Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, sm4rt said:

Με την Αλφα δε καταλαβαινω, εμενα δουλεύει κανονικά το fingerprint 

Έκανες την ενημέρωση και σου δουλεύει; Το πρόβλημα προέκυψε μετά την αναβάθμιση σε stock. Το ίδιο συνέβαινε και στη beta.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djivo said:

Έκανες την ενημέρωση και σου δουλεύει; Το πρόβλημα προέκυψε μετά την αναβάθμιση σε stock. Το ίδιο συνέβαινε και στη beta.

Οχι είμαι ακομα στη προηγούμενη stock version, δεν εχω κανει ροοτ ουτε ΟΤΑ 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εβαλα. Με cosmote σε στοκ παίζει μόνο το VoLte.
Είναι όπως ακριβώς στη beta.
Στο app της alpha bank δεν δουλεύει το δάκτυλο αποτύπωμα. Αυτά για αρχή.
Δοκίμασες να δεχτείς κλήση από σταθερό Nova; Δέχεται ή τα ίδια με Shizuku;

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ChrisNikol said:

Για ρουτ πως πέρασες OTA? Δεν βρήκα κάποιον οδηγό γιαυτό ρωτάω το χρειάζεται.. Ώστε να μη περνάω και ξαναφλασαρω και στήσιμο από αρχή.. Αν γίνεται OTA δηλαδή με ρουτ.. 

Η πιο ασφαλής και γρήγορη μέθοδος σε ροοτ είναι αυτή για ενημέρωση και να μη χάσεις τα δεδομένα σου.

Ota και root δεν πάνε μαζί, μόνο χειροκίνητες μπαίνουν οι ενημερώσεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djivo said:

Έκανες την ενημέρωση και σου δουλεύει; Το πρόβλημα προέκυψε μετά την αναβάθμιση σε stock. Το ίδιο συνέβαινε και στη beta.

Δεν αναγνωρίζει η άλφα ότι το 7προ εχειτην δυνατότητα για fingerprint.Στις άλλες τράπεζες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, spyridon70 said:

Δεν αναγνωρίζει η άλφα ότι το 7προ εχειτην δυνατότητα για fingerprint.Στις άλλες τράπεζες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Οπως ανεφερα σε εμενα δουλευει κανονικα το φινγκερπριντ κ στην αλφα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sm4rt said:

Οπως ανεφερα σε εμενα δουλευει κανονικα το φινγκερπριντ κ στην αλφα

Είσαι στοκ και έκανες την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Παντως για αρχη τουλαχιστον, εδωσαν την βασικοτετη δυνατοτητα για ενα smartphone μιας και 3G τελος αλλα και ως υπηρεσια γενικα. 5G προς το παρον το λες και αδιαφορο & οσο για το wifi calling, χρησιμο δε λεω, αλλα παλευεται η απωλεια του.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sm4rt said:

Είμαι στοκ, δεν εχω κανει ακομα ενημέρωση 

Βρε φίλε έχεις αναφέρει τρεις φορές ότι σου δουλεύει αλλά είσαι στην προηγούμενη έκδοση και δεν έχεις κάνει την ενημέρωση.

Σου είπε κανείς ότι κι εμείς πριν την αναβάθμιση είχαμε πρόβλημα;

Είμαστε ξεκάθαροι και λέμε πως μετά το νέο update, δεν δουλεύει το fingerprint στο app της alpha bank, όλες οι άλλες τράπεζες δεν έχουν πρόβλημα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, FoT1s said:

Παντως για αρχη τουλαχιστον, εδωσαν την βασικοτετη δυνατοτητα για ενα smartphone μιας και 3G τελος αλλα και ως υπηρεσια γενικα. 5G προς το παρον το λες και αδιαφορο & οσο για το wifi calling, χρησιμο δε λεω, αλλα παλευεται η απωλεια του.

Ναι αλλά μόνο για Cosmote.. Shizuku/Pixel IMS ό,τι καλύτερο! Τα ενεργοποίησα ξανά σε 1΄ μετά το update κι όλα καλά!

edit: ναι μεν ενεργοποιήθηκαν οι διακόπτες όπως πριν, αλλά η κατάσταση IMS φαίνεται χωρίς εγγραφή (μόνο όταν ενεργοποιώ το VoWIFI). 

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Σχόλια/παρατηρήσεις για το update του Μαρτίου:

1) ΠΡΟΣΟΧΗ με τα platform tools 34.0.* για όσους φλασάρουν manually ( που δε νομίζω να είστε πολλοί). Έχουν θέμα και σταματάει το φλασάρισμα στην μέση (μου έκατσε η στραβή...μπήκα στον φάκελο της προηγούμενης έκδοσης και ξαναφλάσρα το update.zip) . Χρησισμοποιήστε την έκδοση 33.0.3

2) Πρώτη φορά μετά από update, έχασα το 5G σε κοσμοτέ (που είχε ενεργοποιηθεί με την αγορά της συσκευής τον Δεκέμβρη μέσω του Network signal guru. Ξαναεπέλεξα μέσω της εφαρμογής το ΝR (SA+NSA) και όλα κομπλέ πάλι με το 5G.

