Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βρήκα το poco το πρωί να ζητάει ΡΙΝ. Προφανώς crashare το βράδυ και έκανε restart. Cool! 

9 ώρες πριν, s_nova said:

Εγω κανενα θεμα με αποσυνδεσεις.Ολα κομπλε.

Αποσυνδέσεις δεν έχω ούτε εγώ αλλά η εμβέλεια του ΒΤ είναι αστεία σε σχέση με iphone.

Μετά από αρκετό καιρό συμβίωση με το τηλέφωνο, έχω να πω αρκετά θετικά αλλά και αρκετά αρνητικά.

Θετικά:

WiFi (καλό σήμα και ταχύτητες)

Επεξεργαστής (σφαίρα)

120hz οθόνη

Λήψη - πολύ καλό σήμα και σταθερό. Καλό RF γενικά με αρκετά καλή λήψη στις χαμηλές συχνότητες. Εξαιρετική δουλειά.

Ελάχιστο bloatware τουλάχιστον στην global version 

Ταχύτητα φόρτισης

 

Αρνητικά 

Μέτρια μπαταρία

Μέτρια χρώματα στην οθόνη. Προσπάθησα να το ρυθμίσω αλλά και πάλι δίπλα στο iphone 13 τα χρώματα είναι αστεία.

ΒΤ εμβέλεια. Πολύ κακή υλοποίηση.

Αστάθεια λογισμικού (τυχαίο restart, εφαρμογές που παγώνουν στο άσχετο)

 

Για τα χρήματά της προφανώς είναι εξαιρετική συσκευή, δε το συζητώ καν. Θεωρώ ότι αν δουλέψουν λίγο το λογισμικό θα πάει πολύ καλά η συσκευή. Αλλά updates δε βλέπω...

Ξέχασα και το GPS. Πολλές φορές μέσα στο αυτοκίνητο της δουλειάς λέει GPS SIGNAL LOST και πάραυτα ξαναβρίσκει το σήμα.

Επιπλέον, η πυξίδα δε δουλεύει σωστά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Σήμερα βρήκα το poco το πρωί να ζητάει ΡΙΝ. Προφανώς crashare το βράδυ και έκανε restart. Cool! 

Αποσυνδέσεις δεν έχω ούτε εγώ αλλά η εμβέλεια του ΒΤ είναι αστεία σε σχέση με iphone.

Μετά από αρκετό καιρό συμβίωση με το τηλέφωνο, έχω να πω αρκετά θετικά αλλά και αρκετά αρνητικά.

Θετικά:

WiFi (καλό σήμα και ταχύτητες)

Επεξεργαστής (σφαίρα)

120hz οθόνη

Λήψη - πολύ καλό σήμα και σταθερό. Καλό RF γενικά με αρκετά καλή λήψη στις χαμηλές συχνότητες. Εξαιρετική δουλειά.

Ελάχιστο bloatware τουλάχιστον στην global version 

Ταχύτητα φόρτισης

 

Αρνητικά 

Μέτρια μπαταρία

Μέτρια χρώματα στην οθόνη. Προσπάθησα να το ρυθμίσω αλλά και πάλι δίπλα στο iphone 13 τα χρώματα είναι αστεία.

ΒΤ εμβέλεια. Πολύ κακή υλοποίηση.

Αστάθεια λογισμικού (τυχαίο restart, εφαρμογές που παγώνουν στο άσχετο)

 

Για τα χρήματά της προφανώς είναι εξαιρετική συσκευή, δε το συζητώ καν. Θεωρώ ότι αν δουλέψουν λίγο το λογισμικό θα πάει πολύ καλά η συσκευή. Αλλά updates δε βλέπω...

Ξέχασα και το GPS. Πολλές φορές μέσα στο αυτοκίνητο της δουλειάς λέει GPS SIGNAL LOST και πάραυτα ξαναβρίσκει το σήμα.

Επιπλέον, η πυξίδα δε δουλεύει σωστά.

Πάγωμα - restart μου έχει κάνει 2 φορές ναι. Και η πυξίδα και bluetooth επίσης δεν δουλεύουν σωστά. 

Θέματα λογισμικού δηλαδή, να δούμε αν διορθωθούν 

Edit : πήγα να στείλω feedback και μου ζητάει λογαριασμό xiaomi. Έχετε κάνει; Χρειάζεται γενικά κάπου; 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέσεις δεν μου έχει κάνει.

