Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

23 ώρες πριν, s_nova said:

Μα ρε φιλε οτι γραφω απο την αρχη της ενοτητας που ανοιξα ειναι ακριβως οπως τα εχω πει χωρις δοσεις υπερβολης.

Η συσκευη ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στα χρηματα και οχι μονο εχει και πολλα παραπανω Ουσιαστικα.

Η Xiaomi δεν μας εκανε την χαρη να φερει στην Ευρωπη το civi 4 pro το κρατησε μεσα στην κινα για Τεταρτη  χρονια στην τεταρτη εκδοση του  αλλα τι να κανουμε και το X6 Pro ειναι παααρα πολυ καλο!!!

Εχει ήδη γραφτεί ότι Ευρώπη θα έρθει το Redmi Turbo 3 σαν Poco F6, αντί του Civi 4 pro.

Κατα τα άλλα έχω πει πιο πίσω ότι σαν hardware, το poco X6 pro με καλύπτει , πέραν της μπαταρίας που θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη(5500 πχ) και Snapdragon λόγω καλύτερων drivers σε πολλά παιχνίδια(ειδικά emulators).

Σαν software υποστήριξη και updates πάλι, δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος που είμαι ακόμα με security patch Φλεβάρη.

Εσύ με τι security patch είσαι?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εδω οι πληροφοριες του Modem T800 του X6 Pro γιατι ειναι πιο ισχυρο απο τα modem  του snapdragon και οι λογοι  που προκαλουν εντυπωσεις.

https://www.mediatek.com/products/5g-broadband/mediatek-t800

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για πύραυλο, αυτήν τη στιγμή το κινητό βρίσκεται εκτός ανταγωνισμού 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εφτυσα αίμα άλλαξα λογαριασμούς σε 7 συσκευές λαπτοτ ,τάμπλετ κινητά κτλ. εφτιαξα νέα Κοινό  λογαριασμό για όλα  έκανα μεταφορές από παλιούς  και όλα αυτά γιατί με ξέσκισε η γουγλε και μου μπλόκαρε το youtube μουβγαζε κυκλάκι μετά από λίγη ώρα και δεν μουπαιζε κανένα βίντεο...Τώρα όλα καλώς όλα πάνε σφαίρα.

Ουφ κουράστηκα έχασα πολυ ενέργεια για μακακίες...:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, s_nova said:

Εδω οι πληροφοριες του Modem T800 του X6 Pro γιατι ειναι πιο ισχυρο απο τα modem  του snapdragon και οι λογοι  που προκαλουν εντυπωσεις.

https://www.mediatek.com/products/5g-broadband/mediatek-t800

Το μόντεμ υποστηρίζει πολλές μπάντες. Ωστόσο δε ξέρουμε το rf τι υποστηρίζει...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει σε σχέση με τα 265€ που έδωσα...Καθε μέρα το χαίρομαι και πιο πολύ,τι να συζητήσουμε άλλο,στο θέμα updates πάντα πονούσε η Xiaomi έχει ένα σωρό κινητά και γω θα ήθελα να παίρνει updates κάθε μήνα αλλά αν είναι να το δίνει σωστά ας είναι και κάθε τρίμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Οντως το κινητό είναι απίστευτο μην τα ξαναλέω. Ομως υπάρχει και κάτι εκνευριστικό (όχι μόνο σε αυτό, το έχουν και άλλες android συσκευές). Η θέση του δακτυλικού αποτυπώματος είναι ακριβώς ίδια με του εικονιδίου τερματισμού κλήσης. Οποτε όταν μιλάς και το τηλέφωνο έχει κλειδώσει, εαν πας να το ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα, 8/10 φορές θα πατηθεί το εικονίδιο τερματισμού κλήσης. Ενας τρόπος να το αποφυγεις ειναι να ξεκλειδώσεις με μοτίβο (pattern) αντί με αποτύπωμα. Αλλα και να μην μιλάς, μπορεί ξεκλειδώνοντας με αποτύπωμα να πατηθεί η επιλογή της εφαρμ,ογής που είναι στο προσκήνιο, στην θέση αυτή. Το παθαίνετε και εσείς, στοίχημα...

