Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει επίσημα κάπου. Τυχαία το ανακάλυψαμε. Mέχρι πρότεινος χρειαζόταν να τηλεφωνήσει κάποιος στην εξυπηρέτηση για να του ενεργοποιήσουν τον κόφτη. Οταν έχεις ενεργο τον κόφτη και τελειωσουν τα data έρχεται sms που σου δίνει αυτό το λινκ https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/

στο λινκ λέει πως το απενεργοποιεις αλλά όχι πως το ενεργοποιείς.. Στέλνοντας 0 στο 1252 μου είπε για το Κ...

Πάντως στις νέες συνδέσεις του 2020 ο κόφτης αυτός ειναι ηδη ενεργος απο την αρχή

 

Προσωπικά δεν έχω δει απο χθες στην πόλη μου κάποια επιπλέον επιβάρυνση

 

Επιτέλους,Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημα κάπου. Τυχαία το ανακάλυψαμε. Mέχρι πρότεινος χρειαζόταν να τηλεφωνήσει κάποιος στην εξυπηρέτηση για να του ενεργοποιήσουν τον κόφτη. Οταν έχεις ενεργο τον κόφτη και τελειωσουν τα data έρχεται sms που σου δίνει αυτό το λινκ https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/

στο λινκ λέει πως το απενεργοποιεις αλλά όχι πως το ενεργοποιείς.. Στέλνοντας 0 στο 1252 μου είπε για το Κ...

Πάντως στις νέες συνδέσεις του 2020 ο κόφτης αυτός ειναι ηδη ενεργος απο την αρχή

 

Προσωπικά δεν έχω δει απο χθες στην πόλη μου κάποια επιπλέον επιβάρυνση

 

Τώρα που τσέκαρα το link προσέθεσαν αυτό κάτω κάτω:

Δεν επιθυμώ My Data Control

Για να ξεγραφτείς από την υπηρεσία My Data Control, στείλε δωρεάν το γράμμα Ο στο 1252.

 

Αν βγεις από την υπηρεσία, κάθε φορά που τα διαθέσιμα MBs σου τελειώνουν θα χρεώνεσαι με 0,2€/ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπήρχε αυτό. Το θέμα είναι ότι δε λέει πως να γραφτείς πάλι στην υπηρεσία αν θες να ξεγραφτείς προσωρινά για οποιοδήποτε λόγο ή αν έχεις παλιότερο νούμερο (προ του 2020 πρώτη ενεργοποίηση) πως να το ενεργοποιήσεις για να μην έχεις την χρέωση του ημερήσιου ιντερνετ, οταν τελειώσουν τα mb

Εκει βοηθάει το Κ στο 1252 και δεν αναφέρεται στην εν λόγω σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε καταργήθηκε ο κόφτης; Μου ήρθε σε SMS το παρακάτω μήνυμα:

 

OPEN DATA. TEΛOΣ TA OPIA ΣTHN HMEPHΣIA KATANAΛΩΣH DATA. XPHΣIMOΠOIHΣE OΣA MBS ΘEΛEIΣ XΩPIΣ NA ΣKEΦTEΣAI TO HMEPHΣIO OPIO XPHΣHΣ. ΓONATIΣE TO!

 

Αφού άρχισαν και μοιράζουν sms είναι πλέον επίσημο. Σε μερικούς από μας είχε καταργηθεί ο κόφτης εδώ και 2 βδομάδες.:p

Αυτά να τα βλέπουν μερικοί που προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι κάτι τέτοιο είναι "ανέφικτο" και να νιώθουμε τύψεις ενώ η ίδια η εταιρία μας προτρέπει να το γονατίσουμε γιατί προφανώς δεν έχει σημαντικό αντίκτυπο μια τέτοια κίνηση...

 

Το data control μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε όλοι. Αποστολή Κ στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστήσουμε την Vodafone που έκανε κάτι το αυτονόητο για το 2020 και αφαίρεσε τον κόφτη!! Κυρία vodafone το δίκτυο έχει γονατίσει ήδη ντροπή να το γράφεις σε μήνυμα. Τουλάχιστον παραμένεις (ακόμα) καλή στην ομιλία και στις προσφορές.

 

Η διάφορα πλέον εμφανής. Αριστερά όταν ίσχυε ο κόφτης δεξιά ή κατάσταση σήμερα. Πάνω κάτω οι ταχύτητες έπαιζαν από 30 με 50mbps ανάλογα φυσικά την ώρα. Τώρα κάνεις τάμα για να πιάσει τα 20. Το δίκτυο θέλει επειγόντως αναβάθμιση.

in-Collage-20200814-125516769.jpg

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστήσουμε την Vodafone που έκανε κάτι το αυτονόητο για το 2020 και αφαίρεσε τον κόφτη!! Κυρία vodafone το δίκτυο έχει γονατίσει ήδη ντροπή να το γράφεις σε μήνυμα. Τουλάχιστον παραμένεις (ακόμα) καλή στην ομιλία και στις προσφορές.

