Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, HEO said:

και μπορεις να εναλλασεις τους λογιαριασμους;;;

Πρέπει να περνάω τα σωστά credentials κάθε φορά (έχουν αποθηκευθεί, απλά τα επιλέγω) και μετά δακτυλικό αποτύπωμα.

Αναφέρομαι στην εφαρμογή CU, όχι στο MyVodafone (εκεί γίνεται εναλλαγή έως και 2 λογαριασμών από ότι θυμάμαι).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 7:21 ΜΜ, jaranor said:

Μου ήρθε "προσφορά μόνο για σένα" 30GB + 1000 λεπτά "ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ" σε νούμερο που δεν χρησιμοποιώ συχνά. Είχα ήδη cashback 1,9 ευρώ περασμένα, μπορούσα να εξαργυρώσω αργότερα, αλλά λέω, δεν δοκιμάζω, να πάρω και την προσφορά; Εξαργυρώνω και φυσικά δεν έρχεται (άλλες φορές με εξαργύρωση πάνω από 1 ευρώ μια χαρά ερχόταν). Επικοινωνώ με το τσατ, μου λένε θα σου έρθει, απλά πολλές φορές αργεί (ήταν Αγίου Πνεύματος) παίρνει ως και 24 ώρες (γελάμε). Τίποτα. Επικοινωνώ την επόμενη μέρα, μου λένε επειδή ήταν Αγίου Πνεύματος εχθες (πάλι γελάμε), θα σου έρθει μέσα στις επόμενες 24 ώρες. Τίποτα. Τρίτη φορά, μετά από 3ο 24ωρο, επικοινωνώ και μου λένε έπρεπε να βάλεις κάρτα 13 ευρώ (και δεν το λες 3 μέρες;;; )

Εξηγώ, στέλνοντας και screenshot, ότι άλλες φορές όντως έγραφε βάλε κάρτα 13 ευρώ ή 15 ευρώ για μια προσφορά. Αυτή τη φορά όμως έλεγε με "ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ". Και εφόσον το cashback είναι όντως ανανέωση, θα έπρεπε να μου δοθεί η προσφορά. Απάντηση "εν πάσει περιπτώσει, έπρεπε να βάλετε 13 ευρώ, θα θέλατε κάτι άλλο;". 

Τη ρωτάω λοιπόν, πώς μπορώ εγώ σαν καταναλωτής να μαντέψω το ποσό που πρέπει να βάλω, εφόσον δεν το γράφει στο διαφημιστικό; Εφόσον δεν γράφει χρηματικό ποσό, γιατί έπρεπε να βάλω 13 ευρώ και όχι 15 ας πούμε, ή 20 ευρώ;

Απάντηση "η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι θα έπρεπε να κάνετε ανανέωση των 13 ευρώ, θα θέλατε κατι άλλο;"

Της λέω, ξέρω ότι δεν φταίτε εσείς, απλά εκτός από εσάς, θα έπρεπε να ενημερώνονται και οι καταναλωτές, ώστε να ξέρουν αν θα κάνουν ανανέωση ή όχι. Εννοείται ότι χέστηκαν, καρφί δεν τους καίγεται, απλά κι εμείς οικογενειακώς θα εξαντλήσουμε τα υπόλοιπα στα 4 καρτοκινητά και βουρ για Frog.

.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει το Vodafone home 50vdsl δωρεάν χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητο cu λόγω του σταθερού όπως η Νόβα με τα 1000 λεπτά????

IMG_20240630_225402.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, damianos said:

Υπάρχει περίπτωση να έχει το Vodafone home 50vdsl δωρεάν χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητο cu λόγω του σταθερού όπως η Νόβα με τα 1000 λεπτά????

IMG_20240630_225402.jpg

Με ανανέωση 15 ευρώ δίνει 10 GB. Δεν ξέρω αν τρέχει και άλλη προσφορά όπως μια με 120 λεπτά προς όλους και 15 GB που είναι μέχρι να ενεργοποιηθεί το σταθερό

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Με ανανέωση 15 ευρώ δίνει 10 GB. Δεν ξέρω αν τρέχει και άλλη προσφορά όπως μια με 120 λεπτά προς όλους και 15 GB που είναι μέχρι να ενεργοποιηθεί το σταθερό

Εάν το κρατούσε το πακέτο θα ήταν μια απάντηση στον ανταγωνισμό γιατί έχει η nova πάνω από 12 χρόνια και η κοσμοτε 1000 λεπτά σε καρτοκινητο λόγω σταθερού.

ΔΕΝ ξέρω γιατί ΔΕΝ έχει απαντήσει τόσα χρόνια η Vodafone σε κάτι τόσο απλό 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, damianos said:

Εάν το κρατούσε το πακέτο θα ήταν μια απάντηση στον ανταγωνισμό γιατί έχει η nova πάνω από 12 χρόνια και η κοσμοτε 1000 λεπτά σε καρτοκινητο λόγω σταθερού.