On 2/5/2024 at 7:52 ΜΜ, Christos_Tz said:

...εγω παντωs ενω το εχω στησει μια χαρουλα το τηλεφωνο..αφου δεν εχω βρει συμβατο version απο το παιχνιδι που κοβειs τα καρπουζια με την χατζαρα....😂.....για μενα τσαμπα τα λεφτα που εδωσα....😂...σε ολα τα αλλα φυσαει..αλλα να μην κοβω με την χατζαρα τα καρπουζια..??..παει για πουλημα..........😂😂😂😂

....εγω ειμαι με s_nova παντωs στο ολο θεμα....οτι καλυτερο στα λεφτα του........αποδοση..σβελταδα..ποιοτητα ηχου..κλησεων και εικοναs..σημα καμπανα...χαιρεσαι να χαζευειs multimedia στην ωραια του amoled..τηλεφωνο ειναι ρε παιδια..(σχημα λογου βασικα..PC ειναι αλλα λεμε τωρα...μην τρελαθουμε κιολαs.......😛

 

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Είναι ασφαλές το να διαγράψω το digital wellbeing? Με ενοχλεί που κάποιες εφαρμογές δε μπορείς να τις κρύψεις καθόλου όπως αυτή , το drive , phone , contacts.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, RadiactiveToy said:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Οντως το κινητό είναι απίστευτο μην τα ξαναλέω. Ομως υπάρχει και κάτι εκνευριστικό (όχι μόνο σε αυτό, το έχουν και άλλες android συσκευές). Η θέση του δακτυλικού αποτυπώματος είναι ακριβώς ίδια με του εικονιδίου τερματισμού κλήσης. Οποτε όταν μιλάς και το τηλέφωνο έχει κλειδώσει, εαν πας να το ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα, 8/10 φορές θα πατηθεί το εικονίδιο τερματισμού κλήσης. Ενας τρόπος να το αποφυγεις ειναι να ξεκλειδώσεις με μοτίβο (pattern) αντί με αποτύπωμα. Αλλα και να μην μιλάς, μπορεί ξεκλειδώνοντας με αποτύπωμα να πατηθεί η επιλογή της εφαρμ,ογής που είναι στο προσκήνιο, στην θέση αυτή. Το παθαίνετε και εσείς, στοίχημα...

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω....

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, levendis32 said:

Είναι ασφαλές το να διαγράψω το digital wellbeing? Με ενοχλεί που κάποιες εφαρμογές δε μπορείς να τις κρύψεις καθόλου όπως αυτή , το drive , phone , contacts.

εννοειται. εγω τα εχω ξηλωσει ολα

Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει πολύ η ηχογράφηση κλήσεων που μπορούσα να κάνω με την εφαρμογή Cube ACR recorderer σε προηγούμενα κινητά , δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να ηχογραφήσω τον συνομιλητή και ακούω μόνο τον εαυτό μου.

Έχει ψάξει κάνεις αν είναι εφικτό?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...Όταν το έχω σε σίγαση κάπου κάπου ακούγεται ένα χτύπημα σαν δόνηση ίσα ίσα ενα τακ και σταματάει χωρίς να κάνω κάτι... Είμαι ο μόνος; 

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..ξερουμε που ειναι η ρυθμιση..(αν υπαρχει..)..να ξυπναει η οθονη οταν βαζειs ενα Type c ανταπτορακι στην θυρα..?..βαζω OTG οταν η οθονη ειναι κλειστη και θελω να ξυπναει..αναβει η οθονη απο τον ληθαργο του..τωρα οταν ειναι κλειστη η οθονη και κουμπωνω το στικακι...παραμενει σβηστη η οθονη και μονο οταν ξεκλειδωσω το τηλ..τοτε το αναγνωριζει....ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Fulgore1 said:

image.thumb.png.2958ddf4cc752f3c20f2dd8f5ca05471.png

Για όσους δεν γνωρίζουν, υπάρχει πρόσφατο update σε bluetooth μεριά.

Δεν ήξερα ότι αναβαθμίζει από το μενού του bluetooth. Τώρα το είδα. Ελπίζω να σταματήσουν οι τυχαίες αποσυνδέσεις που έχω και στο αυτοκίνητο και στο ρολόι μου. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2024 at 9:24 ΠΜ, tiniakos said:

Αξίζει η μετάβαση από Poco F4 σε Poco x6 pro. 

Για μια φίλη ρωτάω. 

