Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη πως εμφάνισε στο app την προσφορά αφού ηταν liquid? Ή την έβγαλε όταν βγήκες εκτός liquid?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Συγγνώμη πως εμφάνισε στο app την προσφορά αφού ηταν liquid? Ή την έβγαλε όταν βγήκες εκτός liquid?

Όχι μου το έβγαλε μέσα στο app. Δυστυχώς, τώρα έγιναν συμβόλαια και δεν μπορώ να μπω να σου δείξω δε με αφήνει να μπω στο app του cu.

Vodafone RED 3GB έγιναν και τα δυο και τα +3gb είναι από το συνδυαστικό με το σταθερό. Απλά ακόμα στο σύστημα δε φαίνονται τα 100gb δώρο για το πρώτο τρίμηνο.

Α τα απεριόριστα είναι και για νούμερα ΕΕ

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Α στην εφαρμογή cu το εβγαλε? Απλα ελεγε για μετατροπή σε συμβόλαιο και σου ειπαν την τιμη τηλεφωνικα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Α στην εφαρμογή cu το εβγαλε? Απλα ελεγε για μετατροπή σε συμβόλαιο και σου ειπαν την τιμη τηλεφωνικα?

Το έβγαλε στην εφαρμογή και είχε επιλογή ή να το κάνεις από εκεί ή να σου τηλεφωνήσουν. Επέλεξα το δεύτερο για να τους πω και για το άλλο. Οπότε με ένα σπάρο δύο τριγώνια. 

Edit: Έλα το είχα πάρει screenshot από την εφαρμογή του CU να το στείλω και αλλού.

 

Screenshot-20230927-102124-My-CU.jpg

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 1:21 ΜΜ, CamuCamu said:

Υστερα απο αρκετο καιρο ανομβριας θυμηθηκε η Βοντα να μου στειλει δυο "προσφορες" συμβολαιων στην cu που διατηρω. 

Θα δεχομουν το καρτοπρογραμμα με 10 ευρω αλλα οχι αυτα τα αισχη. 

 

Screenshot_2023-09-24-13-19-00-36_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Screenshot_2023-09-24-13-18-51-64_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Μου έχουν έρθει αυτές οι δύο προσφορές, η πρώτη στην ίδια τιμή με εσένα, στην δεύτερη όμως η τιμή είναι στα 15,78€. Πως δικαιολογείται 10€ διαφορά? Δλδ δεν είσαι "ριγμένος" εσύ? 

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα το πρωί μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει τα 260gb και από τα 300gb θα μπει όριο 4mbps μέχρι τις αρχές του μήνα. Το θέμα όμως είναι ότι, απ'ότι φαίνεται, μου έχουν βάλει ήδη κόφτη καθώς στο σπίτι μου που έπιανα ήδη 4mbps ταχύτητα (έχω ανεβάσει και screenshot στο θέμα των δικτύων), πλέον δεν φορτώνει τίποτα! Ούτε speedtest, νεκρό. 

Θα περιμένω να αλλάξει ο μήνας να δώ αν θα φτιάξουν ξανά οι ταχύτητες (μιας και είχα μόνο 10 μέρες το πακέτο) αλλιώς, η κάρτα στα σκουπίδια και ήδη έκανα αίτηση το βασικό μου να το γυρίσω σε COSMOTE. 

Καταλαβαίνω από τη μία ότι προσπαθούν να προστατεύσουν το δίκτυο τους, αλλά δεν τα δίνουν και δωρέαν. Γιατί εγώ που σε πληρώνω 10,90€ για ένα πακέτο απεριοριστων να έχω ταβάνι τα 300 και αυτός με το συμβόλαιο που το πήρε σε προσφορά στα 18€ όλα unlimited να έχει πραγματικά απεριόριστα? για 7€ επιπλέον? 

Αν δεν σκεφτόμουν το προσωπικό που δουλευει, θα έλεγα καλό αφανισμό. 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

Έλαβα σήμερα το πρωί μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει τα 260gb και από τα 300gb θα μπει όριο 4mbps μέχρι τις αρχές του μήνα. Το θέμα όμως είναι ότι, απ'ότι φαίνεται, μου έχουν βάλει ήδη κόφτη καθώς στο σπίτι μου που έπιανα ήδη 4mbps ταχύτητα (έχω ανεβάσει και screenshot στο θέμα των δικτύων), πλέον δεν φορτώνει τίποτα! Ούτε speedtest, νεκρό. 