Επανεκκινήσεις ούτε από αυτές.

Τώρα Gps δεν έχω ελέγξει γιατί δεν έχω βγει από το σπίτι ακόμα 😡.

Αυτό με την αργοπορία του να συνδεθεί στο wifi  είναι χαρακτηριστικό και ταυτόχρονα εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ είχα κάποια επανεκκίνηση, ούτε κάποιο πάγωμα. Με global είμαι.

Το ΒΤ απροβλημάτιστο σε εμένα και με πολύ καλή εμβέλεια (λίγη χρήση με ακουστικά, ζυγαριά, κάτι λάμπες, δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι). Μπαίνω στην πολυκατοικία και μόλις ανέβω τη σκάλα για τον 1ο που είναι το σπίτι μου ανάβω μια λάμπα που λειτουργεί μέσω ΒΤ, αρκετά μέτρα απόσταση και με τοίχο να παρεμβάλλεται.

GPS μόλις 1 φορά το χρησιμοποίησα, οπότε δεν έχω άποψη.

Για τα υπόλοιπα, θετικά και αρνητικά (οθόνη, μπαταρία, updates κλπ) συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Με τα χρωματα οθονης εχω φτιαξει πανολοιδιες οθονες  απο s24 ultra  s23  a52s    με την χρηση του  P3  στις συνθετες ρυθμισεις   απλα θελει να ασχοληθεις .Η οθονη καλιμπραρετε με πασης φυσεως αντιστοιχη οθονη αλλης εταιριας.

Αποσυνδεσεις Bt δεν εχω ποτε πολυ Βασικο γιατι εδω και 5 χρονια δεν πιανω κυριολεκτικα τη συσκευη στα χερια οταν μιλω σε κλησεις ουτε εξ αναγκης θα μιλησω παντα με τα καταπληκτικα galaxy buds 2 Pro η τα παλια galaxy buds Plus.Ρυθμισεις Bt στις επιλογες προγραμματιστη εκδοση AVRCP 1.5 και Εκδοση Bluetooth Map 1.4.

Οσο για την εμβελια κανω μηχανικα ιδιες κινησεις αφηνω τη συσκευη σε συγκεκριμενο σημειο και απομακρινομαι παντα μεχρι τα ορια. Ολα καλως ιδια εμβελια με samsung galaxy.

<<<Συνδεσεις /αποσυνδεσεις>>> .

Τι συμβαινει σε μενα:

Καθαρα λογο εργασιας το X6 Pro  εχει ταυτοχρονα συνδεσεις με :

Galaxy buds 2 Pro (Μονιμα)

Smartwatch Redmi 4.(Μονιμα)

Hot-spot απο X6 Pro σε λαπτοπ lenovo Thinkbook .(4-6 ωρες)

Hot -spot απο X6 Pro σε Xiaomi Pad 6 (σχεδον ολο το 24ωρο).

Ολα συνδεονται σε Wifi-6 (ax) ταχυτητα συνδεσης 1.2 Gbps.

Απο τοτε που  αγορασα και σεταρα  το X6 Pro δεν εχω παρατηρησει ουτε  ενα θεμα  απο οτι αναφερουν μερικα παιδια εδω.

Βεβαια κανω το δικο μου στησιμο.

Μια συσκευη εντελως απροβληματιστη για μενα που εαν αντιλιφθω εστω και ενα προβλημα θα την δωσω την αλλη μερα το πρωι.Εγω με προβληματα σε συσκευες δεν συμβιωνω μαζι με αυτα.Μιλω βεβαια για Hardware και οχι Software .Πιστευω οτι οι εταιριες δημιουργουν επιτηδες θεματα συμβατοτητας οπως  το κανανε με τα ακουστικα Bt και Smartwatch  καθε μια ηθελε να εχει τα δικα της και να μη παιζουν καλα σε αλλες συσκευες ... αλλα μετα συμφωνησαν να αλλαξει αυτο ....

