Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@levendis32 θέλει με δεδομένα να κάνεις τη διαδικασία.

Επίσης μπορεί να έχουν συμπληρωθεί οι ημερήσιες άδειες που δίνει η xiaomi(2000).

Εάν πάλι ο λογαριασμός mi που έχεις είναι καινούριος εάν θυμάμαι καλά δεν δίνει δικαίωμα ξεκλειδωματος.

Γιατί θες να το ξεκλειδώσεις?

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

***Gcam Update with Toolkit για X6 Pro και Xiaomi 14 Ultra.

Διαγραφουμε την παλια οσοι βαλαν την παραπανω εκδοση απο το προηγουμενο ποστ. .

Διορθωθηκαν αρκετα σφαλματα.:classic_ohmy:

Ακομα πιο αποδοτικη.:classic_wacko:

***DOWNLOAD

https://mega.nz/file/SY4m0bKD#MZ8tDHtxe0Qmf9mBcnj9Au-ne6SB7huSQK--TYbqPLM

..πρωτα κανουμε εγκατασταση το Gcam Update και μετα το Toolkit..?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Ναι:classic_tongue:

οντωs καιs εγκεφαλο απο τιs ρυθμισειs..κανα προτεινομενο σετ ρυθμισεων εχειs να ρυθμισουμε την κατασταση..?...το toolkit που βγαζει εικονιδιο στην οθονη το παταω να ανοιξει και βγαζει μαυρο φοντο μονο..δεν ανοιγει καποιο μενου ρυθμισεων..δηλαδη το toolkit ειναι ενσωματωμενο μεσα στο gcam πλεον και απλα το εικονιδιο στην οθονη ειναι αχρηστο..?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Christos_Tz said:

οντωs καιs εγκεφαλο απο τιs ρυθμισειs..κανα προτεινομενο σετ ρυθμισεων εχειs να ρυθμισουμε την κατασταση..?...το toolkit που βγαζει εικονιδιο στην οθονη το παταω να ανοιξει και βγαζει μαυρο φοντο μονο..δεν ανοιγει καποιο μενου ρυθμισεων..δηλαδη το toolkit ειναι ενσωματωμενο μεσα στο gcam πλεον και απλα το εικονιδιο στην οθονη ειναι αχρηστο..?

Ενω εχεις τρεξει εστω και μια φορα την Gcam βγαινεις εξω πας στο μενου της συσκευης βρισκεις το toolkit.Το τρεχεις βλεπεις μια πολυ ωραια μαυριλα:classic_tongue: τοτε βγες απ την εφαρμογη.Μετα πας μεσα στην Gcam και βλεπεις διπλα δεξια κατω απο το 1x το κουτακι .Αυτο ειναι το Toolkit απο  κει θα μπαινεις εαν το θες .Καποια παιζουν καποια οχι για την ωρα η Gcam ειναι σε αρχικα σταδια για το X6 Pro μη περιμενεις και θαυματα.

Εγω παντως δεν τα αντεχω:classic_tongue: αυτα δεν θα χασω χρονια απ την ζωουλαμ με τις απειρες ρυθμισεις της Gcam:classic_laugh: Ειναι γαυτους που αντεχουν εμενα η καμερα της συσκευης μου αρκει χεχε.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Για τα χρώματα έχω βάλει τη ρύθμιση που προτείνει ο Δημήτρης (Eternity) και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τσεκάρετε στο 8:25 του βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=zqAGkIq3OWQ&t=528s

 

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να παίξει revanced και microg χωρίς να κολλάει; Αν ναι στείλτε εδώ τα link να το κατεβάσουμε... Εμένα κολλάει στο άνοιγμα των βίντεο... 

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξαναγραφτει ειναι παγκοσμιο φαινομενο λογο google θελει να βυθισει τους παντες στην Κολαση της Διαφημισης γινονται μεγαλες προσπαθειες να βελτιωθουνε τα πατς για το revanced  απ τους developers υπαρχουν καποιες δυσκολιες ακομα...θα κανω καποια Τσεκ και θα αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Εχει ξαναγραφτει ειναι παγκοσμιο φαινομενο λογο google θελει να βυθισει τους παντες στην Κολαση της Διαφημισης γινονται μεγαλες προσπαθειες να βελτιωθουνε τα πατς για το revanced  απ τους developers υπαρχουν καποιες δυσκολιες ακομα...θα κανω καποια Τσεκ και θα αναφερω...

Α είναι γενικό το φαινόμενο γιατί νόμιζα μόνο σε εμένα δεν παίζει 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2024 at 3:55 ΜΜ, SAKIS1980 said:

@levendis32 θέλει με δεδομένα να κάνεις τη διαδικασία.

Επίσης μπορεί να έχουν συμπληρωθεί οι ημερήσιες άδειες που δίνει η xiaomi(2000).

