Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, xtrmsnpr said:

Ευχαριστώ για την απάντηση, επειδή ακριβώς διάβασα τις 5 τελευταίες σελίδες είδα έναν πανικό με άτομα που δε λαμβάνουν κλήσεις και αλχημείες που πρέπει να κάνω (δε θα ήθελα να κάνω το παραμικρό στη συσκευή) οπότε κάπου το έχασα.
Ζω και χωρίς 4g δεν έχω θέμα 😄, να είναι λειτουργικό το τηλέφωνο out of the box θέλω.
Άρα να προχωρήσω με την αγορά κανονικά εφόσον οι κλήσεις λειτουργούν.

Βασικά δεν κανεις καμία αλχημεία…Δυο εφαρμογές βάζεις και έχεις μια χαρά volte και Wi-Fi calling σε στοκ συσκευη…Από την άλλη κανεις δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με κλήσεις…χωρίς τις εφαρμογές αυτές…Εγώ δεν είχα θέμα ποτε με κλήσεις με nova/wind αλλά σταδιακά και αυτή θα κλείσει το 3G και τότε ίσως έχουμε τα προβλήματα που είχαν με την cosmote…

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jimlost said:

Βασικά δεν κανεις καμία αλχημεία…Δυο εφαρμογές βάζεις και έχεις μια χαρά volte και Wi-Fi calling σε στοκ συσκευη…Από την άλλη κανεις δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με κλήσεις…χωρίς τις εφαρμογές αυτές…Εγώ δεν είχα θέμα ποτε με κλήσεις με nova/wind αλλά σταδιακά και αυτή θα κλείσει το 3G και τότε ίσως έχουμε τα προβλήματα που είχαν με την cosmote…

Όσο βάζεις χέρι μόλις το βγάλεις από το κουτί είναι αλχημεία για να δουλέψει.😁
Είναι εύκολη διαδικασία; Δε θα χρειαστεί να κάνω root έτσι;
Πρέπει αυτές οι εφαρμογές να είναι για πάντα μέσα στο κινητό; Ποιες είναι βασικά;
(Την κατάργηση του 3g η vodafone την πήρε πίσω, για να την ολοκληρώσει μέσα στο 1ο εξάμηνο του 23.)

Τελικά έχει προβλήματα με τις κλήσεις ή οχι; Γιατί πριν ο @sm4rt έγγραψε ότι δεν έχει θέματα.

 

Κάτι άλλο, έχω  αυτόν εδώ τον φορτιστή: Samsung Φορτιστής και Καλώδιο USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Retail) θα τον εκμεταλλεύεται στο έπακρο το τηλέφωνο έτσι;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Όσο βάζεις χέρι μόλις το βγάλεις από το κουτί είναι αλχημεία για να δουλέψει.😁
Είναι εύκολη διαδικασία; Δε θα χρειαστεί να κάνω root έτσι;
Πρέπει αυτές οι εφαρμογές να είναι για πάντα μέσα στο κινητό; Ποιες είναι βασικά;
(Την κατάργηση του 3g η vodafone την πήρε πίσω, για να την ολοκληρώσει μέσα στο 1ο εξάμηνο του 23.)

Τελικά έχει προβλήματα με τις κλήσεις ή οχι; Γιατί πριν ο @sm4rt έγγραψε ότι δεν έχει θέματα.

 

Κάτι άλλο, έχω  αυτόν εδώ τον φορτιστή: Samsung Φορτιστής και Καλώδιο USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Retail) θα τον εκμεταλλεύεται στο έπακρο το τηλέφωνο έτσι;

Κανένα θέμα με τις κλήσεις..

Καμία σχέση με ρουτ…

οι εφαρμογές είναι shizuku και pixel ims…

Απλη διαδικασία…

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jimlost said:

Κανένα θέμα με τις κλήσεις..

Καμία σχέση με ρουτ…

οι εφαρμογές είναι shizuku και pixel ims…

Απλη διαδικασία…

Με αυτές τις δύο εφαρμογές δοκίμασε να σε καλέσουν από σταθερό nova (της παλιά forthnet όχι της παλιάς wind) και ξαναπές μου σε παρακαλώ αν δεν έχεις κανένα θέμα στις κλήσεις. 