Θα περιμένω να αλλάξει ο μήνας να δώ αν θα φτιάξουν ξανά οι ταχύτητες (μιας και είχα μόνο 10 μέρες το πακέτο) αλλιώς, η κάρτα στα σκουπίδια και ήδη έκανα αίτηση το βασικό μου να το γυρίσω σε COSMOTE. 

Καταλαβαίνω από τη μία ότι προσπαθούν να προστατεύσουν το δίκτυο τους, αλλά δεν τα δίνουν και δωρέαν. Γιατί εγώ που σε πληρώνω 10,90€ για ένα πακέτο απεριοριστων να έχω ταβάνι τα 300 και αυτός με το συμβόλαιο που το πήρε σε προσφορά στα 18€ όλα unlimited να έχει πραγματικά απεριόριστα? για 7€ επιπλέον? 

Αν δεν σκεφτόμουν το προσωπικό που δουλευει, θα έλεγα καλό αφανισμό. 

ΕΣΥ γιατί δεν πληρώνεις  αυτά τα  " 7€ επιπλέον " +24 μήνες συμβόλαιο, για να τα έχεις και ΕΣΥ όλα unlimited?

Αφού καθώς φαίνεται από τα γραφόμενα σου για εσένα δεν είναι σημαντική αυτή η διαφορά των 7 ευρώ. :classic_rolleyes:

Αλλιώς, ΜΗΝ παραπονιέσαι φίλτατε, και να λες ευχαριστώ καθημερνά στην vodafone που δεν σας έχει βάλει όριο τα 100 giga/μήνα. (Τα θεωρώ υπερ. αρκετά για χρήση για συνδρομητές με κάρτα αλλιώς αν θέλετε "premium" υπηρεσία θα την πληρώνεται και ως "premium")

Τα λέμε,

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ny_city said:

ΕΣΥ γιατί δεν πληρώνεις  αυτά τα  " 7€ επιπλέον " +24 μήνες συμβόλαιο, για να τα έχεις και ΕΣΥ όλα unlimited?

Αφού καθώς φαίνεται από τα γραφόμενα σου για εσένα δεν είναι σημαντική αυτή η διαφορά των 7 ευρώ. :classic_rolleyes:

Αλλιώς, ΜΗΝ παραπονιέσαι φίλτατε, και να λες ευχαριστώ καθημερνά στην vodafone που δεν σας έχει βάλει όριο τα 100 giga/μήνα. (Τα θεωρώ υπερ. αρκετά για χρήση για συνδρομητές με κάρτα αλλιώς αν θέλετε "premium" υπηρεσία θα την πληρώνεται και ως "premium")

Τα λέμε,

Το τί θεωρείς ΕΣΥ premium, δεν ενδιαφέρει κανέναν .

Δεν θα πώ (ουμε) "ευχαριστώ" σε καμία εταιρεία γιατί δεν τα ζητήσαμε, μόνη της η VF (και η κάθε VF) δίνει απεριόριστα και οφείλει να είναι απεριόριστα, αλλιώς μπορεί να λέει εξ'αρχής ότι είναι 300 ή να τα βάλει ώς "πολιτική ορθής χρήσης" όπως κάνει και με τα gb του roaming.

Απλά προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα λεφτά που δίνεις. Καλή συνέχεια και συνέχισε meat riding στη VF μέχρι το λαιμό.

Τα λέμε

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2023 at 11:37 ΜΜ, gpapas640 said:

Καλώς ήρθε το 13ευρο... Και στο CU app και στο Vodafone app. Παρελθόν το 8ευρο.

Να επισημάνω πως η ανανέωση 13€ δίνει πλέον μέσω shake στα φοιτητικά 4,5 gb για ένα μήνα, τα οποία όμως δεν κάνουν roll over με τα gb από τα προηγούμενα shake των ανανεώσεων με τα 12€.

Άρα bye-bye σε κάμποσα gb...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ParafronGR said:

Έλαβα σήμερα το πρωί μήνυμα ότι έχω ξεπεράσει τα 260gb και από τα 300gb θα μπει όριο 4mbps μέχρι τις αρχές του μήνα. Το θέμα όμως είναι ότι, απ'ότι φαίνεται, μου έχουν βάλει ήδη κόφτη καθώς στο σπίτι μου που έπιανα ήδη 4mbps ταχύτητα (έχω ανεβάσει και screenshot στο θέμα των δικτύων), πλέον δεν φορτώνει τίποτα! Ούτε speedtest, νεκρό. 

