Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, raven21gr said:

Διαβάζοντας το φόρουμ έχω μπερδευτεί άσχημα.

Αρχικα το κινητό με ενδιαφέρει το έχω βρει σε καλή τιμή και θεωρώ ότι θα είναι ικανός αντικαταστάτης του mi9t pro. 

Το θέμα είναι ότι η συσκευή είναι επαγγελματική κυρίως και η σύνδεση είναι στη cosmote και αυτό δεν αλλάζει. 

 

Με βάση αυτα η ερώτηση είναι αν κάνω root θα δουλέψει το 5g ή θα έχω θέματα στις κλησεις;

Επίσης αξίζει να το πάρω ή να παω σε s22 ultra ή iphone 13?

Όπως είναι τώρα η κατάσταση, με το root και με τη διαδικασία ενεργοποίησης των 5G, VoLte, VoWifi δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα και θα έχεις μια πλήρως λειτουργική συσκευή.

Αυτά τα περίεργα που διαβάζεις προέρχονται από το γεγονός ότι περιμένουμε και ευχόμαστε να ενεργοποιηθούν αυτά ή μέρος αυτών χωρίς το τηλέφωνο να είναι root.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και όλα παίζουν άψογα !!
Μπορείς να μας πεις ποια custom rom έχεις βάλει?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djivo said:

Όπως είναι τώρα η κατάσταση, με το root και με τη διαδικασία ενεργοποίησης των 5G, VoLte, VoWifi δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα και θα έχεις μια πλήρως λειτουργική συσκευή.

Αυτά τα περίεργα που διαβάζεις προέρχονται από το γεγονός ότι περιμένουμε και ευχόμαστε να ενεργοποιηθούν αυτά ή μέρος αυτών χωρίς το τηλέφωνο να είναι root.

Κατάλαβα . 

Η άλλη ερώτηση είναι με rooted τηλέφωνο θα έχω αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που είναι  unroot με 2 γραμμές και βάζοντας αυτό το shizuku αν έχει θέμα με κλήσεις ?
Κανένα θέμα με τις κλήσεις. Κανένα όμως. Όλα δουλεύουν απροβληματιστα με shizuku. Cosmote έχω.
Δε χρειάζεσαι 5G για να λύσεις το πρόβλημα με τις κλήσεις.
Αρκεί που θα ενεργοποιήσεις το volte/vowifi.

Sent from my Samsung S23

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, zaras27 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει που είναι  unroot με 2 γραμμές και βάζοντας αυτό το shizuku αν έχει θέμα με κλήσεις ?

Το χω γραψει αρκετες φορές, δεν εχω κανενα θεμα μευα το shizuku 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, raven21gr said:

Κατάλαβα . 

Η άλλη ερώτηση είναι με rooted τηλέφωνο θα έχω αναβαθμίσεις;

Χρειάζεται να τις περνάς χειροκίνητα, αλλά μη σε προβληματίζει γιατί πρόκειται για διαδικασία 10-15 λεπτών.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zaras27 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει που είναι  unroot με 2 γραμμές και βάζοντας αυτό το shizuku αν έχει θέμα με κλήσεις ?

Το μοναδικό θέμα που έχω εγώ με το Shizuku είναι η εισερχόμενες κλήσεις από σταθερό nova (παλιό forthnet, όχι παλιό wind). Φαίνομαι κατειλημμένος. Κατά τα άλλα παίζει άψογα σε όλα τα άλλα δίκτυα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sokgiorgos said:

Μπορείς να μας πεις ποια custom rom έχεις βάλει?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν εχω βάλει καμία custom rom... Δε χρειάζεται.... Μόνο root και τα modules.. Αναφέρονται όλα στο θέμα ενεργοποίηση 5g κλπ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stapd_21 said:

Κάποιο νέο από το αναμενόμενο (από Δευτέρα...) update έχουμε;

έχει έρθει. σωστα?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγο έγινε γνωστό ότι ο Κωτσοβολος θα φέρει το τελευταίο one plus στην Ελλάδα! Βέβαια για Pixel δε τρέφω αυταπάτες. 🤔😅

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου πετάει συχνά την pop up  Welcome to Vodafone...Σαν να "χάνει" την Sim και να την ξαναβρίσκει. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Beta Vodafone σε LTE με shizuku και Pixel ims...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, klainmein said:

Τις τελευταίες μέρες μου πετάει συχνά την pop up  Welcome to Vodafone...Σαν να "χάνει" την Sim και να την ξαναβρίσκει. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Beta Vodafone σε LTE με shizuku και Pixel ims...