EDIT:

Κατι ασχετο για τον φιλο που μου εστειλε μηνυμα  το εσβησα κατα λαθος και θελει φθηνο ιντερνετ απεριοριστο να βαλει στη συσκευη  να παει στην παρακατω διευθυνση να παρει καρτα  frog(κεραιες cosmote) θα πληρωσει 120ε για ενα χρονο εφαπξ  και ολα καλως .Ισχυει η προσφορα ακομα και σημερα(χθες μιλησα).

Αθήνα (Ομόνοια)
Τηλέφωνο: 21 0322 7923
Διεύθυνση: Σταδίου 51, Αθήνα 105 59

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν διαβάζω για το Bluetooth,στα προηγούμενα τηλέφωνα έβγαινα απο το σπίτι και χανόταν,αυτό είναι  εκπληκτικό και σε απόσταση και σε σταθερότητα. Gps μια απο τα ίδια δουλεύει άψογα και βρίσκει στίγμα γρήγορα.

Βασικά οι κεραίες σε όλα έχουν καλό σήμα.

Κολληματακια ελάχιστα άλλα υπάρχουν,άλλο αυτό,και άλλο να κάνει επανεκκίνηση που διαβάζω.

Να πω ότι εχω την global και όχι την ευρωπαϊκή.

-Θα συμφωνήσω ότι δεν με ενθουσιάζει η οθόνη ,δεν γνωρίζω αν με ρυθμίσεις γίνετε καλύτερη.(το εχω προσπαθήσει άλλα δεν)

Για την μπαταρία συμφωνώ θα ήθελα κάτι καλύτερο,και ίσως είναι ο λόγος(+ καλύτερη κάμερα)που θα πάω σε κάτι πιο αργό.(μακάρι να υπήρχε ρύθμιση για τον επεξεργαστή).

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, s_nova said:

Ρυθμισεις Bt στις επιλογες προγραμματιστη εκδοση AVRCP 1.5 και Εκδοση Bluetooth Map 1.4.

s_nova μετα το update στο Bluetooth  στις επιλογες προγραμματιστη βγαζει εκδοση AVRCP 1.6(δεν νομιζω να υπηρχε αυτο πριν το update του μπλε δοντιου....(εννοειται οτι υπαρχει και το AVRCP 1.5 ωs προεπιλογη...)...εξακολουθουμε και το αφηνουμε στο AVRCP 1.5 η ειναι καλυτερα στο  AVRCP 1.6..?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Christos_Tz said:

 

Το AVRCP αστο προεπιλογη οσο περισσοτερο δε σημαινει και καλυτερο το δευτερο δηλαδη το MAP στην 1.4 πρωτοκολλο  εκδοση  βοηθαει καλυτερα για το αυτοκινητο.

Ομως αυτα ειναι σχετικα και δεν ξερουμε απαραιτητα ολες οι μαρκες bt τι συμβατοτητες εχουν... Ο καθενας θα μπορουσε να πειραματιστει σε ελευθερο χρονο εαν εχει παρει κανα σαπιο Bt...:classic_tongue: Συνηθως τα πολυ ακριβα περιφεριακα δεν εχουν ιδιαιτερα θεματα...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δώστε ιδέα. Αν και αυτό δεν αφορά τη συσκευή αλλά την εφαρμογή του Gmail. Πάω στο gmail και κυρίως στο γραφικό στοιχείο που έχω στην επιφάνεια του κινητού σβήνω κάποια mail από τα εισερχόμενα και αυτά ξαναεμφανίζονται. Μπορεί να γίνει και  10 φορές.... Σβήνουν σίγουρα όταν συνδεθώ με Chrome. Καμία άλλη εφαρμογή, έμπιστη, για τa mail έχετε?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, s_nova said:

Το AVRCP αστο προεπιλογη οσο περισσοτερο δε σημαινει και καλυτερο το δευτερο δηλαδη το MAP στην 1.4 πρωτοκολλο  εκδοση  βοηθαει καλυτερα για το αυτοκινητο.

Ομως αυτα ειναι σχετικα και δεν ξερουμε απαραιτητα ολες οι μαρκες bt τι συμβατοτητες εχουν... Ο καθενας θα μπορουσε να πειραματιστει σε ελευθερο χρονο εαν εχει παρει κανα σαπιο Bt...:classic_tongue: Συνηθως τα πολυ ακριβα περιφεριακα δεν εχουν ιδιαιτερα θεματα...