ΔΕΝ ξέρω γιατί ΔΕΝ έχει απαντήσει τόσα χρόνια η Vodafone σε κάτι τόσο απλό 

Μέχρι να ενεργοποιηθεί το σταθερό σου δίνει 120 λεπτά ομιλίας προς όλους και 15 GB και μόλις ενεργοποιηθεί με κάθε ανανέωση από 15 ευρώ και πάνω σου δίνει 10 GB

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2024 at 11:41 ΜΜ, p_k said:

Προσπάθησέ το και ενημέρωσε.

Όταν είχε πρωτοπάρει το iphone ο γιος μου, είχαμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, είχαμε βγει μάλιστα στο δρόμο και πηγαίναμε δίπλα από την κεραία γιατί νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα το δίκτυο και τελικά ήταν θέμα της συσκευής και της συγκεκριμένης ρύθμισης.

Ο γιος μου απουσιάζει τώρα, όταν έρθει αν δεν βρεθεί λύση στο θέμα αυτό θα τον ρωτήσω να μου πει ποια ακριβώς είναι η ρύθμιση.

Καλησπέρα, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδιαίτερα τον @p_k που πρότεινε και τη λύση. Κρυβόταν μέσα στις ρυθμίσεις για την χρήση του 5g. Solved

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Steleon said:

Καλησπέρα, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδιαίτερα τον @p_k που πρότεινε και τη λύση. Κρυβόταν μέσα στις ρυθμίσεις για την χρήση του 5g. Solved

Να είσαι καλά φίλε, χάρηκα που βοήθησα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 10Gb δίνει αλλά προϋποθέτει ανανέωση 15€. Η Nova τα δίνει κάθε μήνα χωρίς ανανέωση. Ομιλία και Gb. Σκέφτομαι να βάλω το σταθερό στο ΑΦΜ μου, γιατί μόνο στο ίδιο ΑΦΜ γίνεται, αλλά μου έλεγαν κάτι για νέο αριθμό και δεν θέλω να αλλάξω νούμερο. Θα ρωτήσω όμως ξανά σε κατάστημα.

Υ.Γ. offtopic Στη Nova για διατήρηση του αριθμού θα βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες. Τι θα τα κάνεις όμως; Δεν έχει ούτε efood, ούτε μεταφορά σε άλλον.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, duellergr said:

Μόνο 10Gb δίνει αλλά προϋποθέτει ανανέωση 15€. Η Nova τα δίνει κάθε μήνα χωρίς ανανέωση. Ομιλία και Gb. Σκέφτομαι να βάλω το σταθερό στο ΑΦΜ μου, γιατί μόνο στο ίδιο ΑΦΜ γίνεται, αλλά μου έλεγαν κάτι για νέο αριθμό και δεν θέλω να αλλάξω νούμερο. Θα ρωτήσω όμως ξανά σε κατάστημα.

Υ.Γ. offtopic Στη Nova για διατήρηση του αριθμού θα βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες. Τι θα τα κάνεις όμως; Δεν έχει ούτε efood, ούτε μεταφορά σε άλλον.

Μπορείς στον αριθμό σού ΚΑΝΟΝΙΚΆ.. το νέο Buy More 15gb και 1000 λεπτά... Με τα 8 ευρώ μπορείς να αγοράζεις επιπλέον 3 γίγας με 4,5€

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, duellergr said:

Υ.Γ. offtopic Στη Nova για διατήρηση του αριθμού θα βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες. Τι θα τα κάνεις όμως; Δεν έχει ούτε efood, ούτε μεταφορά σε άλλον.

Δίνει όμως επέκταση υπολοίπου με αγορά πακέτου και αν έχει και καμμιά προσφορά στο φλας οφερ, πάει για τετράμηνο και βάλε η ανανέωση. Δεν συζητώ αν σου κάτσει και η προσφορά με τα απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, duellergr said:

Στη Nova για διατήρηση του αριθμού θα βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες. Τι θα τα κάνεις όμως; Δεν έχει ούτε efood, ούτε μεταφορά σε άλλον.

μπορεις καλιστα να τα μαζευεις κουμπαρα και οταν ερθει η καταργηση της καρτας των 13 ευρω (συντομα) να τα παρεις πισω καταγγελοντας την συμβαση

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ έχει πολλά γατόνια τελικά. Έτσι το πήραν χαμπάρι με το liquid ότι τη βγάζουμε τσάμπα και το κατήργησαν. Ελπίζω επειδή είναι offtopic να μή διαβάζει κανένας υπάλληλος της Nova και αρχίσουν κι εκεί τις καταργήσεις.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, duellergr said:

Ελπίζω επειδή είναι offtopic να μή διαβάζει κανένας υπάλληλος της Nova και αρχίσουν κι εκεί τις καταργήσεις.

