά αυτό με χάλασε λίγο. 

Edit: επειδή ο συμφορουμήτης χαρακτήρισε την απάντηση μου ως παραπλανητική (ξαναδιαβάζοντάς την φαίνεται σαν να θέλω να διαφημίσω το άλλο δίκτυο), θα κάνω μια ανάλυση με στοιχεία για να αποδείξω πως δε λέω αρλούμπες. 

Η Vodafone έχει ρυθμίσει το cgnat της με symmetric nat (μπορείτε να το δείτε και εδώ) το οποίο σημαίνει πως το udp hole punching δε μπορεί να λειτουργήσει. Σε torrents με πάρα πολλούς seeders, αυτό μπορεί να μην προκαλέσει πρόβλημα, αλλά σε ένα torrent με 100 seeders μπορεί να υπάρξει πρόβλημα κατά τη σύνδεση με τους άλλους χρήστες, με αποτέλεσμα να υπάρχουν χαμηλές ταχύτητες. Κατά 99% αυτό ευθύνεται για την χαμηλή ταχύτητα που είχα, και όχι κάποιος κόφτης. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dasnowy said:

Δοκίμασα να κατεβάσω torrent με δεδομένα vodafone και ενώ σε speedtest έπιανα γύρω στα 70mbps, το torrent κατέβαινε με 400KB/s. Γύρισα τα δεδομένα στη nova και το torrent κατέβαινε με 7MB/s, όσο είχα και στο speedtest. 

Δε ξέρω αν οφείλεται σε throttling ή στις ρυθμίσεις nat του δικτύου, αλλά αυτό με χάλασε λίγο. 

Εγώ τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω μόνιμα στην οθόνη 4G της βονταφονάρας και στο speed test έχω μόνιμα κάτω από 9Gbps download και κάτω από 1Gbps upload. 

Τις τελευταίες μέρες δεν έχω και καθόλου ίντερνετ για λίγη ώρα ενώ πριν τα πασχαλινά δώρα ήταν πιο σπάνιες οι αποσυνδέσεις. Τώρα χάνω και κλήσεις όταν δεν είμαι δίπλα σε παραθυρο. Δήμος Θεσσαλονίκης όλα αυτά. Εντωμεταξύ στη συγκεκριμένη συσκευή έχω και Q και οι κλήσεις δεν χάνονται. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...