Όχι, βγάλε την σιμ,κοίτα αν είναι εντάξει το πλαστικό πλαίσιο γύρω και ξαναβαλε την SIM μέσα 

Link to comment
Share on other sites


Αλήθεια; Δεν το κατάλαβα. Υπάρχει το volte για Cosmote;
Όχι ρώτησα γιατί διάβασα στο ίντερνετ ότι ηρθε

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρώτησα γιατί διάβασα στο ίντερνετ ότι ηρθε

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Google play system update προφανώς γράφει ότι ήρθε.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δείχνει κάπως σκοτεινή (ειδικά το λευκό χρώμα) σε σχέση με το iPhone 13 Pro που υπάρχει στην οικογένεια. Και όμως το gsm arena αναφέρει και για τα δύο 1000 nits. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να το αλλάξει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το pixel 7 pro αλλά έχω καταμπερδευτεί με το τι γίνεται στην Ελλάδα με το σήμα και γενικά τις κλήσεις. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ακριβώς τι γίνεται;

(Vodafone χρησιμοποιώ)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά ρε παιδιά έχουν συζητηθεί εκατοντάδες φορές μέσα στο ίδιο νήμα, εκατοντάδες όμως... Δηλαδή μια μικρή αναζήτηση του 5λέπτου θα λύσει τις απορίες σου...Σε κάθε σελίδα υπάρχει ένας που ρωτάει!!!Να μπερδεύτηκες, λοιπόν, λίγο δύσκολο γιατί το έχουμε απαντήσει/συζητήσει άπειρες φορές αναλυτικά και ξεκάθαρα.

Δεν μπορούμε να το κάνουμε pin κάπως στην αρχή του thread να φαίνεται σε όποιον μπαίνει; Μπαίνουμε να διαβάσουμε κανένα νέο και βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, stapd_21 said:

Η οθόνη δείχνει κάπως σκοτεινή (ειδικά το λευκό χρώμα) σε σχέση με το iPhone 13 Pro που υπάρχει στην οικογένεια. Και όμως το gsm arena αναφέρει και για τα δύο 1000 nits. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να το αλλάξει αυτό;

Δε ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα για κάποιους, αλλά το θέμα των "ξεπλυμένων χρωμάτων" απασχολεί κόσμο στο reddit https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/y2lya6/pixel_7_screen_colors_are_washed_out/

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος, ακόμα και με root, που να βελτιώνει την κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, klainmein said:

Συγγνώμη, αλλά ρε παιδιά έχουν συζητηθεί εκατοντάδες φορές μέσα στο ίδιο νήμα, εκατοντάδες όμως... Δηλαδή μια μικρή αναζήτηση του 5λέπτου θα λύσει τις απορίες σου...Σε κάθε σελίδα υπάρχει ένας που ρωτάει!!!Να μπερδεύτηκες, λοιπόν, λίγο δύσκολο γιατί το έχουμε απαντήσει/συζητήσει άπειρες φορές αναλυτικά και ξεκάθαρα.

Δεν μπορούμε να το κάνουμε pin κάπως στην αρχή του thread να φαίνεται σε όποιον μπαίνει; Μπαίνουμε να διαβάσουμε κανένα νέο και βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα 

Συμφωνώ 100%. Μια άλλη δυνατότητα που έχουμε είναι να κάνουμε μαζικά like σε κάποιο post που τα απαντά αναλυτικά ώστε να ανέβει στην κορυφή των δημοφιλών αναρτήσεων...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stapd_21 said:

Δε ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα για κάποιους, αλλά το θέμα των "ξεπλυμένων χρωμάτων" απασχολεί κόσμο στο reddit https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/y2lya6/pixel_7_screen_colors_are_washed_out/

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος, ακόμα και με root, που να βελτιώνει την κατάσταση;

CF lumen 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

CF lumen 

Αν έχεις την καλοσύνη, κάνε μια ανάλυση/παρουσίαση αυτού και όλων των άλλων που έβαλες προχτές με τα screenshots...αν υπάρχει ήδη κάπου, σόρρυ από τώρα. 🙂

thanks!

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nikos_s3 said:

Αν έχεις την καλοσύνη, κάνε μια ανάλυση/παρουσίαση αυτού και όλων των άλλων που έβαλες προχτές με τα screenshots...αν υπάρχει ήδη κάπου, σόρρυ από τώρα. 🙂

thanks!

Την καλοσύνη την έχω τον χρόνο δεν έχω καθώς κρατάω μαγαζί μόνος μου.. Τους οδηγούς τους έχει παραθέσει συμφορουμητης εδώ...  5 σελίδες είναι όλο και όλο το δίπλα θέμα με την ενεργοποίηση 5g, volte, WiFicall.. Και μετά google is your friend.. Υπάρχουν άπειρες πηγές άψογα οργανωμένες με τόνους πληροφορίας, οδηγούς, tweaking, παραμετροποίηση κλπ(reddit, xda). Και εγώ μόνος μου ανακάλυψα το θέμα της οθόνης κλπ και ψάχνοντας βρήκα λύσεις.. Ψάξτε παιδάκια δε θα πάθετε κάτι... 

Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα αναφέρομαι σε όσους ρωτάνε πράγματα που είναι επαναλαμβανονται επί μόνιμου βάσεως ή περιμένουν τα πάντα στο πιάτο.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...