Εάν πάλι ο λογαριασμός mi που έχεις είναι καινούριος εάν θυμάμαι καλά δεν δίνει δικαίωμα ξεκλειδωματος.

Γιατί θες να το ξεκλειδώσεις?

Θέλω να το ξεκλειδώσω για να βάλω Global ROM Indonesian ή Taiwan όπου με την οποία σου επιτρέπει την ηχογράφηση κλήσεων 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thomasbz said:

Α είναι γενικό το φαινόμενο γιατί νόμιζα μόνο σε εμένα δεν παίζει 

Θα σβησεις το παλιο microG  και youtube ...θα βαλεις τα δυο καινουργια με καινουργια πατς δουλευουν κομπλε.Θα βαλεις το gmail. σου θα βγεις απ το youtube και θα ξαναμπεις ολα καλως κανες και τις ρυθμισεις  σου.εαν εχεις καποιο θεμα μονο σε μηνυμα γραψε μου δεν επιτρεπεται η διανομη για την ωρα...Μονο για το συγκεκριμενο ζητημα.

Σου σταλθηκαν τα αρχεια σε μηνυμα 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν χρησιμοποιώ καθόλου εφαρμογές youtube, μπαίνω με τον firefox με ublock, που έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ σαν βασικό browser, και διαφημίσεις πάπαλα. Υπάρχει και το πρόσθετο "video background play fix" για να παίζει και με κλειστή οθόνη, οπότε είναι καλή λύση για κάποιον που χρησιμοποιεί firefox. Βέβαια, δεν ξέρω τι γίνεται στην περίπτωση που ανοίξεις βίντεο από άλλη εφαρμογή, αν γίνεται να ανοίγει στον firefox, δεν το χρειάστηκα οπότε δεν το έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, thomasbz said:

Έχει καταφέρει κανένας να παίξει revanced και microg χωρίς να κολλάει; Αν ναι στείλτε εδώ τα link να το κατεβάσουμε... Εμένα κολλάει στο άνοιγμα των βίντεο... 

Κανονικά παίζει πριν μερικές μέρες κατέβασα τις τελευταίες εκδόσεις και συνεχίζει και παίζει χωρίς πρόβλημα όπως και αυτές που είχα κατεβάσει πριν από 1,5 μήνα περίπου από το site του revanced.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάποιο vanced,απλά πρέπει να βάλεις σωστή βερσιόν.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Η Google  εχει αρχισει και "συλλαμβανει" μεσο MicroG ολους τους  χρηστες που εχουν εφαρμογες με  Μπλοκ διαφημισεων οπως πχ το revanced.

Σε αλλους παιζει ακομα ,κανονικα χωρις προβλημα 

 Σε αλλους κολανε τα shorts.

Σε αλλους κολαει το βιντεο απ την αρχη

Σε αλλους μετα απο καποια δευτερολεπτα.

Σε προσωπικο επιπεδο οσα Gmail και να κανω στον ιδιο τηλεφωνικο αριθμο μου μπλοκαρει ολες τις εκδοσεις που θα βαλω. 

Το ιδιο συμβαινει και σε αλλους  εκατονταδες χρηστες αλλα και σε αλλους Οχι.

Εννοειται οτι ολες οι εκδοσεις revanced εαν δεν βαλεις λογαριασμο παιζουν  .

 

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό,πριν 2-3 βδομάδες σταμάτησε να παίζει το δικό μου,και σε 3 φίλους που τους το είχα βάλει.

Όχι ταυτόχρονα άλλα κοντά...

Έβαλα και στους 3 το ίδιο apk και νέο MicroG και παίζουν όλα μέχρι στιγμής.(όλα xiaomi)

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aristidis540 said:

Δεν το γνώριζα αυτό,πριν 2-3 βδομάδες σταμάτησε να παίζει το δικό μου,και σε 3 φίλους που τους το είχα βάλει.

Όχι ταυτόχρονα άλλα κοντά...

Έβαλα και στους 3 το ίδιο apk και νέο MicroG και παίζουν όλα μέχρι στιγμής.(όλα xiaomi)

Μήπως έχεις τα link?

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2024 at 9:06 ΠΜ, mixtri said:

Σήμερα βρήκα το poco το πρωί να ζητάει ΡΙΝ. Προφανώς crashare το βράδυ και έκανε restart. Cool! 

Αποσυνδέσεις δεν έχω ούτε εγώ αλλά η εμβέλεια του ΒΤ είναι αστεία σε σχέση με iphone.

Μετά από αρκετό καιρό συμβίωση με το τηλέφωνο, έχω να πω αρκετά θετικά αλλά και αρκετά αρνητικά.

Θετικά:

WiFi (καλό σήμα και ταχύτητες)

Επεξεργαστής (σφαίρα)

120hz οθόνη

Λήψη - πολύ καλό σήμα και σταθερό. Καλό RF γενικά με αρκετά καλή λήψη στις χαμηλές συχνότητες. Εξαιρετική δουλειά.