λιγο που Googαρα μολιs τωρα..εχειs απολυτο δικιο..μια χαρα παιζουμε στο 1.5...οποτε το αφηνουμε εκει και ολα μια χαρα...

Hey mates!

AFAIK the AVRCP version stands for what a Bluetooth remote control is able to do. In the dev setting of my Fold3, the 1.5 is set as the default.

1.6 should add more stuff like receiving meta-data and so on. Why is 1.6 not the default? Are there disadvantages if I choose 1.6?

Found this while Googling the same question. As far as I can tell, while each version is supposed to be compatible with all previous versions, in practice some devices may struggle with different AVRCP versions. It's likely that they determined 1.5 is the best default for balancing the features it provides with device compatibility, leading to fewer potential user complaints.

My bet is, if all your devices work fine with 1.6 and you don't experience any lag due to the slightly higher potential data usage, then you may as well just use that since it provides the most features. If you have trouble with devices then drop the version until it works.

My bet is, if all your devices work fine with 1.6 and you don't experience any lag due to the slightly higher potential data usage, then you may as well just use that since it provides the most features. If you have trouble with devices then drop the version until it works.

that's quite the approach I'm doing right now 🙂

Have it on for less than a week, no problem for now. I use quite a bunch of Bluetooth devices.

Thanks for your input!

13 minutes ago, SAKIS1980 said:

Παίδες δώστε ιδέα. Αν και αυτό δεν αφορά τη συσκευή αλλά την εφαρμογή του Gmail. Πάω στο gmail και κυρίως στο γραφικό στοιχείο που έχω στην επιφάνεια του κινητού σβήνω κάποια mail από τα εισερχόμενα και αυτά ξαναεμφανίζονται. Μπορεί να γίνει και  10 φορές.... Σβήνουν σίγουρα όταν συνδεθώ με Chrome. Καμία άλλη εφαρμογή, έμπιστη, για τa mail έχετε?

..προσωπικα δουλευω Aqua mail mod apk και δεν εχω καποιο θεμα..βεβαια δεν εχω περασει widjet του Aqua στην οθονη για να τα βλεπω απο κει...ανοιγω το app οταν περιμενω κατι και τα διαβαζω απο το app...παρολα αυτα μια χαρα app ειναι..η δουλεια μου γινετε..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Έχε κατεβάσει κανένας το fortnite στη συσκευή? Θέλω να δω πως θα το παίζει συγκρίνοντας με προηγούμενα κινητά. Βασικά ο γιος θα το δει, εγώ δεν το κατέχω, αλλά ενώ κατεβαίνει, το κάνω εγκατάσταση κολλάει εκεί που πατάω να βρει τον λογαριασμό του. Δεν ξεκινάει ποτέ.

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω bootloader με το mi flash tool, συνδέομαι στο mi λογαριασμό μου και το μύνημα επιβεβαίωσης μέσω SMS δεν έρχεται ποτέ.

Υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nikotsal said:

Μέσα από το μενού του bluetooth, περισσότερες ρυθμίσεις, αν θυμάμαι σωστά 

Ακριβώς εκεί. Μόλις το έκανα.

4 minutes ago, levendis32 said:

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω bootloader με το mi flash tool, συνδέομαι στο mi λογαριασμό μου και το μύνημα επιβεβαίωσης μέσω SMS δεν έρχεται ποτέ.

Υπάρχει κάποια λύση?

Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις θέμα να συνεχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν δεν έχεις update γι'αυτό δεν την βγάζει. Και εμένα τώρα δεν υπάρχει κάπου επιλογή για update ή για αναζήτηση έστω. Πριν όμως έβγαλε τέτοια επιλογή, έκανα το update και ζήτησε άδεια για να επανεκκινήσει το bluetooth.

 

Screenshot_2024-05-10-02-51-54-078_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, aristidis540 said:

Πραγματικά εκπλήσσομαι όταν διαβάζω για το Bluetooth,στα προηγούμενα τηλέφωνα έβγαινα απο το σπίτι και χανόταν,αυτό είναι  εκπληκτικό και σε απόσταση και σε σταθερότητα. Gps μια απο τα ίδια δουλεύει άψογα και βρίσκει στίγμα γρήγορα.

Βασικά οι κεραίες σε όλα έχουν καλό σήμα.