Για τα άλλα δίκτυα, ναι δεν έχει θέμα με τις δύο αυτές εφαρμογές. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, xtrmsnpr said:

Όσο βάζεις χέρι μόλις το βγάλεις από το κουτί είναι αλχημεία για να δουλέψει.😁
Είναι εύκολη διαδικασία; Δε θα χρειαστεί να κάνω root έτσι;
Πρέπει αυτές οι εφαρμογές να είναι για πάντα μέσα στο κινητό; Ποιες είναι βασικά;
(Την κατάργηση του 3g η vodafone την πήρε πίσω, για να την ολοκληρώσει μέσα στο 1ο εξάμηνο του 23.)

Τελικά έχει προβλήματα με τις κλήσεις ή οχι; Γιατί πριν ο @sm4rt έγγραψε ότι δεν έχει θέματα.

 

Κάτι άλλο, έχω  αυτόν εδώ τον φορτιστή: Samsung Φορτιστής και Καλώδιο USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Retail) θα τον εκμεταλλεύεται στο έπακρο το τηλέφωνο έτσι;

Δεν εχει πλεον θεματα χαρη στις δυο εφαρμογες. Οπως ειπα μεχρι να το παρεις εσυ με το update του Μαρτίου μπορει να μη χρειάζεται ουτε τις εφαρμογες, γιατι φαινεται πως αυτο που κανουνν οι εφαρμογες το χει κάνει ηδη η google στη beta του Μαρτιου. Προσωπικα εχω ηρεμησει κ εχω ενα κανονικο τηλεφωνο οσο αφορα τις κλησεις τον τελευταίο μήνα και το κινητό στα υπολοιπα πεταει απλα

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, _NikitaS_ said:

Με αυτές τις δύο εφαρμογές δοκίμασε να σε καλέσουν από σταθερό nova (της παλιά forthnet όχι της παλιάς wind) και ξαναπές μου σε παρακαλώ αν δεν έχεις κανένα θέμα στις κλήσεις. 

Για τα άλλα δίκτυα, ναι δεν έχει θέμα με τις δύο αυτές εφαρμογές. 

Με έχουν καλέσει από σταθερό Nova,και κανονικά έγινε η κλήση.Δεν γνώριζε ο κάτοχος αν ήταν Forthnet παλιά.,Αλλά έχω να πω ότι η ποιότητα της κλήσης δεν ήταν και η καλύτερη...

Και όπως έχω ξαναγράψει,με αυτές τις δύο εφαρμογές,είναι άλλο τηλέφωνο σε σήμα,ποιότητα κλήσης,αμεσότητα κλήσης,σε σχέση με πριν...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jimlost said:

Κανένα θέμα με τις κλήσεις..

Καμία σχέση με ρουτ…

οι εφαρμογές είναι shizuku και pixel ims…

Απλη διαδικασία…

 

1 ώρα πριν, sm4rt said:

Δεν εχει πλεον θεματα χαρη στις δυο εφαρμογες. Οπως ειπα μεχρι να το παρεις εσυ με το update του Μαρτίου μπορει να μη χρειάζεται ουτε τις εφαρμογες, γιατι φαινεται πως αυτο που κανουνν οι εφαρμογες το χει κάνει ηδη η google στη beta του Μαρτιου. Προσωπικα εχω ηρεμησει κ εχω ενα κανονικο τηλεφωνο οσο αφορα τις κλησεις τον τελευταίο μήνα και το κινητό στα υπολοιπα πεταει απλα

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντήσεις σας. 
Το περιμένω λοιπόν με το καλό. Όσο αφορά τον φορτιστή είμαι καλυμένος;

Για tempered glass είδα το dome glass, αλλά δεν έχω ξανακάνει διαδικασία με uv και κόλλες, και το φοβάμαι ότι θα τα κάνω χάλια, συν το κόστος. Υπάρχει κάποια εναλλακτική;
Η spigen είδα μόνο μεμβράνη βγάζει όπως και στο s22+ ενώ για το pixel 7 έχει κανονικό γυαλί με οδηγό εγκατάστασης🙄.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xtrmsnpr said:

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απαντήσεις σας. 
Το περιμένω λοιπόν με το καλό. Όσο αφορά τον φορτιστή είμαι καλυμένος;

Για tempered glass είδα το dome glass, αλλά δεν έχω ξανακάνει διαδικασία με uv και κόλλες, και το φοβάμαι ότι θα τα κάνω χάλια, συν το κόστος. Υπάρχει κάποια εναλλακτική;
Η spigen είδα μόνο μεμβράνη βγάζει όπως και στο s22+ ενώ για το pixel 7 έχει κανονικό γυαλί με οδηγό εγκατάστασης🙄.