Φωτογραφικά πως το βρίσκετε; 

Κανείς; 

Link to comment
Share on other sites

@tiniakos πρέπει να απαντήσει κάποιος που έχει ή είχε και τις δύο συσκευές. Εγώ δεν είχα στα χέρια μου καθόλου το f4. Κοίταξα λίγο τώρα συγκριτικά των δύο συσκευών. Εάν η φίλη σου θέλει ένα κινητό γενικής χρήσης, και όχι παιχνιδομηχανή κατά την άποψη μου δεν αξίζει η μετάβαση. Έχει τουλάχιστον έναν χρόνο <<καλής ζωής>> το f4.

www.kimovil.com/en/compare/poco-f4,poco-x6-pro

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikotsal said:

Δεν ήξερα ότι αναβαθμίζει από το μενού του bluetooth. Τώρα το είδα. Ελπίζω να σταματήσουν οι τυχαίες αποσυνδέσεις που έχω και στο αυτοκίνητο και στο ρολόι μου. 

Εγώ είχα πρόβλημα με την εμβέλεια. Για να δούμε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tiniakos said:

Κανείς; 

Τα χρώματα στη φωτογραφία είναι πολύ καλά αλλά η εστίαση είναι μια απογοήτευση, η μπαταρία θέλει φόρτιση κάθε μέρα, η γνώμη μου είναι ότι αν υπήρχε μια πιο καθαρή εμπειρία android θα άξιζε αλλά προς το παρόν είναι πολλά πράγματα που δε σε αφήνει η Xiaomi να κάνεις με το κινητό σου , το πιο απλό παράδειγμα είναι ότι δε μπορείς να βάλεις ούτε τα icons που έχεις αγοράσει από το play store, ενώ ακόμα και στο drawer δεν σε αφήνουν να αποκρυψεις όλες τις εφαρμογές, η ηχογράφηση κλήσεων είναι κλειδωμένη, σε αναγκάζουν να χρησιμοποιείς τον launcher τους, πολλές εφαρμογές που θα κατεβάσεις δυσκολεύονται να μείνουν στο προσκήνιο και πρέπει συνέχεια να τις ενεργοποιείς ξανά και ξανα και ένα σωρό άλλα πράγματα.

Αν είναι για μια φίλη σου ή για κάποιον που ακόμα χρησιμοποιεί τη κάτω μπάρα με το βελακι ή για κάποιον που απλά θέλει 1 συσκευή για gaming είναι πολύ καλό κινητό, αν όμως παρακολουθείς την android σκηνή και το τι κάνουν οι developers με νέες εφαρμογές θα σου πρότεινα να πας σε κάτι άλλο 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, tiniakos said:

Κανείς; 

Στο κομματι των φωτογραφιών, άλλες συσκευές είναι που δίνουν παραπάνω έμφαση,  βλέπε Redmi note 13 plus/Xiaomi 13T από Xiaomi,τα καινούργια Realme(ίσως και κανένα Pixel A από εξωτερικό) .

Αν η φίλη σου ενδιαφέρεται για αυτές, καλύτερα να μην κοιτάξει σε poco μεριά.

Δεν ξέρω και με Gcam υποστήριξη τι παίζει σε mediatek μεριά.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2024 at 6:40 ΜΜ, tiniakos said:

Κανείς; 

 

On 3/5/2024 at 9:24 ΠΜ, tiniakos said:

Αξίζει η μετάβαση από Poco F4 σε Poco x6 pro. 

Για μια φίλη ρωτάω. 

Φωτογραφικά πως το βρίσκετε; 

Αξιζει αλλα βλεπω οτι τo  F4  ειναι αρκετα δυνατο τα σπεκς του ειναι πολυ καλα η συσκευη δεν ειναι καθολου της πλακας . . ..   https://m.gsmarena.com/xiaomi_poco_f4-11627.php

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mixtri said:

Εγώ είχα πρόβλημα με την εμβέλεια. Για να δούμε.

Συνεχίζουν οι αποσυνδέσεις με το αυτοκίνητο, αποσυνδέεται και συνδέεται συνεχώς. Το βλέπω στην οθόνη του αυτοκινήτου. Όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο, συμβαίνει. Αν είναι ανοιχτό για μουσική ή χάρτες, δεν αποσυνδέεται. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...