Κολληματακια ελάχιστα άλλα υπάρχουν,άλλο αυτό,και άλλο να κάνει επανεκκίνηση που διαβάζω.

Να πω ότι εχω την global και όχι την ευρωπαϊκή.

-Θα συμφωνήσω ότι δεν με ενθουσιάζει η οθόνη ,δεν γνωρίζω αν με ρυθμίσεις γίνετε καλύτερη.(το εχω προσπαθήσει άλλα δεν)

Για την μπαταρία συμφωνώ θα ήθελα κάτι καλύτερο,και ίσως είναι ο λόγος(+ καλύτερη κάμερα)που θα πάω σε κάτι πιο αργό.(μακάρι να υπήρχε ρύθμιση για τον επεξεργαστή).

Εντάξει εμένα ένα restart έχει κάνει. Δεν το κάνει συνέχεια.

Με το ΒΤ έχω πρόβλημα με τα ακουστικά της Xiaomi σε εμβέλεια. Πάντα συγκρίνω με iPhone.

Τώρα στα της οθόνης καλό θα είναι να δουλέψουν λίγο τα χρώματα. Αλλιώς φαίνεται πολύ φθηνιαρικο.

Στο GPS όταν έχει καθαρό καιρό δεν έχω θέμα. Αλλά ζω Σουηδία και δεν έχει πάντα καλό καιρό. Πχ χθες οδηγούσα 3 ώρες με καθαρό ουρανό και δεν είχα θέμα. Τις προάλλες όταν το είχα αφήσει στη θέση του συνοδηγού στο εταιρικό αμάξι έχανε συχνά πυκνά το gps signal.

Έχει τα θέματα του το τηλέφωνο. Σαφέστατα δε δίνεις τα χίλια γρόσια. Θέλω να πιστεύω ότι είναι παιδικές ασθένειες και θα βελτιωθούν. Θα του δώσω λίγο χρόνο αλλιώς θα φύγει...

17 ώρες πριν, s_nova said:

Με τα χρωματα οθονης εχω φτιαξει πανολοιδιες οθονες  απο s24 ultra  s23  a52s    με την χρηση του  P3  στις συνθετες ρυθμισεις   απλα θελει να ασχοληθεις .Η οθονη καλιμπραρετε με πασης φυσεως αντιστοιχη οθονη αλλης εταιριας.

Αποσυνδεσεις Bt δεν εχω ποτε πολυ Βασικο γιατι εδω και 5 χρονια δεν πιανω κυριολεκτικα τη συσκευη στα χερια οταν μιλω σε κλησεις ουτε εξ αναγκης θα μιλησω παντα με τα καταπληκτικα galaxy buds 2 Pro η τα παλια galaxy buds Plus.Ρυθμισεις Bt στις επιλογες προγραμματιστη εκδοση AVRCP 1.5 και Εκδοση Bluetooth Map 1.4.

Οσο για την εμβελια κανω μηχανικα ιδιες κινησεις αφηνω τη συσκευη σε συγκεκριμενο σημειο και απομακρινομαι παντα μεχρι τα ορια. Ολα καλως ιδια εμβελια με samsung galaxy.

<<<Συνδεσεις /αποσυνδεσεις>>> .

Τι συμβαινει σε μενα:

Καθαρα λογο εργασιας το X6 Pro  εχει ταυτοχρονα συνδεσεις με :

Galaxy buds 2 Pro (Μονιμα)

Smartwatch Redmi 4.(Μονιμα)

Hot-spot απο X6 Pro σε λαπτοπ lenovo Thinkbook .(4-6 ωρες)

Hot -spot απο X6 Pro σε Xiaomi Pad 6 (σχεδον ολο το 24ωρο).

Ολα συνδεονται σε Wifi-6 (ax) ταχυτητα συνδεσης 1.2 Gbps.

Απο τοτε που  αγορασα και σεταρα  το X6 Pro δεν εχω παρατηρησει ουτε  ενα θεμα  απο οτι αναφερουν μερικα παιδια εδω.

Βεβαια κανω το δικο μου στησιμο.