Το Dome είναι ότι καλύτερο...Η διαδικασία είναι πιο απλή από ότι φαίνεται 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimlost said:

Το Dome είναι ότι καλύτερο...Η διαδικασία είναι πιο απλή από ότι φαίνεται 

Το βλέπω ότι είναι, έχω δει και τα βιντεακια με αυτό.
Να μη τα κάνω όλα αχταρμά φοβάμαι.
Σε ελληνικό κατάστημα παίζει κάπου;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω. Ισχυρίζεται ότι έχει αρκετό flare σε νυχτερινή λήψη;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσεξα προς κυκλοφορησε νεα εκδοση Carrier Settings. Τελευταια ενημερωση ειχε τον Δεκεμβριο...

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/carrier-settings/carrier-settings-37-0-491815192-release/

Το αναφερω απλα, για καποιους που ειναι στοκ χωρις εφαρμογες κτλ, μηπως θελουν να δουν νωριτερα απο την ενημερωση Μαρτιου αν παιζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τί? Volte δεν υπάρχει πάντως.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, FoT1s said:

Προσεξα προς κυκλοφορησε νεα εκδοση Carrier Settings. Τελευταια ενημερωση ειχε τον Δεκεμβριο...

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/carrier-settings/carrier-settings-37-0-491815192-release/

Το αναφερω απλα, για καποιους που ειναι στοκ χωρις εφαρμογες κτλ, μηπως θελουν να δουν νωριτερα απο την ενημερωση Μαρτιου αν παιζει τιποτα.

Τι είναι αυτο δεν εχω ιδεα, ας εξηγησει κάποιος που ξερει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρώτησα και χθες αλλά δεν είχα απάντηση, την Whitestone Dome Glass Screen Protector από που θα την αγοράσω; 
Γιατί από το δικό τους site η τιμή δεν υπάρχει, τα μεταφορικά βγαίνουν φωτιά.
image.png.6bac2f82ddfe1913c6b95183acef4621.png

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, xtrmsnpr said:

Καλησπέρα ρώτησα και χθες αλλά δεν είχα απάντηση, την Whitestone Dome Glass Screen Protector από που θα την αγοράσω; 
Γιατί από το δικό τους site η τιμή δεν υπάρχει, τα μεταφορικά βγαίνουν φωτιά.
image.png.6bac2f82ddfe1913c6b95183acef4621.png

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα από Amazon.de και είχε 10€ εκπτωτικό κουπόνι. Μου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά 48,32€.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, djivo said:

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα από Amazon.de και είχε 10€ εκπτωτικό κουπόνι. Μου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά 48,32€.

Δεν έχω κάποιο εκπτωτικό τους κουπόνι.
Αν έχεις το link για το προϊόν από κεί, δε μπορώ να το βρω ούτε στα Ευρωπαϊκά ούτε στο Αμερικάνικο amazon.
Ούτε Ελλάδα το βρίσκω κάπου.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, xtrmsnpr said:

Δεν έχω κάποιο εκπτωτικό τους κουπόνι.
Αν έχεις το link για το προϊόν από κεί, δε μπορώ να το βρω ούτε στα Ευρωπαϊκά ούτε στο Αμερικάνικο amazon.
Ούτε Ελλάδα το βρίσκω κάπου.

Δυστυχώς από ότι είδα, δεν το βγάζει πλέον διαθέσιμο για αποστολή στην Ελλάδα.

Πάντως το link είναι αυτό αν θες να το τσεκάρεις μελλοντικά.

Το κουπόνι μπορούσε να το πάρει ο καθένας κατα το check out μέσα στο Amazon.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα εδώ,

Φίλος θέλει ν αγοράσει pixel 7 pro απο Ελλάδα κατα προτίμηση ποιο μαγαζί απο σκρουτζ να κοιτάξουμε ;; 

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filipsyros said:

Χαιρετώ την παρέα εδώ,

Φίλος θέλει ν αγοράσει pixel 7 pro απο Ελλάδα κατα προτίμηση ποιο μαγαζί απο σκρουτζ να κοιτάξουμε ;; 

Αν το πάρεις από σκρουτζ, να το πάρεις από το καλάθι του σκρουτζ κι όχι από το μαγαζί. Γιατί ότι κι αν γίνει, την εγγύηση θα την αναλάβει το σκρουτζ κι όχι το μαγαζί που συνεργάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά στα χαρακτηριστικά της συσκευής σε αυτά που είναι dual sim και αυτό που είναι 1 sim + esim?! 