Ελάχιστο bloatware τουλάχιστον στην global version 

Ταχύτητα φόρτισης

 

Αρνητικά 

Μέτρια μπαταρία

Μέτρια χρώματα στην οθόνη. Προσπάθησα να το ρυθμίσω αλλά και πάλι δίπλα στο iphone 13 τα χρώματα είναι αστεία.

ΒΤ εμβέλεια. Πολύ κακή υλοποίηση.

Αστάθεια λογισμικού (τυχαίο restart, εφαρμογές που παγώνουν στο άσχετο)

 

Για τα χρήματά της προφανώς είναι εξαιρετική συσκευή, δε το συζητώ καν. Θεωρώ ότι αν δουλέψουν λίγο το λογισμικό θα πάει πολύ καλά η συσκευή. Αλλά updates δε βλέπω...

Ξέχασα και το GPS. Πολλές φορές μέσα στο αυτοκίνητο της δουλειάς λέει GPS SIGNAL LOST και πάραυτα ξαναβρίσκει το σήμα.

Επιπλέον, η πυξίδα δε δουλεύει σωστά.

Καλημέρα στην παρέα... Έχω πρόβλημα με επανεκκινησεις χωρίς να έχω βάλει κάποια ρύθμιση για κάτι τέτοιο..Γίνεται στη δουλειά μέσα στη μέρα και συνήθως έχω το bluetooth συνδεδεμένο και ακούω μουσική τις περισσότερες ώρες της μέρας (αν και δεν φαντάζομαι να φταίει αυτό θα το έκανε συνέχεια λογικά) .. Τωρα το έκανε πάλι στο άκυρο.Στις 5 μέρες μου έχει κάνει τις 4 από μια επανεκκίνηση και στο ενδιάμεσο μια μέρα ήταν κομπλέ.. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως λύνεται αυτό ή τι φταίει; 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, George6633 said:

Καλημέρα στην παρέα... Έχω πρόβλημα με επανεκκινησεις χωρίς να έχω βάλει κάποια ρύθμιση για κάτι τέτοιο..Γίνεται στη δουλειά μέσα στη μέρα και συνήθως έχω το bluetooth συνδεδεμένο και ακούω μουσική τις περισσότερες ώρες της μέρας (αν και δεν φαντάζομαι να φταίει αυτό θα το έκανε συνέχεια λογικά) .. Τωρα το έκανε πάλι στο άκυρο.Στις 5 μέρες μου έχει κάνει τις 4 από μια επανεκκίνηση και στο ενδιάμεσο μια μέρα ήταν κομπλέ.. Έχει κανείς καμιά ιδέα πως λύνεται αυτό ή τι φταίει; 

Crash είναι, περιμένουμε update. Δε μπορούμε να δούμε logs για να ξέρουμε τι crasharei τη συσκευή... Κάποιο memory leak προφανώς. Φτου φτου, έχει καιρό να συμβεί σε εμένα. Μόνο μια φορά μέχρι στιγμής.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mixtri said:

Crash είναι, περιμένουμε update. Δε μπορούμε να δούμε logs για να ξέρουμε τι crasharei τη συσκευή... Κάποιο memory leak προφανώς. Φτου φτου, έχει καιρό να συμβεί σε εμένα. Μόνο μια φορά μέχρι στιγμής.

Μακάρι να σου μην συμβεί ξανά..Τώρα αν είναι να περιμένω update από την Xiaomi σωθήκαμε.Ελπιζω να με διαψεύσει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, George6633 said:

Μακάρι να σου μην συμβεί ξανά..Τώρα αν είναι να περιμένω update από την Xiaomi σωθήκαμε.Ελπιζω να με διαψεύσει σύντομα.

Ε ένα update θα βγει, που θα πάει...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό, εκεί που παίζω παιχνίδια στα καλά καθούμενα να κρασάρει/κλείνει η εφαρμογή χωρις ομως να κάνει reboot(ευτυχώς όχι συχνά) ,και υπάρχει και άλλος κόσμος πχ

Spoiler

image.png.7666902de67128d3836e3179779f4838.png

image.thumb.png.b1838151bf8e3f1c79d9d6b285dd2a12.png

image.png.dec000ca1506caaf5d93430208601f8d.png

image.thumb.png.52fc1e750cb7ea6f1551cd0feb93030e.png

Ετσι απο περιέργεια ανοίγω τωρα να παίξω ένα παιχνίδι, με το που φορτώνει και μπαίνει μέσα, τρώει κρασάρισμα και κλείνει.

Κρίμα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές και εμένα μου έχουν τύχει να κρασαρουν αν είναι ώρες που τρέχουν στο παρασκήνιο. Για την ώρα δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...