 

Η διάφορα πλέον εμφανής. Αριστερά όταν ίσχυε ο κόφτης δεξιά ή κατάσταση σήμερα. Πάνω κάτω οι ταχύτητες έπαιζαν από 30 με 50mbps ανάλογα φυσικά την ώρα. Τώρα κάνεις τάμα για να πιάσει τα 20. Το δίκτυο θέλει επειγόντως αναβάθμιση.

in-Collage-20200814-125516769.jpg

 

Βγήκε ο κόφτης και μέσα σε 3 ημέρες όλα τα καρτοκινητά κατεβάζουν σαν τρέλα πάνω από 3 Gb?

Αυτό εννοείς; Τότε με τα χρήματα που θα εισπράξει η Vodafone (με τη δικη σου λογικη), θα κανει τρελες επενδυσεις.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα με 10€ + 15000 πόντους για το τωρινό ΣΚ παίρνει κάποιος 100gb για ένα μήνα και χωρίς κόφτη. Απόλυτα τίμια προσφορά. Πιο φθηνό και απο το giga wifi on the spot και πλέον χωρίς κόφτη. Εύγε vodafone

Βγήκε ο κόφτης και μέσα σε 3 ημέρες όλα τα καρτοκινητά κατεβάζουν σαν τρέλα πάνω από 3 Gb?

Αυτό εννοείς; Τότε με τα χρήματα που θα εισπράξει η Vodafone (με τη δικη σου λογικη), θα κανει τρελες επενδυσεις.

Μπα.. μάλλον τσάμπα θα τα κατεβάζουν όλοι μέσω του vodafone app κάνοντας speedtest και έτσι η vodafone δε παίρνει ούτε σεντ. Κάτι που προσωπικά θεωρώ πως δε συμβαίνει και απλά το δίκτυο μπορεί να έχει μεγαλύτερη κίνηση αλλά όχι επειδή όλοι οι καρτοκινητοί κατεβάζουν αβέρτα αλλά γενικότερα λόγω καλοκαιριού.

Ο τρόπος να μας τα πάρει τα € μας είναι καλές παροχές σε καλές τιμές

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σε περιοχή με πραγματικά πολύ κόσμο (Τήνος) δεν βλέπω καμιά διαφορά ουσιαστική με 2 βδομάδες πριν που μέτρησα ξανά. Αλλά και να είχε τι πάει να πει αυτό, θα απαγορεύσουμε στον κόσμο να χρησιμοποιήσει δεδομένα; Χώρια που όσοι έχουν καρτοκινητά, για να μένουν στην εταιρεία πάει να πει ότι δεν έχουν πρόβλημα με τον περιορισμό που ίσχυε, άρα χλωμό από την μια μέρα στην άλλη να μετατράπηκαν όλοι σε heavy data users που ρίχνουν τόσο το δίκτυο....

cbd8a5b42a3a470d38cc80fda968e48a.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινετε Speedtest του Απριλιου-Μαιου με Αυγουστου;

Απριλιο-Μαιο ο κοσμος δεν ειχε βγει καλα καλα απο το σπιτι του, χωρια που δεν ειχες και ατομα απο το εξωτερικο.

 

Ειχανε οι βαλτοι να λενε για τον κοφτη, τωρα που βγηκε να δουμε τι θα βρουν να λενε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστήσουμε την Vodafone που έκανε κάτι το αυτονόητο για το 2020 και αφαίρεσε τον κόφτη!! Κυρία vodafone το δίκτυο έχει γονατίσει ήδη ντροπή να το γράφεις σε μήνυμα. Τουλάχιστον παραμένεις (ακόμα) καλή στην ομιλία και στις προσφορές.

 

Η διάφορα πλέον εμφανής. Αριστερά όταν ίσχυε ο κόφτης δεξιά ή κατάσταση σήμερα. Πάνω κάτω οι ταχύτητες έπαιζαν από 30 με 50mbps ανάλογα φυσικά την ώρα. Τώρα κάνεις τάμα για να πιάσει τα 20. Το δίκτυο θέλει επειγόντως αναβάθμιση.

in-Collage-20200814-125516769.jpg

 

Είσαι σε παροξυσμό και off topic. Το δίκτυο έχει αναβαθμιστεί και λειτουργεί άψογα με την κατάλληλη συσκευή.

 

Συνεχίζουμε on topic.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα με 10€ + 15000 πόντους για το τωρινό ΣΚ παίρνει κάποιος 100gb για ένα μήνα και χωρίς κόφτη. Απόλυτα τίμια προσφορά. Πιο φθηνό και απο το giga wifi on the spot και πλέον χωρίς κόφτη. Εύγε vodafone

 

Κάθε πότε βάζουν στους μισούς πόντους τα πακέτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν συγκεκριμένο μοτίβο.Εκει κατά τον Μάρτιο το έβαζαν κάθε ΣΚ αλλά μετά από αυτό πρακτικά όποτε θέλουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουν μια φορά τον μήνα, τότε αξίζει και με το παραπάνω το CU.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά δε ξέρεις πότε θα το κάνουν και αν το κάνουν. Πχ εγώ την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα το 100αρι με τους κανονικούς πόντους