Επίσης με το καλάθι του skroutz αποφορολόγηση με επαγγελματικό αφμ γίνεται?! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά στα χαρακτηριστικά της συσκευής σε αυτά που είναι dual sim και αυτό που είναι 1 sim + esim?! 

Επίσης με το καλάθι του skroutz αποφορολόγηση με επαγγελματικό αφμ γίνεται?! 

Απ΄ όσο ξέρω καμία διαφορά. Όταν κάνεις το προϊόν προσθήκη στο καλάθι, λίγο πριν την πληρωμή σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις αγορά με τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, katsiletra said:

Απ΄ όσο ξέρω καμία διαφορά. Όταν κάνεις το προϊόν προσθήκη στο καλάθι, λίγο πριν την πληρωμή σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις αγορά με τιμολόγιο.

όχι γίνεται απλά θέλει και την εφαρμογή για να βγάλεις κωδικό και μόλις τον εισάγεις στο αφαιρεί.

[

Για τη χρήση της υπηρεσίας 39α θα πρέπει πρώτα:

  1. Να δημιουργήσεις ένα ζεύγος ειδικών κωδικών πρόσβασης μέσω της εφαρμογής «Διαχείριση Ειδικών Κωδικών» στο Taxis.
  2. Να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα της ΑΑΔΕ και να εγγραφείς στην υπηρεσία με τους παραπάνω ειδικούς κωδικούς.
  3. Να ορίσεις έναν τουλάχιστον εκπρόσωπο (υποχρεωτικό ακόμη και για αυτοαπασχολούμενους) και να δημιουργήσεις κωδικούς μιας χρήσης για τον εκπρόσωπο.

Διάβασε περισσότερα]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, djivo said:

Δυστυχώς από ότι είδα, δεν το βγάζει πλέον διαθέσιμο για αποστολή στην Ελλάδα.

Πάντως το link είναι αυτό αν θες να το τσεκάρεις μελλοντικά.

Το κουπόνι μπορούσε να το πάρει ο καθένας κατα το check out μέσα στο Amazon.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ναι το είδα το 10€ κουπόνι που αναφέρει για το τσεκαουτ.
Κρίμα όντως.
Το κράτησα για να μπορώ να το βρω στο μέλλον.
Πήρα προσωρινά τη μεμβράνη της spigen NeoFlex AFL05201
Και πήρα (αντίστοιχα με 10€ κουπόνι) αυτό εδώ το γυαλί της Ni-SHEN μιας και είδα ότι έχει καλές κριτικές και είδα και αυτό εδώ το βίντεο

 Αν δε βγει καλό, και βρω διαθέσιμο και σε προσιτή τιμή το dome glass ίσως το πάρω κάποια στιγμή.

Οπότε τώρα υπομονή ως τις 20/3 που θα έρθει το κινητό.

(θήκη πήρα την αγαπημένη Spigen Liquid Air)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τον Δεκέμβριο …. χάνω τουλάχιστον τις μισές κλήσεις κάθε ημέρα … με μια κάρτα sim cosmote… 

αναμονή μέχρι να βγει το fix τον Μάρτιο … κ αν δεν δουλέψει … θα μπει αγγελία  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, xtrmsnpr said:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ναι το είδα το 10€ κουπόνι που αναφέρει για το τσεκαουτ.
Κρίμα όντως.
Το κράτησα για να μπορώ να το βρω στο μέλλον.
Πήρα προσωρινά τη μεμβράνη της spigen NeoFlex AFL05201
Και πήρα (αντίστοιχα με 10€ κουπόνι) αυτό εδώ το γυαλί της Ni-SHEN μιας και είδα ότι έχει καλές κριτικές και είδα και αυτό εδώ το βίντεο

 Αν δε βγει καλό, και βρω διαθέσιμο και σε προσιτή τιμή το dome glass ίσως το πάρω κάποια στιγμή.

Οπότε τώρα υπομονή ως τις 20/3 που θα έρθει το κινητό.

(θήκη πήρα την αγαπημένη Spigen Liquid Air)

Ναι έχω διαβάσει και γω καλές κριτικές για το γυαλί που λες, ήταν στις επιλογές μου.

Απλά δε το προτίμησα γιατί από ότι βλέπω  δεν έχει τρύπα στην καμερα, είναι όλο ενιαίο και φαντάζομαι πως έστω και ελάχιστα θα αλλοιώνει τις φωτογραφίες..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...