Θα περιμένω να αλλάξει ο μήνας να δώ αν θα φτιάξουν ξανά οι ταχύτητες (μιας και είχα μόνο 10 μέρες το πακέτο) αλλιώς, η κάρτα στα σκουπίδια και ήδη έκανα αίτηση το βασικό μου να το γυρίσω σε COSMOTE. 

Καταλαβαίνω από τη μία ότι προσπαθούν να προστατεύσουν το δίκτυο τους, αλλά δεν τα δίνουν και δωρέαν. Γιατί εγώ που σε πληρώνω 10,90€ για ένα πακέτο απεριοριστων να έχω ταβάνι τα 300 και αυτός με το συμβόλαιο που το πήρε σε προσφορά στα 18€ όλα unlimited να έχει πραγματικά απεριόριστα? για 7€ επιπλέον? 

Αν δεν σκεφτόμουν το προσωπικό που δουλευει, θα έλεγα καλό αφανισμό. 

Δήλωσε βλάβη. Έχει συμβεί τρεις φορές από το καλοκαίρι στην περιοχή μου και δεν έχει σχέση με τον κόφτη καθώς το παθαίνουν όλες οι γραμμές. Το σύμπτωμα είναι ότι περιοδικά χάνονται πάρα πολλά πακέτα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δουλέψει ούτε το dns και να μην φορτώνουν οι σελίδες. Ο χρόνος αποκατάστασης ήταν από δύο ώρες ως μιάμιση μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο στο site δείχνουν ακόμα τα 8 και 12 ευρώ για το liquid, οι αθεόφοβοι!

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ParafronGR said:

Το τί θεωρείς ΕΣΥ premium, δεν ενδιαφέρει κανέναν .

Δεν θα πώ (ουμε) "ευχαριστώ" σε καμία εταιρεία γιατί δεν τα ζητήσαμε, μόνη της η VF (και η κάθε VF) δίνει απεριόριστα και οφείλει να είναι απεριόριστα, αλλιώς μπορεί να λέει εξ'αρχής ότι είναι 300 ή να τα βάλει ώς "πολιτική ορθής χρήσης" όπως κάνει και με τα gb του roaming.

Απλά προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα λεφτά που δίνεις. Καλή συνέχεια και συνέχισε meat riding στη VF μέχρι το λαιμό.

Τα λέμε

Πως τον πετσοκοψες ετσι 😂

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2023 at 1:52 ΠΜ, gpapas640 said:

Μόλις έβαλα κάρτα 12€ και μου έδωσε άλλα τόσα για 1 μήνα αλλά δε τα χρειάζομαι, δεδομένου ότι θα έχω απεριοριστα data για 3 μηνες. Έχει κανείς καμιά ιδέα σχετικά με το πώς μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Το πήρες το 3μηνο unlimited τελικά;;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Μου έχουν έρθει αυτές οι δύο προσφορές, η πρώτη στην ίδια τιμή με εσένα, στην δεύτερη όμως η τιμή είναι στα 15,78€. Πως δικαιολογείται 10€ διαφορά? Δλδ δεν είσαι "ριγμένος" εσύ? 

Στα 15 ισως το σκεφτομουν αλλα σε αυτη τη τιμη ας την κρατησουν για παρτη τους.

Στην επομενη σειρα και αμα θελουν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Το πήρες το 3μηνο unlimited τελικά;;

Όχι, αλλά ήρθε sms για παραλαβή του bluetooth ηχείου έως 16/10. Επίσης στο sms αναφερόταν ότι θα πάρω τρεις μήνες δωρεάν unlimited data στο πρώτο νούμερο που παρήγγειλα τα οποία θα αποδοθούν έως 16/10.

Μίλησα με το τσατ για τους 3 μήνες unlimited στο 2ο νούμερο (κανονικά θα έπρεπε να αποδοθούν έως και σήμερα) και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν την επόμενη εβδομάδα για το πότε θα αποδοθούν. Υπάρχει λεει κάποιο τεχνικό θέμα για αυτό υπάρχει καθυστέρηση (έπρεπε να τους απαντήσω οτι ολόκληρη η εταιρεία είναι ένα τεχνικό θέμα αλλά ας όψεται).