3) Έπαιξε volte σε κοσμοτέ, χωρίς να ανοίξω τα modules στο magisk. Βέβαια τα άνοιξα μετά μαζί με τα safetynet fix κτλ...

4) Δυστυχώς δεν παίζει το vowifi...ούτε σε μαμά κατάσταση , αλλά ούτε και με το module που έπαιζε ως τώρα...κρατάω μια πισινή, μπας και μαμακίζεται η κοσμοτέ.

5) Νέα έκδοση carrier services στις ρυθμίσεις της sim ..telekom_gr-430000000001.12   2023-01-06  (προφανώς γιαυτό παίζει το volte)

6) Θέμα υπάρχει και με το fingerprint στην εφαρμογή της alphabank. Δε σε αφήνει να κάνεις login με το δαχτυλικό (πετάει error) , αλλά μπορείς να κάνεις κανονικά με το pin. Λογικά μαμακία της Alpha μου κάνει...λέει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή...ότι ναναι δηλαδή μιας και μέχρι χτες έπαιζε κανονικά. Λογικά θα έρθει update στην εφαρμογή...προς το παρόν μόνο με pin.
loooool....μόλιε έκανε update η Alphabank και ακόμα δεν παίζει το δακτυλικό.

Τα υπόλοιπα , όλα καλά...:)

 

 

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djivo said:

Βρε φίλε έχεις αναφέρει τρεις φορές ότι σου δουλεύει αλλά είσαι στην προηγούμενη έκδοση και δεν έχεις κάνει την ενημέρωση.

Σου είπε κανείς ότι κι εμείς πριν την αναβάθμιση είχαμε πρόβλημα;

Είμαστε ξεκάθαροι και λέμε πως μετά το νέο update, δεν δουλεύει το fingerprint στο app της alpha bank, όλες οι άλλες τράπεζες δεν έχουν πρόβλημα.

Ναι νομιζα οτι ελεγαν πως δε δουλευε στη προηγούμενη και περιμεναν πως θα δουλέψει στην καινούργια. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikos_s3 said:

Σχόλια/παρατηρήσεις για το update του Μαρτίου:

1) ΠΡΟΣΟΧΗ με τα platform tools 34.0.* για όσους φλασάρουν manually ( που δε νομίζω να είστε πολλοί). Έχουν θέμα και σταματάει το φλασάρισμα στην μέση (μου έκατσε η στραβή...μπήκα στον φάκελο της προηγούμενης έκδοσης και ξαναφλάσρα το update.zip) . Χρησισμοποιήστε την έκδοση 33.0.3

2) Πρώτη φορά μετά από update, έχασα το 5G σε κοσμοτέ (που είχε ενεργοποιηθεί με την αγορά της συσκευής τον Δεκέμβρη μέσω του Network signal guru. Ξαναεπέλεξα μέσω της εφαρμογής το ΝR (SA+NSA) και όλα κομπλέ πάλι με το 5G.

3) Έπαιξε volte σε κοσμοτέ, χωρίς να ανοίξω τα modules στο magisk. Βέβαια τα άνοιξα μετά μαζί με τα safetynet fix κτλ...

4) Δυστυχώς δεν παίζει το vowifi...ούτε σε μαμά κατάσταση , αλλά ούτε και με το module που έπαιζε ως τώρα...κρατάω μια πισινή, μπας και μαμακίζεται η κοσμοτέ.

5) Νέα έκδοση carrier services στις ρυθμίσεις της sim ..telekom_gr-430000000001.12   2023-01-06  (προφανώς γιαυτό παίζει το volte)

6) Θέμα υπάρχει και με το fingerprint στην εφαρμογή της alphabank. Δε σε αφήνει να κάνεις login με το δαχτυλικό (πετάει error) , αλλά μπορείς να κάνεις κανονικά με το pin. Λογικά μαμακία της Alpha μου κάνει...λέει ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή...ότι ναναι δηλαδή μιας και μέχρι χτες έπαιζε κανονικά. Λογικά θα έρθει update στην εφαρμογή...προς το παρόν μόνο με pin.
loooool....μόλιε έκανε update η Alphabank και ακόμα δεν παίζει το δακτυλικό.