δεν μπορουν, το να καταγγελνεις την συμβαση ειναι νομος του κρατους

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duellergr said:

Το φόρουμ έχει πολλά γατόνια τελικά. Έτσι το πήραν χαμπάρι με το liquid ότι τη βγάζουμε τσάμπα και το κατήργησαν. Ελπίζω επειδή είναι offtopic να μή διαβάζει κανένας υπάλληλος της Nova και αρχίσουν κι εκεί τις καταργήσεις.

Το έχουν πει 100 φορές άλλοι, πριν από μένα και για άλλα θέματα (πχ Cashback).

Η εταιρία βλέπει τις κινήσεις στα συστήματα της. Δε χρειάζεται να προσλάβει υπάλληλο να τσεκαρει σε κάθε φόρουμ τι λένε οι χρήστες καθημερινά για να εντοπίσει τα bugs και τα παραθυράκια.

Όσον αφορά το liquid θα μπορούσε απλα να αλλάξει τη ρύθμιση της μπάρας (πχ να μπορείς να την αλλάξεις 1 φορά κάθε τρίμηνο ή με κάποιον άλλο τρόπο), όχι να το καταργήσει.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν μιλάει πολύ και έχει σταθερό, ίσως συμφέρει να ανανεώνει με 15 ευρώ τον μήνα για να παίρνει 10 gb (λόγο σταθερής) και 100 λεπτά προς όλους (λόγο shake) και τα χρήματα να μένουν στην κάρτα. Μετά γίνονται ή σουβλάκια ή έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, EllinikoNisi said:

Για κάποιον που δεν μιλάει πολύ και έχει σταθερό, ίσως συμφέρει να ανανεώνει με 15 ευρώ τον μήνα για να παίρνει 10 gb (λόγο σταθερής) και 100 λεπτά προς όλους (λόγο shake) και τα χρήματα να μένουν στην κάρτα. Μετά γίνονται ή σουβλάκια ή έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό.

Πώς θα γίνει έμβασμα?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Πώς θα γίνει έμβασμα?

Με την πρώτη ευκαιρία που θα αλλάξουν κάποιο τιμολόγιο, την κάνεις και ζητάς τα λεφτά στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Teiresias_ said:

Με την πρώτη ευκαιρία που θα αλλάξουν κάποιο τιμολόγιο, την κάνεις και ζητάς τα λεφτά στην τράπεζα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: η αλλαγη στο τιμολογιο πρεπει να σε αφορα

πχ, αυξηση τιμης σε πακετο, αν ΔΕΝ το εχεις χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ δεν σε αφορα και θα την πατησεις

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

ΠΡΟΣΟΧΗ: η αλλαγη στο τιμολογιο πρεπει να σε αφορα

πχ, αυξηση τιμης σε πακετο, αν ΔΕΝ το εχεις χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ δεν σε αφορα και θα την πατησεις

Μπορείς να ενεργοποιήσεις όλα τα πακέτα που υπάρχουν για να είσαι έτοιμος!! 😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Μπορείς να ενεργοποιήσεις όλα τα πακέτα που υπάρχουν για να είσαι έτοιμος!! 😉😂😂

δεν συμφερει ...λολ...:)

παντως πλακα-πλακα για το μελλον, η 13 αρα μετραει μερες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 η τάση είναι να αυξάνεται το ελάχιστο ποσό ανανεώσης (το εμφανές και επίσημο-η 8αρα στα καταστήματα μάλλον είναι για πιο ψαγμένους) ώστε να πάρουσιάζεται ως πιο συμφέρουσα λύση το συμβόλαιο, που και αυτό αλήθεια είναι ότι πέφτει τιμολογιακά  αρκετά σε σχέση με παλαιότερα, και ανεβαίνει σε παροχές.

Από την άλλη, κάποιος εξωτερικός συνεργάτης της vodafone έχει σπάσει το κοντέρ. Πρώτη φορά βλέπω τέτοια επιμονή στα τηλέφωνα, να κάνουν τόσο πολύ ότι δεν καταλαβαίνουν, να μην δέχονται ότι δεν ενδιαφέρομαι, να ζητάνε επίμονα το λόγο γιατί δεν θέλω vodafone tv, να τους λέω ότι βγαίνω με πολύ λιγότερα και να επιμενουν οτι το συμβολαιο συμφέρει περισσότερο από την κάρτα των 13€ που (δεν) βάζω. Δεν θυμάμαι ανάλογο σκηνικό με τις άλλες δύο εταιρείες. Πλέον τρώνε κλείσιμο στα μουτρα που ποτέ δεν το συνηθιζα (και με τέτοια φόρα υποψιάζομαι οτι  μιλάνε για λίγο ακομα μέχρι να συνειδητοποιήσουν οτι το έκλεισα). Πλέον δεν χρησιμοποιούνε μόνο σταθερά τηλέφωνο αλλά και κινητά νούμερα για να με πρήξουν....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακουστικά παίρνουμε αν κάνουμε παραγγελία νέου cu με τον κωδικό HAPPYDEALS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...