Τέλος, βλέποντας την όλη παράνοια αποτόλμησα να κάνω μία τελευταία ερώτηση. Ρώτησα εάν αντί για το bluetooth ηχείο μπορούν να μου στείλουν bluetooth earbuds (καθότι το ηχείο δεν μου χρειάζεται στην πραγματικότητα αλλά τα earbuds είναι καλή ιδέα για μικρό δωράκι τώρα που σιγά σιγά μυριζομαστε Χριστούγεννα), γνωρίζοντας ότι η λογική απάντηση είναι όχι. Και για αυτό το θέμα μου απάντησαν ότι θα ρωτήσουμε αν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα με ενημερώσει σχετικά την επόμενη εβδομάδα. Εννοείται ότι έχω κρατήσει screenshots από όλες τις συνομιλίες στο chat μαζί με το όνομα του υπαλλήλου που μιλούσα.

Τελικώς όσον αφορά τις διαδικασίες της η vodafone έχει γίνει η νέα wind. Σου λέμε ότι ένα πράγμα θα γίνει τότε, τελικά δεν γίνεται, όταν επικοινωνείς μαζί τους σου λένε ότι θα γίνει λίγο αργότερα και καταλήγεις να αναρωτιέσαι γιατί μπήκες στον κόπο εξαρχής. Ίδωμεν.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gpapas640 said:

Όχι, αλλά ήρθε sms για παραλαβή του bluetooth ηχείου έως 16/10. Επίσης στο sms αναφερόταν ότι θα πάρω τρεις μήνες δωρεάν unlimited data στο πρώτο νούμερο που παρήγγειλα τα οποία θα αποδοθούν έως 16/10.

Μίλησα με το τσατ για τους 3 μήνες unlimited στο 2ο νούμερο (κανονικά θα έπρεπε να αποδοθούν έως και σήμερα) και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν την επόμενη εβδομάδα για το πότε θα αποδοθούν. Υπάρχει λεει κάποιο τεχνικό θέμα για αυτό υπάρχει καθυστέρηση (έπρεπε να τους απαντήσω οτι ολόκληρη η εταιρεία είναι ένα τεχνικό θέμα αλλά ας όψεται).

Τέλος, βλέποντας την όλη παράνοια αποτόλμησα να κάνω μία τελευταία ερώτηση. Ρώτησα εάν αντί για το bluetooth ηχείο μπορούν να μου στείλουν bluetooth earbuds (καθότι το ηχείο δεν μου χρειάζεται στην πραγματικότητα αλλά τα earbuds είναι καλή ιδέα για μικρό δωράκι τώρα που σιγά σιγά μυριζομαστε Χριστούγεννα), γνωρίζοντας ότι η λογική απάντηση είναι όχι. Και για αυτό το θέμα μου απάντησαν ότι θα ρωτήσουμε αν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα με ενημερώσει σχετικά την επόμενη εβδομάδα. Εννοείται ότι έχω κρατήσει screenshots από όλες τις συνομιλίες στο chat μαζί με το όνομα του υπαλλήλου που μιλούσα.

Τελικώς όσον αφορά τις διαδικασίες της η vodafone έχει γίνει η νέα wind. Σου λέμε ότι ένα πράγμα θα γίνει τότε, τελικά δεν γίνεται, όταν επικοινωνείς μαζί τους σου λένε ότι θα γίνει λίγο αργότερα και καταλήγεις να αναρωτιέσαι γιατί μπήκες στον κόπο εξαρχής. Ίδωμεν.

Ούτε σε εμένα μπήκανε προφανώς. Εγώ τους πήρα τηλ και τους κατσάδιασα όταν μου ζήτησαν το μήνυμα που μου ήρθε. Είναι δυνατόν να κρατάμε τα μηνύματα για να πάρουμε την προσφορά;; 

Έχει κουράσει πολύ η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Ούτε σε εμένα μπήκανε προφανώς. Εγώ τους πήρα τηλ και τους κατσάδιασα όταν μου ζήτησαν το μήνυμα που μου ήρθε. Είναι δυνατόν να κρατάμε τα μηνύματα για να πάρουμε την προσφορά;; 

Έχει κουράσει πολύ η κατάσταση.