Μια συσκευη εντελως απροβληματιστη για μενα που εαν αντιλιφθω εστω και ενα προβλημα θα την δωσω την αλλη μερα το πρωι.Εγω με προβληματα σε συσκευες δεν συμβιωνω μαζι με αυτα.Μιλω βεβαια για Hardware και οχι Software .Πιστευω οτι οι εταιριες δημιουργουν επιτηδες θεματα συμβατοτητας οπως  το κανανε με τα ακουστικα Bt και Smartwatch  καθε μια ηθελε να εχει τα δικα της και να μη παιζουν καλα σε αλλες συσκευες ... αλλα μετα συμφωνησαν να αλλαξει αυτο ....

EDIT:

Κατι ασχετο για τον φιλο που μου εστειλε μηνυμα  το εσβησα κατα λαθος και θελει φθηνο ιντερνετ απεριοριστο να βαλει στη συσκευη  να παει στην παρακατω διευθυνση να παρει καρτα  frog(κεραιες cosmote) θα πληρωσει 120ε για ενα χρονο εφαπξ  και ολα καλως .Ισχυει η προσφορα ακομα και σημερα(χθες μιλησα).

Αθήνα (Ομόνοια)
Τηλέφωνο: 21 0322 7923
Διεύθυνση: Σταδίου 51, Αθήνα 105 59

 

Αν είναι να καθόμαστε να το στήνουμε κάπως για να δουλέψει σωστά ζήτω που καήκαμε. Όλοι έχουμε διαφορετικά στησίματα με εφαρμογές και συσκευές.

Περιμένουμε updates, όλα τα άλλα είναι κουβέντα στην κουβέντα. Σίγουρα τα έχουν δει τα bugs.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mixtri said:

Εντάξει εμένα ένα restart έχει κάνει. Δεν το κάνει συνέχεια.

Με το ΒΤ έχω πρόβλημα με τα ακουστικά της Xiaomi σε εμβέλεια. Πάντα συγκρίνω με iPhone.

Τώρα στα της οθόνης καλό θα είναι να δουλέψουν λίγο τα χρώματα. Αλλιώς φαίνεται πολύ φθηνιαρικο.

Στο GPS όταν έχει καθαρό καιρό δεν έχω θέμα. Αλλά ζω Σουηδία και δεν έχει πάντα καλό καιρό. Πχ χθες οδηγούσα 3 ώρες με καθαρό ουρανό και δεν είχα θέμα. Τις προάλλες όταν το είχα αφήσει στη θέση του συνοδηγού στο εταιρικό αμάξι έχανε συχνά πυκνά το gps signal.

Έχει τα θέματα του το τηλέφωνο. Σαφέστατα δε δίνεις τα χίλια γρόσια. Θέλω να πιστεύω ότι είναι παιδικές ασθένειες και θα βελτιωθούν. Θα του δώσω λίγο χρόνο αλλιώς θα φύγει...

Αν είναι να καθόμαστε να το στήνουμε κάπως για να δουλέψει σωστά ζήτω που καήκαμε. Όλοι έχουμε διαφορετικά στησίματα με εφαρμογές και συσκευές.

Περιμένουμε updates, όλα τα άλλα είναι κουβέντα στην κουβέντα. Σίγουρα τα έχουν δει τα bugs.

Κατανοω οτι λες αλλα οι εταιριες δεχονται τεραστιο ογκο αναφορων χρηστων αλλοι θελουν κορεσμενα χρωματα αλλοι θελουν οσο το δυνατον φυσικα και μισουν τα κορεσμενα .Στην Samsung τα ιδια οι κατοχοι παγκοσμιως  εχουν χωριστει σε δυο στρατοπεδα. Αυτο που εχει κανει η Xiaomi να δωσει στο μενου ρυθμισεων  στις συνθετες ρυθμισεις ενα τοσο αναλυτικο μενου πως να σεταρεις τα χρωματα ειναι απλα Καταπλητικο.  Τωρα εαν δεν ξερει καποιος-α να το κανει  Οκ αλλα ειναι πανευκολο. Βαζεις διπλα-διπλα τις δυο συσκευες και ξεκινας .Σε προσωπικο επιπεδο εχω επιτυχια κατα 90% .Παρατηρεις τον τονισμο του δερματος  , αυξανεις η μειωνεις το κοκκινο η το πρασινο η το μπλε την αντιθεση , τον κορεσμο κτλ.. Ενας λογος σημαντικος που πηρα το X6 Pro ειναι λοιπον το καταπληκτικο μενου ρυθμισεων των χρωματων...:classic_cool:

Μεγαλη υποθεση το "Οτι θελω σε κανω"...

