Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, mafiagalou said:

Αυτή τη ρύθμιση την εχω None και παρόλα αυτά εξακολουθεί να δονείται

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

δεν ξέρω, όταν το βάζω στο none δε δονείται, τώρα το τσέκαρα πάλι.

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτή τη ρύθμιση την εχω None και παρόλα αυτά εξακολουθεί να δονείται

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το έχεις κάνει restart το ρολόι?


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει restart το ρολόι?


Tapa


Φυσικά, μάλιστα 2-3 φορές

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έψαχνα για standalone εφαρμογή για το viber και έπεσα στο παραπάνω link https://www.mobiletor.com/viber-update-adds-support-for-android-wear-smartwatches-and-more/

Κατέβασα διάφορες παλιότερες versions5. 3  και πάνω αλλά δεν κατάφερα κάτι 

UPDATE

Κατέβασα την τελευταία έκδοση του viber apk και ενώ προχωράω να βάλω το κινητό μου για να έρθει κωδικός επαλήθευσης μου λέει ότι δεν έχω σύνδεση με το ίντερνετ. Έχω δοκιμάσει και με WiFi και με το ρολόι τα data. Έχω το 5 pro lte. 

Ξέρει κάποιος να μου πει τι λάθος κάνω? 

Edited by Cristofer

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να πω ότι στο ρολόι δεν χρησιμοποιώ καταγραφή πίεσης,ηκγ ούτε αυτόματη καταγραφή άσκησης. Τα έχω ανενεργά. Γενικά μου κρατάει 3 γεμάτες μέρες η μπαταρία. Μου έχει τύχει όμως κάποιες φορές να κάνει, battery drain. Για παράδειγμα, προχτές βράδυ το φοράω πριν τον ύπνο μετά από πλήρη φόρτιση. Φτάνει χτες μετά από περίπου 20 ώρες κατά τις 7 να έχει μπαταρία περίπου στο 75%. Λέω οκ. Μέχρι να πέσω για ύπνο στις 1 είχε πάει 42. Το βράδυ το βάζω πάντα sleep mode. Το πρωί στις 8 είχε πέσει στο 20..... Στη χρήση μπαταρίας, οι δύο πρώτες θέσεις είναι οθόνη με 5,5% και wifi με 2,3%. Έχετε καμιά ιδέα?

Να προσθέσω ότι η οθόνη ενεργοποιειται μόνο με κίνηση, όχι μόνιμα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 8:26 ΜΜ, Cristofer said:

Καλησπέρα σας, έψαχνα για standalone εφαρμογή για το viber και έπεσα στο παραπάνω link https://www.mobiletor.com/viber-update-adds-support-for-android-wear-smartwatches-and-more/

Κατέβασα διάφορες παλιότερες versions5. 3  και πάνω αλλά δεν κατάφερα κάτι 

UPDATE

Κατέβασα την τελευταία έκδοση του viber apk και ενώ προχωράω να βάλω το κινητό μου για να έρθει κωδικός επαλήθευσης μου λέει ότι δεν έχω σύνδεση με το ίντερνετ. Έχω δοκιμάσει και με WiFi και με το ρολόι τα data. Έχω το 5 pro lte. 

Ξέρει κάποιος να μου πει τι λάθος κάνω? 

κανενα λαθος , απλα αυτες οι εκδοσεις ειναι παλιες , η viber σαν εταιρια εχει παρατησει την εκδοση για wear os . ισως γι αυτο να μην δουλευουν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για όποιον ενδιαφέρεται για whatsapp επίσημα στο ρολόι του. Μπαίνει εδώ
https://play.google.com/apps/testing/com.whatsapp/join&ved=2ahUKEwjLj-Wkz-b-AhWqRPEDHaG-APYQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw2kqMbTKQre_8YDJHCKU8ma
Κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα beta. Μετά από λίγα λεπτά εμφανίζεται αναβάθμιση της εφαρμογής στο play store. Μετά έχει επιλογή για εγκατάσταση και στο ρολόι του. Οδηγίες σε αυτό το σύντομο βίντεο



Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα! Έχω ένα huawei gt3 pro κ κινητό huawei p40 pro. Σκέφτομαι να πάω στο samsung watch 5 pro λόγω του pay. Γενικά είναι συμβατό με huawei κινητά; θα παίζουν όλα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα! Έχω ένα huawei gt3 pro κ κινητό huawei p40 pro. Σκέφτομαι να πάω στο samsung watch 5 pro λόγω του pay. Γενικά είναι συμβατό με huawei κινητά; θα παίζουν όλα; 
Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση πως ΟΥΤΕ το pay θα δουλεύει. Όταν θέλεις να προσθέσεις κάρτα στο ρολόι σου ανοίγει η εφαρμογή στο κινητό. Επίσης όταν σετάρεις το ρολόι σου ζητάει να βάλεις το Google account που έχεις και στο κινητό. Ψάξε καλά γιατί τελικά νομίζω πως δεν θα σου δουλεύει καθόλου με Huawei κινητό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stelioz78 said:

κανενα λαθος , απλα αυτες οι εκδοσεις ειναι παλιες , η viber σαν εταιρια εχει παρατησει την εκδοση για wear os . ισως γι αυτο να μην δουλευουν

Έχω στείλει mail στον προγραμματιστή του viber και μου είπαν να κατεβάσω την τελευταία έκδοση. Μιλάω ακόμα μαζί τους μήπως βγάλω κάποια άκρη. Δεν μου ανέφερε κανένας ότι δεν έχει βγει εφαρμογή για smartwatch. 

Μόλις έχω νεότερα θα σας πω. 

 

Εάν μπορεί και κάποιος άλλος να την κατεβάσει να δούμε εάν του παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. 

Ευχαριστώ 

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έσπασε η οθόνη σε watch 5 44mm φίλου. Έχει κανείς ιδέα πόσο κοστίζει η αλλαγή;

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έσπασε η οθόνη σε watch 5 44mm φίλου. Έχει κανείς ιδέα πόσο κοστίζει η αλλαγή;

Στάλθηκε από το S23 ultra.


Καλησπέρα. Για όποιον ενδιαφέρεται 150 ευρώ.
Άλλο θέμα. Πρέπει οπωσδήποτε η samsung να αφήσει σύνδεση με εξωτερική ζώνη παλμών. Σε hiit δείχνει ότι θέλει. 25-30 παλμούς κάτω σε σύγκριση με polar h9.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/5/2023 at 6:48 ΜΜ, efbill said:

Καλησπέρα. Για όποιον ενδιαφέρεται 150 ευρώ.
Άλλο θέμα. Πρέπει οπωσδήποτε η samsung να αφήσει σύνδεση με εξωτερική ζώνη παλμών. Σε hiit δείχνει ότι θέλει. 25-30 παλμούς κάτω σε σύγκριση με polar h9.

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Καλημέρα σε όλους.Τελοκα ξέρουμε εάν μετράει θερμοκρασια δέρματος το 5 προ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 

Έχει κανείς πρόβλημα με το google pay;

Εχθές πήγα να πληρώσω με το ρολόι και αντί της κάρτας όταν άνοιξα την εφαρμογή, είχε μήνυμα ότι το google pay δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχής σας.

Έσβησα την εφαρμογή την ξαναέκανα εγκατάσταση αλλά μετά από λίγες ώρες μου έκανε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kiots said:

Καλημέρα σε όλους. 

Έχει κανείς πρόβλημα με το google pay;

Εχθές πήγα να πληρώσω με το ρολόι και αντί της κάρτας όταν άνοιξα την εφαρμογή, είχε μήνυμα ότι το google pay δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχής σας.

Έσβησα την εφαρμογή την ξαναέκανα εγκατάσταση αλλά μετά από λίγες ώρες μου έκανε το ίδιο.

Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα πάντα δουλεύει στην εντέλεια 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 
Έχει κανείς πρόβλημα με το google pay;
Εχθές πήγα να πληρώσω με το ρολόι και αντί της κάρτας όταν άνοιξα την εφαρμογή, είχε μήνυμα ότι το google pay δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχής σας.
Έσβησα την εφαρμογή την ξαναέκανα εγκατάσταση αλλά μετά από λίγες ώρες μου έκανε το ίδιο.
Και σε εμένα το ρολόι δουλεύει κανονικά. Το κινητό είχε βγάλει θέμα με την εφαρμογή ότι δεν πληρουσε προϋποθέσεις ασφαλείας, αλλά έφτιαξε μόνο του μετά από μερικές μέρες.....
Κάποιο θέμα της google είναι και μέχρι να λυθεί ίσως δημιουργούνται τέτοιες δυσλειτουργιες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, kiots said:

Καλημέρα σε όλους. 

Έχει κανείς πρόβλημα με το google pay;

Εχθές πήγα να πληρώσω με το ρολόι και αντί της κάρτας όταν άνοιξα την εφαρμογή, είχε μήνυμα ότι το google pay δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχής σας.

Έσβησα την εφαρμογή την ξαναέκανα εγκατάσταση αλλά μετά από λίγες ώρες μου έκανε το ίδιο.

μου το είχε κάνει μια φορά στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης. Στην αναμονή πήγαινα να πληρώσω με το ρολόι και μου έβγαζε αυτό το μνμ.

Τελικά το ξεπέρασε, έχοντας κάνει restart το οποίο δε βοήθησε, όταν έκλεισα και άνοιξα το nfc.

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό ως και επαναφορά το ρολόι έκανα.

Μετά από λίγο το ξανακάνει. Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει.

Σ'ευχαριστώ πάντως.

20230618_100118.jpg

Edited by kiots
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιά χωρα έχει έρθει (γινει εισαγωγή) το ρολοι σου?
Μήπως δεν υπάρχουν δικαιώματα στην χωρα αυτής

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kiots said:

Το δοκίμασα και αυτό ως και επαναφορά το ρολόι έκανα.

Μετά από λίγο το ξανακάνει. Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει.

Σ'ευχαριστώ πάντως.

20230618_100118.jpg

ίσως να πας στο https://pay.google.com/ να δεις αν τα στοιχεία σου είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα το πήρα και εγώ,μετά από 3 χρόνια με το Galaxy watch, όλα καλά αλλά μια ενημέρωση δεν την περνάει με τίποτα,την κατεβάζω κανονικά αλλά δεν κάνει εγκατάσταση στο ρολόι με τίποτα.Αν έχει τύχει σε κανένα άλλον να βοηθήσει. Ευχαριστώ 

Screenshot_2023-06-24-16-08-32-63_059f25d63963b564a0b6b7509bb413f7.jpg

Edited by hittman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα το πήρα και εγώ,μετά από 3 χρόνια με το Galaxy watch, όλα καλά αλλά μια ενημέρωση δεν την περνάει με τίποτα,την κατεβάζω κανονικά αλλά δεν κάνει εγκατάσταση στο ρολόι με τίποτα.Αν έχει τύχει σε κανένα άλλον να βοηθήσει. Ευχαριστώ 
Screenshot_2023-06-24-16-08-32-63_059f25d63963b564a0b6b7509bb413f7.thumb.jpg.e5d53bb7c723e8b8214b7b1b88217f6f.jpg
Απενεργοποίησε το bluetooth και θα την κάνει κανονικά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites



μια ενημέρωση δεν την περνάει με τίποτα,την κατεβάζω κανονικά αλλά δεν κάνει εγκατάσταση στο ρολόι με τίποτα

Κλείνεις bluetooth κ έχεις ανοιχτό το wifi στο ρολοι.



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...