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω μία θέση στο "Πάρε να 'χεις", όποιον τον ενδιαφέρει να αλλάξουμε νούμερα PM me ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα με 10€ + 15000 πόντους για το τωρινό ΣΚ παίρνει κάποιος 100gb για ένα μήνα και χωρίς κόφτη. Απόλυτα τίμια προσφορά. Πιο φθηνό και απο το giga wifi on the spot και πλέον χωρίς κόφτη. Εύγε vodafone

 

Μπα.. μάλλον τσάμπα θα τα κατεβάζουν όλοι μέσω του vodafone app κάνοντας speedtest και έτσι η vodafone δε παίρνει ούτε σεντ. Κάτι που προσωπικά θεωρώ πως δε συμβαίνει και απλά το δίκτυο μπορεί να έχει μεγαλύτερη κίνηση αλλά όχι επειδή όλοι οι καρτοκινητοί κατεβάζουν αβέρτα αλλά γενικότερα λόγω καλοκαιριού.

Ο τρόπος να μας τα πάρει τα € μας είναι καλές παροχές σε καλές τιμές

 

Βασικά δεν πιστεύω καν ότι κάθονται όλοι και κάνουν speedtest ή οτι απο μεσα σε 1 ημέρα βουλιαξε το δικτυο απο τα καρτοκινητα. Simple.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θεωρώ ότι συνέβη κάτι τέτοιο. Θα δούμε τώρα πως θα πάει όταν βγει το πακέτο με το vodafone tv. Mακάρι να βγάλουν και κάτι ανάλογο με το playnow unlimited της cosmote σε πιο συμφέρουσα τιμή
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημα κάπου. Τυχαία το ανακάλυψαμε. Mέχρι πρότεινος χρειαζόταν να τηλεφωνήσει κάποιος στην εξυπηρέτηση για να του ενεργοποιήσουν τον κόφτη. Οταν έχεις ενεργο τον κόφτη και τελειωσουν τα data έρχεται sms που σου δίνει αυτό το λινκ https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/

στο λινκ λέει πως το απενεργοποιεις αλλά όχι πως το ενεργοποιείς.. Στέλνοντας 0 στο 1252 μου είπε για το Κ...

Πάντως στις νέες συνδέσεις του 2020 ο κόφτης αυτός ειναι ηδη ενεργος απο την αρχή

 

Επιβεβαιώνω και εγώ που χθες πήρα καινούργια cu για την κόρη μου. Το daily internet (ή όπως αλλιώς το λέγανε) είναι εξ' ορισμού απενεργοποποιημένο στις νέες συνδέσεις. Έτσι δείχνεις ότι σέβεσαι τον πελάτη σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι πακέτο περιμένουμε για vodafone tv;

Θα δείξει.. Και εγώ εδώ μέσα το διάβασα. Μακάρι να είναι κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό, το σίγουρο είναι ότι θα προστεθεί στο video pass.

Και το σίγουρο είναι ότι τα pass θα καταργηθούν, ηδη στις vodafone του εξωτερικού φεύγει σαν brand. Υποτίθεται ότι τα pass είναι ενάντια στο net neutrality, που υποστηρίζει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικοί μου θέλουν μόνο χρόνο ομιλίας (ούτε SMS, ούτε data). Πλήρωναν πολλά για ένα οικογενειακό συμβόλαιο δύο (2) αριθμών, οπότε έκαναν διακοπή του συμβολαίου και οι αριθμοί τους μετατράπηκαν σε CU. Τώρα τους κάνω ανανέωση με €12 και παίρνουν 120' από το Bonus Talk2Vodafone και έχω βάλει να αφαιρούνται αυτόματα €10 για το πακέτο CU Combo με 300' προς ολους και 300' προς Vodafone.

Δηλαδή με €12/μήνα έχουν 420' προς Vodafone και 300' προς όλους. Η ερώτησή μου είναι μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο/φθηνότερο στο απλό καρτοκινητό;

Το μόνο που έχω βρει από το site της vodafone είναι ένα bullet στις διευκρινίσεις:

[...]

Διευκρινίσεις:

  • [...]
  • Εναλλακτικά, όσοι συνδρομητές είναι εγγεγραμμένοι στο αυτόματο πακέτο των 300 λεπτών προς όλους και 500ΜΒ και δεν έχουν smartphone ή δεν επιθυμούν να λαμβάνουν το πακέτο με τα λεπτά ομιλίας ή ΜΒ, μπορούν να εγγραφούν στο αυτόματο πακέτο που προσφέρει 350 λεπτά ομιλίας προς όλους με 8,07€, απλά καλώντας στο 1252 επιλογή 3-1.
  • [...]

Το έχω ψάξει όσο μπόρεσα (δεν βοηθάει και η δομή του site vodafone.gr για αυτό που θέλω), αλλά θα ήθελα μια βοήθεια-γνώμη και από τους υφιστάμενους χρήστες καρτοκινητής Vodafone που ξέρουν καλύτερα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρήματα που μου περισσεύουν, από έναν αριθμό cu σε άλλον;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στείλε την εντολή ΧΧ στο 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ στο 1331

τα δύο πρώτα Χ είναι από 5 μέχρι 30

Προσοχή δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...