 

spacer.png

Θεμα εχω αυτο  ειναι παρομοιο με ενα Pixel αλλα...Γουστα ειναι αυτα ...

spacer.png

 

 

Edit:

Έκανα ένα τσεκ ζωντανα...Καλά έλεος με τις οθόνες του μήλου 15 plus και pro max φουλ θερμές όσο δεν πάει τιγκα στην Κιτριναδα  ...Έβαλα το X6 Pro  δίπλα όπως το έχω εγώ ρυθμισμένο   και τα μήλα φαινόταν σαν καμένες οθόνες τα παλικάρια σε κατάστημα  στο Σύνταγμα ένα σοκ το πάθανε με την οθόνη του X6  Pro άσε μας καλέ μας  mixtri...:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Κατανοω οτι λες αλλα οι εταιριες δεχονται τεραστιο ογκο αναφορων χρηστων αλλοι θελουν κορεσμενα χρωματα αλλοι θελουν οσο το δυνατον φυσικα και μισουν τα κορεσμενα .Στην Samsung τα ιδια οι κατοχοι παγκοσμιως  εχουν χωριστει σε δυο στρατοπεδα. Αυτο που εχει κανει η Xiaomi να δωσει στο μενου ρυθμισεων  στις συνθετες ρυθμισεις ενα τοσο αναλυτικο μενου πως να σεταρεις τα χρωματα ειναι απλα Καταπλητικο.  Τωρα εαν δεν ξερει καποιος-α να το κανει  Οκ αλλα ειναι πανευκολο. Βαζεις διπλα-διπλα τις δυο συσκευες και ξεκινας .Σε προσωπικο επιπεδο εχω επιτυχια κατα 90% .Παρατηρεις τον τονισμο του δερματος  , αυξανεις η μειωνεις το κοκκινο η το πρασινο η το μπλε την αντιθεση , τον κορεσμο κτλ.. Ενας λογος σημαντικος που πηρα το X6 Pro ειναι λοιπον το καταπληκτικο μενου ρυθμισεων των χρωματων...:classic_cool:

Μεγαλη υποθεση το "Οτι θελω σε κανω"...

 

spacer.png

Θεμα εχω αυτο  ειναι παρομοιο με ενα Pixel αλλα...Γουστα ειναι αυτα ...

spacer.png

 

 

Edit:

Έκανα ένα τσεκ ζωντανα...Καλά έλεος με τις οθόνες του μήλου 15 plus και pro max φουλ θερμές όσο δεν πάει τιγκα στην Κιτριναδα  ...Έβαλα το X6 Pro  δίπλα όπως το έχω εγώ ρυθμισμένο   και τα μήλα φαινόταν σαν καμένες οθόνες τα παλικάρια σε κατάστημα  στο Σύνταγμα ένα σοκ το πάθανε με την οθόνη του X6  Pro άσε μας καλέ μας  mixtri...:classic_laugh:

s_nova εχειs ψαξει-δημιουργησει καινουργιεs ρυθμισειs εικοναs??..η τιs ιδιεs που εχειs ποσταρει εδω στο νημα..??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Κατανοω οτι λες αλλα οι εταιριες δεχονται τεραστιο ογκο αναφορων χρηστων αλλοι θελουν κορεσμενα χρωματα αλλοι θελουν οσο το δυνατον φυσικα και μισουν τα κορεσμενα .Στην Samsung τα ιδια οι κατοχοι παγκοσμιως  εχουν χωριστει σε δυο στρατοπεδα. Αυτο που εχει κανει η Xiaomi να δωσει στο μενου ρυθμισεων  στις συνθετες ρυθμισεις ενα τοσο αναλυτικο μενου πως να σεταρεις τα χρωματα ειναι απλα Καταπλητικο.  Τωρα εαν δεν ξερει καποιος-α να το κανει  Οκ αλλα ειναι πανευκολο. Βαζεις διπλα-διπλα τις δυο συσκευες και ξεκινας .Σε προσωπικο επιπεδο εχω επιτυχια κατα 90% .Παρατηρεις τον τονισμο του δερματος  , αυξανεις η μειωνεις το κοκκινο η το πρασινο η το μπλε την αντιθεση , τον κορεσμο κτλ.. Ενας λογος σημαντικος που πηρα το X6 Pro ειναι λοιπον το καταπληκτικο μενου ρυθμισεων των χρωματων...:classic_cool:

Μεγαλη υποθεση το "Οτι θελω σε κανω"...