Εγώ θα επιμείνω ότι εμείς φταίμε. Ο,τι δίνεις παίρνεις τελικά. Θυσιάζουμε τα νεύρα μας και τις αντοχές μας στην διαχείριση της παράνοιας για το κυνήγι της προσφοράς (και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα).

Αυτός ήταν και ο λόγος που εμένα στην Q, μέχρι που μπουχτισα και πήγα στο βάτραχο.

Βέβαια, 4 μήνες unlimited data με 12€ δεν είναι και ασημαντη προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, gpapas640 said:

Εγώ θα επιμείνω ότι εμείς φταίμε. Ο,τι δίνεις παίρνεις τελικά. Θυσιάζουμε τα νεύρα μας και τις αντοχές μας στην διαχείριση της παράνοιας για το κυνήγι της προσφοράς (και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα).

Αυτός ήταν και ο λόγος που εμένα στην Q, μέχρι που μπουχτισα και πήγα στο βάτραχο.

Βέβαια, 4 μήνες unlimited data με 12€ δεν είναι και ασημαντη προσφορά...

Κι εγώ είμαι στο βάτραχο προφανώς. Αυτά αφορούν της συζύγου το κινητό που δεν την πολυνοιάζει για το δίκτυο.

Έχεις δίκιο, πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να ρίξουμε μαύρη πέτρα στη Voda. Χάνουμε υπερβολικό χρόνο για πενταροδεκάρες.

Link to comment
Share on other sites

Να φύγετε παιδιά να αδειάσει το δίκτυο για να εχουμε καλύτερες υπηρεσίες εμεις που θα μεινουμε.

Ολοι στο βάτραχο και στην Windara...

Ηρθε πριν λιγο και σε μενα η παρακάτω προσφορά. Δεν ειναι κακή αλλά λεω να περιμένω για κατι καλύτερο. 

Screenshot_20230930_144017_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πρέπει να περιμενεις 44 μέρες για να αλλάξει κάτι (αν αλλάξει).

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, babakos said:

Να φύγετε παιδιά να αδειάσει το δίκτυο για να εχουμε καλύτερες υπηρεσίες εμεις που θα μεινουμε.

Ολοι στο βάτραχο και στην Windara...

Ηρθε πριν λιγο και σε μενα η παρακάτω προσφορά. Δεν ειναι κακή αλλά λεω να περιμένω για κατι καλύτερο. 

Screenshot_20230930_144017_My CU.jpg

Άμα σε τόσα χρόνια που είμαστε εμείς δεν έτυχε να αδειάσει και αδειάσει σε εσένα, χαλάλι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε μα αυτό λεω. Οτι οσο και να γκρινιάζουμε, τελικά απλά ταλαιπωρουμαστε με κυκλικές φορητότητες απο τον Α στον Β μετά στον Γ και μετά πάλι πισω ...  

9 minutes ago, kmpatra said:

Φαντάζομαι πρέπει να περιμενεις 44 μέρες για να αλλάξει κάτι (αν αλλάξει).

Θα τους πάρω τηλ να δώ σν υπαρχουν εναλλακτικές αλλιώς κάθομαι στα αυγά μου. Δεν επειγομαι για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Φαντάζομαι πρέπει να περιμενεις 44 μέρες για να αλλάξει κάτι (αν αλλάξει).

Εγώ γελάω με την αρχική τιμή 84.40€ λες και βρισκόμαστε σε εποχές 3G.

Εδώ μιλάμε για έκπτωση 81% που ούτε σε Black Friday δεν βλέπουμε. Άσε που πρέπει να υπάρχει και νομοθεσία που ορίζει μέγιστη έκπτωση μέχρι 50%. Κάτι τέτοιες ειδήσεις θυμάμαι που λένε σε εποχές BF.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Εγώ γελάω με την αρχική τιμή 84.40€ λες και βρισκόμαστε σε εποχές 3G.

Εδώ μιλάμε για έκπτωση 81% που ούτε σε Black Friday δεν βλέπουμε. Άσε που πρέπει να υπάρχει και νομοθεσία που ορίζει μέγιστη έκπτωση μέχρι 50%. Κάτι τέτοιες ειδήσεις θυμάμαι που λένε σε εποχές BF.

Φουσκώνουν τις τιμές για να πουν ότι έκαναν μεγάλη έκπτωση 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...