Τα υπόλοιπα , όλα καλά...:)

 

 

Σε εμένα σε Vodafone stock δεν αναβαθμίστηκε η έκδοση carrier service.Εχω αυτή 20205-43000000048.122 -022-12-08.Νομιζω ότι υπάρχει μια καινούργια έκδοση στο APK mirror.Αλλα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα και το φοβάμαι μήπως έχει κάποια δυσλειτουργία το κινητό μετά.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, lykourgos said:

Ναι αλλά μόνο για Cosmote.. Shizuku/Pixel IMS ό,τι καλύτερο! Τα ενεργοποίησα ξανά σε 1΄ μετά το update κι όλα καλά!

Σημασια εχει ο,τι εγινε η αρχη, τωρα ποιος παροχος την εκανα, δεν εχει και πολυ σημασια πιστευω. Αλλωστε, ξερουμε ο,τι ακολουθει και η επισημη κυκλοφορια του απο την Vodafone. Τωρα, να πω την αληθεια για Nova νομιζω θα αργησει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, FoT1s said:

Σημασια εχει ο,τι εγινε η αρχη, τωρα ποιος παροχος την εκανα, δεν εχει και πολυ σημασια πιστευω. Αλλωστε, ξερουμε ο,τι ακολουθει και η επισημη κυκλοφορια του απο την Vodafone. Τωρα, να πω την αληθεια για Nova νομιζω θα αργησει.

Μάλλον θα είμαι από τους τυχερούς, γύρισα σε cosmote πριν 1 μήνα κ περίμενα αυτό το update. Εν τέλει μαλλον θα τσιμπήσω τη συσκευή κ δε θα κάνω & root. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν κ λίγο άκυρο., υπάρχει περίπτωση στο μέλλον με τα νέα updates να αλλάξει κάτι; Δηλαδή πχ να πάρουν πίσω τη λειτουργία volte που έδωσαν σήμερα; 😕

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συγκεντρωτικά, με την αναβάθμιση σε στοκ λειτουργικό, εδωσε μόνο volte σε cosmote (το οποίο παίζει μόνο όταν το ίντερνετ το έχουμε ενεργό) και ΔΕΝ έδωσε wifi calling και 5G.

Στους υπόλοιπους πάροχους δεν έδωσε τίποτα, άρα θα πρέπει να βάλουν πάλι το shizuku ώστε να έχουν αυτά που θέλουν. Όπως επίσης και οι χρήστες της cosmote αν θέλουν να έχουν και αυτοί wifi calling. 

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση.
Οι κοσμοτεδες, ακόμα και με shizuku, δεν έχουμε πια vowifi.
Ευελπιστούμε ότι θα διορθωθεί.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, jimteo said:

Μια μικρή διόρθωση.
Οι κοσμοτεδες, ακόμα και με shizuku, δεν έχουμε πια vowifi.
Ευελπιστούμε ότι θα διορθωθεί.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Ναι σωστά. Γι αυτό το έγραψα στο τέλος. Το shizuku στους κοσμοτε είναι μόνο για wifi calling. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, jimteo said:

Μια μικρή διόρθωση.
Οι κοσμοτεδες, ακόμα και με shizuku, δεν έχουμε πια vowifi.
Ευελπιστούμε ότι θα διορθωθεί.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Έτσι είναι, πλέον σε Cosmote δεν παίζει το wifi calling με τη μέθοδο του Shizuku όπως γινόταν και στη Beta.

Ίσως θα ήταν καλύτερα να μην είχε δώσει τίποτα, γιατί τώρα πάλι με Root με βλέπω.

 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι....κι εγώ ξενερωσα απίστευτα γιατί δουλεύω μόνιμα από το σπίτι κι έχω κάκιστο σήμα.
Με γονάτισε το χθεσινό φιάσκο με το shizuku.
Βιάστηκα κι εγώ να φλασαρω την αναβάθμιση.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ενημερώσω ότι με την αναβάθμιση με κοσμοτε και volte πάλι δε μπορούν να με καλέσουν από nova σταθερό (από παλιά forthnet). 

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο


Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όλοι βιαστήκαμε δυστυχώς. Αυτή η Google δεν σταματάει να απογοητεύει... Το να μη δώσει κάτι έξτρα ΟΚ το προσπερνάω, δεν περίμενα και θαύματα, αλλά να κόψει το Shizuku γιατί; Εδώ που μένω το VoLTE από μόνο του δεν κάνει και πολύ καλύτερη την κατάσταση, με το VoWiFi είχα σωθεί. Τώρα back to square one με χαμένες κλήσεις κλπ...

Συν ότι αυτό το θέμα με το Nova σταθερό κάποια στιγμή πρέπει να λυθεί, γιατί σε παίρνουν και δεν έρχεται καν μήνυμα ότι είχες κλήση. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για ένα τηλέφωνο από το να φτάνει κάποιος να σου στείλει mail για να σου πει ότι σε έχει πάρει τόσες φορές και δεν κατάφερε να σε βρει. Εν έτει 2023.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...