 

spacer.png

Θεμα εχω αυτο  ειναι παρομοιο με ενα Pixel αλλα...Γουστα ειναι αυτα ...

spacer.png

 

 

Edit:

Έκανα ένα τσεκ ζωντανα...Καλά έλεος με τις οθόνες του μήλου 15 plus και pro max φουλ θερμές όσο δεν πάει τιγκα στην Κιτριναδα  ...Έβαλα το X6 Pro  δίπλα όπως το έχω εγώ ρυθμισμένο   και τα μήλα φαινόταν σαν καμένες οθόνες τα παλικάρια σε κατάστημα  στο Σύνταγμα ένα σοκ το πάθανε με την οθόνη του X6  Pro άσε μας καλέ μας  mixtri...:classic_laugh:

Μπορείς να ρυθμίσεις τη ψυχρότητα στο iPhone. Προσωπικά προτιμώ τα θερμά χρώματα γιατί είναι ξεκούραστα. Οι οθόνες και τα panels των iPhones είναι ότι καλύτερο και έχουν πολύ καλή εμπειρία χρήσης (προσωπική άποψη).

Θα ήθελα λοιπόν περισσότερα προφίλ χρωμάτων.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Christos_Tz said:

s_nova εχειs ψαξει-δημιουργησει καινουργιεs ρυθμισειs εικοναs??..η τιs ιδιεs που εχειs ποσταρει εδω στο νημα..??

Αυτή που ανέβασα έχω αυτό το διάστημα είναι ψυχρή ωραία με υφή δέρματος θερμή καλή μίξη θερμού -ψυχρου με Βόρειο Πόλο -Λευκο εάν  βάλεις τέρμα τη φωτεινότητα είναι κορυφαία  ε...Οκ μαρεσει αρκετά και κάνω καζουρα τους άλλους φίλους στην εργασία τους λέω ότι έχετε μάπα οθόνες και τετοια:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Για τους Φαν της Gcam...:classic_biggrin:

Γιαυτους που δεν μπορουνε χωρις αυτη...:classic_unsure:

Πρωτη Αποπειρα...:classic_ohmy:

Αρκετα αποδοτικη  έχει λίγα σφάλματα ,με πληθωρα ρυθμισεων ...Ορεξη ναχεις δηλαδη...Μεχρι να το καψεις εντελως...:classic_laugh:

Δεν χρειαζεται τιποτα μονο αποσυμπιεση και εγκατασταση δωστε το Οκ σε οτι ζηταει κατα την διαρκεια εγκαταστασης....

Μετα την εγκατασταση πηγαινουμε στο γραναζι κατω αριστερα βρισκουμε την λειτουργια hdr και επιλεγουμε "βελτιωμενο" .

Ολα καλως...

Αυτα....

 

 

***DOWNLOAD***

https://mega.nz/file/rUhniagA#3F-eXODmGzdnI_2R_9PoFoUKyaHv_tk-gs3OiDqVhn0

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

***Gcam Update with Toolkit για X6 Pro και Xiaomi 14 Ultra.

Διαγραφουμε την παλια οσοι βαλαν την παραπανω εκδοση απο το προηγουμενο ποστ. .

Διορθωθηκαν αρκετα σφαλματα.:classic_ohmy:

Ακομα πιο αποδοτικη.:classic_wacko:

***DOWNLOAD

https://mega.nz/file/SY4m0bKD#MZ8tDHtxe0Qmf9mBcnj9Au-ne6SB7huSQK--TYbqPLM

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω bootloader και αποτυγχάνει στο τελευταίο βήμα με το mi unlock tool και ζητάει να προσθέσω mi λογαριασμό στο mi unlock status στο κινητο αλλά και εκεί με κλειστό wifi, reboot κτλ δε με αφήνει να βάλω λογαριασμό.Τι άλλο μπορώ να κάνω?

Screenshot_2024-05-11-14-56-44-104_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...